» »

Raid

Raid

Blup ::

Ker sem dobil novo plščo z krmilnikom RAID se sedaj sprašujem.... zaradi pomanjka prostora na disku... ali se splača prodat 40 GB disk (15-20k) in kupiti 80 GB za dobrih 30k, ali pa kupiti rabljen 40 GB disk in ga povezati v raid 0... razlike v ceni ni, je pa res da potem ni noben disk nov! Ima kdo kaj izkušenj z raidom in kakšno dobro besedo o njem? Teste sem prebral veliko, praksa me pa zanima!

8-O

Danke!
  • spremenil: V-i-p ()

Jebiveter ::

RAID 0 ima samo eno prednost: brzina!
Vse sotalo so pa krizi in tezave! Verjemi, ker ga uporabljam cca. 2-3 tedne in ga imam ze poln kufer! Pa rabis drajverje, pa ne dela to, pa ne dela uno, pa ne bere temp diskom, pa ce ti en disk zajebava gre vse u tilt itd.
OK, se strinjam, za kaksen secondary disk za filme in muzko obdelovat je ql, ampak kot sistemski disk z winsi programi in fajli pa je sranje!

PS: Ce prodas disk, ga kupim jest za kakih 15k. btw: firma, model, cache, rpm, ataxxx,...?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Blup ::

Nisem še čist ziher kaj bom naredu.. tko da tut še prodaja ni čist zihr... al si reku da je RAID za en k. zato da ti bi disk prodau :))
Ti čuj... kakšna je pa razlika v hitrosti? k vrjetn k si enkrat driverje poštimaš je kr ok? glede tistih tempov pa nism čist šteku?!:8)

pucvoler ::

Kaj pa govorite!! Uporabljam Raid 0 na predelanem promise ultra66 + 2xWD40BB (kot sistemska diska), pa ni težav, razen hitrost se mi zdi da ni nevem kulk večja.
BTW: še sistemska od polkn98 najde diska brez dodatnih driverjev.
Ne me poslušat!!!!!!

SanSan ::

Samo ne delaj IDE Raida 0. Bos videl da so sami problemi.
Meni je lih 3 dni delal pol so se mi pa winsi vsipali.
Pol pa sele nastane problem, namrec kako podatke resit.
Sem rabil se end disk in sem moral pol na tistega instalirat winse na novo. OK. Pol pa problem da me XP ni spustil v meniju ko dolocis disk, naprej ker je ze zaznal instalirane winse. Ko sem jih hotel repairat je vse zmrznilo. Raida tudi nisem upal razdret, ker pa pa podatki.
V glavnem samo sr*.
Pol pa se hitrost nic kar vecja. Sicer je bila najvecja hitrost, kar opazno hitrejsa, vendar tudi najmanjsa opazno pocasnejsa. Povprecje pa bilo pol glih za 3mb/s visje pri manjsih filetih.
Pol pa je se k*, ker ti procesorja obcutno vec popapa.
SanSan pravi: poslusajte Konfucijeve modrosti.

Jebiveter ::

Blup: Ne, to sploh ni bol moj namen! Ti si spraseval za izkusnje in sem v afektu pac videl priloznost, da se znebim RAIDa.
Mah, kaj pa vem no. RAID0 je full nestabilen (tudi na promisu) tako da ne vem ce se splaca! Res, da ti lahko dolgo dela potem pa se odlocis dat linux gor in ti vse zajebe, ker ne prepozna pravega kontrolerja....:\

Mislim, da bom na novi plati (epox 8k5a2+) dal oba diska (15GB IBM) v JBOD (just a bunch of disks) konfiguracijo, ki pa je dobra zato ker imas boljso varnost in praticije veje od velikosti enega diska (mislim da je tako).

Drgace pa jest zdej furam RAID0 na Promise kotrolerju built-in na BXMaster plati (seveda modificiran) in zaenkrat se deluje. Do kdaj pa bomo vidli!:\

BTW: A kdo ve, ce se ohranijo podatki pri zamenjavi kontrolerja (nova plata ima HPT kontroler)?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Blup ::

Jebivetr: sej vem, sej sm se sam zajebavu :)

Sam če rečem da ne bom dau Linuxa gor dau, pa da mam 2000+ XP, pa da mam ATA 133...

pol bi pa mogoče bla opazna razlika in nebi blo problemov...

oz... o tem lohka v nedogled... :O

.. k dejstvo je pa tut da se z računalniki ukvarjam že zlo douk cajta in mam počasi dost tega sranja da nč ne dela... tko da dvomm da bom šou u RAID...

Kaj je pa una čudna naveza k si jo omenu? nism šteku sploh!?!?8-O

Mal več napiš o tem če to sploh obstaja :D

pucvoler ::

Jebiveter: js mam tut modificiran promis66, če te prov zastopim.
Edina stvar ko me pa res moti je ta da ko butnem gajbo, mi kerčev bios od promisa 30s išče diske.(raid 0 vsak na svojem kanalu).
A se da to kaj poštimat?
Ne me poslušat!!!!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater IDE RAID kontroler?

Oddelek: Kaj kupiti
491890 (1220) bastadu
»

Raptor goes TwinTurbo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
885471 (4031) alexb
»

Porazni rezultati 2×WD800JB RAID0?!

Oddelek: Strojna oprema
121464 (1260) Primoz78
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18414165 (9769) matrix2
»

RAID kontrolerji na mama platah

Oddelek: Strojna oprema
91562 (1265) Pizzicato

Več podobnih tem