» »

Komercializacija medijev

Komercializacija medijev

PreviousUser ::

Spominjam se, še kakšnih deset let nazaj so obstajali sicer komercialni mediji, ampak z alternativnimi vsebinami, alternativno glasbo. Viva Zwei, če se kdo spomni recimo, z ogromno indie rock glasbe, elektronike, za današnje čase nepojmljivo. Še celo na Radiu Salomon se je pred leti sredi popoldneva vrtel techno. Spominjam se tudi pogovornih oddaj na Radiu Glas Ljubljane, zdaj podalmatinjenem Radiu Aktual.

Kaj se je spremenilo v tem času? Zakaj uspevajo samo instant radijske postaje, ki nažigajo playlisto petih enih in istih tralala pesmic? Saj se še najde kakšna alternativa recimo na Valu 202, ampak tudi to bolj v poznih urah in ne veliko...Je možno, da se je okus ljudi v zadnjih nekaj letih tako izrazito spremenil?

Dag ::

Marketingarji želijo prepričati, da se je okus ljudi spremenil, ker je ceneje delati program s playlisto "zimzelenih hitov" in neumnim blebetanjem, kot kakovostne radijske oddaje.

Stikalo ::

Stvar je čisto preprosta. Recimo Radio 1 ni nastal po naključju. Delajo stalne ankete in preučijo kakšen repertoar in kdaj, da bo čim več poslušalcev in, da jih bo čim manj preklopilo na drugo radijsko postajo. In ne boš verjel, to se zelo dobro prodaja. Mislim, da so celo oni imeli Radio S (so vrteli samo slovensko glasbo) in so ga izklopili, ker se pač ni poslušalo.

Pač, poslušalec diktira. Sicer imaš pa sedaj internet, USB,.. :D

PreviousUser ::

Stikalo je izjavil:

Stvar je čisto preprosta. Recimo Radio 1 ni nastal po naključju. Delajo stalne ankete in preučijo kakšen repertoar in kdaj, da bo čim več poslušalcev in, da jih bo čim manj preklopilo na drugo radijsko postajo. In ne boš verjel, to se zelo dobro prodaja. Mislim, da so celo oni imeli Radio S (so vrteli samo slovensko glasbo) in so ga izklopili, ker se pač ni poslušalo.

Pač, poslušalec diktira. Sicer imaš pa sedaj internet, USB,.. :D


Ja, saj ne rećem, saj se da dobiti, ampak ni tako enostavno kot včasih. :) Včasih si prižgal TV in radio in užival... Zdaj pa je treba brskati, shranjevati, nalagati... :) Ne vem, zanimiv mi je ta fenomen zatona alternative v medijih. Kaj takega je čisto nepredstavljivo danes. Drugače pa kapo dol tistemu, ki zdrži cel dan ob Radiu 1...

Dag je izjavil:

Marketingarji želijo prepričati, da se je okus ljudi spremenil, ker je ceneje delati program s playlisto "zimzelenih hitov" in neumnim blebetanjem, kot kakovostne radijske oddaje.


Samo ljudje so to dejansko zaćeli poslušati, če ne ne bi povsod tega forsirali... Ali pa so začeli poslušati ravno zaradi forsiranja... Kura in jajce. :D

Zgodovina sprememb…

nergac ::

Glede Radia 1:
Recimo Mark Knopfler in Straitsi - ogromno uspešnic.
Ne bomo pa slišali drugega kot Sultans of swing.

Radio in mediji so včasih tudi malce vzgajali. Danes pa ...

Ni drugega, kot da brskamo in iščemo.

jype ::

PreviousUser je izjavil:

Spominjam se, še kakšnih deset let nazaj so obstajali sicer komercialni mediji, ampak z alternativnimi vsebinami, alternativno glasbo. Viva Zwei, če se kdo spomni recimo, z ogromno indie rock glasbe, elektronike, za današnje čase nepojmljivo. Še celo na Radiu Salomon se je pred leti sredi popoldneva vrtel techno. Spominjam se tudi pogovornih oddaj na Radiu Glas Ljubljane, zdaj podalmatinjenem Radiu Aktual.
Radio Študent še vedno deluje.

PreviousUser je izjavil:

Kaj se je spremenilo v tem času?
Začeli ste moliti h kapitalu:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PreviousUser ::

jype je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Spominjam se, še kakšnih deset let nazaj so obstajali sicer komercialni mediji, ampak z alternativnimi vsebinami, alternativno glasbo. Viva Zwei, če se kdo spomni recimo, z ogromno indie rock glasbe, elektronike, za današnje čase nepojmljivo. Še celo na Radiu Salomon se je pred leti sredi popoldneva vrtel techno. Spominjam se tudi pogovornih oddaj na Radiu Glas Ljubljane, zdaj podalmatinjenem Radiu Aktual.
Radio Študent še vedno deluje.

PreviousUser je izjavil:

Kaj se je spremenilo v tem času?
Začeli ste moliti h kapitalu:



Ja, pa zraven Radia Študent mi pride na misel še avstrijski FM4, sicer rahlo bolj komercialno usmerjen in s kar veliko reklamami, pa čeprav spada pod javni ORF.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

nergac je izjavil:

Glede Radia 1:
Recimo Mark Knopfler in Straitsi - ogromno uspešnic.
Ne bomo pa slišali drugega kot Sultans of swing.

Radio in mediji so včasih tudi malce vzgajali. Danes pa ...

Ni drugega, kot da brskamo in iščemo.


Dobro, da imam v avtu radio infotainment in predvajam musko prek BT iz YT.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jype ::

D3m je izjavil:

Dobro, da imam v avtu radio infotainment in predvajam musko prek BT iz YT.
In že 30 let poslušaš isti komad.

Vazelin ::

Jaz pogrešam Zlobčka na Radiu Hit izpred 10 let.

Pa ajde, tudi Don Sergio je pašal sem ter tja :D Hipatijo bi verjetno kap po 10ih minutah poslušanja LOL

Radio 1 so mainstream komercialne smeti s cenenim kmetavzarskim humorjem in ponavljajočimi komadi.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

D3m ::

jype je izjavil:

D3m je izjavil:

Dobro, da imam v avtu radio infotainment in predvajam musko prek BT iz YT.
In že 30 let poslušaš isti komad.


Boljšega ni. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

Jaz pogrešam Zlobčka na Radiu Hit izpred 10 let.

Pa ajde, tudi Don Sergio je pašal sem ter tja :D Hipatijo bi verjetno kap po 10ih minutah poslušanja LOL



Ali pa Alenka Sivka na RGL - Največje življenjske radosti ali nekaj takega, se spomnim, da sem poslušal še kot otrok. :D

Vazelin je izjavil:



Radio 1 so mainstream komercialne smeti s cenenim kmetavzarskim humorjem in ponavljajočimi komadi.


Tudi Radio Hit je padel na ta nivo. No, saj kateri radio pa ni...

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Radio Hit so postale smeti. Včas so imeli dobro ekipo, potem kakor vem skoraj propadlo.

Ampak 10 let nazaj oz. še pred krizo pa so imeli nekaj res hudih zadev. Vintage Don Sergio za malo obscesnosti in straniščnega humorja, Zlobec pozno zvečer... Ni da ni. Še budilka je bila na začetku ok.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

HotBurek ::

Ravno zdej se vrti RH 202.

https://val202.rtvslo.si/rh202/

Viva je bla gut.

Radio 1... ni to za mene. :)

Jebi ga, so pač marketingarji prevzel dosti reči in jih zafural. Jst vrjamem, da se bomo tehniki vrnali nazaj in izboljšal sceno. :)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

Radio Hit so postale smeti. Včas so imeli dobro ekipo, potem kakor vem skoraj propadlo.

Ampak 10 let nazaj oz. še pred krizo pa so imeli nekaj res hudih zadev. Vintage Don Sergio za malo obscesnosti in straniščnega humorja, Zlobec pozno zvečer... Ni da ni. Še budilka je bila na začetku ok.


Don Sergio je bil kul... Kakšne je to skupi spravljal, neke zgodbice vedno pravil... :D

Ali pa Salomon... Od 17.30 do 18.00 techno, hardtrance... Uf, to je bilo nekaj... :)

HotBurek je izjavil:

Ravno zdej se vrti RH 202.

https://val202.rtvslo.si/rh202/

Viva je bla gut.

Radio 1... ni to za mene. :)

Jebi ga, so pač marketingarji prevzel dosti reči in jih zafural. Jst vrjamem, da se bomo tehniki vrnali nazaj in izboljšal sceno. :)


RH202 poslušam pogosto, kar kul zadeva ja. :) Pa zanimiva je tudi Pop panorama ob nedeljah ob 23.15 na prvem programu. In ne, ne vrti se pop. :D

Drugače pa, kje in kdaj začnete popravljati zadeve? :D

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Don Sergio je bil kul... Kakšne je to skupi spravljal, neke zgodbice vedno pravil... :D

Ali pa Salomon... Od 17.30 do 18.00 techno, hardtrance... Uf, to je bilo nekaj... :)

Ja jaz sem si vedno mislil "wtf lahko nekdo ima toliko domišljije in govori tako gladko s tako žametnim glasom praktično neprestano". Tip je legenda v svojem svetu :D

Salomon je mel hude oddaje z dee jay time ekipe. Dean on the mike je car ipd.:D

mitchoo: koncert majo konec mesca :D Sladka 90s v Stožcah. Še jype pomoje pride
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Pika na i ::

Nč ni narobe, nč. Samo starate se in začenjate z nostalgijo na mladost.
Kar hecni ste.

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

Don Sergio je bil kul... Kakšne je to skupi spravljal, neke zgodbice vedno pravil... :D

Ali pa Salomon... Od 17.30 do 18.00 techno, hardtrance... Uf, to je bilo nekaj... :)

Ja jaz sem si vedno mislil "wtf lahko nekdo ima toliko domišljije in govori tako gladko s tako žametnim glasom praktično neprestano". Tip je legenda v svojem svetu :D

Salomon je mel hude oddaje z dee jay time ekipe. Dean on the mike je car ipd.:D

mitchoo: koncert majo konec mesca :D Sladka 90s v Stožcah. Še jype pomoje pride


Ja, Scooter bo. :D A ti greš?

Pika na i je izjavil:

Nč ni narobe, nč. Samo starate se in začenjate z nostalgijo na mladost.
Kar hecni ste.


Ni samo to... Dejansko se je alternativa precej pomaknila v ozadje... Samo nekaj skupin in pevcev, ki jih forsirajo svetovne založbe se vrti. Moraš priznati, da je nabor precej klavrn.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Ja, Scooter bo. :D A ti greš?

Ne vem še. Scooter ni ravno moja prva izbira, če tako rečem.:) Šel bi bolj zaradi Colonie (čeprav ne bo original), 4fun8-), tudi Flirt znajo dobro usekat komad ali dva. Animacija Dean on the Mikea bo itak classy kot vedno.:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

Ja, Scooter bo. :D A ti greš?

Ne vem še. Scooter ni ravno moja prva izbira, če tako rečem.:) Šel bi bolj zaradi Colonie (čeprav ne bo original), 4fun8-), tudi Flirt znajo dobro usekat komad ali dva. Animacija Dean on the Mikea bo itak classy kot vedno.:D


Dean še vedno v pravi formi ja. :) Pa Dr. Silvano DJ, Jure in Andy. Jaz bi šel najbolj zaradi same ekipe tja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radio postaje v SLO-Gold fish memory efect? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11613434 (8245) PreviousUser
»

Glasba na radiju

Oddelek: Loža
254685 (3756) Thuban
»

Slovenski komercialni radiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7913148 (11115) LuiIII
»

Radio Ena

Oddelek: Loža
314132 (2939) Cowboy6
»

Proti ukinitvi radia 1 - www.pobuda.net (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19035975 (30037) BlaY0

Več podobnih tem