» »

LAN na 80m - Wireless ali kabl

LAN na 80m - Wireless ali kabl

mazy ::

poleti imam nardit LAN na stanu (gospodarskem poslupju) ki je od hiše oddaljen 40m.
v hiši imam switch in tudi na stanu bo switch. kabl bi bil dolgi glih nekako 70-80m. kabl bi zakopal sam in konektorje dal tudi sam gor (imam vso potrebno orodje zato in tudi znanje (pridobljeno z člankom na slo-techu btw)). zanima me ker kabl bi vzel (cat5e ali cat6) in ali UTP ali FTP. kabl bom zakopal preko dvorišča, ga dal v cev (takšno za vodo, ker se po dvorišču seveda vozi z tovornjakom, traktorjem).
mal sem skeptičen glede te rešitve saj so eni že javli da ne dela dobro in če so sami dal konektorje gor da sploh ni delal če jim je dal pa majster gor je pa letel. (btw ve kdo ceno cat5e kabla v techtradeu - veleprodaja?).

druga rešitev je wireless LAN. vidna razdalja je, je pa 40m. povejte mi vi ka bi vse nuco za WLan ampak se mi zdi, da bi bla varjanta z kablom boljša in zelo cenejša pa čeprav bi mogu razkopavat dvorišče.

razmišljal sem da bi dal v cev 2 kabla. za varnost če se edn kej zjebe ali pa zato da bi bla povezava večja. se splača dat 2 al so to samo stroški.
povezava bo zaradi interneta, ker bi ga rad imel tudi na stanu in še par compov mam v hiši tako da bomo v LANu tudi tele.

kaj svetujete? samo pište....

marS ::

cenejši je lan s kablom (utp5), sigurno, bolj enostavno pa je wi-fi in verjetno malce dražje. Pogoj za wi-fi pa je obvezna optična vidljivost, ne smeš met nobene zapreke vmes, tudi košato drevo zna delat probleme.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marS ()

sash ::

zelo podoben primer sem tudi sam reševal z kablom ki sem ga pookopal v zemjo čez travnik in zadeva dela z njacenejšim UTP kablom že eno 2 leti BP :D , tako da ti priporočam predvsem zaradi večje hitrosti kabl

ps.
konektorje sem takrat stiskal kr z kombinirkami pa še kr delajo >:D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

2nemesis ::

Če imaš možnost daj raje kabel. Pri wireless se hitro zgodi da moraš nabavit še zunanje antene in so stroški še večji.

Dva kabla ne potrebuješ, ker mrežna povezava porabi le polovico žil v kablu.
V resnici lahko porabiš en kabel za dve povezavi.

>mal sem skeptičen glede te rešitve saj so eni že javli da ne dela dobro in če so sami dal konektorje gor da sploh ni delal če jim je dal pa majster gor je pa letel.

Poanta je da moraš nujno prebrati članek. Ker sta po dve žici (parici) posebej pleteni v kablu, 4 x po dve, moraš paziti, da jih pravilno uporabiš!!
Ker smo pa ljudje navajeni da mislimo da vse znamo, tulimo da je kabel zanič.
To je problem, ki sem ga v večini primerov opazil in vsakič na novo se toplo vodo odkriva.

mazy ::

ok sm gledu cene wireless opreme pa je way to high 4 me tak da gremo na kabl. zakopal bom res enga če že rečete da je tak da pr hitrosti ne pridobim nič. članek sem prebral že veliko velikokrat in naredi veliko kablov (le kratke 5.25m) in vsi so delal. doma imam vso potrebno orodje, namenske klešče za konektorje stiskat pa ka sm tulk kablov naredu zdej že vem razporeditev paric na pamet.

@sash: kak ti je ratal stisn konektor z kombinirkam? js niti pomislu nism na to kaj šele da bi delu pa tut 3k za klešče mi ni blo žal dat.

tak da ko dobim dnar kupim kabl foter pa cev pa se spravmo prekopavat dvorišče. hvala vsem.

ps. mogoč vete kulk je cena utp5e kabla pr tech trade-veleprodaja?

2nemesis ::

Problem, ki sem ti ga opisal, je opazen pri daljših kablih - čez 20 m, medtem ko na kratke dolžine dela!

mazy ::

Problem, ki sem ti ga opisal, je opazen pri daljših kablih - čez 20 m, medtem ko na kratke dolžine dela!

misliš nepravilno vezavo, razporeditev žic po konektorju?

sash ::

znajdeš se pač s tem kar imaš pri roki :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

2nemesis ::

mazy: Točno to. Folk večinoma veže kar po vrsti, ne pazi pa na parice.

mazy ::

folk večinoma misli da vse ve in ne bere zlo koristnih člankov na Slo-tech

MArko ::

pri wirelessu mors pazit kaj kupis
doma mam ono mali USB stift za 10k pa nese vec kot 100m okoli bajte.... sem pa probal tut asusov access point za 30k pa je komaj zunaj pred bajto delal...

vag ::

Cena za FTP kabel je cca 60SIT/m.
UTP pa je cenejši.

mazy ::

pr techtradeu veleprodaja?

hyperhcx ::

S frendom mava mrežo, in skupi ADSL... Ko sva se zadevo spravla postavlat, nisva mela kej dost pojma. Greva veselo v najbližjo štacuno po kabl, rečeva ene 100m ga nucava, prodajalc veselo na roke začne kabl mert in ga je na srečo imel samo dobrih 80m , kar je ugotovu po desetih minutah... Za 100 metrov bi v tej štacuni odštela prek 12k, kar se nama sploh ni zdel velik :D. noja pol sva pa v trzinu v WATT-u dobla isti čist kabl utp cat5e 110m za manj kot 5k 8-O 8-O 8-O, kar je manj kot 45sit/m. zdej mava mrežo po 90m kabla - po zraku in dela ok. Nauk te zgodbe: ne se zaletet k svinja v buče...

lp

Loki ::

100m je hkrati max omejitev UTP kablov....

BigWhale ::

> V resnici lahko porabiš en kabel za dve povezavi.

To lahko naredis samo v sanjah... Verjemi.

BigWhale ::

Sicer je pa kabel, ce imas moznost, vedno hitrejsa, cenejsa in ucinkovitejsa resitev. Pa se manj problemov je z njim.

mazy ::

defenitivno bo kabl, ne bom experimentiru z wireless-om pa tut dnara nimam za opremo. kabl pa položiš pa ni skrbi.

|CyGNUS-x ::

in če nekleh crkne položiš na novo? 8-)
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

roCkY ::

Če greš kopat med stavbami je obvezno vsaj še kakšno dodatno cev zraven dat. Kabel itak daš v cev!

mazy ::

zato sm pa js mislu dat 2 kabla v cev da če en nekak crkne al se pa nadnaravne sile na njem začnejo zgražat da uporabim drugega

sash ::

saj to ne crkuje tako hitro, pa tud če ti crkne kaka žila jo lahko brez problema nadomestiš z kakšno drugo - sicer ni po standardu, vendar dela >:D
--------------------
Think different...
TOROiD Group


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5826738 (12467) denisbegood
»

Nakup LAN kablov kat. 5 ali 6 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6615131 (13548) Invictus
»

UTP s samo 2 paricami ??

Oddelek: Strojna oprema
342338 (1846) Tomay
»

Mreža crossover ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171961 (1637) gumby
»

Mreza (oddaljenost)

Oddelek: Pomoč in nasveti
292066 (1662) VASkO

Več podobnih tem