» »

Windows limit in Ati Multimedia

Windows limit in Ati Multimedia

Kid ::

Tako, zloudal sem si tanovo verzijo ATI Multimedije 7.6.0.0 in naj vam povem da zadeva rula! - imam pa en ZANIMIV PROBLEM :\. Operacijski sistem so WINDOWN XP in kartica je radeon 64 ddr vivo. Tako brez problema mi snema v ločlivosti 720*576 in pri 8M Bit/Sec, kar je tudi DVD kvaliteta - snema mi brez lose frame! :D

In kje je zdaj problem se vprašate? Pri 4 GIGA mi enostavno preneha snemat, kar zadostuje za 80 minut filma - vsi vemo pa da si filmi tudi daljši.( jst film posnamem v polni ločljivosti poli pa ga pretvorim z DivX 5.0.1.).

Ko inštaliram Multimedio me vpraša KOLIKO PLACA NAJ NAMENI POSNETEMU VIDEU in tam izbiraš GIGE samo do 4 GIGA !, več ne gre ali pa daš na WINDOWS LIMIT in tudi preneha po 4. GIGAH. >:D >:D

Zanimivo pa je to da če naštimam na 4.7 GIGA ( DVD-R) kvaliteta - to je največja številka ki sem jo opazu ;( ... mi vseeno preneha delovat pri 4. GIGAH torej pri WINDOWS LIMITU !!!

Zanima me, kje bi to lahko naštimal ta WINDOWS LIMIT ( če se ga seveda da) na več kot 4.GIGA in ali imate kaj izkušenj s tem?

Ima kdo rešitev - Mogoče ti " R i p p e r" :D

lp .. in hvala že v naprej ....

andrej ::

v kateri format snemas. Poglej malo po prejsnjih postih. ce se prav spomnim je bla to ena omejitev avi formata...

Kid ::

Snemam v mp2 format - torej format kjer je najmanj izgube :D

Samo čudno se mi zdi da bi bla omejitev na 4 GIGA ? ;(

Kakšne ideje ? ...

MadMax ::

FAT32 omejitev.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

gumby ::

Uporabi VirtualDub za snemanje, kjer lahko omejiš velikost AVI datotek.

Kid ::

Če pa ni končnica AVI ampak MP2 !!

Če hočem imet že končnico AVI snemam v DivX 5 na FULL torej QUALITY based način in sicer dam na 100 % - to je itak najboljše za avi končnico - jaz pa snemam v DVD kvaliteto, kar je malenkost BOLJŠE kot pa če snemam s polno paro v DivX 5 codeku !! .. še posebej se pozna pri hitrih gibih ...

"Madmax" - FAT32 omejitev ? , se da to naštimat na kakšen način - da bo več ku za 4 GIGA??, v registru mogoče ???

tenx ...

gumby ::

Če ti je kvaliteta najpomembnejša in imaš OGROMNO prostora na ZELO hitrem disku, snemaj v AVI z MJPEG codec-om na max kvaliteti. Ne se sekirat zaradi izgube pri JPEG algoritmu, saj je bitrate okoli 10MBps (ali 0.5MB/sliko) - dovolj za 768x576, se mi zdi:D
Lahko pa poskusiš z MPEG2 codec-om, če ga kje najdeš (ne vem, če obstaja ali ne).

Senitel ::

Ja FAT32 ne more met fileov večjih od 4GB (NTFS jih ma lahko), pa če se prav spomnim, ima tud format AVI omejitev 4GB...

gumby ::

AVI ima omejitev pri 1GB in pri 2GB (AVI 2.0), kolikor vem. Zato pa ga je treba razsekati na več delov.
MPEG2 na DVD-ju je tudi razdeljen na datoteke po 1GB - omejitev UDF-a ali VOB-a ?

Kid ::

Torej ... obstaja bilokakršna možnost da jast z mojimi WINDOWS XP posnamem datoteke daljše od 4.GYGA ??

Pravite da s FAT32 ne moreš snemat večjih datotek od 4.GYGA !! , kaj pa je potem tale datoteka NTFS ?? ,ki ste mi jo napisali - kako jst to NTFS datoteko lohko uporabljam in ne datoteke FAT32 ?? .. mogoče veš ti " Senitel " ??

tenx ...

gumby ::

FAT32 in NTFS sta datotečna sistema, in ne datoteki[:\]
Če imaš na disku FAT32, ga spremeni v NTFS in poskusi - ta omejitev je lahko tudi posledica ATI MM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

Kid ::

Hvala fantje !!! ... normalno sem formatiru eno particijo iz FAT32 v NTFS sistem in tu ni omejitev :D ... še dobro da so v XP-jih uvedli tudi NTFS datotični sistem ...

Hvala za odgovore ... lp

andrej ::

XP niso uvedli tega sistema. NTFS je se iz leta 91, iz prvih Windows NT 3.1:)

_Mortal_ ::

Andrej mislim da je Kid hotel reč da je dobro da XP podpira NTFS!
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Kid ::

Tako je ... to sem mislu, pa se malo slabo izrazu, kakorkoli rešeno s NTFS.:D

tenx ...

boc ::

Kid,
kaj mi lahko poves natancno kateri format rabis za zajemanje videa iz TV oz vido vhoda, da je potem konverzija v DivX (5) najboljsa ?



boc

Kid ::

ločlivost 720*576 in pri 8-9M Bit/Sec, kar je tudi DVD kvaliteta !!:D

To uporabi !, seveda moraš imet močan računalnik itd.Dobljena datoteka bo kr velika in končnico bo imela x.mp2 !!

To preprosto potem skonvertiraš v DivX 5 v 2-pass načunu pa je - ti povem da pridejo ZELO KVALITETNI DIVX-i.

lp ...



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predvajanje DVD

Oddelek: Pomoč in nasveti
102082 (1898) solatko
»

Tv kartica!

Oddelek: Kaj kupiti
242205 (1772) toni22
»

VHS v DivX - 4GB omejitev na disku zakaj?

Oddelek: Zvok in slika
91212 (904) pivmik
»

VirtualDub in firewire

Oddelek: Zvok in slika
9971 (846) gumby
»

Video capture

Oddelek: Sedem umetnosti
121412 (1157) ferjan

Več podobnih tem