» »

VirtualDub in firewire

VirtualDub in firewire

Blond ::

Pozdravljeni !!!

Samo 2 problema :D

no zanima me kako VirtualDub prepričati, da zajema iz firewire vmesnika, na katerega je priklopljena digitalna kamera.

in drugič kako zajeti več kot 4Gb prbl. 20 min filma iz kamere.
preizkusil sem že več programov
Adobe Premiere, Ulead, Pinnaclov Studio.
v čem je fora ???:(

hvala za odgovore

Primoz Mesarec
primoz.mesarec@email.si
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

gumby ::

za zajemanje boš rabil neke gonilnike - pod control panel/multimedia/video capture devices bi moral imeti neko napravo..
za datoteke, večje od 4 GB pa uporabi segmented AVI (ali nekaj takega, poglej med opcije v virtualdub...) - nastavi max. velikost na 1GB in naredi plac na disku:D

Blond ::

no pozabil sem omeniti, da samo zajemanje dela že dalj časa vendar v samem VirtualDub ga ne znam nastavit.
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

gumby ::

a ti virtualdub prepozna napravo za zajemanje? kaj je potem narobe?

waters ::

Sam zajemam preko drugih programov in kasneje komprimiram z virtualdubom.

Glede 4 GB pa poznam problem sem bil namreč na istem. Nisem siguren če ti bom pravilno razložil. Verjetno imaš hard disk formatiran na 32 bitov. Če si ga boš na novo problikoval na ntfs problemov nebo več.

LP

Blond ::

Pozdravljen !!!

hvala to sem včeraj ponoči rešil. malo nasvetov tukaj, malo tam, pa tudi v HELPu se da kaj prebrat :D

in res je. Mogoče bo v pomoč komu drugemu

fora je v datotečnem sistemu
FAT podpira največjo velikost datoteke 2Gb
FAT32 4Gb in
NTFS 2Tb

no res pa je da nekateri STAREJŠI programi ne delujejo na NTFS, zato sem pretvoril FAT32 -> NTFS samo disk na katerega navadno zajemam video in zadeva dela brez problema. za pretvarjanje datotečnih sistemov je v Win XP programček convert.exe.

no sedaj pa mi bo prav prišla tvoja pomoč.
Torej zadevo sem zajel. AVI fajl.

a mi lahko prosim čimbolj natančno razložiš kako naj zdaj z VirtualDub naredim divx ???
sem že nekajkrat probal vendar imam pojma kaj morem kje nastavit.
če se ti da mi prosim čimbolj natančno razloži kje in kaj.

HVALA
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blond ()

SmoKey ::

Hmmm da bi z Virtual Dubom delal DivX ? Ne verjamem da se to da s tem programom. Če se pa motim pa me hitro popravite.
Živalsk vrt iz silicijeve doline

gumby ::

YuSin: motiš se, in to zelo. virtualdub je "ata in mama" za divx... poglej malo po forumu, na to temo je odprtih že milijon debat...

SmoKey ::

Ma ja sej ne rečem da sm zihr ker sm js uporablu VD samo za ''sekanje'' že narejenih avi fajlov pa Nan Duba za muxanje avdia in videa. Se nisem preveč poglabljal v ta programčič ker mi je Rip It All dovolj za to kar rabm, pa še kvaliteta videa je super.

A pol se da kodirat v DivX v VD... hmm, kakšni so pa kaj rezultati, mislim je kvaliteta posnetka za kaj?
Živalsk vrt iz silicijeve doline

gumby ::

VD ti lahko skonvertira video v karkoli, samo ustrezen kodek rabiš.
kvaliteta videa pa je bolj odvisna od nastavitev kodeka, kot od samega programa, s katerim se obdeluje... edina pomanjkljivost VD-ja je, da ne podpira MP3/AC3/OGG audio - za te stvari se pač uporabi nandub


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DV v Divx

Oddelek: Zvok in slika
101619 (1517) pivmik
»

VHS v DivX - 4GB omejitev na disku zakaj?

Oddelek: Zvok in slika
91200 (892) pivmik
»

Video capture

Oddelek: Sedem umetnosti
121401 (1146) ferjan
»

Windows limit in Ati Multimedia

Oddelek: Zvok in slika
161234 (1037) Kid
»

TV programi za TV tunerje

Oddelek: Programska oprema
81229 (927) sosko1

Več podobnih tem