» »

VHS v DivX - 4GB omejitev na disku zakaj?

VHS v DivX - 4GB omejitev na disku zakaj?

Muflon1 ::

Ko z videokasete preko Terratecove kartice zajemam nekompresirano sliko in zvok mi program pri okrog 4 GB preneha zajemati in javi neko napako. Shranjujem na D disk ki ima še 40 GB prostega prostora in mi ni jasno zakaj nebi mogel shraniti vsaj 30-35 GB nekompresiranega videa. Če bi kompresiral direktno tega problema nebi bilo ampak nimam dobolj močnega procesorja za direktno kompresiranje v DivX. Pri 4 GB se mi ustavi tako v Terratecovemu porgramu za zajem videa kakor tudi v Pinnaclovem Studio 8 kjer mi celo pred snemanjem napiše da ne morem posneti več kot 4 GB nekompresiranega videa čeprav imam na C: 15 GB placa na D: pa 40 GB. Vsaka pomoč dobrodošla!:D

McNato ::

zato ker FAT ne podpira datotek daljših od 4GB. Uporabi NTFS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McNato ()

Muflon1 ::

Če je pa samo to pol pa super. Hvala!:D

samoj ::

Kakšna pa je kaj zajeta slika (resolucija, kvaliteta)? Kakšno kartico imaš?

A bi se dalo to uporabljati kot "videorekorder"? Katere tv kartice priporočate?

Kakšen procesor potrebuješ za direktno kompresiranje v Divx?

Tnx,
Samo

grizli123 ::

Tako je. Ovira je FAT32, ki podpira max. 4 GB velike datoteke. Particijo, katero uporabljaš za zajemanje videa spremeni v NTFS (recimo z partition magicom) in ne boš imel problemov. Sam sem imel tak problem, ko sem zajemal video iz digitalne kamere. Pri 4GB se je vse skupaj ustavilo... Sedaj imam lahko datoteko veliko več kot 18Gb in stvar lepo deluje. Preizkušeno...
Some people... they call me GRIZLI... :)

BlazP ::

FAT32 je 32 bitni datotecni sistem. 2^32=4294967296 in to je najvecja dolzina datoteke. Podoben problem je z 32 bitnimi procesorji, ki ne morejo naslavljati vec kot 4GB spomina.

gumby ::

BlazP: malce si pomešal stvari, ane?
-4G omejitev je posledica 2^32, ampak ti nima veze z tistim 32 v FAT32...
-32 bitni procesorji lahko naslovijo več, kot 4G ram-a. adresni prostor nima veze z "bitnostjo" procesorja... po tvoje bi potem 16-bitni procesorji lahko naslovili max 64k pomnilnika?:\

buhica1 ::

Če imaš Terratecovo kartico si dobil zraven program WinDVR, s Terratecove strani lahko potem downloadaš verzijo 2. Na tem linku link piše, da ta verzija omogoča tudi zajem videa večjega od 4GB. Nisem še sprobal toda po mojem ti bo to lažje sprobat kot pretvorba iz FAT32 v NTFS.
Piši o rezultatih če boš preizkusil.
Lp Buhica

gumby ::

virtualdub tudi zna zajemati v sekvenco AVI-jev... edina omejitev je prostor na disku:)

pivmik ::

Priporočam najprej da snemaš direkt z loseless kodekom(hyuff al neki takga) šele potem, ko imaš posnetek v digitalni obliki na trdem disku ga pretvori v končni format z VirtualDubom(bilokateri kodek)/NanDubom(SBC)/GordianKnotom(DivX, SBC)
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zajem optimalne slike

Oddelek: Zvok in slika
91236 (1126) ReBi
»

VirtualDub in firewire

Oddelek: Zvok in slika
9970 (845) gumby
»

Windows limit in Ati Multimedia

Oddelek: Zvok in slika
161268 (1071) Kid
»

WinXP capture format - please help

Oddelek: Zvok in slika
81724 (1570) urosbe
»

Zajem slike z ATI TV Wonder

Oddelek: Zvok in slika
101407 (1255) SasoS

Več podobnih tem