» »

TV programi za TV tunerje

TV programi za TV tunerje

moby-dick ::

Lep pozdrav
Zanima me kakšne druge programe uporabljate za gledanje TV-ja na PC-ju razen tistih, ki so original poleg tv tunerja.Namreč imam problem z ATI TV Wonder, če imam or. ATI TV gor mi program zablokira preden kej pokaže.Verjetno je konflikt kartice sm mislu in je res bil.Če pa sem zadevo probal mislim, da z Dscalerjem pa je zadeva delala Ok.So še kakšni drugi programi ?;)
Hear me out...

gumby ::

ATI-jeve programe lepo zbriši. Smrdijo. Če hočeš zajemati video, potem pusti samo gonilnike, drugače jih lahko zbrišeš.
Za navadne programe je dober dTV, ki podpira deinterlace, za ostale (kodirane) pa MoreTV (nagravision) ali MultiDec (nagra,videocrypt).

akulp ::

Jest na TV WONDERJU uporabljam MoreTV, s sliko sem kar zadovoljen pa še teletekst ima.

Moti me pa ZELOOO da ne morem zajemat slik. Ma kdo kakšen predlog kaj naj uporabim?

gumby ::

VirtualDub + MJPEG codec + dovolj hiter CPU + nekaj 10GB diska
ali DivX + zelo hiter CPU + negaj GB diska

mikkaa ::

Hja. Jas mam podobne tezave. Pa sem tudi nabavil Dscaler, pa je slika OK zvok pa ne.
Ali se komu kaj sanja.

Hej t.g. ali lahko malo razlozis kako deluje tisto z virtual dubom ali pa z divx.

akulp ::

Sej to je to ZVOK!

Ta programček - DScaler mi je res všeč, slika je super, ima teletext sam zvok je pa ku...zaenkrat.

Zakaj mi vedno šumi, kot da bi bil slab sprejem programa, čeprav je slika povsem čista? Sem poskusil pri Audio input vse možnosti pa je povsod isto.

Kaj storiti? Mam pa Win XP in TV Wonderja.

ssokec ::

Men dela dscaler v widowsih XP brez problema in zvok je popolnoma čist.Nastaviti morate izvor zvoka.
Ne vem zdaj točno ampak v mixer settings v dscalerju
je treba nataviti na line in.In pa tudi volume control
ki je v winXP je treba iti in dati line in na max potem pa
se na lastnosti in na recording opciji mora biti line in "slelect".Ta naj bi pomagalo..preverite da ni kaj kar ne bi smelo biti na MUTE.

gumby ::

mikkaa: V VirtualDub je vgrajen program za zajemanje (File/Capture AVI).
Nekomprimiran video v polni ločljivosti ima pretok nekje 30MB/s, zato potrebuješ hiter codec, ki lahko v realnem času stisne podatke na nivo, ki ga je sposoben pospraviti trdi disk. Za to se največ uporablja MJPEG codec, ki hitrost zniža na 1-2 MB/s. Lahko pa uporabiš tudi DivX, ki hitrost še bolj zniža (večja stopnja kompresije) če imaš ZELO hiter CPU.
Nekomprimirani audio porebuje "le" 172kB/s, zato ga ne komprimiraj, da bo več procesorskega časa ostalo za video in ostalo. Skupna hitrost podatkov (MJPEG video + audio) bo nekje 100-200MB/minuto, odvisno od nastavljene kvalitete.
Ta AVI potem prekodiraš v DivX (video) in MP3 (audio), ter vse skupaj zapečeš na CD.

sosko1 ::

V dScalerji imaš šum po vsej verjetnosti zaradi nepravilne nastavitve standarda. Pojdi v hardware MSP/RADIO Major Carier ter nastavi tam standard PAL BGH. To bi moralo rešiti težavo z šumom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sosko1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IZ TV-ja takoj v Divx format

Oddelek: Pomoč in nasveti
191670 (1092) tac
»

TV Tuner - programi za zajemanje videa?!

Oddelek: Programska oprema
51556 (1298) DeLuX
»

Video capture

Oddelek: Sedem umetnosti
121409 (1154) ferjan
»

Tv TUNER-ji

Oddelek: Zvok in slika
292546 (1774) Predator
»

katero tv video kartico naj kupm

Oddelek: Zvok in slika
81185 (1077) element

Več podobnih tem