» »

Amazon osvežuje Kindle

1
2
3

Matev ::

vsaj par sekund si poglej darkolord...

CaqKa ::

lahko s kindlom berem gmail?
/edit.. da bom bolj jasen.. kako browser kindla renda wikipedio in gmail? to bi bila namreč vsebina ki bi jo jaz na temle bral. torej kako mu dela rendanje html? oziroma če obstaja kak app za gledanje tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

PrimozR ::

Obstaja ja, WebKit browser. Kako zgleda pa pitaj ribice :P

opeter ::

OK, da je na bralniku kakšen browser je kul, ampak za te funkcije, kar želi Matev, bomo morali še malo počakati (vprašanje pa je, če mora Kindle imeti funkcijo predvajanja 3D filmov). Tudi v cenovnem smislu. Do takrat pa Applovi iPad nima konkurence.

Jaz želim samo barvni e-ink na bralniku.
http://www.engadget.com/2010/03/19/pvis...

A do takrat izgleda, da LCD nima konkurence.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

kopernik ::

Tudi sam nameravam kmalu nabaviti kindle (ali nook ali pa kaj tretjega, če bo boljše), me pa zanima, če je tisto o avtonomiji teh bralnikov resnica (iz vaših osebnih izkušenj) ? Sliši si kar lepo, če res zdržijo baterije toliko časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Matev ::

OK, da je na bralniku kakšen browser je kul, ampak za video,(vprašanje pa je, če mora Kindle imeti funkcijo predvajanja 3D filmov).


daj poglej recimo par sekund videa ki sem ga nalimal

pa boš videl da sem se zgolj norca delal iz ljudi ki hočejo barve in video in še n potoček na kindlu

urska_ ::

V kolkem času pride po pošti, če ga naročiš na amazon.com?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urska_ ()

Furbo ::

kopernik je izjavil:

Tudi sam nameravam kmalu nabaviti kindle (ali nook ali pa kaj tretjega, če bo boljše), me pa zanima, če je tisto o avtonomiji teh bralnikov resnica (iz vaših osebnih izkušenj) ? Sliši si kar lepo, če res zdržijo baterije toliko časa.


Brez surfanja po netu, lahko prebereš par 1000 strani.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mavrik ::

kopernik je izjavil:

Tudi sam nameravam kmalu nabaviti kindle (ali nook ali pa kaj tretjega, če bo boljše), me pa zanima, če je tisto o avtonomiji teh bralnikov resnica (iz vaših osebnih izkušenj) ? Sliši si kar lepo, če res zdržijo baterije toliko časa.


Ja je (v kolikor imaš WiFi/3G izklopljen jasno, saj tadva rabita baterijo konstantno). Mojega PRS-505 sem ob redni uporabi (vsak dan po uro ali dve) polnil tam nekje na dva do tri tedne.
The truth is rarely pure and never simple.

Bor H ::

urska_ je izjavil:

V kolkem času pride po pošti, če ga naročiš na amazon.com?


kot vem ga še ne pošiljajo, pride pa v dveh tednih max, če je navadna pošta, mislm pa da ma nek priority za kindla, piše pod shipping na amazonu

darkolord ::

Matev je izjavil:

daj poglej recimo par sekund videa ki sem ga nalimal

pa boš videl da sem se zgolj norca delal iz ljudi ki hočejo barve in video in še n potoček na kindlu
Ja, neupravičeno se delaš norca (smešiš se). Tiskane knjige so tudi v barvah in to iz dobrega razloga - poveča se preglednost.

djordjevic ::

Meni pridejo knjige in igre na dom (če so na zalogi, jasno) tudi v treh dneh.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Jst ::

Prvi uporabniki novega Kindla: prosil bi vas, da ko dobite zadevo, napišite v to temo vaše izkušnje.

Jaz si tudi moram nujno en e-ink reader kupiti in ta wifi kindle zgleda super.

edit:
djordjevic: Jaz sem "The Trouble with Physics" naročil v četrtek, dobil pa naslednji teden v torek.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Matev ::

ko bo enkrat e-ink v barvah
ga bodo začeli v vse monitorje vgrajevati - takrat bo še en skok v kvalitetri in udobnosti zaslonov narejen

podobno kot je bil skok iz crt na lcd, samo da bo skok na e-ink še pomembnejši in večji

darkolord ::

ko bo enkrat e-ink v barvah
ga bodo začeli v vse monitorje vgrajevati
Ne, ne bodo. Žal. E-ink je precej precej prepočasen, da bi vsaj približno bil primeren za zaslone za splošno uporabo...

Matev ::

e-ink v barvah ni to kar je sedaj e-ink

je zgolj metafora za zaslon brez osvetlitve

darkolord ::

Preberi še enkrat, kar si napisal v prejšnjem svojem postu.

Matev ::

e-ink izključuje barve kot si jim mi domišljamo, zaradi tehnologije pik oziroma kroglic z barvilom

če bi kdo želiel imeti barve na trenutnih e-ink zaslonih bi se moral odpovedati dobri črni in dobri beli barvi

to sedaj pri trenutni tehnologiji!

zato se tudi tako čudim da želite imeti barvni e-ink

ker ni mogoč !

ko pa bo - bo pa to neka drugačna tehnologija

Fadil ::

Ko bo padla cena DX-u, bomo razmišljali o nakupu! Tale tamal, je meni osebno premajhen. Kot da bi bral Alan Ford-a! :)

Fadil ::

Še to! A ima ta tamal za 139$ tudi možnost povečevanja teksta, slovar in vso ostalo opremo kot DX? Kakšna bo cena s poštnino, carino itd...?

redo ::

Se da to stvar (ali kak drug e-ink bralnik) kje v živo videt?

Fadil ::

redo je izjavil:

Se da to stvar (ali kak drug e-ink bralnik) kje v živo videt?


Tudi mene to zanima!?

kuglvinkl ::

A ni blo tko, da so ble te zadeve na ogled v Konzorciju? Al sem kej pomešal?
Your focus determines your reallity

Bor H ::

So še ampak so v vitrini tako da morte prosit prodajalko, da vam pokaže.

Jst ::

Se jo da prek IMja prosit? :)))) hehehe
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Kron ::

NazgulRR je izjavil:

a ve kdo kaj je razlog da ga z .co.uk pošiljajo samo v UK?


Verjetno, ker še svojega (britanskega) povpraševanja ne morejo pokrit, kaj šele za ostale.

Po mojem bo tudi preko uk dobavljiv, takoj ko se bo to pomirilo.


Aja, na uk je prednaročilo že razprodano!

Temporarily sold out. Order now to reserve your place in the queue
Due to strong customer demand, Kindle is temporarily sold out. Order now to reserve your place in the queue. Orders are prioritised on a first-come, first-served basis. Orders placed today are expected to dispatch on or before September 4.
=**=C64=**=

Okapi ::

če kdo želi barve naj si kupi ipad
iPad ima malce premajhno ločljivost za A4 stripe.

O.

Fadil ::

Če strip ni v srbo-hrvaščini ne valja kurtzu! Posebej Alan Ford...:)

PrimozR ::

Kron enako v US.

driver_x ::

Tisti, ki želite imeti na Kindlu barvni ekran, 3d filme, prostorski zvok, pomivalni stroj, .... si poglejte, kaj pomeni konceptualna integriteta.

Glede barv so sicer mnenja deljena. Dejstvo je, da je precej dokumentov barvnih in ti se pač bolje prikažejo na barvnih zaslonih. Po drugi strani pa so bile vse papirne knjige, ki sem jih kupil v zadnjih letih (s področja IT), natisnjene v črno beli tehniki. Tudi pri znansvenih objavah se na uporabo barv gleda kot na motilni element (more color - less content).

Za tiste, ki vas zanima branje PDF-jev na Kindlu: PDF-je je pred branjem priporočljivo pretvoriti v enega izmed e-book formatov, ki jih razume Kindle. Za pretvorbo lahko uporabite link, ki ga je objavil BigWhale ali pa katerega izmed prostih programov. Sicer tudi Kindle sam zna prikazati PDF (ima tudi možnost zumiranja), vendar tako branje deluje le, če je velikost pisave v PDF-ju dovolj velika, oz. je PDF prilagojen za branje na Kindlu. Kakšne knjige, kjer gre v glavnem za besedilo s kakšno sliko, se v e-book formate lepo pretvarjajo, medtem ko se kakšni čudno strukturirani PDF-ji pretvorijo v neberljivo obliko. Je pa za branje nativnih PDF-jev vsekakor boljši Kindle DX, zaradi večje ločljivosti.

Ko pa je knjiga enkrat v e-book formatu pa je branje s Kindlom zelo enostavno. Zelo pridejo prav lastnosti, kot so slovar, zaznamki, označevanje besedila, pisanje opomb, spreminjanje velikosti pisave, ....

Aja, pa Kindle se lepo bere tudi na plaži na soncu.

redo ::

Kako pa je z djvu formati (sicer berem, da ne podpira in da so kar problemi, bolj me zanima, če ima kdo izkušnje s tem)?

Fadil ::

Ko pa je knjiga enkrat v e-book formatu pa je branje s Kindlom zelo enostavno. Zelo pridejo prav lastnosti, kot so slovar, zaznamki, označevanje besedila, pisanje opomb, spreminjanje velikosti pisave, ....

Aja, pa Kindle se lepo bere tudi na plaži na soncu.

A ima ta nov tudi slovar, zaznamki, označevanje besedila, pisanje opomb, spreminjanje velikosti pisave, ....? A ima to samo DX? Zanima me še kako je z branjem na tem malim, ker DX je velik, tamal mi je bolj kot kakšna pratika!

driver_x ::

Jaz vse to počnem na tamalem. Imam pa Knedl druge generacije, tako da ne vem, kako je to na novih. Takrat sta vse te zadeve imela oba. Knjige, kjer gre v glavnem za bsedeilo, se na tamalem ravno tako dobro berejo, mogoče le večkrat pritisneš gumb za naslednjo stran. Pri slikah moraš pač upoštevati, da je ločljivost zaslona pri malem le 600x800 pik. Če bi ga kupoval sedaj, bi si verjetno nabavil DX-a, ki ga takrat še ni bilo v mednarodni različici.

Fadil ::

Ne bio rad prav napenjal oči,kot pri Lonely Planet, ko človek rabi debele špegle za branje tistih malih črk!

Furbo ::

Črke si lahko poljubno povečaš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kitaj ::

Dokler si bo Amazon lastil pravico do šarjenja po napravi ne bom niti razmišljal o nakupu.

Furbo ::

Jaz na mojemu vse od nakupa še nikdar nisem vklopil GSM modula, kako naj mi potem Amazon kaj šari po njem ?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kitaj ::

Se pravi, da si plačal za strojno opremo, ki je ne smeš uporabljat, če hočeš, da bo tvoja naprava ostala pod izključno tvojim nadzorom. Da ne govorimo, da ne uporabljaš funkcije, ki jo vedno omenjajo, ko se govori o Kindlu -- direkten nakup knjige.

Furbo ::

Zaradi takega neutemeljenega strahu, si pa res ne bom odrekel odličnega ebook readerja.

Katere funkcije uporabljam, je pa moja stvar. Ali bi zdaj že ti rad nadzoroval mojo napravo ? :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kitaj ::

Furbo je izjavil:

Zaradi takega neutemeljenega strahu, si pa res ne bom odrekel odličnega ebook readerja.
Katere funkcije uporabljam, je pa moja stvar. Ali bi zdaj že ti rad nadzoroval mojo napravo ? :)

Amazon Erases Orwell Books From Kindle

NazgulRR ::

kitaj je izjavil:

Dokler si bo Amazon lastil pravico do šarjenja po napravi ne bom niti razmišljal o nakupu.


Lahko prosim malo več o tem? Kaj ti šarijo? Pa npr. če imaš verzijo brez 3G, ti ne šarijo, ali?

kuglvinkl ::

sarijo, sarijo.
Your focus determines your reallity

Jst ::

ebookreadersreview.co.uk

Za novice, opise, mnenja, najave,... si oglejte linkano stran in izberite reader po vešem okusu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kitaj ::

NazgulRR je izjavil:

kitaj je izjavil:

Dokler si bo Amazon lastil pravico do šarjenja po napravi ne bom niti razmišljal o nakupu.


Lahko prosim malo več o tem? Kaj ti šarijo? Pa npr. če imaš verzijo brez 3G, ti ne šarijo, ali?

Kolikor jaz vem ima vsak Kindle nek način za povezavo z medmrežjem (direkten nakup knjig pri Amazonu). Ko se priklopiš ima Amazon dostop do naprave in ti lahko iz naprave izbriše kar pač hoče oz. želi. Kot npr. v zgornjem primeru. Približno tako kot da bi nekdo iz knjigarne brez tvojega dovoljenja vstopil v tvojo hišo in ti iz police vzel knjigo, ki jo je izdal napačen založnik.

Jst ::

Prej sem dal en link do nekaj opisov naprav.

Če ima kdo stran, ki je obsežnejša, z več opisi, would you please share it?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kuglvinkl ::

Poglej na Arstechnica.
Your focus determines your reallity

Okapi ::

A se Bebook Neo dobi pri nas?

O.

Furbo ::

kitaj je izjavil:

Furbo je izjavil:

Zaradi takega neutemeljenega strahu, si pa res ne bom odrekel odličnega ebook readerja.
Katere funkcije uporabljam, je pa moja stvar. Ali bi zdaj že ti rad nadzoroval mojo napravo ? :)

Amazon Erases Orwell Books From Kindle


To poznam. In kaj ?

A to naj bi bil razlog, da še vedno na papirju prebiram knjige ?

Če si ga ne moreš kupiti, vsaj ne vleci izgovorov za lase.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Fadil ::

Kaj je zdej, a se splača kupit tamalga, a je bolje počakat da pocenijo DX ?

kitaj ::

Furbo je izjavil:

To poznam. In kaj ?

A to naj bi bil razlog, da še vedno na papirju prebiram knjige ?

Če si ga ne moreš kupiti, vsaj ne vleci izgovorov za lase.


Saj se ti ni treba izgovarjat, če si kupil Kindla in lasati mnenja drugih. Če tebe to ne moti, potem pač nimaš problema.
Zame je ta platforma preveč pod nadzorom korporacije. Svoje naprave imam pač rad zase, pa četudi bom moral za e-reader plačati več.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi Kindli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11137567 (32318) bojsi
»

E-knjige na vrhu pri Amazonu

Oddelek: Novice / Rezultati
94260 (3520) PrimozR
»

Nook 3G se je pocenil, dobil Wi-Fi brata, Amazon že odgovoril

Oddelek: Novice / Android
187423 (6295) opeter
»

Mednaroden tudi Kindle DX

Oddelek: Novice / Ostale najave
455097 (4102) nekikr
»

Kindle mednaroden

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
53963 (3406) Bistri007

Več podobnih tem