» »

Pol milijarde uporabnikov na Facebooku

Pol milijarde uporabnikov na Facebooku

Hexus - Čeprav so uporabniki s Facebookom nezadovoljni, vodstvu strani kaže dobro pri doseganju cilja, da bi bili nekoč vsi prebivalci Zemlje povezani prek Facebooka. Pred dnevi so namreč dosegli mejnik, ko se je na socialno spletno stran registriral 500-milijonti uporabnik. Za zadnjih 20 odstotkov oz. za preskok od 400 do 500-milijontega uporabnika so potrebovali zgolj pol leta.

Kljub nezadovoljstvu uporabnikov je Facebook vseeno druga najpopularnejša spletna stran na svetovnem spletu, takoj za Googlom. Prav ta popularnost da misliti, da bo zaradi eksponentne rasti Facebook že kmalu imel milijardo uporabnikov. Vseeno pa bodo daleč od pokritosti celotnega sveta, katerega populacija znaša okrog 6,7 milijarde. S trenutnim dosežkom je povezanih le 7,5% prebivalstva Zemlje.

Ob objavi, da je na Facebook registriranih 500 milijonov uporabnikov, je Mark Zuckenberg, CEO Facebooka, javnosti predstavil še Facebook Stories, ki uporabnikom omogoča deljenje daljših zgodb. Do sedaj so lahko delili le kratka sporočila (statusi), slike, videoposnetke in podobno, s Facebook Stories pa Facebook postaja še servis za bloganje.

Kako dolgo bo trajalo, da bo uporabnikov okrogla milijarda? Kdo bo prevladal, Google ali Facebook?

24 komentarjev

Bakunin ::

kdo pravi da je 140 znakov dovolj ? :)

;-) ::

Kako dolgo bo trajalo, da bo uporabnikov okrogla milijarda? Kdo bo prevladal, Google ali Facebook?


wtf ?

PrimozR ::

Ja?

subby ::

miljarda ne bo nikoli, tudi pol miljarde jih zdaj ni... velik odstotek je itak duplikatov, fejkov,...

Jaka83 ::

Velik odstotek je tudi samo firbcov, ki se registrirajo samo zato, da pogledajo kakšen profil, potem se pa pozabijo "odregistrirat". Pa folk bo najbrž tudi počasi začel zapirat svoje profile (jaz sem ga tudi že enkrat).

Testman42 ::

Kot je že nekdo na ST lepo rekel:

Večji kot je kup dreka, več muh leta okoli njega.

;-) ::

Jaka83 je izjavil:

Velik odstotek je tudi samo firbcov, ki se registrirajo samo zato, da pogledajo kakšen profil, potem se pa pozabijo "odregistrirat". Pa folk bo najbrž tudi počasi začel zapirat svoje profile (jaz sem ga tudi že enkrat).

Ne moreš se "odregistirat" !

Jaka83 ::

Seveda se lahko. Komot zapreš profil.

;-) ::

Deaktiviraj račun in idi z drugim računom gledat če te ni več gori. Boš. Računa na FB se ne da deaktivirat.

Jaka83 ::

Quote iz strani, kjer deaktiviraš račun:

"Are you sure you want to deactivate your account?
Deactivating your account will disable your profile and remove your name and picture from anything you've shared on Facebook."

Valvoline ::

pol milijarde zombijev :D

evl81xadlez ::

slej ko prej se bo število uporabnikov zmanjšalo :)

AmokRun ::

Čez čas bo več profilov kot pa živih ljudi.:D

P4ajo ::

Zanimivo bi bilo videti razmerje (št. FB uporabnikov/uporabniki računalnikov), ker za tisti večinski del 6.7 miljard, ki računalnika ne uporabljajo, nemoremo pričakovati, da bodo kdaj na FB.

metalc ::

Sem mislil, da so že zdavnaj presegli to številko. "Svoj" račun ima namreč tudi dosti psov, mačk, fikusov, novorojenčkov... Pa da ne omenjamo, da že skoraj vsak prek FB in Twitterja promovira svoje blagovne znamke...

CyberPunk ::

Zaenkrat upam, da Google. Čeprav je FB v zadnjih mesecih naredil relativno veliko na področju zasebnosti (sem pa šele včeraj odkril, da lahko z enim klikom disejblam vse bedne aplikacije/igre in te zadeve).
Mislim pa, da je čas, da se ponudniki storitev počasi pridružijo tej Googlovi pobudi:
http://www.dataliberation.org/
in da se pričnejo za določene razširjene storitve (IM, social networking...) počasi uveljavljati standardi, ki bodo omogočali premikanje (in umikanje) podatkov med ponudniki ter interoperabilnost. Tako kot lahko pošljem mail ne glede na to, pri katerem providerju sem, kateremukoli drugemu ali pa npr. preko FTPja dol poberem vsebino svoje spletne strani in jo pretočim na drugega providerja itn. itn.

user4683 ::

Jaka83 je izjavil:

Velik odstotek je tudi samo firbcov, ki se registrirajo samo zato, da pogledajo kakšen profil, potem se pa pozabijo "odregistrirat". Pa folk bo najbrž tudi počasi začel zapirat svoje profile (jaz sem ga tudi že enkrat).

Štejejo samo aktivne uporabnike, ki se prijavijo X-krat v mesecu (koliko točno je X ne vem, v glavi imam številko nekje 2-3).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

;-) ::

Jaka83 je izjavil:

Quote iz strani, kjer deaktiviraš račun:

"Are you sure you want to deactivate your account?
Deactivating your account will disable your profile and remove your name and picture from anything you've shared on Facebook."

Ampak funkcija ne dela, preverjeno.

PrimozR ::

A si se aktiviral nazaj? Ker veš, Facebook zadrži vse tvoje podatke za pol leta. Torej ko se deaktiviraš, v naslednje pol leta lahko samo opraviš login in vse je po starem.

mtosev ::

uuuu, sem eden od 500MIL registriranih na fb. i feel so special. not:))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

;-) ::

PrimozR je izjavil:

A si se aktiviral nazaj? Ker veš, Facebook zadrži vse tvoje podatke za pol leta. Torej ko se deaktiviraš, v naslednje pol leta lahko samo opraviš login in vse je po starem.

Ne, deaktiviral in pustil pri miru pa negre da nebi blo profila, preverjeno na več profilih. Če pa že profil izgine izgine za kak dan potem je spet nazaj.

Jaka83 ::

;-) je izjavil:

PrimozR je izjavil:

A si se aktiviral nazaj? Ker veš, Facebook zadrži vse tvoje podatke za pol leta. Torej ko se deaktiviraš, v naslednje pol leta lahko samo opraviš login in vse je po starem.

Ne, deaktiviral in pustil pri miru pa negre da nebi blo profila, preverjeno na več profilih. Če pa že profil izgine izgine za kak dan potem je spet nazaj.


Mogoče si se pa nevede prijavil ... preko telefona, browser cookie ali kaj podobnega. Ker ko sem se jaz odjavil moj profil ni bil dostopen. Šele ko sem ga nazaj aktiviral, se je prikazal.

BeliVolk ::

KLIK-Delete Faceebook profile
Tukaj zbriseš svoj profil, moraš biti prijavljen na Faceeboku in potem klikneš zgornjo povezavo. ;)

Lakho pa ga deaktiviraš in preverjeno deluje, ni več tvojega profila, vendar če se ponesreči v roku pol leta prijaviš je spet vse po starem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BeliVolk ()

qwyx ::

Kar nekaj znancev me je prepričevalo, da se registriram na FB. Zato sem naredil fake profil, da vidim kaj za eno čudo je tale FB.

Zamisel FB-ja niti ni tako slaba, vendar ima smisel le pri znancih, ki ne živijo v istem kraju. Realna raba FB-ja pa kaže predvsem na okrnjenost sistema (kapitalizma) pri socialnemu delu življenja. Ljudje so v današnjih časih, ki promovirajo individualizem, "lačni" druženja (človek je navsezadnje socialno bitje). Namesto, da bi sklepali prava prijateljstva in se dejansko družili, raje visijo na FB-ju. Neke vrste globalna psihoza modernega človeka...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebook 2010

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
268653 (5743) vidz81
»

Radeoni navsezadnje v oktobru?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
247745 (7031) Jst
»

Hitlerjeve parodije odhajajo z YouTubea

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
347842 (6166) Relanium
»

AMD HD 4850X2 2GB GDDR3

Oddelek: Strojna oprema
182179 (1584) Dr_M
»

Daljinec za računalnik

Oddelek: Strojna oprema
164096 (3742) roli

Več podobnih tem