» »

Kje mate spravljene CDje

Kje mate spravljene CDje

IceIceBaby ::

Zadnje čase je moj 40gb disk kar hitro napolnjen in zato veliko snemam na CDje. Zdaj se mi jih je nabralo že kar precej in iščem dobro rešitev za shranjevanje ploščkov.
Zanima me kje jih vi hranite oziroma kako imate poštimano zbirko. Jaz jim jimam trenutno večinoma v tistih "torticah", ampak je sila nepraktično.

Za katalog uporabljam program WhereIsIt ki se je zaenkrat dobro izkazal. Poznate mogoče kaj boljšega ?

krucymucy ::

Glasbene CD-je (večkrat uporabljane) na stojalu za 100 CD-jev ... ostale v kartonasti škatli v omari! :D
PC Cd-je pa v torbici za 20 CD-jev v tavelikih škatlah in vse napisano kaj je gor... sej za PC itaq nimam dost več kot 20 CD-jev, če ne štejem iger

Povok ::

Hm moja zbirka CD-jev pa se nahaja v radiusu 2m od mojega stola.

Urejeni pa so poljubno in je dokaj neprakticno za iskanje...

||_^_|| ::

večina jih je v unih torticah od SmartBuya:)

Mercier ::

Ne vem. Ponavadi.

Bom isto ponucal kak dober nasvet.

Tomi ::

Ker ne maram tort, jih imam skoraj vse v slim škatlah. To pomeni nekako pet kupov višine police.
S tem, da so razporejeni po temah. Se da lepo znajti.
metrodusa.blogspot.com

bastadu ::

Jaz tudi ne maram tortic, ker ko iščem kak CD, se včasih zelo namatram, da ga najdem, ker je kot po čudežu skor zmer kje bolj na podnu... Tortice pridejo prav za kakšne backupe al pa kakšne arhive, ko se bolj malokrat posega po njih. Sicer so pa slim škatlice zakon.
Sam že dolgo iščem po štacunah kakšno primerno omarico za CDje, ampak je še nisem našel... Enkrat se spomnem, da je bla tle na STju ena slika nekih diskov, uzadi pa ful ena dobra omarca za CDje, ravno takšna kot bi jo rabu, sam ne vem kje to iskat... A se spomni kdo mogoč?

bastadu ::

Sem uspel najti tisto slikico. A mi lahko kdo pove, kje kupiti takšno omarico kot je na sliki zadaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

MadMax ::

Povprasaj pri Medis d.o.o., Brnciceva 1 (?), LJ.

Oni imajo pisarniski program Fellowes (med drugim).


Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

darh ::

take omarice se da dobit v big bangu... tam je u iber velik tega...

jest sem dobil od kolega omarco - home-made, za 210 cdjev.. n33t ane :) a kaj ko bo kmal polna :) bo treba se enkrat do kolega :)
Excuses are useless! Results are priceless!

bastadu ::

Sem bil že večkrat v MB v big bangu, pa vedno pogledam, če majo kaj novega, pa nikoli nisem našel takšnih. V katerem big bangu si to gledal? Rabim eno štacuno, ki je v okolici Celja ali v okolici Maribora, ne da se mi v LJ skakat po take zadeve...

MadMax ::

In zakaj ne bi npr. tukaj pogledal, kaj izdelujejo, potem pa po telefonu vprasal njih, ce imajo na zalogi/lahko dobavijo in ali posljejo po povzetju?

Ali pa se dogovoril z lokalnim comp-dilerjem, da zadevo naroci pri Medisu, ce seveda imajo?


P.S.: sem malo iskal (namesto tebe):
36 CD Storage Unit (zadnji)

Ali pa tukaj drugi in tretji.


Ni vrag, da ti ne bomo nekaj nasli;)


Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

bastadu ::

Sem pogledal mal po njihovi strani, ampak sedaj nevem, ali jaz nisem našel ali res nimajo takšne, ali vsaj malo podobne omarice, kot je ona na sliki zgoraj? Drugače pa jaz raje kupujem stvari tako, da jih najprej vidim na lastne oči...

MadMax ::

Hja, tist na sliki, ki se ti dopade, je kot vidim za 60 CDjev in pa crne barve.

Fellowes podoben je pa za 36 CDjev in je racunalnisko siv.

Malo povprasaj po racunalniskih stacunah in pa unih z biro opremo.


Aja: zelo rad spreminjam svoje poste, medtem ko drugi pisejo odgovore nanje :D

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

bastadu ::

Ja šele zdaj sem malo bolj pogledal slikico zgoraj in opazil, da sta dve takšne omarice skupaj (vsaka po 60CDjev). V bistvu sem pa začel malce študirati, ker imam jaz skoraj vse CDje v slim šlkatlicah, da bo v takšni omarici tudi problem kaj najti, ker na robu škatlice ni prostora za label CDja, kot je na klasičnih škatlicah... Sicer sem pa one omarce (ki si jih linkal v prejšnjem spremenjenem;) postu) že najdu, ampak so se mi zdele (in se mi še zdijo) nakam majhne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

icek ::

Ker imam vecina glasbenih cdjev imam navadne skatle za CDje, da si lahko dam noter cover. Sploh ni problem dobit nekega stojala za CDje, problem je smao v tek, ker so vsi tak svinsko dragi. Sam kupujem te iste skatle za 60 CDjev v mediamartku z Grazu za 11 eur in to se mi zdi dalec najcenejsa varjanta.

bodom ::

bastadu: a si ne bi ti raj najprej kako ohisje nabavu?:D 8-)

drgac pa take 'skatle' za CD-je dobis va kaki trgovini s pisarniskim materialom.

jst pa CD-je shranjujem v dve skatli; v vsako gre po ~100 CD-jev v slim skatlah8-)

LP

bastadu ::

Sem uspel najti osebka, ki je lastnik omarice na zgornji sliki (kdo drug kot serđ:)) in sem tudi zvedel, kje jo kupiti. Sedaj še morem samo nekako priti v LJ...:\

Dami ::

Men stuff leži v 3 predalih (cca ene 600cdjev v slimih). Zelo pregledno, hitro dostopno sam kaj k se bojim da se bo enkrat sesedlo vse. Planiram eno posebno homemade omaro kr mam not placa sam še za ene 100cdjev:(
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

DoloresJane ::

V bistvu sem pa začel malce študirati, ker imam jaz skoraj vse CDje v slim šlkatlicah, da bo v takšni omarici tudi problem kaj najti, ker na robu škatlice ni prostora za label CDja, kot je na klasičnih škatlicah...


Bastadu, z malo spretnosti tudi to ni problem.

Kupiš zelo tanek vodoodporen flomaster (alkoholc po domače) in na rob napišeš naslov ali pa vsebino CDja. Lahko se tudi malo bolj ubadaš in si natisneš vse potrebne podatke v velikosti pisave 8 (če me spomin ne vara) in potem to prilepiš na rob škatlice. :) Zelo enostavno in precej poveča preglednost zbirke. :)

darh ::

Nadezhda, že, samo preglednost je na polovici napram fat škatlam.... svojo zbirko imam urejeno tako:
- filmi: fat škatlice z lepim sprintanim tagom (ID, ime, dolžina, število cdjev)
- pomembnejša programska oprema je prav tako na fat CDjih...
- ostalo - backup, igre... pa na slim...


k dobim digitalca poslikam mojo sexy omarco :)
Excuses are useless! Results are priceless!

Gh0st ::

Jest mam eno omarco za 20 CD-jev in tam noter so tisti najbolj uporabljani CD-ji. Zraven pa imam še tri stolpce po 30 CD-jev... Vse skupaj je v posebni omarci v mizi, ki se jo da zaklent...:D

Ni kaj dosti praktično, ampak na suhem in temnem ter hladnem prostoru so, to pa je najbolj važno.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje pa vi hranite CD/DVD medije?

Oddelek: Loža
162016 (1595) stromar
»

Kaj NE kupiti!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1379585 (5909) jastreb
»

Poceni prazni CD-ji (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
978423 (6669) Zheegec
»

Dražji zapisljivi CD-ji

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
132513 (2513) gabl136
»

Še ena o cd-medijih:

Oddelek: Kaj kupiti
382178 (1427) LeQuack

Več podobnih tem