» »

problem z pregrevanjem

problem z pregrevanjem

Karinn ::

Zadnje case se racunalnik zacne pregrevati v situacijah, kjer se prej ni. Naprimer gledanje videa, zraven odprt brskalnik z nekaj zavihki in kak folder ali dva in cez cas zacne piskati ( v biosu je nastimano, da piska pri 75 stopinjah ) , to pa je nastavljeno zato, ker se je racunalnik sam ugasal, nato ga tudi kaksen dan ali dva ni bilo mozno prizgati.

Prilagam sliko situacije ob rezanju videa cca 1,3gb v izdelavo novega slabse kvalitete cca 1gb, zaganja pa se samo avs video editor ter antivirus in open hardware monitor. Prva slika je med pavzo procesiranja videa, druga pa kaksnih 10 sekund v nastajanju tega, vrednosti narascajo, vmes ko pavziram pa spet padejo. Predvidevam da bi se nekje po 30 sekundah racunalnik ugasnil.. Piskati pa zacne tudi preden gre v sleep??
Na racunalniku so se uporabljali veliko bolj pozresni programi za video pa ni bilo tezav, sedaj pa je ze pri avs-u (150mb) problem..

Mogoce kdo ve kje je problem? Hvala ze vnaprej,Lp
 pregrevanje

pregrevanje

Dzhimen ::

Jaz bi rekel da je problem v termalni pasti. Lahko se je zasušila in hlajenje procesorja ni več tako učinkovito kot na začetku, ko je bila termalna pasta sveža, zato se ob isti obremenitvi procesorja le ta bolj segreje kot ponavadi.

Koliko je PC star/kdaj si zadnje menjal termalno pasto?

DarwiN ::

Za začetek primi sesalec v roke in tako površinsko posesaj cpu hladilnik.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

NecroFlex ::

kakor že zgoraj napisano, očisti ga in zamenjaj termalno pasto, to je ponavadi največji krivec. Je tudi možno da je senzor za temperaturo se pokvaril, samo je redko. Drugače pa se na stock coolerjih i7-ke zelo segrevajo.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

Riff ::

preveri še da je hladilnika na procesorju dobro pritrjen

lonewolf_ ::

Spihaj s kompresorjem, če ti sesalec nardi kratek stik s statično elektriko pa se boš za vselej rešil pregrevanja. Hladilna rebra jaz ponavadi očistim s kako neuporabljeno tršo zobno ščetko in alkoholom, termalna pasta pa če ni starejša od treh let v tubi bi morala opravit svoje delo v velikosti manjšega graha. Več stopinj je lahko tudi, če imaš v sobi (ker je poletje) malo bolj toplo. Jaz imam do dve stopinji razlike že če samo dam kišto z mize pod mizo (ker je hladen zrak od klime).
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

solatko ::

Zamenjaj termalno pasto in očisti hladilnik.
Delo krepa človeka

Berserker ::

Sposodil si bom temo.

V določenih igrah mi vsake toliko časa zmrzne računalnik, recimo sploh če uporabim alt tab funkcijo in grem nazaj v igro.

Temparatura procesorja doseže največ do 69°C, ampak se giblje tam okoli med 50-60°C med igranjem.

Je možno da je pasta suha?

Gre za intel i5 2400 procesor (hladilnik je stock) in Gigabyte Z68X-UD3H-B3 matično.

Zanima me tudi kateri hladilnik nabavit, ki bi nadomestil tega osnovnega, namreč nimam klime in zdaj poleti je kr ornk vroče v sobi, rad bi kar se da omejil gretje.

Excavator ::

Berserker je izjavil:

Sposodil si bom temo.

V določenih igrah mi vsake toliko časa zmrzne računalnik, recimo sploh če uporabim alt tab funkcijo in grem nazaj v igro.

Temparatura procesorja doseže največ do 69°C, ampak se giblje tam okoli med 50-60°C med igranjem.

Je možno da je pasta suha?

Gre za intel i5 2400 procesor (hladilnik je stock) in Gigabyte Z68X-UD3H-B3 matično.

Zanima me tudi kateri hladilnik nabavit, ki bi nadomestil tega osnovnega, namreč nimam klime in zdaj poleti je kr ornk vroče v sobi, rad bi kar se da omejil gretje.


Kdaj si nazadnje menjal pasto? Saj ni nek problem nanest novo pasto? pa še drage niso

Hladilnik vzami kak cooler master hyper 212 evo? odvisno, če ti paše v case..

Berserker ::

Menjano nikoli, računalnik sem leta 2011 kupil od znanca po želji sestavljenega.

Sicer sem vse ostalo že večkrat menjal razen procesorja nikoli, zato me zanima a je potrebno kaj posebaj gledat pri pasti, a je vseeno katero nabavim?

Spajky ::

5 let nisi nič pucal/servisiral/pregledal? Ni čudno, da so težave :) ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Berserker ::

Spajky je izjavil:

5 let nisi nič pucal/servisiral/pregledal? Ni čudno, da so težave :) ..


Razen CPU sem redno čistil pc, pač tega ne menjaš ravno vsake 2 leti.

Scorpia ::

Sam imam i5 2500k procesor, stock hladilnik k mi je ostal od g2020 pa mu vrocina ne dela probleme. Itak so vsi hladilniki bolj ali manj isti, k jih dobis od intela.
Ceprav imas nekoliko povisano temp. samo dvomim da je izvor tvojih tezav.
////

grizl ::

Pozdravljeni,
kaj bi lahko še bil vzrok občasnega pregrevanja ( temp. cpu 1 in 2 okrog 70 stopinj...) ob normalni uporabi ( internet, šah...). Termalna pasta zamenjana, vse očiščeno, ventilatorji delajo. Prenosnik pa tale https://www.asus.com/Notebooks/ASUS-Zen...

solatko ::

grizl - Lahko sta dve stvari - slabo nameščena hladilna pasta (preveč) ali pa ob čisščenju poškodovan heat pipe (bakrena cev, ki gre od procesorja do ventilatorja). V notranjosti je plin, ki skrbi za hitrejši prenos toplote iz jedra. Če ta plin steče ven, je prenos toplote slabši in procesor bolj vroč.

Ob obremenjenem procesorju mora skozi reže pihat precej vroč zrak (60-70 stopinj C), če piha hladen ali komaj malo topel, moraš menjat kompleten hladilnik. Navadno se to poškoduje, ko se menja termana pasta, lahko je pa že na novem, vgrajen z napako.
Delo krepa človeka

grizl ::

Solatko, hvala. Zanimivo je, da kar nenkrat "dobi vročino" kot sem rekel brez poganjanja kakšnih težjih zadev. Potem preneha z delom, nadaljujem čez par minut iste zadeve naprej pa je vse ok. Glede na to menim, da je težko nekaj strojnega, ali pač......

Berserker ::

Scorpia je izjavil:

Sam imam i5 2500k procesor, stock hladilnik k mi je ostal od g2020 pa mu vrocina ne dela probleme. Itak so vsi hladilniki bolj ali manj isti, k jih dobis od intela.
Ceprav imas nekoliko povisano temp. samo dvomim da je izvor tvojih tezav.


Kaj druga bi lahko bilo?

Mal študiram, da mi zmrzuje sam v špilih, kjer je potrebno večjo delovanje procesorja in ga zato bolj obremeni, recimo Europa Universalis 4, Arma3, Elite Dangerous, medtem ko lahko Witcher 3 brez problema igram.

Scorpia ::

Verejetno gre za programsko napako, driverji itn... ali pa kaksna komponenta ne deluje pravilno.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

Berserker ::

Scorpia je izjavil:

Verejetno gre za programsko napako, driverji itn... ali pa kaksna komponenta ne deluje pravilno.


Tole mi čisto nič ne pove. Driverji so redno posodobljeni, razen procesorja so vse kompontente zamenjane.

Sumim da problem leži v pregrevanju, pač poletna vročina in suha pasta napravita svoje.

Sem naročil novi hladilni sistem, menjal bom pasto, potem bom pa videl.

Scorpia ::

Kakor želiš, če bi procesor se pregreval, bi ti prej izklopilo, preden bi prišlo do štekanja. Prej bi preveril temp. grafične kartice, pri višji temp. le tej lahko začnejo fps-ji padati.
////

Berserker ::

Scorpia je izjavil:

Kakor želiš, če bi procesor se pregreval, bi ti prej izklopilo, preden bi prišlo do štekanja. Prej bi preveril temp. grafične kartice, pri višji temp. le tej lahko začnejo fps-ji padati.


Sej ne šteka, ampak takoj zrzne, do tega dogodka imam skozi 55-60fps.

Zatem moram pc ročno izklopit in ga na novo zagnat.

Zgodovina sprememb…

Riff ::

tud zamrzovanje je včas znak da se procesor pregreje

Berserker ::

Zgleda da se problem nahaja nekje drugje.

Sem zamenjal termalno pasto, nabavil Cooler Master Hyper TX3 Evo, problem pa ostaja.

Nekaj me zanima, a bi lahk stock ventilator uporabil za dodatno kroženje zraka na stranici ohišja? Čeprav imam na matični prosta zgolj še dva 3-pin priključka?

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

berserker - preglej še trdi disk.
http://crystalmark.info/download/index-...

Riff ::

drugače so temperature procesorj kej padle po menjavi paste in kulerja ? kva pa je za en napajalnik - frima ? Watti ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

Scorpia ::

Sam bi še vedno iskal, kot sem omenil programsko težavo. Tudi če so driverji posodobljeni, ni pogoj za stabilno delovanje. Če ti doma leži še kakšen disk, naloži na novo sistem, pa testiraj.
////

DarwiN ::

Procesor doseže max 69 stopinj in vi šalabajzerju človeku svetujete menjavo paste oz. coolerja.

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Scorpia ::

Če nisi opazil, se je sam odločil za menjavo...
////

Berserker ::

PSU je xfx ts 550w.

V kratkem planiram še format, potem bom pa bom videl dalje.

DarwiN je izjavil:

Procesor doseže max 69 stopinj in vi šalabajzerju človeku svetujete menjavo paste oz. coolerja.


Care to explain?

Pasta je bla že suha btw.

BorutK-73 ::

BorutK-73 je izjavil:

berserker - preglej še trdi disk.
http://crystalmark.info/download/index-...

Si naredil to? Prilepi ssem screenshot.

Riff ::

drugače je 69°C malo visoka delovna temperatura za tak procesor, moje mnenje, če je možno probaj še kakšen drug napajalnik čeprav xfx je dobra firma


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
11824659 (4419) Valvoline
»

Temperatura procesorja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
615210 (1974) LuIK
»

Kateri cheap CPU cooler

Oddelek: Kaj kupiti
393483 (2629) m0LN4r
»

Prenosnik dela počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
454402 (3670) solatko

Več podobnih tem