» »

Dell ne mara Linuxa

denial ::

@Matthai:
Primerjava med tvojo hišo in Pentagonom se mi zdi nadvse primerna. Glede varnosti popolnoma drži, res pa je tudi, da je Pentagon veliko pogosteje tarča napadov (spletnih ali fizičnih) kot tvoj domek. Število uporabnikov, v zgornjem primeru prestiža, je pomemben dejavnik. Lep indikator je tudi Firefox: z naraščanjem števila uporabikov se veča tudi število odkritih ranljivosti. It's all about economy :D
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denial ()

poweroff ::

Ja in ne. Problem Firefoxa je, da postaja čedalje bolj kompleksen. Bloated, če češ. Ker hoče na silo tekmovati na trgu.

Poleg tega - poglejmo število ranljivosti med IIS in Apache pred nekaj leti. Takrat je bil IIS v manjšini, a je imel napak bistveno več.

Hočem reči - ni nekega trdnega pravila.
sudo poweroff

Icematxyz ::

Iz novice:

 Windows

Windows



* You are already using WINDOWS programs (e.g. Microsoft Office, ITunes etc) and want to continue using them
* You are familiar with WINDOWS and do not want to learn new programs for email, word processing etc
* You are new to using computers

 Ubuntu

Ubuntu



# You do not plan to use Microsoft WINDOWS
# You are interested in open source programming

Ubuntu systems are primarily targeted towards advanced users and enthusiasts

Kako bi potem naj Ubuntu bil slaba kopija Windows OS. Če pa je namenjen naprednim uporabnikom in navdušencem.

denial ::

@Matthai:
Čeprav oba ostajava na svojem bregu sva enotna v eni točki: ni nekega trdnega pravila :D
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

techfreak :) ::

poweroff je izjavil:

Iz uradnih repozitoryev ne. Update v Winsih pa pomeni - ponovi vajo.

Če pri Debianu (verjetno je isto pri Ubuntuju) kaj preveč spreminjaš določene konfiguracijske datoteke te bo vprašal katero želiš obdržati: spremenjeno staro ali pa novo iz repozitorijev.

Torej je v bistvu vprašanje takšno: Želiš, da ti vržemo konfiguracijo na default ali pa imaš raje, da ti pol stvari ne bo delovalo?

CaqKa ::

_Dormage_ je izjavil:


Windows: Odpreš grafični program -> crop -> resize -> save
Kaj pa če je slik 6 mil ? Boš odpiral vsako posebej ?
V konzoli lahko vsem 6 mil slikam spremeniš velikost z enim samim ukazom. In izhod lahko preusmeriš v kak drug program, mogoče, da ohrani originale in novim slikam priredi druga imena ?
Poženeš ukaz in si privoščiš kavo kajti tvoji sodelavci bodo slike obdelovali še naslednjih 5 ur.

Binary za imagemagick obstaja tudi za windows sisteme. jaz ga imam na vseh mojih računalnikih...

Poldi112 ::

techfreak :) je izjavil:

poweroff je izjavil:

Iz uradnih repozitoryev ne. Update v Winsih pa pomeni - ponovi vajo.

Če pri Debianu (verjetno je isto pri Ubuntuju) kaj preveč spreminjaš določene konfiguracijske datoteke te bo vprašal katero želiš obdržati: spremenjeno staro ali pa novo iz repozitorijev.

Torej je v bistvu vprašanje takšno: Želiš, da ti vržemo konfiguracijo na default ali pa imaš raje, da ti pol stvari ne bo delovalo?


Nisem še bil v tej situaciji, ampak tudi če te že res vpraša, zakaj bi hotel novo iz repoja? Enostavno mu rečeš, da boš odbdžal staro.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

techfreak :) ::

Mogoče ima nov gonilnik drugačno konfiguracijo kot pa prejšnji in zaradi tega GUI ne bo deloval?

Poldi112 ::

Mogoče nimaš pojma o čem govoriš? Gonilniki večinoma nimajo konfiguracije, programi pa ostajajo na istih verzijah znotraj večine distribucij.

Boš moral kar na roko dodajati nove stvari, da boš prišel v tako situaciji, ko si pa enkrat na tej stopnji ti bo da problem nedelovanja gui-ja trivialno odpraviti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

poweroff ::

techfreak :) je izjavil:

Mogoče ima nov gonilnik drugačno konfiguracijo kot pa prejšnji in zaradi tega GUI ne bo deloval?

Pojma nimaš o čem govoriš. Veš, gonilniki v Linuxu se ne nameščajo tako kot v Winsih. Tle je ena pomembna arhitekturna razlika.

S to izjavo si dokazal, da v tej debati nisi več kredibilen sogovornik. Hvala.
sudo poweroff

techfreak :) ::

V redu pa ni bil gonilnik ... kaj pa jaz vem kaj je xorg. Vem, da mi je to zgodilo tam.

Poldi112 ::

Tipično. Verjetno si bral navodila, ki jih nisi razumel, si pa jim slepo sledil, potem je pa Linux kriv, da ti niti tega ne veš, kaj je xorg.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

techfreak :) ::

Seveda, vsak mora vedeti kako se reče vsakemu delu operacijskega sistema.;((

Sem razumel navodila in sem uredil kar sem potrebal. Ampak ob naslednjem update-u se aptitude ni strinjal z mojim xorg.conf ter ga je hotel zamenjati.

Icematxyz ::

Če boš kakšnih 10 let uporabljal GNU/Linux. In boš šel na Windows OS. Bo se pritoževal nad isto stvarjo.

Zakaj hudiča jaz v enem dnevu uporabe ne znam vzpostaviti neke napredne strežniške zadeve. Zakaj nič ne znam... Ja halo?

Če boš pa izvajal klasična zadeve, ki jih namizni uporabnik izvaja. Boš pa v tednu dni že pravi strokovnjak, kateri vse ve.

Brez skrbi.

techfreak :) ::

Namiznemu uporabniku Windowsa se ni potrebno ukvarjati s konfiguracijskimi datotekami in konzolo. Ne da je to slaba stvar, ampak uporabniki imajo raje point & click princip.

Icematxyz ::

Klasičnem Ubuntu (namiznem) uporabniku tudi ne. Nenazadnje niti nima ustreznih pravic, da bi to lahko počel!

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Daj pusti tipa, ker pojma nima. Če bi Ubuntu sploh preizkusil, bi vedel, da vse, ampak res vse lahko naklikaš. Konfig datoteke so precej dobro skrite...

Pač, nekredibilen sogovornik.
sudo poweroff

techfreak :) ::

poweroff je izjavil:

Daj pusti tipa, ker pojma nima. Če bi Ubuntu sploh preizkusil, bi vedel, da vse, ampak res vse lahko naklikaš. Konfig datoteke so precej dobro skrite...

Pač, nekredibilen sogovornik.

Vsega ne moreš naklikat. Veliko je programov, ki jih moraš downloadati in uporabiti./configure --x=y --z=a ... in potem make ter sudo make ter mogoče še kaj.

Skrite so? ls /etc ti vse pokaže. Poleg tega pa je še vseeno veliko stvari pri katerih ti klikanje ne pomaga, v nekaterih primerih pa moraš še sam skompajlati.

bluefish ::

Za povprečnega uporabnika ne, saj preko download managerja dobi vse direktno v meni.

techfreak :) ::

Ne, povprečni uporabnik dobi vse preko www.podjetje.com/ime-programa in namesti s klikanjem na Windowsu. Na Linuxu je izbira preko Synaptica omejena, za kaj več pa tudi težko dobiš .deb paketke.

bluefish ::

Na Linuxu je izbira preko Synaptica omejena, za kaj več pa tudi težko dobiš .deb paketke.
Začuda sem sam vse našel, pa Ubuntu uporabljam le na vsake toliko časa za testiranje kake reči.

poweroff ::

Ja, samo ti ne uporabljaš Windowsov. Ker če bi jih, ne bi nič našel... :D
sudo poweroff

techfreak :) ::

Še ne dolgo nazaj sem iskal speech recognition programe za Linux in za večino sem moral iz njihove spletne strani prenesti in prevesti.

poweroff je izjavil:

Ja, samo ti ne uporabljaš Windowsov. Ker če bi jih, ne bi nič našel... :D

Uporabljam vse izmed treh najpopularnejših OSov (Win, Mac, Linux - Ubuntu) in samo povem, da so nekatere stvari težje na Ubuntuju.

P.S. Za skoraj vse naprave obstajajo gonilniki za Windows ... za Linux jih je pa še vedno veliko, ki na njem ne delujejo (vključno z nekaterimi WiFi USB).

Zgodovina sprememb…

šernk ::

techfreak :) je izjavil:

Ne, povprečni uporabnik dobi vse preko www.podjetje.com/ime-programa in namesti s klikanjem na Windowsu. Na Linuxu je izbira preko Synaptica omejena, za kaj več pa tudi težko dobiš .deb paketke.


ta povprečni uprabnik bo vse kar rabi dobil brez iti na www. kaj šteješ ti pod povprečne uporabnike me pa sedaj res zanima. sem namreč napredni povprečni uporabnik, pa mi še 1x ni bilo potrebno uporabiti tistega tvojega make itd...

povprečni uporabnik rabi:
- predvajalnik glasbe in filmov--->software center: media...in ti jih napiše vsaj 20 kamor le klikneš (če ti prednameščeni niso všeč)
- brskalnik: spet jih imaš vsaj enih 5 na voljo (če ti prednameščen ni všeč)
- office paket (spet imaš prednameščen open office)
- program za peko CDjev: spet jih je na voljo vsaj 10 za install le s klikom (zanimivo, vsi skupaj so mi dosedaj uničili 0 DVDjev in CDjev, nero jih je uničil vsaj 10%)
- program za neposredno sporočanje (spet jih imaš več 10)
- torrent program (spet prednameščen oz. vsaj enih 10 drugih)

kaj povprečni uporabnik še rabi pa res ne vem? lahko pa poveš in ti najdem alternative. povprečni uporabnik ima v računalniku natančno 1 procesor (morda danes celo dvojedrnika), 1 ali 2GB rama, grafično kartico ranga 7600GT in en trdi disk.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

bluefish ::

kaj šteješ ti pod povprečne uporabnike me pa sedaj res zanima.
Ja, to tudi mene vse bolj matra.

Nisem nek hud zagovornik Linux sistemov, vendar pa imam vsaj približno realno sliko o trenutnem stanju, ne pa o tistem pred 5+ leti.

šernk ::

techfreak :) je izjavil:

Še ne dolgo nazaj sem iskal speech recognition programe za Linux in za večino sem moral iz njihove spletne strani prenesti in prevesti.

[


zdej me pa res zanima kolk povprečnih uporabnikov ta program sploh pozna
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Icematxyz ::

Praktično vse programje (FOSS) ki ima neko uporabno vrednost za večje število uporabnikov ima v Ubuntu svoj paket.

Resni komercialni ponudniki programja pa skorja vedno za svoje uporabnike poskrbijo tako, da so navodila za namestitev njihovega binarnega programa ravno nekje v rangu enega miškinega klika. Pa tudi če to v končni fazi pomeni copy/paste kakšne vrstice v terminal! Še vedno si to brez nekega razmišljanja storil z miško.

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Veliko FOSS programov očitno nima tolikšne uporabnosti, da bi bili tam. Poleg tega je potrebno vedeti, da je Synapticu preko privzetih virov na voljo edino arhiv programov - zelo počasi posodabljajo in dodajajo nove verzije.

šernk ::

@techfreak :): prosim, da se izjasniš, a trenutno govoriš za povprečne uporabnike ali napredne? Ker namreč mi še vedno nisi odgovoril na moja zgornja vprašanja in še vedno odgovarjaš po ovinkih, popolnoma nepovezano med seboj.

ti boš vedno našel nekaj kar te moti na linuxu, tako kot sam vedno najdem nekaj kar me moti na windowsih.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

techfreak :) ::

Ne, jaz bom vedno našel nekaj kar me moti pri vseh stvareh in programih, ki jih uporabljal. Resnica je, da nič ne bug-free in vse ima določene pomanjkljivosti.

Govorim za povprečne napredne uporabnike.

Icematxyz ::

techfreak :) je izjavil:

Veliko FOSS programov očitno nima tolikšne uporabnosti, da bi bili tam. Poleg tega je potrebno vedeti, da je Synapticu preko privzetih virov na voljo edino arhiv programov - zelo počasi posodabljajo in dodajajo nove verzije.


Koliko programov, ki jih uporablja večje število ljudi in delujejo v Ubuntu, si zadnje čase si moral sam izdelovati pakete?

Glede počasnega posodabljanja. Razvojni cikel nove distribucije je nekje 6 mesecev. In namen nove distribucije je ravno ta. Da vključuje novejše programske pakete. Podpora za distribucijo pa se konča v kakšnem letu in pol. Se pravi sledi nadgradnja. Razen pri LTS. Je obdobje nekoliko daljše.

Se pravi temu kar ti praviš počasno posodabljanje. Bi v praksi pomenilo (če bi Ubuntu obvladoval 80% tržišča in imel pred 9 leti prednameščen IE6 ), da bi delež IE6 pred nekje v najslabšem primeru 6 leti znašal 0%?

Kaj je torej počasno posodabljanje. Naj vsak presodi sam. To pa da dodaš PPA vire če želiš novejšo verzijo predčasno. Zaradi takšnih ali drugačnih razlogov pa spet ne predstavlja neke težave v praksi.

Bolj pomembno za povprečnega uporabnika računalnika je to, da raje kot da v tisti sekundi, ko neka nova različica programa se pojavi. Da je Canonical in drugi ponudniki programja, čim prej dajo ven popravke za varnostne luknje.

MrStein ::

techfreak :) je izjavil:

Veliko FOSS programov očitno nima tolikšne uporabnosti, da bi bili tam. Poleg tega je potrebno vedeti, da je Synapticu preko privzetih virov na voljo edino arhiv programov - zelo počasi posodabljajo in dodajajo nove verzije.

Kako instaliraš FF 3.6, če imaš 3.5?
Win: www.getfirefox.com - še dva tri klike, fertik.
Ubuntu: nekaj šariš po famoznem SW centru, čez čas dobiš neka kodna imena in dve kopiji Firefoxa.

Zdaj če si zadovoljen z starimi verzijami programov, je kul. Sicer pa nisi na nič boljšem kot na Windows.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

JohanP ::

Torej Dell priporoča Windows 7. Kul, tudi jaz ga priporočam.

šernk ::

a zdej je pa že ime krivo heh...sej ne morem verjet... (hint: desni klik...properties...in zamenjaš ime na internet explorer...povprečen uporabnik ne bo opazil razlike)
skratka debata je brezpredmetna...


over&out
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

KaRkY ::

@MrStein nevem kak je pri tebi ampak glih danes sem dobil update za FF 3.6.8 in nisem rabil nič šarit po SW centru se je samo vse uredilo.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

MrStein ::

Updatal ti je iz 3.5 na 3.6 ?
Ni?
Torej nima veze s tem, kar sem napisal?

No ja, pri tebi gre vsaj za honest mistake.

Sicer ne rečem, da enkrat ni tega naredilo. Ko sem jaz probal, pač ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

denial ::

Dear Lucid Lynx, I want to uninstall Python *only* and yes, I need other 275 programs especially Gnome desktop. Thank you.
apt-get remove python == facepalm!!
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Pyr0Beast ::

Zakaj bi removal pythona ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

denial ::

Zakaj pa ne? It's just a program.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

poweroff ::

Stvar butaste politike Ubuntuja. Try Debian! ;)
sudo poweroff

denial ::

Debian? Ne hvala! :|
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denial ()

poweroff ::

Hudo. Se pravi je Gentoo way to go...?
sudo poweroff

Icematxyz ::

denial je izjavil:

Dear Lucid Lynx, I want to uninstall Python *only* and yes, I need other 275 programs especially Gnome desktop. Thank you.
apt-get remove python == facepalm!!


In kako točno bi naj preostalih 275 programov delovalo?

denial ::

Vprašanje nalovi na complaints@canonical.com. Ups, ti si hard-core Leenoox user torej na hud_feature@canonical.com

@Matthai:
I'll stick with Ubuntu and Fedora ;-)
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denial ()

Icematxyz ::

Ne razumem kaj hočeš povedati. Da je bolje da dobiš na koncu "broken system"? Kot pa da narediš stvar tako, da je na koncu takšna kot mora biti?

In še enkrat. Kako bi uporabljal preostalih 275 "programov"?

poweroff ::

Heh, problem je, da ima Ubuntu za večino programov narejen dependency na ubuntu-desktop. Znana stvar, sem že pizdil zaradi tega.

Ampak hej - skušaj ločiti windows kernel in GUI... ali pa window manager. SPLOH ne gre, kaj? :P
sudo poweroff

denial ::

It's just a fscking program. Zakaj ga ne bi smel odstraniti? V nekaterih sistemih gre čist na izi, veš.

Matthai, ni isto. Explorer.exe je del sistema. Python pač ni (OK, v Ubuntu očitno je). Tega pa ne razumem: skušaj ločiti windows kernel in GUI.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denial ()

Icematxyz ::

Za to ker boš dobil s tem 275 "programov" ki imajo "broken dependencies". In bo takšno početje vodilo kam? V nestabilen in neuporaben OS.

poweroff ::

Iz usability stališča je tako dependanye ok. Je pa to napad na linux svobodo izbire. Ki je windows userji itak nimajo...
sudo poweroff

denial ::

In tebi je to just normal? A ni to malce mazohistično?
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Monitor Lenovo P27H - USB porti ne delajo

Oddelek: Pomoč in nasveti
61093 (900) Invictus
»

Programerski laptop

Oddelek: Kaj kupiti
416929 (4938) ragezor
»

Uradno: Dell bo prevzel EMC

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
614205 (13175) opeter
»

Ušla Dellova 10-palčna tablica, nared bržkone novembra

Oddelek: Novice / Windows Mobile
308187 (6067) roli
»

Dell ne mara Linuxa (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
26474189 (70203) MrStein

Več podobnih tem