» »

windows xp

windows xp

ferguson ::

na novo sem naložil windowse xp ko sem računalnik uporabljal 15 minut se mi je resetiral in napisal disk boot failure insert system disk and press enter in to se mi ponavlaj ume sko sem na računalniku kake 10 minut

Azrael ::

>ume sko sem na računalniku kake 10 minut

Podnapise prosim. Napisal si tako, da verjetno samo ti veš kaj si hotel opisati.
Nekoč je bil Slo-tech.

ferguson ::

na novo sem naložil windowse xp ko sem računalnik uporabljal 15 minut se mi je resetiral in napisal disk boot failure insert system disk and press enter in to se mi ponavlja še vedno vsakih 10 do 20 minut

Azrael ::

Na kakšen način potem spet spraviš računalnik v (kratkotrajno) normalno delovanje? Izklop, večkratno resetiranje, šarjenje po BIOSu, ali mogoče čez čas spet sam od sebe "oživi"?

Drugače opis precej spominja na disk, ki odpoveduje ali probleme okoli diska (slab podatkovni ali napajalni kabel, zanič napajalnik, hudo zaprašeno ohišje).

Vsekakor išči napako v tej smeri, če PC od vklopa do prvega resetiranja deluje brez napak in tudi na začetku ni sporočila "Disk boot failure, insert system disk and press Enter".

Če ni to, se kar razapiši o opažanjih, kaj se dogaja s tem mlinčkom.

Edit typo
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

ferguson ::

sedaj se mi zadeva javlja samo še ko užgem računalnik mi javi napis ko sem ga že zgoraj omenil potem ko sklopim pc in drug dan vžgem učasih javi in morem resetirati da pride notr učasih pa nič ne javi kaj bi to lahko bla kaka nastavitev v biosih narobe nastavljena

bluefish ::

kot že omenjeno poglej, če je podatkovni kabel OK.
Lahko uporabiš tudi Recovery Console in ukaze chkdsk /r in fixboot in fixmbr (v tem vrstnem redu).

ripmork ::

imel zelo podobno situacijo, problem je bil - podatkovni kabel.

Azrael ::

Kot so že napisali menjaj podatkovni kabel. Če je kabel 80 žilni IDE, ga moraš tudi pravilno priklopiti, da bo stroj pravilno deloval. Barve konektorjev imajo naslednji pomen: klik!.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z bootanjem SSD diska po napaki Sata diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
8987 (928) Jaman
»

Disk boot failure

Oddelek: Pomoč in nasveti
154168 (3619) solatko
»

težava trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
81120 (979) Blinder
»

ponovni zagon računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
232354 (2018) solatko
»

Drugi disk v računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
81257 (1059) Tjulenj

Več podobnih tem