» »

Router, ki vleče cca 40m iz ene hiše v drugo?

Router, ki vleče cca 40m iz ene hiše v drugo?

roba30000 ::

Živjo,

pr sosedu imaoj t2 in se bomo dogovorili, da pri njih priključimo ruter, da nese do naše hiše. Razdalja je cca 40m, ima kdo iskušnje kateri router se dobro obnese v tej situaciji? Proizvajalci večinoma ne navajajo domet.

Hvala in lp, r

popster ::

"n" standard poglej

bosmla ::

Potegni UTP kabel pa mir!

popster ::

Potegni UTP kabel pa mir!

ni slaba ideja, še cunje lahko obesiš:)

Primerjava dosega med n in g standardom (spodaj)

lali12 ::

Dva routerja Linksys 54GL, nastaviš in deluje kot singerca. Imam postavljenih nekaj takih omrežij in deluje brez problemov.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

Pyr0Beast ::

Dokler ne začne padati dež
Ali pa se kdo odloči prestaviti router
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

WamPIRe- ::

Če je linija med antenama vidna, potem zna delovat, če pa imaš vmes kakšno drevo ali kako drugo oviro pa znaš imet velik problemov. Mi2 z bivšim sosedom sva se odločila za anteni in tudi na 100m deluje v vsakem primeru.

lali12 ::

100% deluje pa tudi če pada toča. Ne vem pa zakaj bi prestavljal router, je pa res da se morata routerja videt.
"http://shop.wlan-sat.com/?p=home"
Strošek brez anten je okoli 100EUR.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

roba30000 ::

optika je v sosednji hiši, tam bi bil tudi router in ni pogaja, da kdorkoli vidi med sabo. A ne obstaja en router, ki bi vlekel po naši hiši od tam?

lpr

roba30000 ::

prek štirih sten bolj težko so mi povedali... :|

WamPIRe- ::

4 stene in še 40m ne bo šlo. Drugega ti ne preostane kot WLAN antene oz. kabel UTP.

popster ::

4 stene in še 40m ne bo šlo.

res je, rajš z sosedom sharaj

WamPIRe- ::

popster je izjavil:

4 stene in še 40m ne bo šlo.

res je, rajš z sosedom sharaj

Saj to je njegov namen. ;)
Glede na to, da ima router sosed v bajti, roba30k pa tudi, ni teorije, da bi se povezava vzpostavila. IMO je 40-50m kabla najcenejša in najzanesljivejša rešitev. Pride te pa nekje 25€ 50m CAT5e kabla.

Spajky ::

...pr sosedu imaoj t2 in se bomo dogovorili, da pri njih priključimo ruter, da nese do naše hiše. Razdalja je cca 40m ... ... prek štirih sten bolj težko so mi povedali...

Odvisno od anten in vrste stene ...

...Dva routerja Linksys 54GL, nastaviš in deluje kot singerca ...

Nastavitev en kot AP pri sosedu, drugi kot klient doma z DD-WRT in TX mode na B-Only 11Mbit (zadosti za optiko 10/10) na obeh, pa Frupi tetraPak (4.zadeva-drugi post) na po eni anteni na vsakem ruterčku :D

...40-50m kabla najcenejša in najzanesljivejša rešitev. Pride te pa nekje 25€ 50m CAT5e kabla...

da .... in še duplo toliko za par prenapetostnih zaščit !!!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

WamPIRe- ::

Ahh kabel v zemljo položiš pa je.. in če nisi nekje na vrhu hriba ni panike ;)

R-S-LoVe ::

Samo, če kabel položiš v zemljo ga le daj v cev in pa FTP kabel, ker ni take razlike v ceni.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

raceboy ::

...jz mam 100m utp kabla (najbl poceni) zunej ze 3 leta. navil sem ga kar okoli elktricnih kablov po vasi, pac kjer je moznost. + po po utp kablu peljem se napetost za ruter, ki je oddaljen 100m proc. tko da nevem kaj komplicirate za teh 40m.

brodul ::

raceboy potem imaš veliko srečo

Jaz bi potegnil 1 fi inštalacijsko cev (z parimi "foršpani"), noter pa CAT5e utp kabel. 10 - 20 cm globoko . Izogibaj se elektroenergetskih kablov v bližini.
Kupi več kabla kot 40 m.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

urosh ::

kabl je še vedno najbolj ziher...

sam imam navadni utp kabel napelan do soseda že ene 8 let. No, v zadnjem času je nekaj začel strikati, drugače pa je letelo bp. Je pa z vezicami vezan na eno žico, ki sem jo potegnil dober meter pod električnim kablom (je pač bilo najlažje, ker gre direkt do soseda). Razdalja je 120m. Tako da če ga daš v kako cev, potem se nimaš kaj bati...

Spajky ::

WamPIRe- je napisal : .... in če nisi nekje na vrhu hriba ni panike ... 1.elektro_Murphy pravi, da ko se prenapetost zgodi, se zgodi tako, da napravi karseleda največ škode >:D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

MrStein ::

1.) Če le gre, kabel. Je najbolj ziher. Pa nese 100 megabitov oz celo gigabit ;) (če bo kaj "večjo" optiko sosed vzel)
2.) Pri WLAN ni toliko problem razdalja, kot ovire. Če je med antenama le zrak, nese komot 100 metrov in več. Z navadnimi (priloženimi) antenami. S posebnimi pa tudi kilometer.
3.) Sam iščem ruter za enak namen. Torej mora podpirati WDS in/ali client mode. Pa poceni, tam 30 EUR max. A TP-LINK TL-WR642G podpira to? Na home page piše, da ja, v User Guide pa ni omenjeno...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

roba30000 ::

Mi smo podnajeminiki in soseda je lastnica in niti pod razno ne bo iz svoje fensi hiše do naše kaj kopala ali pa obešala po zraku, edina varjanta je da na njihov t2 svič neki brezžičnega priklopimo, ki bo neslo do nas. Grem pa naslednmji teden pogledat v njihovo bajto kje majo postavljene priključke.

Galaxy ::

Potem pa ti ne preostane drugo kot da kupiš antene (tvoj ruter -> vidnost do "fensi bajte" - tam postaviš ojačevalec/anteno - max 1 stena in vidnost do sosedove bajte. Čakaj malo, zakaj pa ne kupiš 100m kabla in ga pač spelaš okoli parcele?

Pyr0Beast ::

100m je že težka če se antene ne vidijo in so neusmerjene
Mogoče z buffalo hp whr g54 bi kaj naredil.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MrStein ::

A ni možno po sobi potegnit malo kabla in AP na okensko polico dat? Ali na podstrešje, pod streho, itd...
(ideje je malo lažje dobit če od zunaj gledaš hišo...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vlečenje kablov ali brezžični internet?

Oddelek: Omrežja in internet
435292 (2350) starfotr
»

Brezžična povezava ali UTP kabel

Oddelek: Omrežja in internet
4417985 (16897) Bimbo11111
»

LAN na 80m - Wireless ali kabl

Oddelek: Pomoč in nasveti
211852 (1508) sash
»

omrežje na 70m

Oddelek: Omrežja in internet
492341 (1579) mazy
»

wireless mreža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10412358 (8912) pujsek_

Več podobnih tem