» »

Temperatura procesorja?

Temperatura procesorja?

«
1
2

Žiga127 ::

Streamam radio 4 mesece in ko pogledam na open hardware monitor mi temperatura intla core2 duo skace okol 70 stopinj... Je to normalna temperatuta? Rač dela 24/7
LP Žiga
  • spremenil: Žiga127 ()

tikitoki ::

Žiga127 je izjavil:

Streamam radio 4 mesece in ko pogledam na open hardware monitor mi temperatura intla core2 duo skace okol 70 stopinj... Je to normalna temperatuta? Rač dela 24/7


Ce je CPU obremenjen, je to cisto ok temperatura. Pravzaprav lahko mirno dodas se 10 stopinj in bo se vedno ok. Ce je obremenjenot primerna uporabi je pa drugha stvar.

Baja ::

70 je ze malo visoko po moje za c2d. poglej na ark.intel max temp za tvoj model. moj hp se nad 70 zacne ugasati. ce je zaprašen, spucaj hladilnik, zamenjaj pasto. če je čist namontiraj se kaki vent na ohišje, pa če ga maš pod kakšno mizo založenega ga prestavi nekam, kjer bo malo dihal.

Žiga127 ::

Procesor je obremenjen skos okoli 50%+
LP Žiga

Blinder ::

Meni se zdi temp uredu.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Riff ::

ja tole je kar mal visoka temperatura, mogoče s eje nabralo kej prahu v režah cpu hladilnika pr intlu se to rado nardi

Baja ::

pri 50% loada nebi smel biti na 70. Tcase za c2d je 72,4°C, dodaj +5 za core temp. torej max je okrog 77°C

si pogledal koliko je zaprašen hladilnik?

lahko pa zalaufaš prime95 pa izberi small FFTs in boš videl do koliko bo zrasla temperatura. če nebo prej počepno.

edit: ko boš čistil hladinik, verjetno je intel stock, poglej ali je nizki ali visoki. in če ma bakreno sredico. če nima, nabavi kakega bakrenega visokega. sem prepričan da ga dobiš za kakšno pivo;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

MIHAc27 ::

Meni se tudi zdi 70C že malo veliko, če je obremenjen samo na pol. Čiščenje bi verjetno pomagalo (ali nov vent)

Žiga127 ::

Ko zamenjam termalno pasto lahko računalnik takoj zalaufam al se more se kej susit. Pa kje bi se jo dal najcenej dobit?
LP Žiga

Baja ::

nič ne rabiš sušiti. dobiš skoraj povsod z računalniško robo, kje je najceneje pa nimam pojma.

Žiga127 ::

Men na drugem računalniku zdej kaže na OpenHardwareMonitor kaže 115 stopinj medtem ko na Core Temp normalno malo nad 40... Kaj je najbolj zaneslivo da preverim....
LP Žiga

Heavy ::

Pri 115°C bi ti že mašino izklopilo. Poslušaj če tuli ventilator (in če je to prenosnik - kako vroče je ohišje).
#TeamFelix

gmajna84 ::

to je previsoka temperatura
odpret kišto, dobro izpihat prah iz vseh komponent
odstranit hladilnik in termalno pasto
na novo nanest pasto in hladilnik...in bo veliko boljše
i7 8700K @ 5GHz|Intel UHD Graphics 630|16GB DDR4 3000MHz|
Asus Prime Z370 - A|NZXT Hale 90 v2 1000W 80+ Gold|
Corsair Carbide Air 540 White|Logitech G105 / G500 / Z623|

Baja ::

verjetno napaka v programu, preveri temperature s HWmonitor

Žiga127 ::

HW monitor kaže ok. okol 40 rač pa itak še ni 2 leti star :)
LP Žiga

Žiga127 ::

Če gremo nazaj k problemu št 1... Zdej mi kaže taprvo ok. ostale pa ne... Kaj so ostale. Kaj naj naredim...
prilagam sliko



Hvala
LP Žiga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Žiga127 ()

Žiga127 ::

a je lahko zaradi premal termalne paste...???

dal sem jo 1 pikico 5mmx5mm
LP Žiga

fujtajksel ::

Poženi Prime95, small FFT tolk threadov kolikor jih proc zmore, in glej temperature in frekvenco procesorja na grafih s HWinfo64, da vidiš če se pregreva.
Prej je problem preveč paste kot premalo - se pravi da je predebela špranja med procom in hladilnikom. Mogoče mehurčki, mogoče stisnjeno na eni strani na drugi pa zeva... Vidiš samo če odmakneš. Najbolje dat prvič čisto majhno pikico paste in za poskus pritrdit, samo tolk da vidiš če hladilnik lepo nalega in za občutek kolk je bo treba. Za občutek glede količine lahko še prej vadiš stiskanje paste s steklom za mikroskopiranje namesto hladilnika.

darkz ::

Hm ne zanašaj se na Hw monitor 100%, meni v kaksnih primerih je kazal isto. Preveri temperaturo direkt v biosu.
Sem pa mel problem z staro termalno pasto, idlalo mi je na 70c.. ko sem novo kupil in dal gor pa back to 35-40..
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

Žiga127 ::

V bios- u mi za enkrat po parih minutah kaže 74
LP Žiga

darkz ::

So malček visoke .. ampak niti blizu kritični točki :)

Igraj kašno igro 30min pa hitro v biose pogledat.. če si blizu 70-80 brez skrbi :)
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

Žiga127 ::

nimam igr na tem kompu bom dau samo stremat pol pa hitro reseteram in pogledam
LP Žiga

darkz ::

aja.. če ti pa idla na 70.. pol pa kr na novo pasto dat :).. to je pa preveč za kakšnih 20-30c xD
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

Žiga127 ::

nova pasta je že gor...
LP Žiga

BorutK-73 ::

74°C v biosu je preveč.

konspirator ::

Pošlataj (na hitro) cpu hladilnik (katerega imaš).Je mrzel/topel na otip ?
Cpu je kaj navit ? Spusti voltažo in tako dalje.

e8400 nima uradno kaj delati nad 72C
https://ark.intel.com/products/33910/In...
--

Zgodovina sprememb…

Žiga127 ::

Kaj je pa spodaj pod cpu temp še
M/B temp...?
LP Žiga

BorutK-73 ::

MotherBoard - Osnovna plošča

gmajna84 ::

ne vem zakaj se moj predlog ignorira, kater bi že zdavnaj vse rešil

še boljše pa...če bi rad to mašino obdražl...da se kupi en nov hladilnik za proc za mali denar in bo še bolje
i7 8700K @ 5GHz|Intel UHD Graphics 630|16GB DDR4 3000MHz|
Asus Prime Z370 - A|NZXT Hale 90 v2 1000W 80+ Gold|
Corsair Carbide Air 540 White|Logitech G105 / G500 / Z623|

wasd ::

Meni na FX8320 pogosto pride čez 70 stopinj. In kjub temu, da je sicer navedeno, da je max priporočljiva temp 64 (al neki tazga), ne vem če bi se moral ravno sekirati. Nimam občutka, da ga visoka temp kaj upočasni, glede česa drugega me p verjetnp ne rabi skrbeti ane?

Blinder ::

E8400 se uspesno hladi tudi z tanizkim intelovim hladilnikom. In 70 stopinj v biosu NI normalno. Ali prevec/premalo paste, ali ni pritrdil dobro hladilnika gor. Tisti 4 zatici plasticni morajo kar mocno drzat zadevo skupaj, da hladi. Dovolj da imas enega fuc in lahko pride do tega, da imas par 10 stopinj prevec.
Nebi jaz na tem laufal prime95, ce mu ze med normalno uporabo gre do 100. Verjetno mu tudi frekvenco throttla, da se ne reboota.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ST-777 ::

Žiga127 je izjavil:

Streamam radio 4 mesece in ko pogledam na open hardware monitor mi temperatura intla core2 duo skace okol 70 stopinj... Je to normalna temperatuta?
Ni, če imaš vklopljen ventilator na 2400 obratih/min, kot je razvidno iz slike, ki si jo priložil. Moj Intel Core i5 4570T doseže 70 stopinj z izklopljenim ventilatorjem, z ventilatorjem na 800 obratih/min, pa redko preseže 50 stopinj.

Žiga127 ::

Še mal sem gledu temp v biousu je okol 50 - 60 Matična je pa skos na okol 40
Takoj k pržgem windows pa gre na 100 al pa kkšno stopinjo manj.pri nič obremenitve..

A se mi splača kupt nov hladilnik za cpu tam do 15e?
ali vsak hladilnik paše na vsak cpu m/b?
LP Žiga

Predator X ::

Žiga127 je izjavil:

Še mal sem gledu temp v biousu je okol 50 - 60 Matična je pa skos na okol 40
Takoj k pržgem windows pa gre na 100 al pa kkšno stopinjo manj.pri nič obremenitve..

A se mi splača kupt nov hladilnik za cpu tam do 15e?
ali vsak hladilnik paše na vsak cpu m/b?


Nekaj ni vredu veš. Stock cooler je več kot dovolj.

Žiga127 ::

Kaj bi pa lahko bilo?
LP Žiga

Predator X ::

Žiga127 je izjavil:

Kaj bi pa lahko bilo?


Si res dobro namestil hladilnik?

Žiga127 ::

Mislim da bil je zelo fiksn... - ni se premikov
LP Žiga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Žiga127 ()

Predator X ::

Žiga127 je izjavil:

Mislim da bil je zelo fiksn... - ni se premikov

Bodi prepričan, da se stika?
Kako si pa pasno nanesel?

Žiga127 ::

Pasto sem dal na cpu in gor hladilnik je pa res da sem imel malo več težav z tem ker mi ga ni ratalo privit takoj...
LP Žiga

Blinder ::

Joj clovek. Odmontiraj dol maticno plosco z ohisja! in potem namesti gor hladilnik, pri tem pa gledaj na hrbtni strani maticne plosce, ce so se uni plasticni zatici zataknili kot je treba. Ko imas nov cooler gre naceloma brez tezave, ce imas starega + da ga je imel v rokah kak nesposobnez, so tisti plasticni zatici v slabem stanju in moras delat kot sem napisal - odmnotirat plosco in preverit, ce so prav zaskocili.
Tista zadeva mora kar dosti mocno drzat pritrjen coooler na procesor, da potem deluje uredu.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Predator X ::

Mal je cudno, da ti z ponovno nanešeno pasto nebi hladil vredu...

Žiga127 ::

Blinder je izjavil:

Joj clovek. Odmontiraj dol maticno plosco z ohisja! in potem namesti gor hladilnik, pri tem pa gledaj na hrbtni strani maticne plosce, ce so se uni plasticni zatici zataknili kot je treba. Ko imas nov cooler gre naceloma brez tezave, ce imas starega + da ga je imel v rokah kak nesposobnez, so tisti plasticni zatici v slabem stanju in moras delat kot sem napisal - odmnotirat plosco in preverit, ce so prav zaskocili.
Tista zadeva mora kar dosti mocno drzat pritrjen coooler na procesor, da potem deluje uredu.


Aha, Ok
Nisem vedu da je treba dt maticno v kompletu dol....
LP Žiga

Blinder ::

V vecini primerov ni treba, sploh ce je hladilnik nov, ampak ce imas take tezave kot jih imas ti, bi bila prva stvar za preverit, ce je hladilnik dovolj mocno fiksiran gor.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Predator X ::

Žiga127 je izjavil:

Blinder je izjavil:

Joj clovek. Odmontiraj dol maticno plosco z ohisja! in potem namesti gor hladilnik, pri tem pa gledaj na hrbtni strani maticne plosce, ce so se uni plasticni zatici zataknili kot je treba. Ko imas nov cooler gre naceloma brez tezave, ce imas starega + da ga je imel v rokah kak nesposobnez, so tisti plasticni zatici v slabem stanju in moras delat kot sem napisal - odmnotirat plosco in preverit, ce so prav zaskocili.
Tista zadeva mora kar dosti mocno drzat pritrjen coooler na procesor, da potem deluje uredu.


Aha, Ok
Nisem vedu da je treba dt maticno v kompletu dol....


Sej ni treba,... vseeno ti daj. Večinoma smo tukaj tisti, ki sami sestavimo PC in malce boljša ohišja so tako narejena, da zlahkoto namestiš CPU. Sploh pa star stock hladilni zna naredit težave

Še enkrat nanesi pasto, lepo spucaj CPU in hladilnik... potem se prepričaj, da je dobro nameščen hladilnik.

Žiga127 ::

Ok, bom naredil tako..
Hvala vsem za pomoč zaenkrat...
LP Žiga

BorutK-73 ::

Zato se pa montira hladilnik ko je matična še zunaj ohišja.

Žiga127 ::

Zdej sem ga dal nazaj gor in je zelo fiksen (se ne premika). Temp je pa zdej okoli 50 v bios-u in v HWmonitor.
Je to ok?
LP Žiga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Žiga127 ()

Baja ::

to bo čisto vredu.

Žiga127 ::

ampak a ni to mal preveč?
Normalno bi mogl bit okol 40°C
LP Žiga

Predator X ::

jah ce se mal norca delas, res tezko mal poslikat ?
pozen prime95 za 15-20min
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se takoj ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
242162 (1624) BorutO
»

Visoke temparature pri vodnem hlajenju?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517103 (6038) m0LN4r
»

Pregrevanje CPU-ja.

Oddelek: Pomoč in nasveti
253080 (2555) SuperVeloce
»

Pregrevanje procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
195071 (4760) amigo_no1
»

i5 760 hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
284444 (3504) Nwanko

Več podobnih tem