» »

SiOL bo podražil telekomunikacijske pakete

SiOL bo podražil telekomunikacijske pakete

Telekom Slovenije - SiOL bo s 1. septembrom 2010 podražil pakete za dostop do interneta in druge komunikacijske storitve (TV, telefonija). Po njihovih besedah so razlog za podražitve "nevzdržne razmere na domačem trgu elektronskih komunikacij in glede na stroške nerazumljivo nizko postavljene cene storitev konkurenčnih operaterjev, ki jim zaradi ohranjanja konkurenčnosti morajo prilagajati svoje", kar pod vprašaj postavlja "rentabilnost in stabilnost poslovanja" ter ogroža "nadaljnji razvoj celotne panoge". Podražitve moremo razporediti v tri skupine.

Prvič, vsi paketi, ki vključujejo storitev SiOL TV, se bodo podražili za 3,00 EUR. Izjema je paket SiOL brez interneta za obstoječe naročnike, ki bo do konca leta stal enako. Drugič, za uporabnike optike se bodo računi povišali za 7,00 EUR, ker bodo pri storitvah SiOL in kabelska TV začeli zaračunavati digitalni dostop v omenjeni višini. Izjema so paketi brez interneta, kjer se bo poleg podražitve obračunal dodatni popust v višini 4,00 EUR, ter paket Trio s programskim paketom Standard ali Mega, kjer bo dodatni popust znašal 3,00 EUR. Tretja novost je ponovna uvedba paketov brez interneta za nove naročnike. Na voljo jih bo šest, stali pa bodo med 26 in 37 evri mesečno tako za nove kot tudi stare uporabnike. Vse skupaj je SiOL dodobra zapletel, zato si lahko ogledate preglednico podražitev, ki so jo pripravili.
Uporabniki, ki se z novimi cenami ne strinjajo, imajo v skladu z 58. členom ZEK možnost odpovedati naročniško razmerje, kar morajo pisno naznaniti do 31. avgusta 2010. V tem primeru zanje ne velja odpovedni rok in so odvezani plačila pogodbene kazni za predčasno razvezavo v višini 10,02 EUR. Kljub temu pa so dolžni poravnati obveznosti iz pogodbe, ki se nanašajo na subvencioniranje opreme, izdelke iz akcij in ponudbe iz programa zvestobe. Več informacij najdete v odgovorih na pogosto zastavljena vprašanja.

92 komentarjev

«
1
2

EWER115 ::

Ravnokar naročil AMIS:


SIOL 4/512 =38€ INTERNET

AMIS 10/768 = 29€ INTERnET


zakaj bi bil pri tej komunistični firmi?

IceBoX ::

Amis bo tudi podražil pakete, čeprav je samo internet cenejši pri Amisu kot pri Siolu

we_are_borg ::

goddammit.Najprej pritegnejo stranke z nizkimi storitvami,pol pa nabijejo ceno.To smrdi po goljufiji...
death is irrelevant

Han ::

Kaj pa famozni SOLO paket s hitrostjo 1M/256K, ki ga vsak mesec mastno preplačam in ki ga je konkurenca že zdavnaj povozila? Bo ta zdaj po novem 30 Eur? ;(

dunker ::

Hehehe, kr vsi bi neki dražili, najprej je šel T-2 gor, pol nas je Mobitel nategnil na suho, zdaj pa še SiOL, jupi. Še dobro, da sta nas elektrika in ogrevanje navadila na podražitve. ;((

we_are_borg ::

Saj,nategovali so nas že z ISDNjem,ki je bil kao predpogoj za ADSL...
death is irrelevant

lebang1 ::

Že tako dragi siol je še podražal...
ne vem sploh zakaj ljudje še vstrajajo pri njih,
jaz sem že nekaj časa srečni lastnik AMISA.

MrStein ::

Uf, a sploh kdo ima SiOL ADSL? Saj cene so skoraj duple kot pri Amis in T-2!!!??

4 Mbps / 512 Kbps
T-2 : 26 EUR
Amis: 24 EUR
SiOL: 41 EUR 8-O

10 Mbps imajo drugi okoli 30 EUR (tudi Tuš, pri njih 4M ponudbe nisem našel) SiOL pa 47 EUR.


Aja, kaj je Amis kaj podražil?
Starši imajo Dvojko 10 Mbps + telefon za 27,90 EUR, če se prav spomnim, na ceniku pa vidim le paket "dvojka TEL Maxi" za 29,90 EUR.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

IceBoX ::

Ja, Amis je tudi podražal in to za 2EUR

mjk ::

Država naj čimprej proda svoj delež siola in telekoma, potem pa naj gredo v franže, če se takole mislijo obnašat.
to je isto, kot je mobitel podražil pred kratkim ... in tako kot simobil bo sedaj, t2 že malo pred časom, pa je bil takrat še vedno cenejši od siola

Vse skupaj smrdi po dogovoru!

upam da kaka skupina tole preučuje in da vse kaznuje!

snow ::

To ni kartelni dogovor, ampak "prilagajanje trgu".
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

MrStein ::

Telemach je tudi podražil nedavno, ne?

Da naredimo pregled. Podražili so:
- T-2 pomladi
- Telekom/SiOL - zdaj
- Amis - zdaj ?
- Telemach - pomladi ?
- Mobitel - nedavno
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

plavko61 ::

Kaj Siol še Titotove dolge odplačuje ali kako mislijo da jim najljudje še soploh kaj verjamejo?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

filip007 ::

Ja bomo vidili drug teden, ko bo račun na netu, če je treba kaj ven but'nt, kakšen dodaten program, pri nas imamo kar vse in je poprečno na mesec 50EUR+.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

connel ::

Amis je podražil ja (sicer ne vem kdaj), vendar samo za nove naročnike, za stare je ostala stara cena, npr. jaz plačujem za 4/786 (no dl je v bistvu 5, po malce "teženja" :D) celih 19 EUR :)

Kar se pa tiče podražitev, načeloma me ne bi ne vem kaj motilo, če bi bilo tudi vse ostalo na evropskem nivoju, ne pa da so cene storitev/proizvodov enake ali celo višje, plače pa precej nižje,...

Zmajc ::

Optika se bo podražila za dodatnih 7EUR na mesec. Prasci grabežljivi.

narodno ::

Prkleti lopovi predragi ;(

McNato ::

Kdor ima optiko in SIOL TV bo moral plačati 10 EUR več na mesec.
Sicer pa ali so sploh upravičeni zaračunavati digitalni dostop preko optike? Ker jaz bi imel za 7 EUR manj na mesec raje analognega.

gendale ::

EWER115 je izjavil:


zakaj bi bil pri tej komunistični firmi?

zato ker mi edino oni nudijo optiko

xyxyxyxy ::

Meni se Trio podraži za 4EUR.

MrStein ::

Zanimivo , razlika med suhim internetom in Trio paketom je le par evrov, pri SiOL-u.

Med internet+telefon in Trio pa le en evro !?

Ma sumljivi so...

gendale je izjavil:

EWER115 je izjavil:


zakaj bi bil pri tej komunistični firmi?

zato ker mi edino oni nudijo optiko

Optika je nekaj čist drugega. Sicer sodeč po ceniku je varianta edino 20/20 internet, ker nižjih ni, višjo pa so konkretno dragi.
TV in telefonije nisem upošteval.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

xyxyxyxy ::

MrStein je izjavil:

Zanimivo , razlika med suhim internetom in Trio paketom je le par evrov, pri SiOL-u.

Med internet+telefon in Trio pa le en evro !?

Ma sumljivi so...


Nič niso sumljivi, tako je.

Jaz plačujem za 20/20 optiko + TV + telefonijo (neomejeni klici), 37EUR (drugače je 40EUR, vendar imam nekaj popusta na zvestobo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xyxyxyxy ()

IceBoX ::

Jaz pa za trio pri siolu neomejeni (internet 1024/256+telefon neomejeno+TV paket mega) znese 45EUR

fosil ::

Nekak še razumem da podražijo zadeve.
Ampak zakaj hudiča je treba tako zakomplicirat. Neki dodatki, pa potem popusti na dodatke, pa dodatki na popuste.
Naj povejo kok je cena.
Tako je!

kmetek ::

snow je izjavil:

To ni kartelni dogovor, ampak "prilagajanje trgu".


Kaj so pa plače potem?

smash ::

jaz imam tudi SIOL optiko 20/20, tv standard in telefon - za 38EUR

na dopisu, ki sem ga dobil danes, piše, da lahko odstopim od pogodbe brez sankcij, RAZEN obveznosti, ki so določene z aneksi k pogodbi :)

pred enim letom so me že enkrat nategnili, ko so zvišali cene, tako da sem šel iz mega paketa na standard pri tv-ju

zdaj jih imam pa dost...ve kdo kje je trenutno najceneje.?!?

Keyser Soze ::

Zanimivo, to je verjetno zaradi vseh, tako številnih, izboljšav, ki smo jih uporabniki bili deležni v zadnjem času. Sploh tisti, na razvezanem dostopu preko ene uboge bakrene parice.

Ni kaj, da človek ne bi bil ponosen na tole našo veliko vas, kjer je možnost za pošten konkurenčen trg res neizmerna.
OM, F, G!

xyxyxyxy ::

smash je izjavil:

jaz imam tudi SIOL optiko 20/20, tv standard in telefon - za 38EUR

na dopisu, ki sem ga dobil danes, piše, da lahko odstopim od pogodbe brez sankcij, RAZEN obveznosti, ki so določene z aneksi k pogodbi :)

pred enim letom so me že enkrat nategnili, ko so zvišali cene, tako da sem šel iz mega paketa na standard pri tv-ju

zdaj jih imam pa dost...ve kdo kje je trenutno najceneje.?!?


Cene na optiki so nizke, pri konkurenci za isti oz. podoben paket ne boš odštel nič manj denarja. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xyxyxyxy ()

Wox ::

smash je izjavil:

zdaj jih imam pa dost...ve kdo kje je trenutno najceneje.?!?

Odvisno kaj si želiš in kakšne možnosti imaš na lokaciji. Glede na to, da ti bo pri katerem koli že ponudniku ob podražitvah "dost" je najbolje, da si za TV omisliš anteno, telefonijo imaš na mobilniku, internet pa... dimni signali. Bukova drva baje dajejo lep simetričen dim.
Commodore 64

matejdro ::

Očitno so ugotovili, da z Mobitelovimi podražitvami ne bodo dovolj pridobili.

Sicer pa naj raje najprej na Siol TV ponudijo kaj več funkcij recimo snemalnik ali pavziranje, potem pa podražujejo.

Tear_DR0P ::

jaz vam svetujem da se čimprej preselite, tle mate samo male plače, pa vsak mesec vam podražijo že tako predrage storitve :)

Država naj čimprej proda svoj delež siola in telekoma,

jaz tudi tako pravim, kupila bosta pa al nemški al pa francoski telekom :D poglejte si pogoje pri teh dveh
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

AngelOfDeath ::

Sem trenutno na Siolu. Amis mi teh storitev ne ponuja. T-2 pa ima isto ceno. Kam torej ?
edit: Slovnica

Jst ::

Mi imamo, proti USA providerjem, smešno nizke cene. Pri AT&T plačaš Data postavko, potem pa, če hočeš teathering in plačuješ prenose še prek drugih naprav. Torej ti zračunajo dvakrat.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

matejdro ::

Razen če telefon odkleneš :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

Ted ::

AngelOfDeath je izjavil:

Sem trenutno na Siolu. Amis mi teh storitev ne ponuja. T-2 pa ima isto ceno. Kam torej ?


T-2 ? :)
Mah...

Mr.B ::

Siol je v osnovnem paketu tu tu, samo tu je samo 40 programov, pa če rabiš 20/20 optiko :-). Dejansko pa ko sešteješ 180 kanalov L paketa, pa to kar ponuja Siol 8-), je dejansko Siol cenejši samo za upokojence.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

sumoborac ::

Zakaj podražitev na digitalni priključek? Simpl...ker bo v kratkem moral prepustiti optično omrežje tudi drugim firmam! Z tem k je SiOL dodal prikupnih 7EUR za priklop preko optike bo lahko vsem ostalim konkurentom zaračunal še višjo veleprodajno ceno, posledično bo morala konkurenca, ki bo hotela imeti stranke preko telekom-optika omrežja nekje ta dodatek dobiti - z dvigom cen (in zgodba se bo ponovila kokr na bakrenih paricah).

Sumoborac
Prid sm al pa tm ostan...

murmur ::

Zato so bile vse te neskoncne vrste pri Simobilu. Mobitel gre pocasi v penzijo, kar je ze cas, glede na vse prisesane taksne in drugacne kreativne parazite ki so vlekli tone keša vsa ta leta.

MrStein ::

fosil je izjavil:

Nekak še razumem da podražijo zadeve.
Ampak zakaj hudiča je treba tako zakomplicirat. Neki dodatki, pa potem popusti na dodatke, pa dodatki na popuste.
Naj povejo kok je cena.

Ja, da ni očitno, kako dragi so. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jon ::

TELEKOM SLOVENIJE
Podatki za 2009
Čisti prihodki od prodaje 396.490.162 EUR
Čisti dobiček ali izguba obračunskega obdobja 57.375.244 EUR


Jap, to je firma, ki mora podraziti zaradi "nevzdrznih razmer".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jon ()

MrStein ::

Joj, a ti veš koliko jahte stanejo?
Zdaj morajo rabljene kupovat in se sramovat...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

RejZoR ::

Iz SiOL-a šel na T-2 in nikoli več gledal nazaj. Prvo sem na VDSL1 imel 4096/768, ko pa so mi nadgradili na VDSL2 pa sem lahko povečal paket na 8192/1024. Zdele za foro gledam cenike in ojej, za 28 EUR koliko plačujem 8 mega down in 1 mega up, bi pri SiOL-u dobil samo 2048/384, s tem, da bi moral doplačat še 4 evre več vsak mesec. Ne vem a se hecajo al kaj. Kakšna patetična ponudba. Druga najbližja postaja po performansu pa je 102400/768. Ampak za 44 EUR. Prov izpad smeha sem fasal. T-2 sem odpustil tud tisto vmesno podražitev, čeprav bi raje videl, da je ne bi bilo. Storitev pa je tud super. Povezava dela BP in v vsem času, kar sem pri T-2 je net padu dol ene 2x, pa še to samo v poznem večernem času. Tko da tole je super ponudba, SiOL pa je eno navadno grabežljivo prase. Nevzdržne razmere. Ja, če si lahko namesto dveh BMW-jev kupiš samo enega ta mesec so razmere res nevzdržne...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dronyx ::

Jon je izjavil:

Čisti dobiček ali izguba obračunskega obdobja 57.375.244 EUR

Pozabil si še dodati, da ima Telekom Slovenije 6.535.478 delnic in če bi čisto ves dobiček razdelili med delničarje, je to komaj 10 € na delnico (cena delnice danes je nekje 93 €).

marvin42 ::

10 eurov na eno delnico je kar veliko, se ti ne zdi?
Mostly Harmless

dronyx ::

@marvin42: Če bi ves dobiček razdelili med delničarje se mi zdi v redu. Bo pa kakšen ekonomist znal bolj natančno razložiti, če je to v redu poslovni rezultat. Baje Telekom posluje slabo, kaj pa to pomeni, pa ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

marvin42 ::

Če gledam samo čisti dobiček, potem poslujejo povsem OK. Če ob takem dobičku nekdo reče, da posluje slabo, potem na nekih drugih področjih dela cela sranja.
Mostly Harmless

dronyx ::

Zakaj Telekom posluje slabo, je malo bolj razloženo tule.

marvin42 ::

633.000 izgube v prvem četrtletju bodo pokrili že s tole podražitvijo.
Mostly Harmless

SLO_Matej ::

Oh ja, ne zvišuje cen samo SiOL: http://dne.enaa.com/E-svet/E-druzba/Pod.... Nižje na strani so pa še ostali članki o podražitvah telekomunikacijskih storitev. Drugače pa sem jaz zelo zadovoljen s SiOLovo optiko, ki dela zelo zanesljivo in je fantastična. :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 dobra in slaba novica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18635041 (26239) Spajky
»

SiOL bo podražil telekomunikacijske pakete (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9227713 (23413) Dami
»

SIOL bo s septembrom dražji za 3 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6312017 (10325) Wox
»

Najcenejši ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
849747 (6420) pupsi1984
»

Dražji ADSL pri SiOLu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17617279 (10962) Keyser Soze

Več podobnih tem