» »

Rock in metal na slovenskih radijskih postajah...kje?

Rock in metal na slovenskih radijskih postajah...kje?

perkomat ::

Torej kje je največ oziroma če sploh je glasba rock in metal zvrsti na slovenskih radijskih postajah? Hvala.

black ice ::

Še največ slišim te zvrsti na radiu SI - 102,8 MHz. Ostalo ni vredno omembe, vsaj v mojem kraju ne.

libreus ::

Glede tega imam najraje Val202.
Na živce mi gredo RA postaje, ki eno pesem zavrtijo 2x v eni uri in še huje večkrat v jutranjem delavniku..

Upam, da se bo v bodoče to radikalno spremenilo!

Ted ::

perkomat je izjavil:

Torej kje je največ oziroma če sploh je glasba rock in metal zvrsti na slovenskih radijskih postajah? Hvala.


Ni je. Včasih kakšnen komad na RadioSI, Val202 ali pa Radio Študent oz. Radio Marš - ampak na slednjih dveh je bolj slab program za moj okus :).
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

WamPIRe- ::

Ja kar se te zvrsti tiče je pri nas bolj bogo. Je par oddaj to je pa to. Tako da na poti ponavadi ne preostane drugega kot mp3ji, doma in v službi pa internetne radijske postaje :\
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

bdoxx ::

na radiu 101 (101 je tud frekvenca) majo vsak ponedeljek oz iz pon na torek od 00.00 pa mislim da do pol 2 metal muziko :).

(aja pa radio je hrvaški)

koyotee ::

fuj metal
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Djuro ::

Res je, Radio SI mogoče še največ. Včasih je mel dober program še Aktual, ampak po menjavi ekipe žal ni več poslušljiv.
Poskusi z RockAntenne.de

Dami ::

Največja žalost je da majo za te zvrsti posebi termine in oddaje. Kot da to ni glasba, ki se bi lahk vrtela bilokdaj. Babo gaga pa treba obvezno vrtet vsako uro.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Tear_DR0P ::

baba gaga služi denar - če kdo verjame da lahko z metal only radijem v sloveniji preživi, kaj šele dela biznis, naj se ga loti :)

za metal only se obrni na internet - Chronix Agression >:D

na Valu 202 je včasih bila ob sredah (21.30 - 22.00) težka kronika, ki jo je brala anja rupel - čista zmaga :D, ob nedeljah je po 23. uri tudi na valu 202 nekaj - morda sta ti dve oddaji še vedno, ampak zadnje čase radio puslušam samo v avtu, takrat mi pa paše tretji program radia slovenija
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

AmokRun ::

Kaj lahko preveč predvajanja na radijih stori bendu, lahko vidimo na Metallici.
Ne hvala. :D

koyotee ::

metal ni neka zelo popularna zvrst, hvalabogu
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

AmokRun ::

Ja, hvalabogu.
Čeprav si ti verjetno mislil nekaj drugega.:))

perkomat ::

No sej jaz ne zahtevam metal only radia, temveč da bi se kak metal ali hard rock komad odvrtev npr. na vsake 5 skladb...vendar so tudi to že sanje v Sloveniji. Vidim, da radiji še Siddharte ne dajo več na njihov repertuar z nekaterimi izjemami.

T-h-o-r ::

radio si

radio 1

radio marš
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

hidetr ::

Na žalost takšnega radia v SLoveniji ni, tako, da ti preostane le-to kar počnem jaz, pač ne poslušam slovenskih radiev ampak raje kakšno spletno zadevo.

demon#666 ::

Še do lanskega leta sem na radiu koper ob sobotah zvečer (nekje po 21. oz. 22. uri) poslušal nekakšno oddajo o metal glasbi (ocene albumov, prireditve ipd.), ne vem, če je še, preveri.
Drugače pa imam na novem telefončku tudi internetni radio in večkrat preklopim na "Radio Aktual - Slo Rock" in "Radio Aktual - YU rock".
"Čisti" metal pa poslušam na "FM - High Voltage" (ker ti piše tudi ime pesmi in benda je kar uporabna postaja za spoznavanje novih bendov :))

Lep pozdrav iz podzemlja >:D
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

WamPIRe- ::

koyotee je izjavil:

metal ni neka zelo popularna zvrst, hvalabogu

Dobro da je turbo folk tako popularen \o/. Pa ne flejmaj....
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Poldi112 ::

Tear_DR0P je izjavil:


na Valu 202 je včasih bila ob sredah (21.30 - 22.00) težka kronika, ki jo je brala anja rupel - čista zmaga :D


To sem poslušal enkrat in se mi je zdelo grozno, ker očitno ni vedela o čem govori. Samo brala je - točno tako kot si rekel.

Raje sem poslušal Doblekarja na Radiu Študent ob, mislim da, torkih zvečer, samo se je modelu začelo trgati in potem je, pričakovano, ta oddaja zapustila eter.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

bi0s ::

Radio MARŠ : )

Nagi Bator ::

Kot so ze rekli nekateri. Na obeh Studentih. Na radiu MARŠ predvsem zvecer.

Matek ::

Rocka in metala boš v neki pristnejši obliki najverjetneje res največ slišal na Maršu in Študentu. Pri slednjem je seveda odvisno, na kako opremo naletiš - če je opremljevalec metalhead, se lahko imaš cel program fajn, lahko pa da sploh ne bo metala. RŠ ni za žanrsko netolerantne poslušalce :>. Maš pa ob ponedeljkih ob desetih zvečer metal detektor.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

T-h-o-r ::

najbolje pa je, da si posnameš cd ali komade na usb in v avtu poslušaš, kar si zaželiš
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

69charger ::

Škoda ker ni več Fungus 53.

perkomat ::

T-h-o-r je izjavil:

najbolje pa je, da si posnameš cd ali komade na usb in v avtu poslušaš, kar si zaželiš


Ja to bo pa kr velik CD-jev. Namreč imam avtoradio, ki ne omogoča predvajanje MP3-jev.

w00tnes ::

Jaz sem kupil FM oddajnik za 16EUR, butnil noter 4G ključek pa je to to... :P

Bananovec ::

perkomat je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

najbolje pa je, da si posnameš cd ali komade na usb in v avtu poslušaš, kar si zaželiš


Ja to bo pa kr velik CD-jev. Namreč imam avtoradio, ki ne omogoča predvajanje MP3-jev.

Zamenjaj radio :)), ker
edino, kar znajo v Sloveniji vrtet, je MTVSRANJE.COM .
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Drekcpekc ::

w00tnes je izjavil:

Jaz sem kupil FM oddajnik za 16EUR, butnil noter 4G ključek pa je to to... :P


Edina rešitev, če hočeš metal in rock iz radia poslušat :D

Jaz imam isto in je odlično.

perkomat ::

Drekcpekc je izjavil:

w00tnes je izjavil:

Jaz sem kupil FM oddajnik za 16EUR, butnil noter 4G ključek pa je to to... :P


Edina rešitev, če hočeš metal in rock iz radia poslušat :D

Jaz imam isto in je odlično.


A to ima napajanje iz avtomobilskega vžigalnika, al je kaj bolj zakompliciranega?

Drekcpekc ::

perkomat je izjavil:

Drekcpekc je izjavil:

w00tnes je izjavil:

Jaz sem kupil FM oddajnik za 16EUR, butnil noter 4G ključek pa je to to... :P


Edina rešitev, če hočeš metal in rock iz radia poslušat :D

Jaz imam isto in je odlično.


A to ima napajanje iz avtomobilskega vžigalnika, al je kaj bolj zakompliciranega?


Ja, v vžigalnik ga vklopiš in na radiu poiščeš prazno ferkvenco, jaz imam naprimer 88.6 Mh in potem isto ferkvenco nastaviš na tej napravi in ti predvaja.

Zvok seveda ni 100 % super, je 1% šuma, tudi zaradi kontakta v vžigalniku, drugače je pa to odlična stvar.

T-h-o-r ::

perkomat je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

najbolje pa je, da si posnameš cd ali komade na usb in v avtu poslušaš, kar si zaželiš


Ja to bo pa kr velik CD-jev. Namreč imam avtoradio, ki ne omogoča predvajanje MP3-jev.



jaz še zdaj v avtu nimam mp3 predvajalnika, pa vozim s sabo enih 60 cdjev :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

hendriks ::

Link Zadeva je mogoče malce draga + armaturo je treba razdirat ..

USS Liberty ::

>>>>>>>>metal ni neka zelo popularna zvrst, hvalabogu

metal je bil še kako popularen v 80ih in začetku 90ih, mogoče si še mlad, pa tega ne veš.
Trenutno pa metal mogoče res ni najbolj popularna glasba, ker so metal načrtno vrgli dol z mtv-ja in ga ne rojajo več in zdej rolajo samo še spake kot je lady gaga in pa razne neumne raperje in hiphoperje...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

T-h-o-r ::

dajmo raje sploh ne omenjat mtvja, da mi ne bo slabo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

davco ::

Lep pozdrav :)

Kater vtičnik potrebujem da lahko poslušam radio aktual ? sedaj piše da potrebujem vtičnik vendar mi noče linkat do pravega. Uporabljam chrome. Koda na spletni strani pa je
 codebase="http://activex.microsoft.com/activex/controls/mplayer/en/nsmp2inf.cab#Version=6,4,5,715" 


Če sem našel pravo vendar ta link ki je notri ne najde nič.

Hvala za odgovore.

Sem že našel rešitev, nisem imeu nameščenega novejšega mplayerja. Sicer mi je mozilla linkala na pravi vtičnik, nevem pa zakaj to ni hotel narediti chrome

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: davco ()

PacificBlue ::

Am ja, zelo zelo pogresam eno(samo eno) radijsko postajo, ki bi vrtela KVALITETNO(dobro) glasbo. Pa da bi pokrivala čimveč zvrsti, od metala do etno glasbe in elektronike. Ze prav sovrazim komercialo, ki se vrti po slovenskih postajah. Najbolj pa poslusam Val 202, tu gor vrtijo po mojem okusu se kar dobro glasbo. Ni pa to to, kar bi si zelel.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

hendriks ::

PacificBlue je izjavil:

Am ja, zelo zelo pogresam eno(samo eno) radijsko postajo, ki bi vrtela KVALITETNO(dobro) glasbo. Pa da bi pokrivala čimveč zvrsti, od metala do etno glasbe in elektronike. Ze prav sovrazim komercialo, ki se vrti po slovenskih postajah. Najbolj pa poslusam Val 202, tu gor vrtijo po mojem okusu se kar dobro glasbo. Ni pa to to, kar bi si zelel.


+1
Sam sicer največ poslušam Val202, RadioSi in RadioDur.

black ice ::

Bi lahko bili tako prijazni in zraven ob imenu postaje od zdaj naprej pripisali tudi frekvenco?
Pač lenoba dela svoje :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

WamPIRe- ::

black ice je izjavil:

Bi lahko bili tako prijazni in zraven ob imenu postaje od zdaj naprej pripisali tudi frekvenco?
Pač lenoba dela svoje :D

Hja saj... lenoba mi preprečuje, da bi napisal tudi frekvence :P
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

A. Smith ::

Internetni radio, Rock Radio1.

http://www.rockradio1.com/index.php

Najboljša stvar takoj za Leffe pivom in sendviči iz francoskih štruc.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Matek ::

Am ja, zelo zelo pogresam eno(samo eno) radijsko postajo, ki bi vrtela KVALITETNO(dobro) glasbo. Pa da bi pokrivala čimveč zvrsti, od metala do etno glasbe in elektronike.
Jah, več ali manj si opisal Radio Študent :>
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

šernk ::

vse skupje pri nas bolj kriza glede tega, sam vrtim 1 cd mp3jev po pol leta v avtu...ker se mi ne da novih pečt vsakih 14 dni. muzike na slo radiotih pa ni. radio študent, radio 1 itd...je za poslušat pol urce pol pa obupaš.

drugače preko interneta je pa fenomenalen snakenet metal radio :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radio postaje v SLO-Gold fish memory efect? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11613218 (8029) PreviousUser
»

Komercializacija medijev

Oddelek: Loža
192617 (2391) PreviousUser
»

Radio Študent - mnenja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11515194 (11706) thramos
»

Glasba na radiju

Oddelek: Loža
254633 (3704) Thuban

Več podobnih tem