» »

SiOL bo podražil telekomunikacijske pakete

1
2
»

Relanium ::

Js upam, da se Triera zadrži

lopov ::

Kaj to pomeni za naročnike SOLO paketa -- adsl/isdn kombinacija *brez* TV in telefona?

Če bi kdo vedel ker iz napisanega (tudi na njihovih straneh) ne vidim, da bi bila takšna varianta afektirana s podražitvami.

Thx,
b.

Matheeew ::

Za take ni podražitve.

OChack ::

MrStein je izjavil:

Uf, a sploh kdo ima SiOL ADSL? Saj cene so skoraj duple kot pri Amis in T-2!!!??

4 Mbps / 512 Kbps
T-2 : 26 EUR
Amis: 24 EUR
SiOL: 41 EUR 8-O

10 Mbps imajo drugi okoli 30 EUR (tudi Tuš, pri njih 4M ponudbe nisem našel) SiOL pa 47 EUR.


Aja, kaj je Amis kaj podražil?
Starši imajo Dvojko 10 Mbps + telefon za 27,90 EUR, če se prav spomnim, na ceniku pa vidim le paket "dvojka TEL Maxi" za 29,90 EUR.



Jst mam net preko tuša (gre seveda preko teleCum slovenije centrale) pa dam za 4M/512k paket 20€
Int€l inside, IDIOT Outside

smash ::

ja pr t-2 ju bidobil, kot sem gledal, programsko shemo L, ki ima veliko vec programov kot trenutno standard pr siolu, potem bom dobil nek snemalnik zastonj, + tega, da sem ZELO razočaran nad samim daljincem od SIOL-a ter komunikacijskim vmesnikom, ki je počasen in katastrofalen

mislim, da bom šel kar k t-2..no najprej moram ugotoviti, če so res napeljali kabel tudi do nas :)

madmitch ::

Smash, a je od teh 140 programov tudi kaj več uporabnih, kot na SiOLu? Sama kvantiteta še ne pomeni dosti.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Swiper ::

Jst je izjavil:

Mi imamo, proti USA providerjem, smešno nizke cene. Pri AT&T plačaš Data postavko, potem pa, če hočeš teathering in plačuješ prenose še prek drugih naprav. Torej ti zračunajo dvakrat.

Kaj pa plače?

nekikr ::

Tam nekje kot tam. Če upoštevaš vse (zdravstvo, pokojnina itd.).

Tear_DR0P ::

V Telekomu Slovenije so konec marca zabeležili devet milijonov evrov neplačanih zapadlih terjatev do slovenskih operaterjev elektronskih komunikacij, od tega 87 odstotkov do podjetja T-2


Na slabši čisti poslovni izid skupine vplivajo tako negativni poslovni izid družb v Makedoniji kot tudi slabitve terjatev v Telekomu Slovenije, ki so posledica neplačanih terjatev operaterjev v Sloveniji, poudarjajo v družbi.


glede na siolov PR, bodo siolovi naročniki plačali malo več, da bodo pokrivali izgube, ki jih povzroča T-2 - oziroma povedano drugače - siolovi naročniki z višjimi cenami plačujejo nižje cene na T-2 :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Keyser Soze ::

madmitch je izjavil:

Smash, a je od teh 140 programov tudi kaj več uporabnih, kot na SiOLu? Sama kvantiteta še ne pomeni dosti.

True. Komot bi preživel s cca. 10 programi. Ostalega ne potrebujem.

Prav fino bi bilo, če bi lahko sam sestavljal svojo programsko shemo. Pa te pride vsak program npr. 20 centov (+neka osnovna naročnina).
OM, F, G!

madmitch ::

Keyser Soze je izjavil:

madmitch je izjavil:

Smash, a je od teh 140 programov tudi kaj več uporabnih, kot na SiOLu? Sama kvantiteta še ne pomeni dosti.

True. Komot bi preživel s cca. 10 programi. Ostalega ne potrebujem.

Prav fino bi bilo, če bi lahko sam sestavljal svojo programsko shemo. Pa te pride vsak program npr. 20 centov (+neka osnovna naročnina).


Ja, tut jaz bi bil za to, se mi pa zdi, da je to utopija.

Vsi ponudniki imajo najraje uporabnike s paketi, dokler ne pride do reklamacije, takrat pa paketov na enkrat ni več in ti (če) priznajo le tisti del, ki ne deluje, recimo TV. Sorči bejbi, če plačujem vse, mi dajte ob izpadu česarkoli popust na VSE.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

Rippy ::

Zgleda, da je to dober razlog, da premislim o amis-ovi ponudbi. Nudijo mi do 10mbps dinamično in več TV programov, ki mi jih je zanimivih za manj denarja. Siol mi ponuja 4mbps 1TV ali 2mbps 2TV in glede na to, da se 1TV uporablja 4-5 ur na dan...drugi skoraj nikoli.

IceBoX ::

Sem gledal malo cene in internet+telefonija+TV pri Siolu in Amisu in niti ni take razlike. Na moji lokaciji je razlika 3EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IceBoX ()

lopov ::

Matheeew je izjavil:

Za take ni podražitve.


Suuuuuper, hvala :)

smash ::

madmitch je izjavil:

Smash, a je od teh 140 programov tudi kaj več uporabnih, kot na SiOLu? Sama kvantiteta še ne pomeni dosti.


ma v primerjavi z siolom (standard) bi imel pri t-2 ju kar nekaj discoverijev ter ostalih dokumentarnih programov...pri siolu je recimo samo en discovery, prav tako od ostalih...

r0ker ::

primerjat kakovost in kvantiteto in karkoli med telekomom in t-2 je smešno.
če nebi telekom še pred 10 leti imel monopol, bi že davno propadel. žalostno pri tem je, da gre slabo samo t-2-ju. če nebi bilo tiste zmešnjave z zanič robo, ki so jo pri t-2 dobili, bi se telekom že potopil

joebanana ::

SLO_Matej je izjavil:

Oh ja, ne zvišuje cen samo SiOL: http://dne.enaa.com/E-svet/E-druzba/Pod.... Nižje na strani so pa še ostali članki o podražitvah telekomunikacijskih storitev. Drugače pa sem jaz zelo zadovoljen s SiOLovo optiko, ki dela zelo zanesljivo in je fantastična. :)


Zakaj optika nebi bila zanesljiva? Kokr jst vem je stvar bulet proof... ni to en bakrenčk k signal strmo pada z oddaljenostjo od centrale. Me pa zanima če komu optika prekinja oziroma nagaja?

Killermode ::

Glede na podražitve in vso njihovo "Kvaliteto" jih danes kličem in zahtevam menjavo modema al pa neki ker ga vsake tuk zmanka brez razloga... Če pa Wireless kluček njihov not prklučim mi pa modem samodejno resetira vsake 15-30 minut...

Uglavnem optika ni stabilna vsaj pr men ne. Mam trojčka in se nisem do zdj buno sam zarad cene...

kitaj ::

r0ker je izjavil:

primerjat kakovost in kvantiteto in karkoli med telekomom in t-2 je smešno.
če nebi telekom še pred 10 leti imel monopol, bi že davno propadel. žalostno pri tem je, da gre slabo samo t-2-ju. če nebi bilo tiste zmešnjave z zanič robo, ki so jo pri t-2 dobili, bi se telekom že potopil

T-2 je tudi sam za marsikaj kriv. Njihovo računovodstvo in ostala administracija je katastrofa. Eden za drugega ne ve, kaj dela.

pegasus ::

Bonus point silola je, da naročite najmanjši tv paket, dobite pa vse kanale. Programska shema se vam dodeli ob avtentikaciji settop boxa, če se ne avtenticirate, dobite vse. Torej settop boxu preprečite avtentikacijo enostavno tako, da mu iztaknete eth kabel, preden ga prižgete in počakate, da izpiše error, potem pa mu ga nazaj vtaknete. Poof, imate vse kanale. Sicer brez EPGja, ampak who cares about that anyway. Procedura je tako enostavna, da jo obvladajo še stare mame...

Matheeew ::

@kitaj: ...ker imajo računovodstvo outsoursano AFAIK.

TV kanali brez EPGja...si kar ne predstavljam več.

EDIT: Enako se, da na T-2 ju. Naročiš osnovni paket. In gledaš prek VLC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matheeew ()

Bananovec ::

Če slišim kakega hard dečka, ki visi na optiki, da se pritožuje zaradi cen, ga ubijem. In to mislim resno.
Tisti, ki imate optiko, imate še kar ugodno ponudbo, ADSLovci pa smo pač...
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

MacQ ::

Trojček Telemach - 6/1 MB linija - 33 EUR.
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

IceBoX ::

Ali ima kdo kake izkušnje z Amisovim "trojčkom"? Kakšna je slika, kako je z odmevom pri telefonu...

Jst ::

Imaš t-2 internet (VDSL) in TV. V ponudbi imajo še mobilni internet za 10EU/mesec. Dongle moraš pa kupiti sam.

Sedaj me pa zanima, kje najceneje do dongla. Rad bi si na routerju naredil en Load Balancing, če BSD sploh podpira takšne dongle. Če jih ne, je vseeno dobro imeti za takšen drobiž na voljo še mobilni internet, če greš kam s prenosnikom, kjer internet nujno potrebuješ. (recimo za kakšne driverje, da človeku uštimaš internet:) - v takšnem primeru imam s seboj nokio in bluetooth dongle ali usb kabel)

Pri nekaterih prenosnikih je super, ker imajo že notri režo za SIM kartico. Moj ga nima.

Torej, kje kupiti takšen dongle? Kaj paziti pri nakupu? KOliko stane? Se da dongle, ki ga dobiš pri Instant Internetu odkodirati na vsa omrežja?

tnx, za kakršnkoli info...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

amigo_no1 ::

boss_y ::

pegasus je izjavil:

Bonus point silola je, da naročite najmanjši tv paket, dobite pa vse kanale. Programska shema se vam dodeli ob avtentikaciji settop boxa, če se ne avtenticirate, dobite vse. Torej settop boxu preprečite avtentikacijo enostavno tako, da mu iztaknete eth kabel, preden ga prižgete in počakate, da izpiše error, potem pa mu ga nazaj vtaknete. Poof, imate vse kanale. Sicer brez EPGja, ampak who cares about that anyway. Procedura je tako enostavna, da jo obvladajo še stare mame...


Men to z novim modemom ne dela več!

IceBoX ::

Ali kdo ve, ali se da prodati TV komunikatorje od Siola (Sagem). Nekaj jih je na Bolhi, ampak jih sploh kdo kupi?

gendale ::

pegasus je izjavil:

Bonus point silola je, da naročite najmanjši tv paket, dobite pa vse kanale. Programska shema se vam dodeli ob avtentikaciji settop boxa, če se ne avtenticirate, dobite vse. Torej settop boxu preprečite avtentikacijo enostavno tako, da mu iztaknete eth kabel, preden ga prižgete in počakate, da izpiše error, potem pa mu ga nazaj vtaknete. Poof, imate vse kanale. Sicer brez EPGja, ampak who cares about that anyway. Procedura je tako enostavna, da jo obvladajo še stare mame...

jaz nimam naročenega iptvja, ampak če se priklopim na tv port na modemu vidim vse programe
vsaj tako je bil pol leta nazaj

LexLuthor ::

Nič čudnega, najprej en kup akcijskih ponudb, zdaj pa jok. Zastonj televizije in laptopi pač stanejo, sedaj to plačujejo vsi uporabniki.

Jst je izjavil:

Imaš t-2 internet (VDSL) in TV. V ponudbi imajo še mobilni internet za 10EU/mesec. Dongle moraš pa kupiti sam.

Sedaj me pa zanima, kje najceneje do dongla. Rad bi si na routerju naredil en Load Balancing, če BSD sploh podpira takšne dongle. Če jih ne, je vseeno dobro imeti za takšen drobiž na voljo še mobilni internet, če greš kam s prenosnikom, kjer internet nujno potrebuješ. (recimo za kakšne driverje, da človeku uštimaš internet:) - v takšnem primeru imam s seboj nokio in bluetooth dongle ali usb kabel)

Pri nekaterih prenosnikih je super, ker imajo že notri režo za SIM kartico. Moj ga nima.

Torej, kje kupiti takšen dongle? Kaj paziti pri nakupu? KOliko stane? Se da dongle, ki ga dobiš pri Instant Internetu odkodirati na vsa omrežja?

tnx, za kakršnkoli info...


Www.ebay.co.uk dobiš jih 7.2mbps za cca 30 eur
www.pasice.si

Zgodovina sprememb…

smash ::

Bananovec je izjavil:

Če slišim kakega hard dečka, ki visi na optiki, da se pritožuje zaradi cen, ga ubijem. In to mislim resno.
Tisti, ki imate optiko, imate še kar ugodno ponudbo, ADSLovci pa smo pač...


kwa mene briga, a imaš ti opcijo optike ali ne? boli mene K. zate

in kaj ma tvoj komentar kakrsnekoli zveze z siolovim nategom uporabnikov???

in kje je moderator, da dopušča tele izpade? v katero smer gre tale slo-tech?!?

Bananovec ::

IceBoX je izjavil:

Ali ima kdo kake izkušnje z Amisovim "trojčkom"? Kakšna je slika, kako je z odmevom pri telefonu...

Sem bil pri mojih sorodnikih in so imeli Amis TV. Slika je bila dosti boljša kot pa pri SiOLu. Pa imajo mislim da 42" tv, mi pa 32".

@smash
Mnogim uporabnikom grejo na k. taki kot si ti. Mnogi plačujemo za 1Mbitno linijo 20EUR toliko kot mnogi tudi plačujejo za 10/10. In potem se taki tipi, ki se sploh nimajo pravice pritoževati, glede na to, da plačajo za 10x boljšo stvar enako kot mi, pritožujejo zaradi OGROMNIH cen.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

lopov ::

smash je izjavil:

Bananovec je izjavil:

Če slišim kakega hard dečka, ki visi na optiki, da se pritožuje zaradi cen, ga ubijem. In to mislim resno.
Tisti, ki imate optiko, imate še kar ugodno ponudbo, ADSLovci pa smo pač...


kwa mene briga, a imaš ti opcijo optike ali ne? boli mene K. zate

in kaj ma tvoj komentar kakrsnekoli zveze z siolovim nategom uporabnikov???

in kje je moderator, da dopušča tele izpade? v katero smer gre tale slo-tech?!?


Okej, z ubojem je pretiraval, po drugi strani maš pa tak egoističen izpad, da če preživiš 9000 te jaz okol kepe. Boli te kita za folk, ki ti je omogočil da si sploh prišel do optike -- vsi "early adopterji" ISDN in ADSL in veliko jih je na področjih, kjer noben od operaterjev ni potegnil niti "o" od optike. Nategnjeni na ^4, ker je blo treba vzet ISDN da si dobil ADSL, vse skupaj se je preplačalo in je še zdaj preplačano. Kaj mislilš, kolk jaz plačujem za telefon, TV in ADSL? Pofukanih 96 evrov na mesec in imam 2M/348k od siola, ISDN od telekoma in tv od telesmeha - najboljša kombinacija kar je možna.

Prst u rit pa globok dihi zaradi podražitve optike, preden se približaš mojmu računu bo moral telekom še parkrat podražit ...

persona rudis si bom kr sam prlepu, sam jao ... tole me je res pogrel!

kriko1 ::

IceBoX je izjavil:

Ali ima kdo kake izkušnje z Amisovim "trojčkom"? Kakšna je slika, kako je z odmevom pri telefonu...


Ne morem primerjat s siolom, vendar dela. TV ne gledam, a se starši ne pritožujejo da bi kaj kockalo ali zmrzovalo, se mi pa zdi novi uporabniški vmesnik okornejši.

smash ::

lopov je izjavil:

smash je izjavil:

Bananovec je izjavil:

Če slišim kakega hard dečka, ki visi na optiki, da se pritožuje zaradi cen, ga ubijem. In to mislim resno.
Tisti, ki imate optiko, imate še kar ugodno ponudbo, ADSLovci pa smo pač...


kwa mene briga, a imaš ti opcijo optike ali ne? boli mene K. zate

in kaj ma tvoj komentar kakrsnekoli zveze z siolovim nategom uporabnikov???

in kje je moderator, da dopušča tele izpade? v katero smer gre tale slo-tech?!?


Okej, z ubojem je pretiraval, po drugi strani maš pa tak egoističen izpad, da če preživiš 9000 te jaz okol kepe. Boli te kita za folk, ki ti je omogočil da si sploh prišel do optike -- vsi "early adopterji" ISDN in ADSL in veliko jih je na področjih, kjer noben od operaterjev ni potegnil niti "o" od optike. Nategnjeni na ^4, ker je blo treba vzet ISDN da si dobil ADSL, vse skupaj se je preplačalo in je še zdaj preplačano. Kaj mislilš, kolk jaz plačujem za telefon, TV in ADSL? Pofukanih 96 evrov na mesec in imam 2M/348k od siola, ISDN od telekoma in tv od telesmeha - najboljša kombinacija kar je možna.

Prst u rit pa globok dihi zaradi podražitve optike, preden se približaš mojmu računu bo moral telekom še parkrat podražit ...

persona rudis si bom kr sam prlepu, sam jao ... tole me je res pogrel!


moj odgovor je bil na nivoju odgovora 9000

in kaj ma kakrsnekoli veze a imam jaz optiko ali ne? jaz sem s siolom podpisu 2 leti nazaj , ko je reklamiru določene cene za prihodnji dve leti, eno leto nazaj je zvisu cene, sedaj se enkrat - gre za cisti nateg do kupcev! če tega ne moreš prebavit, greš lahko komentirat na kak drug forum

madmitch ::

smash je izjavil:


moj odgovor je bil na nivoju odgovora 9000

in kaj ma kakrsnekoli veze a imam jaz optiko ali ne? jaz sem s siolom podpisu 2 leti nazaj , ko je reklamiru določene cene za prihodnji dve leti, eno leto nazaj je zvisu cene, sedaj se enkrat - gre za cisti nateg do kupcev! če tega ne moreš prebavit, greš lahko komentirat na kak drug forum


Si prepričan, da je to v kakršnemkoli nasprotju s pogodbo, ki si jo podpisal? Men se ne zdi, torej to ni nateg. A je to svinjsko al ne, je pa druga pesem.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

smash ::

svinjski "nateg" - bo v redu? :)

aco111 ::

Cene take al onake, tak je danes. Jaz prej ko sem bil v mestu sem koristil T-2 internet in telefonijo, res delalo kot treba, redki izpadi pa tak. Sedaj ko smo se preselili v "brege", praktično možnost SIOL-a ali pa Amis-a za TV pa preko bakra ali satelita. Seveda šel na Amis, internet+telefon+en TV. Super je to, da se optika vleče po naših bregih, na bajti že omarica s napelanima cevema, zato pa se mi satelitska TV ne splača.

Drugače pa Amis ... saj dela kar vredu, kljub kakim izpadom s njihove strani (mi prvi pri amisu za ta breg), večina problemov ... kriv Telekom. Že parkrat konekcija se prekinila in odgovor ... Telekomova centrala ... . No vsaj zaj deluje vse skupaj vredu že en čas.

Drugače se nič ne čudim podražitvam SIOL-a. Saj tak gre vse ... glede na plače. Saj mi se še dalo marsikaj povedat o ponudnikih pa tak, ampak sploh ma point? Kot se reče ... čuti i trpi ("lajf").

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

PJani ::

Svinjarija prvo čakam, da mi pridejo zamenjat modem, enih 5dni. Potem čez dva dni gre 30let star kabel(spečen od strele itd), ki gre na hišo, in ga bi morali že zamenjat 10let nazaj in sedaj spet čakam. In plačeval bom njihovo NE delo extra.
Alternativne izbire glede ponudnika nimam. Monopol na kubik in sranje po uporabnikih.
C/C++

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PJani ()

Senitel ::

Kolikokrat bo treba še povedat, da lahko prideš do Amis/Tuš, čim je na razpolago Telekom?

IceBoX ::

Pa ste sploh pogledali koliko je razlika recimo za "trojček" pri Siolu in Amisu? Siol trio (1/256+telefonija neomejeno+TV paket mega)je trenutno 45EUR, zdaj ko bodo podražali, bo pa 48EUR. Amis ima enako hitrost (1/256)+telefonija ravno tako zastonj v slovenska fiksna omrežja+TV za 44.90EUR. To je pri amisu paket "Classic". Malo večja razlika je, če vzameš recimo internet+telefonijo, kjer so hitrosti višje in cene malo nižje, govorim seveda za Amis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IceBoX ()

PJani ::

Senitel je izjavil:

Kolikokrat bo treba še povedat, da lahko prideš do Amis/Tuš, čim je na razpolago Telekom?


Ja in kdo pravi, da bo pri njih boljše? Razn da je malo ceneje?
C/C++

Dami ::

Če se ne motim pri amisu ni zastojn telefon, ampak samo 700min vsak mesec. Mam še staro dvojko (10/768+tel) za 27,90€ na amisovi centrali in glede na mojo razdaljo (3km zračne) sem zelo zadovoljen. Sicer mi zadne čase tak 1x dnevno resetira modem, drugače pa dela pune. Zraven je še 16,40€ za kabelsko (zaradi več tvjev, IPTV ne pride v poštev).
Bi pa rade volje dal več denarja, samo da bi končno fiber povlekli (dont care who, samo da je), ker gledam prazne cevi in t2 omarco že 3leta.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 dobra in slaba novica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18635041 (26239) Spajky
»

SiOL bo podražil telekomunikacijske pakete (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9227714 (23414) Dami
»

SIOL bo s septembrom dražji za 3 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6312017 (10325) Wox
»

Najcenejši ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
849747 (6420) pupsi1984
»

Dražji ADSL pri SiOLu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17617280 (10963) Keyser Soze

Več podobnih tem