» »

Nvidia in Rambus podpisala licenčni dogovor

Nvidia in Rambus podpisala licenčni dogovor

X-Bit Labs - Nvidia je konec tedna sporočila, da so podpisali patentni sporazum z Rambusom. S tem dogovorom, ki je stopil v veljavo v petek, je Rambus Nvidii podelil pravice za uporabo in proizvodnjo nekaterih pomnilniških krmilnikov. Licenčnina bo znašla en odstotek za SDR-krmilnike in dva odstotka za vse ostale (DDR, DDR2, DDR3, LPDDR, LPDDR2, GDDR2, GDDR3, GDDR4 in nekatere GDDR5). Podjetji nista odpisali drugih medsebojnih terjatev in zahtevkov ali odstopili od tožb. To pomeni, da se bo Nvidia še vedno morala pritožiti na nedavno Rambusovo zmago, podpis pa ji omogoča prodajo svojih kartic v ZDA v vmesnem času.

4 komentarji

Jst ::

Nekje sem bral, da so se Rambusove rešitve, ko so dejansko še delali produkte, uporabljaji v nekih specializiranih superclusterjih za analizo DNK or something.

Sedaj je pa RAMBUS samo še takoimenovana "patent squatting company."

Zanima me - če kdo ve - kaj za vraga se jim je napletlo v glavi, oziroma kako so prišli od zelo inovativne R&D firme, do samo še patentnih vojn?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Pyr0Beast ::

Kako. S tem da patentni uradi ne znajo delovati in ne vedo svojega poslanstva.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tear_DR0P ::

kako so prišli od zelo inovativne R&D firme, do samo še patentnih vojn

simpl - to je strategija, ki jo je že Edison iznašel. Odprodaš zelo drage razvojne in produkcijske oddelke in služiš s patenti.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Jst ::

V PC industriji jim ni uspelo, jim je pa drugod. Za nas (računalničarje) ni to znana oz. firma z dobrim renomejem, ampak na drugih področjih so bili uspešni. Recimo oni so prvi uvedli, da se podatki prenašajo tako na low kot na high ciklu - nam znanem DDR. Imeli so ultra low Voltage rešitve, ko je bil PC standard nekje pri 3V.

Potem pa flip-of-a-switch in prodajo ves R&D. Nato ap se gredo patentne vojne. Ajoj.

Ah, kaj pa jaz slovenček vem, mi hočemo videti nago KK, več bullmastif-type afer, pa smo zadovoljni. :)))
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rambus bi prepovedal kar vse

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
154831 (3894) Jst
»

Hynix dosegel dogovor z Rambusom

Oddelek: Novice / Tožbe
63234 (2777) Relanium
»

Samsung začel proizvajati 7,0 Gbps GDDR5

Oddelek: Novice / Grafične kartice
234581 (2632) PrimozR
»

Rambus toži nVidio

Oddelek: Novice / Tožbe
456337 (4459) Dr_M
»

Radeon HD 2600 Pro z GDDR3

Oddelek: Novice / Grafične kartice
145022 (3580) strictom

Več podobnih tem