» »

linksys wrt54gl router ne najde modema

linksys wrt54gl router ne najde modema

candy58 ::

Imam vprašanje, da lahko surfam mi omogoča sosed. Njegova Siol zadeva je od mene oddaljena cca 4-5 metrov, loči naju samo zid, do sedaj sem se do njega povezoval z https://www.mimovrste.com/mrezne-kartic...
zadevo in usb kabel na comp, to je sedaj crknilo.
Pod roke mi je prišel linksys wrt54gl in ga povezal z UTP kablom na moj računalnik, rutar pa ne najde sosedovega modema, da bi se lahko priklopil na internet, kako usposobiti zadevo, da bo delovalo, če je sploh mogoče.

BivšiUser2 ::

Si probal reset routerja?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

b3D_950 ::

Kupiš nov USB wifi dongle in furaš dalje.

Verjetno bi lahko wrt54gl nastavil kot AP Client + izklopiš DHCP server na tem wrt54gl.

Site survey in izbereš sosedov wifi:


Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

Bakunin ::

b3D_950 je izjavil:

Kupiš nov USB wifi dongle in furaš dalje.


tocno tako.


WRT54Gl je pa sedaj res res prestar ter podhranjen.

Han ::

nsa_ag3nt ::

Lahko da ima sosed skrit ssid.Ročno ga vpiši, kot tudi geslo.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

blackbfm ::

WRT54Gl je pa sedaj res res prestar ter podhranjen.


Da je prestar nima veze, je pa rahlo pocasen. Z drugimi routerji se dogajajo ali random slowdowni ali so potrebni reseti, wrt54gl enostavno deluje in noce crknit. Za backup router ali tam kjer se ne rabi hitrosti je vrhunski.

starfotr ::

Prevrtaj steno in potegni kabel.

candy58 ::

starfotr je izjavil:

Prevrtaj steno in potegni kabel.

Vrtanje ne pride v poštev, ni toliko gospodarja pri hiši, sem poizkusil z Tomato, dd-wrt, najdejo soseda, samo povezava mi ne uspe.Pri prejšnjem routerju sem samo vpisal geslo in smo surfali, če ne bo šlo drugače bomo nabavili novega, ampak prej kot ga vržem v smeti bi rad preskusil vse možnosti.Bom še 1x napisal kaj želim: imam Pc, mrežna kartica-utp kabel povezan na router, router je našel soseda vendar se ne uspem povezati.V bistvu je vse bolj ugibanje in klikanje, ker tega nisem še nikoli počel. Hvala za vsak nasvet kaj naj naložim na ruter (dd-wrt, tomato) in potem to pvezati, lahko bo slabo vleklo, ampak prej kot nabavim nov usb ruter bi preizkusil to mojo staro zadevo wrt54gl

jukoz ::

Na WRT54Gl naloži dd-wrt* in nato sledi temle navodilom:
https://wiki.dd-wrt.com/wiki/index.php/...

Tako boš imel PC, priklopljen na WRT54Gl priključen na sosedov wifi + WRT54Gl bo oddajal wifi in ti omogočil priklopiti gor še telefone itd.

Ta navodila preverjeno delujejo z WRT54Gl, postavljal par tednov nazaj.
* https://wiki.dd-wrt.com/wiki/index.php/...

blackbfm je izjavil:

WRT54Gl je pa sedaj res res prestar ter podhranjen.


Da je prestar nima veze, je pa rahlo pocasen. Z drugimi routerji se dogajajo ali random slowdowni ali so potrebni reseti, wrt54gl enostavno deluje in noce crknit. Za backup router ali tam kjer se ne rabi hitrosti je vrhunski.


Se strinjam. Glede obešanja drugih routerjev pa poglejte ali obstaja dd-wrt/openwrt zanje. Tudi z Asusovim za 20 EUR sem bil povsem zadovoljen. Če pa rabite velike hitrosti je pa žica rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

blackbfm ::

Glede obešanja drugih routerjev pa poglejte ali obstaja dd-wrt/openwrt zanje


kar ne pomeni nujno da bo router potem stabilen, dostkrat celo kontra, različne hw/sw kombinacije delujejo različno.. te firmweri so bolj za dodatne featurse kot stabilnost

BivšiUser2 ::

Naj op kupi nov router, splača se.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

candy58 ::

Ne bom se več jebal, starega psa učiti novih trikov ne gre. Sedaj pa kaj kupiti namesto: Edimax USB mrežna kartica EW-7711USn, je to primerno: USB-N14 N300 2X5DBI ASUS. Predlagajte, da grem jutri v nabavo.

#000000 ::

naloži tomato ker z dd-wrt se ti lahko zmeša, tomato pa nastaviš v dveh minutah če maš res dve levi roki :)

Han ::

S predlaganim Asusom ne boš zgrešil.

gendale2018 ::

Wrt54gl je bil za svoje čase super, ampak danes se mu orenk pozna starost. Če imaš optiko ti ne koristi.
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

#000000 ::

gendale2018 je izjavil:

Wrt54gl je bil za svoje čase super, ampak danes se mu orenk pozna starost. Če imaš optiko ti ne koristi.


Jest ga v imam bridge mode na lokaciji ene 50 metrov od bajte, nanj so žično pripojene 4 ip kamere že cca leto innit enkrat povezava ni padla (tomato shibby firware) za nastavit pa čist simpl, ne pa una beda od dd-wrt kjer oboliš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

gendale2018 ::

Kaj ti pomaga bridge mode na 100mbps+ povezavi, če niti vgrajeni switch niti wifi ne preneseta tega (napisal sem, da ti na optiki ne pomaga, tam maš pa več od 100mbps).
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

#000000 ::

No ja to maš prav ampak za tisto kar rabim jest je to dovolj, pa verjetno zanj bi blo tudi, pač optike nima vsak, jest jo imam v bajti, pa je nočem, ker je telekomova, ostali ponudniki pa na tem fiberju ponujajo smešne pakete 100/4 ali mrbit 150/4 fuq off

blackbfm ::

Kaj ti pomaga bridge mode na 100mbps+ povezavi, če niti vgrajeni switch niti wifi ne preneseta tega


za full hd youtube in facebook je dovolj:)

gendale2018 ::

#pa_velik_0:
res je, za kakšne reči je še uporaben, ni pa več bestbuy router

blackbfm:
če plačujem za 1gbps linijo nebom zadovoljen s tem :))
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

candy58 ::

in to edimax wi-fi usb ew-7811dac

candy58 ::

Imam vprašanje, ali je smiselno nabavit kartico ki podpira 802.11ac, ali je to odvisno tudi od sosedovega modema (siol) ali bo kartica še vedno prevzela hitrost 802.11 g 54.0 Mb/s ?

Han ::

Kartica se poveže s signalom, ki ga oddaja router/modem. Hitrejši AC (5 GHz) ima zelo omejen domet, nekje do 10 metrov brez fizičnih preprek pri dražjih (močnejših) routerjih in ca. 5 metrov pri cenejših.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

candy58 ::

Smo rešili problem, sem nabavil drugo kartico in zadeva deluje. Vendar me še nekaj zanima, ta zadeva prepozna dva modema saj več jih v okolici tudi ni, prepozna mi soseda na katerega sem povezan cca 5-6 metrov proč skozi zid in njegova zadeva deluje na 802.11g, vleče malo ampak vleče cca 54 Mb/s, dobim tudi soseda, ki je oddaljen 50-60 metrov tudi skozi zidovje in njegova zadeva pa deluje na 802.11.n, kaj moramo storiti pri mojem sosedu, da bi vleklo 802.11n?

Han ::

Bližnji sosed mora zamenjat router. WRT54GL podpira največ 802.11g.

Spajky ::

Han je izjavil:

Bližnji sosed mora zamenjat router. WRT54GL podpira največ 802.11g.
Zakaj, ne bo kaj dosti pomagalo pri realni hitrosti (ne bitni hitrosti). Omejiti bitno hitrost na največ 24Mbit/s ... bo bolje za oba soseda lovit .. :)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

candy58 ::

Ne uporablja on linksys wrt54gl, on ima neko telekomovo zadevo, mislim da: Gennet/Oxygen router,
ali se da kaj tukaj čarati?

Han ::

Poglejte v nastavitve. Če ima na voljo wireless N, ga vklopite...

nsa_ag3nt ::

Lahko da moraš vpisati ime omrežja soseda (ssid)...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

candy58 ::

Tako stojijo stvari, iz Telekoma so mi sporočili da, sosedov modem podpira samo 802.11g možnost, če hočemo kaj več, moramo nabaviti nov modem in kot je že HAN povedal, da niti WRT54GL ne moremo uporabiti. Bo potrebno kakšen drugi modem nabaviti, niti sanja se mi ne kaj bi prišlo v poštev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: candy58 ()

Han ::

Ali zamenjate modem (Telekom da novejšega) ali pa na obstoječem izklopite WiFi in nanj prek mrežnega kabla povežete usmerjevalnik (router) ali dostopno točko (access point), ki ima 802.11n ali hitrejši WiFi. Praktično vsak router je obenem tudi dostopna točka.

https://www.nakupovanje.net/izdelki/rac...

https://www.nakupovanje.net/izdelki/rac...

candy58 ::

Bi Telekom to zamenjal za novejšega? Vrtanje in napeljava kabla skozi zid ne pride v poštev, to bi bilo najbolj idealno, ampak iz določenih razlogov tega ni mogoče izvesti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: candy58 ()

Han ::

Bi, a ne nujno brezplačno.

kloko ::

Če jim daš dober razlog, ti zamenjajo tudi brezplačno. Npr. daš zahtevek za vklop IPV6, ki ga obstoječi modem ne podpira...

L.p., Kloko

candy58 ::

Bomo poizkusili kaj čarat, v čem je prednost IPV6, ali podpira to moja kartica tp-link tl-wn722n?

Mesar ::

Prednost je v tem, da ti na ipv6 standardu hitreje dela internet in ima boljšo varnost, ker je nov standard, ipv4 več nihšče ne uporablja
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: DeeCoy ()

Han ::

Na žalost IPv4 še vedno prevladuje.

Mesar ::

Ni ni ni statistike poglej majster
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: DeeCoy ()

gendale2018 ::

kloko je izjavil:

Če jim daš dober razlog, ti zamenjajo tudi brezplačno. Npr. daš zahtevek za vklop IPV6, ki ga obstoječi modem ne podpira...

L.p., Kloko

vzameš 200/40 linijo
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

DeeCoy ::

Mesar je izjavil:

Prednost je v tem, da ti na ipv6 standardu hitreje dela internet in ima boljšo varnost, ker je nov standard, ipv4 več nihšče ne uporablja

Spet piješ?

candy58 ::

Smo se z Telekomom dogovorili, so sami predlagali zamenjavo in bodo brezplačno poslali drugega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Enajst let star WRT54GL še vedno prinaša milijone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7723572 (17442) hojnikb
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020710 (14911) broken/link
»

WiFi router z 802.11n podporo?

Oddelek: Kaj kupiti
271488 (1151) RejZoR
»

Brezžični router na T2

Oddelek: Omrežja in internet
194192 (3964) trnvpeti
»

Kateri router naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
879688 (6429) janezek67

Več podobnih tem