» »

Daljinec za računalnik

Daljinec za računalnik

n0_body ::

Živjo,
naveličal sem se šaltanja programov na VLCju preko mobitela (mobitel>bluetooth) in se odločil za nakup bluetooth daljinca, ampak problem je da ne vem če to obstaja. Zanima me če kdo ve kje bi ga lahko kupil oz. če se ga sploh da kupit.

Oz. če kdo ve ali je možna uporaba USB Adapterja v navezi z daljincem.

Hvala za odgovor in LP
Žiga
  • spremenilo: n0_body ()

mmmato ::

Vem da obstajajo od logitecha, atija... Sem pa v hoferju videl enega za 15€, samo ne vem kako je s tistim softwareom. Js isto iščem nek daljinec, samo bi rad da mi dela tudi winamp, vlc/kmp ...

mambli ::

Lahko počakaš še kakšen dan in ti bo sporočil. Čakam da mi dostavijo še USB IrDA in ti sporočim

roli ::

Lahko si nabaviš ATI remote Wonder - ki sicer ne deluje preko BT ali IR ampak preko radijskih valov. Kje ga dobiti je sicer drugo vprašanje.

Drugače pa Irda USB ključek in daljinec kolikor jaz vem ne bosta delovala!
http://www.r00li.com

mmmato ::

Sama od sebe res ne. Bo treba kakšen programček spisat.

Edit: Mora pa seveda irda bit primerno usmerjen :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mmmato ()

Vuli ::

kuoi Tv Tuner in maš mir.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Yoxi ::

jst sm dobu en tak fini mali dalinec poleg plate Asus P5W DH Deluxe ki deluje prek ir. Super zadevca, se da vse lepo nastavit in dela k šus. Najbol me je pa presenetl da si lahko zagnal pc z njim kar se prek dalncev ki so poleg TV tunerjev neda, no vsaj z mojim se ni dalo.
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Yoxi ::


Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

n0_body ::

Fancy zadeva, le malo preveč poenostavljena zgleda.
Drugače pa če sem pravilno zastopil, Usb IR + daljinec ne bosta delovala. Na kakšnem principu pa delujejo homemade IR sprejemniki, če sem pravilno zastopil, le te naj bi delovali v kombinaciji z daljincem.

LP
Žiga

Yoxi ::

Poenostavljeno zgleda ??? Kaj pa pol še iščeš ? Zakompliciran dalnc al kaj ? Ta deluje super, pa še sama nastavitev je zelo pregledna in enostavna. Če mene vprašaš je ta daninc za tvoje potrebe več kot dovolj, razen če hočeš komplicirat .

Je sm full zadovoln z njim.
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

n0_body ::

Problem je sam ker bi ga preprogramirow za svoje potrebe in ker bi potem še kupil isti komplet za HomeTheater PC in za upravljat le tega se mi zdi dokaj hmm premal tipk :P

Yoxi ::

Premalo tipk ? Sej ob pritisku tipke na dalincu se ti odpre meni s katerega izbereš kaj se ti bo zagnalo. Vse to vnaprej nastaviš kak program želiš v meniju in nastaviš funkcije tipk v programu in je to to. Vse se da lepo nastavit. Je pa res, kolkr komu paše.
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Yoxi ::


Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

n0_body ::

Aha to pa pol spremeni situacijo, tale asus sploh ne zgleda slabo. edin kar je da se daljinca ne da dobiti brez plate, oz. ga nikjer ne najdem :(. hvala za pomoc

Laly ::

Fancy zadeva, le malo preveč poenostavljena zgleda.
Drugače pa če sem pravilno zastopil, Usb IR + daljinec ne bosta delovala. Na kakšnem principu pa delujejo homemade IR sprejemniki, če sem pravilno zastopil, le te naj bi delovali v kombinaciji z daljincem.

LP
Žiga


Mislm da IR ne sme bit na USB ampak preko serial porta vklopljen.

Yoxi ::

No vidiš da ti pravim da je super zadevca :D :D :D

IR deluje preko USB priklopa, tudi IR sprejemnike dobiš v štrcun ki so podobni usb ključem, tako da jst MISELM da se motiš okol tega. >:D
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

roli ::

IR sprejemnik lahko deluje preko USBja brez problemov. Jaz imam sicer enega preko serijskega porta, ki sem ga kupil od enega uporabnika tukaj na S-T za 10€ in deluje super.

Tisti USB IR sprejemniki, ki jih najdeš v trgovini pa so IRDA sprejemniki in ne delujejo z daljinci - namenjeni so prenašanju podatkov.
http://www.r00li.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IR receiver za remote in LIRC

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
131536 (1427) techfreak :)
»

USB IR Sprejemnik za amaterje (IgorPlug-USB) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12127597 (10841) eVro
»

Daljinec za pc?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71800 (1438) techfreak :)
»

Upravljanje PC-ja preko daljinca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
325814 (4387) kulSMS
»

IR na Osnovnih ploščah?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
181869 (1465) Racunalnik

Več podobnih tem