» »

Na voljo prva beta Firefox 4

1
2
»

Izi ::

Jaz uporabljam Firefox Nightly builds, je že nekaj časa na voljo beta 2 verzija. Verzija 3.7 se mi je pred enim tednom kar sama nadgradila na 4.0 beta 2.
Moram reči, da gre za odličen brskalnik, ki je že primeren za splošno uporabo. Jaz ga že veselo uporabljam kot primarni brskalnik. Vsi ostali brskalniki trenutno se skrijejo pred njim.
Če si na Windows 7 deluje strojno pospeševanje brez problemov, ga moraš pa ročno vklopiti, addoni pa tudi večinoma vsi delujejo, če jim spremeniš verzijo na kateri naj delujejo.
Zaenkrat zelo zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

PrimozR ::

Bistri007 je izjavil:

Glede maxVersion: Firefox 4.0 je novo ime za Firefox 3.7.
Nekateri add-oni imajo maxVersion 3.7a1pre, ki je sedaj 4.0beta. Lahko seveda spremeniš maxVersion na 99.0.0.*

Ne vidim pa razloga za posebno številčenje APIjev.

Pa ni efekta, vsaj pri meni ga 4.* ni imelo.

Lawler ::

Zgleda da sm eden redkih ki ne uporablja nobenih extensions za firefox :)

matejdro ::

:O

Zamujaš glavno prednost firefoxa pred ostalimi brskalniki, ki jo bo izgleda še kar nekaj časa imel (nič ne kaže, da bi chrome ali katerikoli drug brskalnik dobil podobno zmogljive extensione).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

Lawler ::

Meni je goli firefox čisto zadost. Ne čutim potrebe po dodatkih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Lawler ()

PrimozR ::

matejdro je izjavil:

:O

Zamujaš glavno prednost firefoxa pred ostalimi brskalniki, ki jo bo izgleda še kar nekaj časa imel (nič ne kaže, da bi chrome ali katerikoli drug brskalnik dobil podobno zmogljive extensione).

V Chrome pogrešam mogoče extension ali dva. Kaj pa po tvojem mnenju manjka? IMO je samo še vprašanje časa, kdaj se bo folk preselil s FFja na Chrome (developerji extensionov), če ne zaradi drugega pa zaradi parnega valjarja, ki je v zadnjih mesecih Chrome (glede na pridobivanje tržnega deleža).

matejdro ::

Ne bom se sedaj v to temo spuščal, ampak sem o tem veliko napisal pri drugi novici.

Tule se pa da videt mnenja drugih ljudi: https://input.mozilla.com/search/?produ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

Icematxyz ::

Mislim da FF tržni delež ni ne vem kako ogrožen. Dokler bodo reagirali na novosti na način da bodo sprejeli dobre stvari. In jih implementirali. Po drugi strani pa zagotavljali cutting edge podporo novostim. In zelo zmogljivi vtičniki so res velika prednost. Pa čeprav jih ne uporabljajo vsi. Potem pa ne vem kaj bo. Verjetno bo Mozilla širila svoj nabor produktov. Stagnirati si zagotovo ne želijo. Morda kakšno lastno namizno okolje. Bomo videli. Jedro za karkoli si zmislijo je tako dostopno in razvito. Svoj "head" kjer bodo njihovi produkti dobro implementirani. Pa tudi bi verjetno jaz uporabil na kakšni napravi ali za kakšno namensko zadevo.

Glede spletnih brskalnikov pa vsi vemo kje je še kakšnih 20% tržišča na voljo da se ga pač preprosto vzame. A ne da?

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Se mi zdi da Chrome pridobiva predvsem na račun Firefoxa in deloma Opere.

Icematxyz ::

Vsi vemo na kateri račun so spletni brskalniki pridobivali zadnje obdobje svoj tržni delež. Govorice o tem da se bo morda ta trend obrnil. So se res pojavile. Ampak glede na objektivne okoliščine. Malo v to dvomim. Ampak počakajmo in naj statistika pove svoje. Kot je to počela do sedaj!

PrimozR ::

Na čigav račun? Na IE-jev? Katerega tržni delež je zadnji mesec zrasel? Medtem ko je Chromeov zrasel še toliko bolj, Operin in Firefoxov pa padel.

Icematxyz ::

Na IE-jev da.

Utk ::

Čudno, da ne gre Operin delež v nebo, zdaj ko imamo to slavno okno za izbiro. Če bi ljudje samo naključno tam nekaj klikali, bi se Operi delež sigurno vsaj podvojil, pa zgleda, da ljudje vseeno niso tako neumni kot mislijo pri Operi.

Macketina ::

So kaksne velike spremembe pri renderingu? Je kdo opazil da se kaka stran razsuje ali nepravilno pokaze?

Icematxyz ::

Pri D2D bodo zagotovo velike spremembe. Saj gre za novost. Ki bo sploh prvič implementirana na OS ki to podpirajo. Ampak moraš pa še trenutno to ročno vključiti je se omenilo v tej temi.

Bistri007 ::

Samo copy-paste iz browserja v Word s polno ohranitvijo formatiranja deluje v Windowsih samo v IE.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

bluefish ::

Za finto kopiral neko novico iz Siola in je bilo formatiranje ohranjeno.

Lion29 ::

kje se aktivira strojno pospesevanje?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Bistri007 ::

blueFish, poizkusi skopirati eno besedilo s tabelo (kak cenik) iz FF v Word; potem pa še iz IE v Word. Firefox ne ohrani barv ozadij v tabeli ipd.

Primer: http://www.mobitel.si/Paketi/Paket-Pove..., enkrat odpri z FF 3.6 in kopiraj cenik z glavo v Word 2010; drugič z IE8 in kopiraj v Word 2010.

Po kvaliteti ohranjevanja formatiranja pri copy-paste v Word 2010 gredo po vrsti (zadnje stabilne verzije brskalnikov):
IE
Chrome
Safari
FF
Opera


Potem je še problem v Gmail. Če hočeš vstaviti slike v Rich text box, ne moreš preprosto klikniti z desno miškino tipko na sliko, izbrati kopiraj in potem prilepiti v Gmail.

Če pa skopiraš sliko v IE, potem deluje lepljenje slike v Gmail (Gmail je lahko odprt v IE ali FF).

IE rulez. Vsak za copy-paste :D
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Lion29 ::

meni se je IE zameril ze zelo dolgo nazaj... ampak o IE9 bere kopico pozitivnih stvari...ce bi vklopli compatibility mode za starejse brskalnike (6,7,8) in forsirali vse da upgrade-ajo, bi zame bli najvecji carji..upam, da se bo kaj takega ygodilo... da ne bodo meli vec uporabniki ie6 izgovorov, ki so meni prav smesni... ces da uporabljajo ie6, ker jim aplikacija tam laufa.... a je tko tezko za tisto aplikacijo uporabljat ie6, za vse drugi pa novejsi brskalnik??

bah
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

meni se pogosto dogaja, da strani (oz. ves FF) ne reagira na misko! ne tabi, in ne linki na strani.... s tipkami dela vse ok
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Icematxyz ::

meni se je IE zameril ze zelo dolgo nazaj... ampak o IE9 bere kopico pozitivnih stvari...ce bi vklopli compatibility mode za starejse brskalnike (6,7,8) in forsirali vse da upgrade-ajo, bi zame bli najvecji carji.


Tudi če bi želeli. Ne morejo. Se pravi z vidika da bi uporabniki XP, Vista in W7 imeli na voljo vsi IE9 in da bi za vse deloval vsaj približno enako. Če nekaj ni vgrajeno v XP pač spletni brskalnik ne more uporabljati. Ampak kljub temu konkurenca verjetno tu vidi še eno priložnost. In tem uporabnikom namesto IE9 ki ne bo deloval na njihovem računalniku. Raje ponudi sodoben spleten brskalnik. Pa tudi če brez podpore za kakšen D2D. Da še se nekaj časa s tem preživeti. Brez skrbi. Bi pa bila situacija bistveno drugačna za moje pojem če bi IE9 deloval tudi na XP in ne bi bil okleščen za tiste zadeve ki prinašajo ravno neko zanimivo novost.

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Copy/Paste je pa res edina stvar brskalnikov, katera jim vsem fali, razen IE-ju. Ni važno, ali kopiraš v Word ali Writer, IE celo DELA!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mipe ::

Microsoft pač najbolje ve, kako njihov operacijski sistem dela.

PrimozR ::

Kaj ima tukaj OS veze??

Lion29 ::

PrimozR je izjavil:

Kaj ima tukaj OS veze??


precej... valda OS skrbi za copy/paste
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Bananovec ::

Ko je že toliko govora o D2D, a lahko kdo pove, kako se to omogoči?
Hvala vsem!
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti z začetka WWDC - OS X

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4824139 (21344) MrStein
»

Applove novosti z začetka WWDC - iOS

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3918333 (16189) PrimozR
»

Apple WWDC: Mac in OS X (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
6820300 (17412) modicr
»

Chrome 3.0 stabilen

Oddelek: Novice / Brskalniki
395240 (3092) Aston_11
»

'Jabolčni' in 'pingo' Chrome beta

Oddelek: Novice / Brskalniki
254276 (3471) WildChild

Več podobnih tem