» »

Bolečine v glavi

Bolečine v glavi

BlueBerry ::

Vem, da je to bolj comp formu pa vseeno ravno zato sprašujem, če se je kdo že srečal s to težavo.

Zanima me zakaj recimo, ko cel dan igram igrice me glava ne boli nič.

Medtem, ko pa recimo kaj programiram ali pa samo berem pa me boli občutek je kot me bi me bolele oči ampak vseeno nekaj v glavi ne štima. Nevem vid imam soliden, če vse skupaj povečam ni nič bolje pa podobno se mi dogaja pri branju knjige vendar malo počasneje.


Nevem kaj bi to bilo kolega je imel neka očala z lekarne, ki so baje z 0 dioptrije samo varujejo oči.

Konec koncev morda pa je res vse v glavi in se težava skriva v motivaciji oz. psihiki nevem, ker ko vidim veliko teksta me začne...


Hvala
lp

zee ::

Pojdi k optiku/okulistu naj ti pomeri dioptrijo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BlueBerry ::

Sem bil pol leta nazaj na pregledu pa je šlo vredu skozi.

Ampak potem me pri velikih črkah ne bi smelo to dajati, če bi bilo zaradi vida ?

#000000 ::

Jebe te to ker naprezaš možgane in pride do pregrevanja.

BlueBerry ::

Možno ja...


Bom preveru za posodobitve.

DarwiN ::

Pri čitanju jih z nenehnim fokusiranjem bolj naprezaš, kot pri igranju iger ali gledanju filmov kjer zajemaš večje površine, podobno kot v vsakdanjem življenju.

Rešitev: 30" monitor in velik DPI za programiranje..

Eh, samo na glas špekuliram. 8-O
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

BlueBerry ::

Ja imaš prav.

Kaj DPI se kaj posebno nastavlja al je glede na resolucijo ?

Hvala

Garibaldi ::

Poskusi z nekaj ambientalne svetlobe okoli monitorja. Precej umiri naprezanje oči.

tony1 ::

Če te matrajo oči, je najbolje imeti čim večjo piko na monitorju - na LCDju je velikost pike seveda fiksna. Čimvečjo piko boš dobil s pravim razmerjem velikosti diagonale monitorja in ločljivosti.

No, ne z enim ne drugim ne gre pretiravati (največjo piko je imel 15'' LCD z ločljivostjo 1024x768 ampak to je za današnje delo neuporabno...), najboljši kompromis bi bil 28'' monitor z ločljivostjo 1920x1080... Takšno ločljivost lahko dobiš tudi z 24'' ali 26'' monitorjem, ampak tam bo pika ustrezno manjša - kar utruja oči, če nimaš več odličnega vida...

BlueBerry ::

Aha hvala.

Kakšna zamisel za ambientalno svetlobo ?

Imam monitor 19" pa me zanima a je boljše na 60 al 75hz osveževanje, ker pri drugem se mi zdi bolj napeto vse skupaj nevem.

Zgodovina sprememb…

gzibret ::

> Kakšna zamisel za ambientalno svetlobo ?

Ena 40W lučka, ki sveti v steno za monitorjem.
Vse je za neki dobr!

BlueBerry ::

Postavimo pa jo 15cm za monitor in koliko nad monitor 10 cm ? ?

Zanimivo, da ko gledam tele bele strani ST in google me oči ne bolijo ampak so veliko bolj aktivne recimo ozadje imam črno in so veliko bolj mirne pa sem povečal DPI pa je pisava v brskalniku še vedno ista se pravi moram ctrl+scroll.

Drugače pa ni tolk problem pomoje pisava kot bela barva ?

Kje ima W7 SLO kontrast in to ?

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Na spletu malo poišči vprašalnike za določanje tipa glavobola. Po mojem zelo laičnem mnenju gre najverjetneje za tenzijski glavobol. Do glavobola lahko pride tudi zaradi dioptrije, ampak če je pri tebi niso odkrili, potem to ni vzrok.

Pomaga sprostitev, masaža vratu, več odmorov med delom. Tudi kakšni analgetiki (aspirin,...), vendar se posvetuj v lekarni - če pa bi jih imel namen jemati dlje časa (več kot teden recimo) pa tudi z zdravnikom. Če so pa težave dosti hude pa do zdravnika.

Sicer je tenzijskih glavobolov okrog 69%, kljuvajočih 33%, migrenskih 16%. Ostalih tipov glavobola (zaradi napora, jemanja zdravil, žilnih bolezni, krvavitev, tumorjev,...) je pa bistveno manj.
sudo poweroff

andromedar ::

gzibret je izjavil:

> Kakšna zamisel za ambientalno svetlobo ?

Ena 40W lučka, ki sveti v steno za monitorjem.


Točno tako imam jaz (ampak 20W lučko), pa je super.
Eh?

Blindeye ::

Morda imaš monitor že nekoliko star? Poskusi kakšnega novejšega. Mene sicer ni bolela glava, ko sem bil cel dan za računalnikom, sem pa čutil, da so oči utrujene. Zdaj z nekim Samsungom 24 sicer po celem dnevu še čutim utrujenost, ampak res malenkost.

BlueBerry ::

Nevem dans sm prešaltu na knjigo pa sem brez problema bral tako, da nevem bom malo testiral.


Sicer pa kje je brightness in to v W7?

bluefish ::

V nastavitvah gonilnikov za grafično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Glavobol za računalnikom

Oddelek: Loža
365613 (4478) tomaz88
»

Glavobol ter računalnik

Oddelek: Loža
213020 (2532) demon#666
»

Monitor prijazen očem

Oddelek: Kaj kupiti
4010333 (9504) bluefish
»

Dodatna osvetlitev pri gledanju v zaslon ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
504963 (4333) Pyr0Beast
»

glavobol

Oddelek: Loža
282178 (1577) SavoS

Več podobnih tem