» »

Router D-Link DIR-615

Router D-Link DIR-615

bbenci2 ::

LP

Po navodilih sem nastavil omenjeni router in ga nastavljal v neposredni bližini prenosnika in je vse lepo delovalo. Potem ga pa odnesem v sosednjo sobo kjer ga nameravam imeti in kjer je tudi modem, tu se pa nikakor več ne morem povezati preko wireless. Računalnik ga sicer zazna vendar se ne more povezati, telefon pa omrežja sploh ne najde. Ko pa nesem telefon v sosednjo sobo kjer je router, pa se ta poveže. Potem pa grem v drugo sobo in se povezava prekine. Enako je seveda tudi s prenosnikom, v sobi kjer je router vse deluje ok, ko pa ga prinesem v drugo sobo se povezava prekine. Router je seveda čisto nov, kupljen danes.

Kaj bi lahko bil problem?

Hvala!
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Scorpia ::

Oddajno moč nastavi na močnejše. Očitno imaš tolk slabo nastavljeno moč, da že en zid oslabi signal. Če pa imaš staro hiši in debele stene, je lahko to problem. Če pa je montažna hiša, so pa lahko kovine v steni problem.
////

bbenci2 ::

V nastavitvah že nekaj časa gledam in nikjer ne zasledim nastavitev za oddajno moč. Ker angleško ne razumem najbolje, me zanima, kakšen izraz je najpogostejši za oddajno moč oz. kako se to imenuje, da bi potem tam poskušal spremenit nastavitve.

Zid je pa res čisto normalen, tako da bi moralo delovati iz sosednje sobe. Saj mi prenosnik zazna ostala omrežja, ki so v zraku (sosedi), tako da bi potem mojega moral tudi zaznati. V specifikacijah piše, da bi naj signal segal do 100m.

C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Scorpia ::

Poglej po nastavitvami wirelless avg power ali nekaj v tem smislu. Če ne slikaj nastavitve, ker ne vem napamet kako ma tvoj router.
////

bbenci2 ::

Transmit Power je na 100% :|

C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Spajky ::

Nastavi Tx mode na 802.11b Only , pol pa če še treba postavi Frupi Tetrapak (4.a stvar 2.i post) na eno od anten na ruterju 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

bbenci2 ::

Wireless Mode sem dal na 802.11n Only.



Ne verjamem, da bi bilo potrebno kake dodatke za izboljšanje signala. Saj mi je prodajalec priporočal tega, ki brez problema deluje skozi zidove:)
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Spajky ::

...mi je prodajalec priporočal tega, ki brez problema deluje skozi zidove...

Pol pa ne nas prašat, zakaj ti ne nese skozi zid do sobe >:D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Scorpia ::

Probi še enkrat resetirat router, očitno je nekje napaka. Ker bi moral vsak router spravit signal usaj čez en zid. Če ne pa ga menjaj.
////

bbenci2 ::

Nastavil sem na 802.11 Mixed (g/b) in zdaj deluje brezhibno, po celi hiši in še pri sosedu.



Spajky je izjavil:

...mi je prodajalec priporočal tega, ki brez problema deluje skozi zidove...

Pol pa ne nas prašat, zakaj ti ne nese skozi zid do sobe >:D


Na takšne pripombe pa sploh ne reagiram, ker očitno sploh ni namen pomagati, ampak nekaj pisati in biti hinavski.

@Scorpia: hvala za trud.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

bbenci2 ::

Nekaj me zanima glede nastavitev.

Kateri parameter (na sliki) lahko vpliva na domet signala (mora biti številka majhna ali velika)?



Hvala!
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Docko62 ::

Bom kar tukaj napisal.
Po pomoti je bil vržen list v smeti, kjer sem imel zapisano uporabniško ime in geslo za dostop routerja. Sedaj se ne morem spomniti kaj sem uporabil. Ne me pošiljat v tri krasne :) Enkrat se pač zgodi tudi to, da mi spomin zašteka. Kaj je možno da naredim, da pridem noter?

Docko62 ::

Docko62 je izjavil:

Bom kar tukaj napisal.
Po pomoti je bil vržen list v smeti, kjer sem imel zapisano uporabniško ime in geslo za dostop routerja. Sedaj se ne morem spomniti kaj sem uporabil. Ne me pošiljat v tri krasne :) Enkrat se pač zgodi tudi to, da mi spomin zašteka. Kaj je možno da naredim, da pridem noter?


Ni potrebe. Vprašanje je sedaj brez predmetno.

_ID_ ::

Imam en manjši problem s tem modelom ruterja. Skonfiguriral sem ga s pomnočjo čarovnika s cdja. Računalnik imam povezan na njega direktno, preko ruterja pa želim dostopati še brezžično z laptopom in telefonom. Tukaj pa se pojavi problem. S telefonom se lahko brez problema preko ruterja povežem na internet, med tem ko pa se z laptopom ne morem. Windows mi javi, da ni našel certifikata za povezavo s tem omrežjem. Če mogoče kdo ve, kako bi rešil zadevo bi mu bil zelo hvaležen! Na laptopu je win xp.

že zrihtal! Problem je bil v laptopu!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _ID_ ()

Janez2 ::

Pozdravljeni! sem nov na forumu in ker mam en problem vas prosim za pomoč,če bi kdo vedel. Imam router D-link dir615 kateri mi je s prejšnjo povezavo (DSL) deloval normalno, ob zamenjavi omrežja za kabelski int. in priključen na modem arris pa mi ga svira in to tako, da sicer po povezavi deluje normalno s povezavo na računalnik in in na tv (žično ali brezžično) vse dokler so aparati prižgani. Ko pa le te ugasnem in znova zaženem pa ni več internetnrga dostopa in to vsakič! Pozanimal sem se že na kabelskega operaterja pa mije rekel da router nima možnosti spomina IP naslova in da naj ga vsakič resetiram ali pa zamenjam za drugega ki ima to možnost! Če ga resetiram stvar res potegne ampak to je nerodno dejanje, sploh pa vsakič. Tudi že sem proval z drugačnimi nastavitvami ip naslova, pa je zmeri enk kiks. Ali bi kdo morda vedel kakšno finto, da bi to delal normalno, predvsem pa samodejno (brez vsakičnega izklopa in vklopa)?? V nastavitvah routerja sicer nisem vešč, zato se tudi ne znajdem najbolje. In če bi ga moral zavreči, katerga bi moral potlej nabavit, da bi delal samodejno? Bi mi znal kdo pomagat-hvala že vnaprej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

linksys wrt54gl router ne najde modema

Oddelek: Omrežja in internet
413026 (2223) candy58
»

Samsung razvija gigabitni Wi-Fi

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
185678 (4208) johnnyyy
»

kako izboljšati domet routerja

Oddelek: Omrežja in internet
4011751 (9605) Pyr0Beast
»

Ojačanje internetne povezave

Oddelek: Omrežja in internet
121948 (1546) blackbfm
»

wirless preko routerja iz ene hiše v drugo

Oddelek: Omrežja in internet
342902 (395) Spajky

Več podobnih tem