» »

Študentski dom v Ljubljani, izkušnje, nasveti?

Študentski dom v Ljubljani, izkušnje, nasveti?

TokioGangsta ::

Z oktobrom začenjam univerzitetni študij v Ljubljani, in sicer na Ekonomski fakulteti. Zanima me kakšne so vaše izkušnje s študentskimi domov in kateri bi naj bil najboljši? Vem, da je to relativno, a rad bi bil tam kjer ga kaj "dogaja" in so normalni ljudje. Cenzus za študentski dom je sicer precej visoko postavljen, a sklepam da je v realnosti meja dosti nižje, zato me zanima če morda kdo ve, koliko je ponavadi realna meja za bivanje?

Vesel bom vsakega odgovora, zato vnaprej hvala za sodelovanje :)

Lp

BlueRunner ::

Glede cenzusa... v realnosti je meja mnogo višje, ker je vedno več prosilcev, kot pa razpoložljivih postelj. Kar začni iskati zasebno bivališče. Če boš slučajno dobil odločbo, ga boš lahko kadarkoli zapustil. Če pa boš ostal jeseni brez sobe, pa boš plačal v povprečju najvišjo najemnino, kar se ti jih lahko uturi.

TokioGangsta ::

Ok, hvala. Sem imel tak namen, samo zanimalo me je, če je kje mogoče najti dejansko številko, koliko je bil lani cenzus oz. prejšnja leta.
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

St235 ::

Cenzus za študentski dom je sicer precej visoko postavljen, a sklepam da je v realnosti meja dosti nižje?


Cenzus je minimalen pogojo, da sploh prideš v dom. Realno gledano pa se vse ki cenzus izpolnjujejo rangira glede na prejete točke. Ko boš dobil odločbo boš videl a. ali sploh izpolnjuješ pogoje in b. koliko točk imaš. Na podlagi točk potem idiš kdaj predvidoma bi bila uselitev možna.

Glede nato, da greš v prvi letnik boš z tega naslova dobil minimalno točk. Ostali bistveni kategoriji sta vezani na oddaljenost in dostopnost kraja bivanja (če nisi 100km+ iz ljubljane ali pa avtobus vozi na koledar bi bolj malo točk) in socialni status. ČE v nobeni od kategori ne izstopaš niti pod razno ne boš imel dovolj točk za uselitev v letu 2011/2012 kaj šele oktobra.

Drugače pa imaš okrog EF dve možnosti. Stare domove na kardeljevi: strejšim, manjši apartmaji, več dogajanja ali nov dom FDV: dražji, več luksuza, individualne sobe, nov.

Sam sem bil v slednjem in sem bil zadovoljen. Če sem hotel dogajanje sem šel na kardeljevo ploščad, če sem rabil mir pa večinoma ni bil problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

TokioGangsta ::

Okej, hvala za odgovor (:

Potem vidim, da nimam kaj veliko možnosti pri študentskem domu. Oddaljen sem približno 70 km, avtobus sicer ne vozi... postaja je 10 km stran, tam je kar pogosto, a vprašanje kako gledajo na to. Socialni status ni niti zelo slab niti zelo dober, srednja reč. Sem očitno dobil napačno informacijo, da bi zdaj tako ali tako naj bilo tako veliko sob v študentih, da bi brez težav prišel zraven...

Hvala vseeno za izčrpen odgovor in koristne informacije.
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

St235 ::

10 km do najbližje postaje bo zagotovo prinesel nekaj točk. Najboljše kar lahko računaš je useltiev v drugi polovici šolskega leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Orchestra ::

Pozdravljeni. Koliko šans imam realno gledano za odobritev bivanja v ljubljanskih študentskih domovih?Razdalja od doma do kraja izobraževalne ustanove je 27km,do železniške postaje imam .7km, živim v enostarševski družini, redno sem vpisan v 3. letnik UNI študija.

hvala

Marat ::

TokioGangsta je izjavil:

Socialni status ni niti zelo slab niti zelo dober, srednja reč.


Prošnjo za bivanje oddaj, ampak ne računaj preveč na to da boš že takoj na začetku študijskega leta dobil sobo v študentu. Verjetno jo boš bolj proti koncu, zato si za vmesni čas najdi zasebni najem. Če boš sobo slučajno dobil enkrat med letom (recimo februarja, marca), in ne boš mogel takoj prekiniti pogodbe pri zasebniku (maš neke odpovedne roke), se lahko v pisarni za študentske domove zmeniš da ti zamrznejo vselitev recimo do junija, pol se pa takrat vseliš v študenta.

Druga varianta pa je da najdeš stanovanje/sobo na privat pri najemodajalcu, ki sprejema subvencije. Torej oddaš vlogo za subvencijo (isto v pisarno za študentske domove, samo drugi obrazec), naslednje poletje pa oddaš vlogo za študentski dom in ga dobiš TAKOJ (ker si imel leto prej že subvencijo pri zasebniku).

žana ::

Orchestra .. kakšen je pa tvoj študijski uspeh?
Enostarševska družina prinese več točk, vendar pa ni nujno če imata vseeno velik dohodek. Poleg tega pa si oddaljen le 27 km, kar je pa že vprašanje ...
npr. jaz imam 90km, uspeh srednje šole 5, enostarševska družina z mamino minimalno plačo, tako da je razlika in ne dvomim, da ne bi bila sprejeta.

Me pa vseeno zanima kako računajo razdaljo? Po poštnih številkah?
Play music with real instruments.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: žana ()

St235 ::

Razdaljo računajo glede na stalno bivališčev prošnji. Torej konkreten naslov, ne samo poštno številko.

Orchestra ::

žana je izjavil:

Orchestra .. kakšen je pa tvoj študijski uspeh?


Nič kaj solidno, 6.5 imam povprečje.

žana ::

Ja potem je pa malo verjetnosti za štud. dom, možno je da prideš notri drugo polovico šolskega leta..tam januarja, februarja..samo je pa potem vprašanje KJE biti do tedaj..tako da ne čakaj na štud.dom in si raje priskrbi stanovanje.
Play music with real instruments.

Xickle ::

TokioGangsta je izjavil:

Z oktobrom začenjam univerzitetni študij v Ljubljani, in sicer na Ekonomski fakulteti. Zanima me kakšne so vaše izkušnje s študentskimi domov in kateri bi naj bil najboljši? Vem, da je to relativno, a rad bi bil tam kjer ga kaj "dogaja" in so normalni ljudje. Cenzus za študentski dom je sicer precej visoko postavljen, a sklepam da je v realnosti meja dosti nižje, zato me zanima če morda kdo ve, koliko je ponavadi realna meja za bivanje?

Vesel bom vsakega odgovora, zato vnaprej hvala za sodelovanje :)

Lp


Zgleda bova sošolca na Ekonomski letos! :D Če si naredil maturo seveda(ki je bla letos itak težka) ;)
Ker precej očitno ne bom sprejet v kateri študentski dom v LJ, me zanima kje si našel stanovanje(če si ga že) in približno kakšna je cena, če jo primerjaš s kvaliteto stanovanj?
Malo pozen sem s tem iskanjem stanovanj, tako da upam, da sploh obstaja še kakšno stanovanje, ki ma prostor za dodatnega stanovalca! :))

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študentski domovi Maribor

Oddelek: Šola
123211 (2937) Meizu
»

študentski dom lj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
12144830 (22562) Marat
»

Študentski domovi (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6817488 (14966) tattoo
»

Priti v študentski dom LJ - točke za oddaljenost+ni busa???

Oddelek: Šola
354870 (3993) Karaya 52
»

Še neki o študentskem domu v MB...

Oddelek: Šola
193716 (3073) gzibret

Več podobnih tem