» »

POMOČ NUJNO! [Zavetišče Horjul]

POMOČ NUJNO! [Zavetišče Horjul]

1
2
3 4

keworkian ::

Pyr0Beast je izjavil:

Aha potem mora bit pes vedno pod povodcem ali pač v neki kletki doma? Torej, če greš v naravo, na sprehod, ali pred svojo hišo in da ga v tem primeru spustiš iz povodca ter se zgodi nesreča (pade nanj drevo, prileti avto) si malomaren?


Da. Pes je lahko brez povodca v stanovanju ali pa v njegovi ograjeni kletki, katero lahko zmečeš skupaj v dnevu ali dveh.



Kaj pa ce strela useka v to kletko? Ali pa pade avion na kletko?
Obscenities in B-Flat

vstrac ::

__Knight se verjetno norčuje, a za vsak slučaj, če veleum ni sposoben sam dojet: obstaja velika verjetnost, da bo, v primeru strele ali trčenja letala v kletko, pes tragično poginil.

Zakaj imeti psa vedno na povodcu ali za ograjo? Primarno zato, ker ljudem, ki se sprehajajo mimo tvoje posesti ali mimo tebe, ko sprehajaš psa, nočejo imeti stika s tvojim psom. Nočejo, da jih pes ovohava in se slini okoli njih in nočejo, da z umazanimi tacami skače na njih. Ne zanima jih, zakaj te ravno zdaj, ko kličeš psa nazaj, noče ubogat.

Psa si želiš imeti za ograjo ali na povodcu tudi zato, ker če tvoj pes nekoga napade, te bo ta tožil in ti pobral zajeten kup denarja.

Potem pa tudi zato, ker je neodgovorno pričakovat, da bo pes čakal na semaforju ali prehodu za pešce in je zanj nevarno, če teka okoli brezglavo.

lp

JCD ::

@vstrac & @Pyr0Beast

Ja razumem. Vidim, da sem si sam malce drugače predstavljal kako je, če imaš psa. Čeprav se mi na nek način zdi kruto, ampak je v resnici vse v njegovo dobro.

Pyr0Beast ::

Lepo od tebe da si pripravljen to razumeti.

To, da ga ščitiš pred avtom je za njegovo dobro. To, da ljudi ščitiš pred njim je pa za dobro ljudi (mimoidočih).

Psa je treba tudi redno peljati na sprehod in se ukvarjati z njim. Na kmetih pa je ponavadi tako da je pes spuščen in edinokrat ko ga lastnik vidi je ko mu da kaj za pod zob. Tak pes je pogostoma nevzgojen. Sem že videl kako je pes fehtal pri drugih za kosilo, potem pa lastnik pravi da zadnje čase 'Bolj malo je' :)
Ali pa teka za teboj, ko greš mimo z biciklom. Taki primeri so vsaj tu na dolenjskem zelo pogosti.

Ali pa drugi ekstremen primer, privezan na ketno, noben pa si ga ne upa peljati na sprehod ker je preveč 'divji'. Če za psa ne moreš skrbeti ga preprosto ne imej, jaz ga nimam ravno iz tega razloga, zanj v centru mesta nimam prostora, starši ga nočejo imeti v hiši, jaz pa ga ne bom puščal na dvorišču.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Blisk ::

Razlog, zakaj sem proti Evtanaziji je spodaj!

 DIK

DIK


Dika so pred 6 leti našli v Izoli. Pred poki petard se je skril v grmovje. Nihče ga ni pogrešal. V zavetišču je preživel dolgo dobo. Skupina Pes moj prijatelj ga je pred nekaj meseci posvojila na daljavo, pred kakšnim tednom pa je prišla skorajda neverjetna novica - 10 letni nemški ovčar je po dolgih letih dobil NOVI DOM V TRSTU!!! Prostovoljkam v zavetišču so tekle solze sreče!!! Z Dikom in njegovimi novimi lastniki smo se danes družili na pasjem pikniku. >>Presrečna sem, da je vstopil v moje življenje<<, je povedala Dikova lastnica. Evelina, prostovoljka v zavetišču pa dodala: >>In Dik je presrečen, da mu je tako enkratna oseba, kot ste vi, ponudila novi dom!!<<. Res je. Dik sedaj uživa. Po videnem danes lahko trdimo, da je Dik danes eden od najbolj prijaznih, nežnih in ljubeznivih psov! Z novimi lastniki so zares nerazdružljiva druščina! Veseli smo, DIK!

Gandalfar ::

Saj super, da je nasel nove lastnike ampak bolj ocitnega umetno napisanega PR sporocila pa res nisi mogel zraven prilepit :)

Keyser Soze ::

Blisk je izjavil:

da je Dik danes eden od najbolj prijaznih, nežnih in ljubeznivih psov...

Kot slišano že milijonkrat oz. od vsakega, ki dobi novega psa. Ko pa ni več najbolj ljubezniv, poceni, lep, ipd., mora it pa na ulico.

Na račun Dika bo žal nekdo drug moral it pod inekcijo. To je dejstvo.

Zadeva v današnjem času je neizbežna. In dokler se resno ne spremeni zakonodaje res ne vidim smisla vzdrževat takšnega sistema. Boljše da se sesuje sam vase in s tem opozori na "podrum" ki trenutno vlada na tem področju, kot pa da se v nedogled vzdržuje tega "pacienta" na "aparatih" in vsi mislijo, da je vse "tipitopi".
OM, F, G!

Blisk ::

Ne dojameš! Ti bi dal vse pod inekcijo! Tako kot bi lovci vse postrelal in tudi kmetje, ki sadijo na ozemlju divjadi potem pa jočejo, ko jim le ta poje 5% pridelka na svoji zemlji!

Nekatera zavetišča preživijo, sicer težko, ampak preživijo brez Evtanazije. Medtem ko druga nočejo!
In zaradi DIKa ne bo šel noben drug pod inekcijo, pač pa je to še dodaten razlog, da nihče več ne bo šel!

Gandalfar je izjavil:

Saj super, da je nasel nove lastnike ampak bolj ocitnega umetno napisanega PR sporocila pa res nisi mogel zraven prilepit :)

Pa odkrit povedan, tud men je totalno pocukran, ni to moj stil.
Ampak ok, sporočilo je važno, tist ki ga je pa pisal, pač je to po "njegovo".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

Pyr0Beast ::

Takih ekstremnih primerov je relativno malo, skoraj zanemarljivo.

Če se večina psov odda v 60tih dneh pa naj se doba poveča na 60 ali pa 80 dni, relativno preprosto.

Za ekstreme, ki se dobro obnašajo pa se lahko ta doba poveča.

No-kill shelters delujejo, če je le zakonodaja pri pameti, ni nekaj nemogočega in nedosegljivega.

Na račun Dika bo žal nekdo drug moral it pod inekcijo. To je dejstvo.

Dejstvo je da ti ne veš kaj pomeni dejstvo.

To je tvoje mnenje in v zavetišču ki ne evtanazira živali (ne pozabit tudi evtanazijo je treba drago plačat) se kaj takega ne more zgoditi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Keyser Soze ::

Pyr0Beast je izjavil:

Dejstvo je da ti ne veš kaj pomeni dejstvo.

To je tvoje mnenje in v zavetišču ki ne evtanazira živali (ne pozabit tudi evtanazijo je treba drago plačat) se kaj takega ne more zgoditi.

A si siguren? A pol je ta tema odveč?

Če je zadeva tako rožnata, da sistem kar požira tle zapuščene živali, res ni treba zbirat ekstra donacij. Je zgleda da že samozadosten.

Al kej ne valja v tej računici. In bo namesto Dika res moral nekdo drug pod iglo, ker ima sistem omejene kapacitete. Odločte se.
OM, F, G!

Pyr0Beast ::

Keyser Soze je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Dejstvo je da ti ne veš kaj pomeni dejstvo.

To je tvoje mnenje in v zavetišču ki ne evtanazira živali (ne pozabit tudi evtanazijo je treba drago plačat) se kaj takega ne more zgoditi.

A si siguren? A pol je ta tema odveč?

Če je zadeva tako rožnata, da sistem kar požira tle zapuščene živali, res ni treba zbirat ekstra donacij. Je zgleda da že samozadosten.

Al kej ne valja v tej računici. In bo namesto Dika res moral nekdo drug pod iglo, ker ima sistem omejene kapacitete. Odločte se.


Tema ni odveč, ne vem zakaj bi bila. Trenutni sistem pač ne dopušča takega obratovanja, zato je treba zbirati donacije.

Odločiti se moraš pa ti, kaj sploh hočeš povedati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Keyser Soze ::

Pyr0Beast je izjavil:

Tema ni odveč, ne vem zakaj bi bila. Trenutni sistem pač ne dopušča takega obratovanja, zato je treba zbirati donacije.

Odločiti se moraš pa ti, kaj sploh hočeš povedati.

Precej jasno sem povedal kaj mislim. Preberi pač vse poste, ne samo izbranih. Imam pa občutek, da res ne razumeš tega kar hočem povedat. Ampak to ni moj problem. Prej tvoj.

Kot sem rekel. Stanje v Sloveniji me ne čudi, če imamo takšne "aktiviste" kot se kažejo v tej temi. Nesposobne, če se milo izrazim.:|
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Očitno nisi. V bistvu je tvoj problem, če se ne potrudiš razložiti tvojega stališča in se potem čudiš kaj te nihče ne razume.

Takšni aktivisti so zgleda dovolj sposobni da so do sedaj uspeli rešiti in oddati večino psov. Lahko jim pomagaš. Tvojega negodovanja trenutnemu stanju pa ne potrebuje nobeden. Če imaš idejo za spremembo jo podaj, drugače bodi tiho.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Blisk ::

Nekdo je popravil naslov teme. V resnici sem napisal za vsa zavetišča, v največji krizi je res Horjul. Ostali pa se prav tako ubadajo s krizo. Tudi zavetišču Maribor primanjkuje hrane! Pa če bi se vsak odrekel 1 piva ali 1 sladoleda, bi bili vsi preskrbljeni do jeseni, ko se stvari malo umirijo!

Hkrati pa pozivam vse, da ste previdni na cestah, ker je precej mladičev, ki so neumni in ne znajo paziti! Sebi pa prihranite precej slabe volje!

guest #44 ::

To stanje ni vzdržljivo! Naj tiste pse, ki imajo manj možnosti za posvojitev evtanazirajo, in s tem omogočijo lepše življenje tistim, ki še imajo možnosti. Nahranit in zadovoljit vse ni mogoče.

Sicer pa spiši kak dober predlog in ga dej na predlagaj.vladi.si, in skušaj spremenit situacijo bolj permanentno.
Nekaj živali tko kot ljudi treba, da umre...s tem, da razbremenijo ostale. Ljudje kot kaže se z večjim standardom načeloma razredčijo, živali pa ne...sam še bolj namnožijo.

Pyr0Beast ::

predlagaj vladi ?

Sorči ampak ta koncept ne deluje. Dokler se oni tam pogovarjajo o pocenitvah plenic in zgražanju nad lajanjem psov se nima kaj spremeniti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Blisk ::

Tako kot tu, so tudi tam ekstremi, ki jih vse moti in ki bi vse za svoj blagor postrelili.
Seveda ne zanima jih kaj si mislijo drugi in kaj si želijo drugi.

Ta isti človek, ki ga moti lajež psa, ga ne moti nabijanje cerkvenih zvonov, pravzaprav podpira to. Pa se potem vprašam, ali živalomrzci sovražijo tudi ljudi?

jest10 ::

Blisk je izjavil:


Ta isti človek, ki ga moti lajež psa, ga ne moti nabijanje cerkvenih zvonov, pravzaprav podpira to. Pa se potem vprašam, ali živalomrzci sovražijo tudi ljudi?

Bo večkrat obratno-ljubitelji vsega na štirih nogah sovražijo ljudi, saj le ti omejujejo njegovega cucka.

i386 ::

Blisk, WTF? in potem pravite, da imajo desni predsodke o drugih ljudeh. A daj no, sebe poglej....

Blisk ::

i386 je izjavil:

Blisk, WTF? in potem pravite, da imajo desni predsodke o drugih ljudeh. A daj no, sebe poglej....

Nisem član nobene stranke, niti ne podpiram nobeno stranko, tako da ne vem o čem govoriš?

jest10 je izjavil:

Blisk je izjavil:


Ta isti človek, ki ga moti lajež psa, ga ne moti nabijanje cerkvenih zvonov, pravzaprav podpira to. Pa se potem vprašam, ali živalomrzci sovražijo tudi ljudi?

Bo večkrat obratno-ljubitelji vsega na štirih nogah sovražijo ljudi, saj le ti omejujejo njegovega cucka.

Vprašam se zakaj, mogoče?
Bo večkrat obratno-ljubitelji vsega na štirih nogah sovražijo ljudi, saj le ti omejujejo njegovega cucka, ga koljejo, zastrupljajo,streljajo, lomijo noge, režejo, stradajo, mučijo.........

 pes

pes









Pa te vprašam, katera žival počne take stvari s človekom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

kmetek ::

Zakaj v naši "pofukani" državi nimamo Živalske policije in veterinarske klinike za nujne primere ipd?

Zakaj imajo lahko to v tako osovraženi United Shit of A ? ASPCA ipd....

ZAKAJ

jest10 je izjavil:

Ker sem nepoučen, me ti pouči, kaka je razlika med človekom in živaljo?

Ravnokar si se sam izločil iz debate. S takimi je brez veze karkoli debatirati.


In kaj je tukaj razlika, no dej študent jest5/10 povej kaj je razlika med človekom in živaljo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

jest10 ::

Blisk je izjavil:

i386 je izjavil:

Blisk, WTF? in potem pravite, da imajo desni predsodke o drugih ljudeh. A daj no, sebe poglej....

Nisem član nobene stranke, niti ne podpiram nobeno stranko, tako da ne vem o čem govoriš?

jest10 je izjavil:

Blisk je izjavil:


Ta isti človek, ki ga moti lajež psa, ga ne moti nabijanje cerkvenih zvonov, pravzaprav podpira to. Pa se potem vprašam, ali živalomrzci sovražijo tudi ljudi?

Bo večkrat obratno-ljubitelji vsega na štirih nogah sovražijo ljudi, saj le ti omejujejo njegovega cucka.

Vprašam se zakaj, mogoče?
Bo večkrat obratno-ljubitelji vsega na štirih nogah sovražijo ljudi, saj le ti omejujejo njegovega cucka, ga koljejo, zastrupljajo,streljajo, lomijo noge, režejo, stradajo, mučijo.........

 pes

pes









Pa te vprašam, katera žival počne take stvari s človekom?

Katerakoli žival, ki ima šanso to početi. Še nisi videl?

poweroff ::

Blisk - živali ne, počnejo pa to ljudje z drugimi ljudmi.

Tole poznaš: http://www.mladina.si/tednik/200948/za_... ?

Pa predvsem tole: http://www.mladina.si/tednik/200616/cla...

Nekje (v Mladini) je bil tudi intervju s to filozofinjo...
sudo poweroff

jest10 ::



In kaj je tukaj razlika, no dej študent jest5/10 povej kaj je razlika med človekom in živaljo?

Jah kmetič, še ti študiraj, pa boš vedel:P

Mogoče se boš naučil tudi to, da je tudi med živalmi vedno tako, da je na prvem mestu njihova lastna vrsta, šele potem vse ostalo. Zato bo tudi pri nas VEDNO!! človek>žival. Poleg še ostalih n razlogov.
Fanatični živaloljubci teh pojmov žal nimajo razčiščenih-pri njih je človek =žival ali celo človek< žival in ima njihov cucek/karkoli prednost pred vsem ostalim. Kako to izgleda, si pa lahko ogledaš na forumu moj pes. Tam je kar nekaj čistih premaknjencev...

WarpedGone ::

Nekater ne razumejo, da "človek > žival" ne pomeni "žival = 0"
Ker praksa pokaže, da kdor dojema žival = 0 hkrati dojema tudi človek = 0. Ima le nekaj začasnih izbrancev, ki so > 0, ostalo je pa za konzumirat.
Zbogom in hvala za vse ribe

jest10 ::

No tisti so pa druga skrajnost. :)

Blisk ::

jest10 je izjavil:



In kaj je tukaj razlika, no dej študent jest5/10 povej kaj je razlika med človekom in živaljo?

Jah kmetič, še ti študiraj, pa boš vedel:P

Mogoče se boš naučil tudi to, da je tudi med živalmi vedno tako, da je na prvem mestu njihova lastna vrsta, šele potem vse ostalo. Zato bo tudi pri nas VEDNO!! človek>žival. Poleg še ostalih n razlogov.
Fanatični živaloljubci teh pojmov žal nimajo razčiščenih-pri njih je človek =žival ali celo človek< žival in ima njihov cucek/karkoli prednost pred vsem ostalim. Kako to izgleda, si pa lahko ogledaš na forumu moj pes. Tam je kar nekaj čistih premaknjencev...

Tako, zato pa je potrebno iztrebiti vse druge živalske vrste, da "ne motijo" človeka.
S takim razmišljanjem so iztrebili že marsikatero živalsko vrsto in na robu obstoja jih je še precej.
Seveda tudi zaradi interesa kapitala.

Me zanima kaj boste potem rekli, ko bo človek edina živalska vrsta?
Človek na višjem nivoju ne ubija. Zato jaz trdim, da smo še precej na balkanu, bol kot makedonci!
Že če gledam samo osnove razmišljanja!

jest10 ::

:D
A to, da je človek>žival po tvoje pomeni, da je treba živali iztrebiti? Ma dober si mi ti ej. In pol še lobiraš za zavetišče:P

Glede iztrebljanja. Vrste izginjajo zaradi miljon različnih vzrokov. Vedno so in vedno bodo. Širjernje človeka je le eden od mnogih razlogov. Včasih se da kja tudi preprečiti, dostikrat pa žal ne. Jebat ga, tako je

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

i386 ::

Blisk... če pogledamo tvoje razmišljanje
Ta isti človek, ki ga moti lajež psa, ga ne moti nabijanje cerkvenih zvonov, pravzaprav podpira to. Pa se potem vprašam, ali živalomrzci sovražijo tudi ljudi?

zelo napredno, ja...

Pa mislim, da bi vsi na tem forumu radi čim več biodiverzitete, ne pa iztrebljanje vrst. To, da ubiješ nekaj psov ker jih je preveč ni slabo, veš?
Pa tudi do lovcev imaš neko čudno razmišljanje. Kot da so vsi pjanci, da hodijo pjani na lov, da lovijo za trofeje... pa lepo te prosim, nismo v ameriki, da bi lovili za trofeje. jaz poznam ogromno lovcev, tudi sam razmišljam da bi naredil lovski izpit, tako da vem, kaj lovci delajo, kako skrbijo za naravo. Če grejo kaj spit po jagi je pa kaj narobe?

Blisk ::

i386 je izjavil:

Blisk... če pogledamo tvoje razmišljanje
Ta isti človek, ki ga moti lajež psa, ga ne moti nabijanje cerkvenih zvonov, pravzaprav podpira to. Pa se potem vprašam, ali živalomrzci sovražijo tudi ljudi?

zelo napredno, ja...

Pa mislim, da bi vsi na tem forumu radi čim več biodiverzitete, ne pa iztrebljanje vrst. To, da ubiješ nekaj psov ker jih je preveč ni slabo, veš?
Pa tudi do lovcev imaš neko čudno razmišljanje. Kot da so vsi pjanci, da hodijo pjani na lov, da lovijo za trofeje... pa lepo te prosim, nismo v ameriki, da bi lovili za trofeje. jaz poznam ogromno lovcev, tudi sam razmišljam da bi naredil lovski izpit, tako da vem, kaj lovci delajo, kako skrbijo za naravo. Če grejo kaj spit po jagi je pa kaj narobe?

Vem da ni vedno slabo evtanazija. Vendar za razliko od drugih ne iščem rešitev v evtanaziji in zame ni to prvo in edino sredstvo, kot za Nekatere tukaj. Zame je to zadnje in res v skrajni sili sredstvo.

Kot drugo, spoznal sem cca 15 lovcev v svojem življenju iz različnih koncev slovenije in niti za enega ne morem reči, da je naredil kaj dobrega za katerokol živali. Vse kar sem od njih videl je da so postrelili vse kar je migalo, od mačk do psov, ki so bili na drugi strani ceste od domačije, cca 20 m stran.

Da ko je videl srno v dolini je takoj ustavil, puško ven in streljaj.
Da so ustrelili mamo srno, mladičev niso šli iskat, ker kot je nekdo že napisla potrata časa.
Itd, še bi lahko našteval.

Zato se zavzemam za to, da se ljudi osvešča kaj žival je. Da se meso porablja spoštvljivo, ker tako kot se danes poravblja je višek svinjarije. Da se za zavržene živali poskrbi in se jim najde novega lastnika, itd.

Vse ostalo bluzenje o živalih, kot tretjerazrednih bitjih, ki jih lahko enačiš z desko za podkurit, me samo preseneča. V današnjem času, ko bi naj bili ljudje izobraženi in osveščeni. Pa potem najdeš norca, ki je sicer mesar ima narejeno srednjo šolo, ampak kljub temu, ustreli psa s pištolo za prašiče in ga vrže v kanto.
Ker ga ne rabi več.........

i386 ::

ja, ne vem kje ti spozavaš lovce da samo take najdeš...
Da ko je videl srno v dolini je takoj ustavil, puško ven in streljaj.
Da so ustrelili mamo srno, mladičev niso šli iskat, ker kot je nekdo že napisla potrata časa.
Itd, še bi lahko našteval.

Srne je PREPOVEDANO streljat v sezoni ko imajo mladiče. Tako, da ne verjamem da bi to naredili, ker morajo prijaviti odstrel. Kazni so pa velike..

Blisk ::

i386 je izjavil:

ja, ne vem kje ti spozavaš lovce da samo take najdeš...
Da ko je videl srno v dolini je takoj ustavil, puško ven in streljaj.
Da so ustrelili mamo srno, mladičev niso šli iskat, ker kot je nekdo že napisla potrata časa.
Itd, še bi lahko našteval.

Srne je PREPOVEDANO streljat v sezoni ko imajo mladiče. Tako, da ne verjamem da bi to naredili, ker morajo prijaviti odstrel. Kazni so pa velike..


Aha! Ta bo ja!
Še hvaljo se lovci, ko grejo na jago. Dane sem pa ustrelil srno in 2 mladiča.
Najprej ustreliš srno, potem pa maldiči začnejo jokat in skakat okol mame. Pa pol njih enostavno pihneš.
To je to! Juhu srnin golaž!

Če mi pokažeš enega samega drugačnega lovca, dam tudi tebi za pivo!

i386 ::

Lj, srno z mladiči se ne sme streljat, če vidiš da se to dogaja se lahko lovca prijavi.
V našem društvu se kolikor vem vsi držijo pravil. Tudi ko so nam srne uničevale vinograd so zavrnili odstrel ker pač takrat ni bila sezona.

guest #44 ::

Razumeš, da če bi hotli le dobro vzgojene osebke imeti na sevtu ternutno...potem ib morali odstrelit 80% prebivalstva. Za lovce gre veliko motenih osebkov, se pa najdejo tudi izjeme...ki gredo dejansko z dobrimi nameni tam. Teh je vrjetno 1% in jih ne boš nikol srečal.

jest10 ::

guest #44 je izjavil:

Razumeš, da če bi hotli le dobro vzgojene osebke imeti na sevtu ternutno...potem ib morali odstrelit 80% prebivalstva. Za lovce gre veliko motenih osebkov, se pa najdejo tudi izjeme...ki gredo dejansko z dobrimi nameni tam. Teh je vrjetno 1% in jih ne boš nikol srečal.

Eh, ne no pretiravat. % normalnih lovcev je veliko večji od % nenormalnih. Vendar kot vedno se širi le glas o slabih

guest #44 ::

jest10 je izjavil:

guest #44 je izjavil:

Razumeš, da če bi hotli le dobro vzgojene osebke imeti na sevtu ternutno...potem ib morali odstrelit 80% prebivalstva. Za lovce gre veliko motenih osebkov, se pa najdejo tudi izjeme...ki gredo dejansko z dobrimi nameni tam. Teh je vrjetno 1% in jih ne boš nikol srečal.

Eh, ne no pretiravat. % normalnih lovcev je veliko večji od % nenormalnih. Vendar kot vedno se širi le glas o slabih


Vzel sem konzervativno mero, če je večji potem toliko bolje za vse. Moralno najbolj sprejemljivi lovci so tisti, ki se obnašajo defenzivno. To pomeni, da ne odstrelijo vse kar mrgoli in pri tem iščejo še tako beden razlog.

Keyser Soze ::

Blisk je izjavil:

Aha! Ta bo ja!
Še hvaljo se lovci, ko grejo na jago. Dane sem pa ustrelil srno in 2 mladiča.
Najprej ustreliš srno, potem pa maldiči začnejo jokat in skakat okol mame. Pa pol njih enostavno pihneš.
To je to! Juhu srnin golaž!

Če mi pokažeš enega samega drugačnega lovca, dam tudi tebi za pivo!

Sori, samo ti si pa res eno tele. Milo rečeno.

Pa nisem lovec, niti ne tolk usekan kot Blisk.:|
OM, F, G!

gruntfürmich ::

Blisk je izjavil:


Kot drugo, spoznal sem cca 15 lovcev v svojem življenju iz različnih koncev slovenije in niti za enega ne morem reči, da je naredil kaj dobrega za katerokol živali. Vse kar sem od njih videl je da so postrelili vse kar je migalo, od mačk do psov, ki so bili na drugi strani ceste od domačije, cca 20 m stran.

Da ko je videl srno v dolini je takoj ustavil, puško ven in streljaj.
Da so ustrelili mamo srno, mladičev niso šli iskat, ker kot je nekdo že napisla potrata časa.
Itd, še bi lahko našteval.

Aha! Ta bo ja!
Še hvaljo se lovci, ko grejo na jago. Dane sem pa ustrelil srno in 2 mladiča.
Najprej ustreliš srno, potem pa maldiči začnejo jokat in skakat okol mame. Pa pol njih enostavno pihneš.
To je to! Juhu srnin golaž!


spet se kregamo, ker si ti blisk enostavno zelo neizobražen. se mi zdi da si celo z osnovno šolo imel velike probleme.

da gremo po vrsti:

da lovci postrelimo vse kar vidimo je blodnja takih osebkov kot si ti. ker vsak se drži zakonsko predpisanega datuma, po katerem se strelja divjad.

da se strelja na vse kar vidimo je praviloma časovna stiska in primanjkljaj aktivnih članov. do konca sezone je potrebno odstreliti določeno količino divjadi, drugače so težke sankcije. zato ni nič čudnega da si to 'streljanje na vse kar leze' osebki tvoje sorte tako napačno razlagajo.

da je lovec streljal na mamo srno, mladiča pa ni šel iskat je verjetno razlog, da je madič že dovolj odrasel, da lahko normalno živi naprej. zatorej ni potrebno ustreliti še mladiča, ki se drži svoje matere kot slovenci, ker je že sposoben samostojnega življenja.

da pa se enostavno eliminira celotna družina pa tudi ni nič sporno. vendar ti ne veš da sta verjetno padla najprej mladiča, in nato srna, kot se po lovsko spodobi.
ampak to si verjetno namerno preslišal.

da lovci naredimo veliko za živali (in s tem za človeka) je že dovolj to, da jih enostavno odstrelimo!
ampak lovstvo je veliko, veliko več kot to. ampak tega ne boš NIKOLI dojel!


Človek na višjem nivoju ne ubija. Zato jaz trdim, da smo še precej na balkanu, bol kot makedonci!
Že če gledam samo osnove razmišljanja!


človek ubija ali živali ali RASTLINE (da, tudi njih se ubija, ampak kot smo že povedali, to 'živaloborci' enostavno ne dojamete).
ljudje smo namreč vsejedi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

i386 ::

gruntfürmich, ker vidim da si lovec...tako offtopic.. kako poteka ta pridobitev lovskega izpita? za starost je pa 16 let se mi zdi, imam prav? :)

gruntfürmich ::

i386 je izjavil:

gruntfürmich, ker vidim da si lovec...tako offtopic.. kako poteka ta pridobitev lovskega izpita? za starost je pa 16 let se mi zdi, imam prav? :)

težko z 16 leti. mislim da kr 18; vsaj kar se orožja tiče...
http://www.uradni-list.si/1/content?id=...

Lovske izkaznice se ne izda oziroma podaljša osebi, ki:

– ni dopolnila 18 let starosti;

je duševno zbolela in je pod skrbništvom;

– ni uspešno opravila lovskega izpita ali s spričevalom oziroma ustreznim dokumentom dokazala, da je s šolanjem in dodatnim praktičnim usposabljanjem pridobila znanje, ki po določilih tega zakona šteje za enakovredno lovskemu izpitu;

– je pravnomočno obsojena za kaznivo dejanje, ki ga je storila v zvezi z lovskim udejstvovanjem,

– je bila pravnomočno obsojena zaradi kršenja določil tega zakona in na njegovi podlagi izdanih predpisov;

– je pravnomočno obsojena zaradi kršenja predpisov s področja varstva narave, zaščite živali in zlorabe orožje;


ja, blisk ne more biti lovec...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

i386 ::

orožje vem da 18... sprašujem za izpit :)
pa hvala za link, že berem :)

torej, izkaznica tudi 18... kdaj pa lahko začneš delati izpit? verjetno pred 18 letom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: i386 ()

Pyr0Beast ::


da lovci naredimo veliko za živali (in s tem za človeka) je že dovolj to, da jih enostavno odstrelimo!
ampak lovstvo je veliko, veliko več kot to. ampak tega ne boš NIKOLI dojel!

Ow right. Povej mi kako je streljanje dobro za živali.


človek ubija ali živali ali RASTLINE (da, tudi njih se ubija, ampak kot smo že povedali, to 'živaloborci' enostavno ne dojamete).
ljudje smo namreč vsejedi...

V bistvu rastline nimajo srca-možganov-živčevja, tako da jih bolj težko ubiješ.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

i386 ::

Nekaterim se vidi da v sredni šoli pri biologiji niso jemali ekologije... (veda o odnosu med živimi bitji in njihovim okoljem)

Pyr0Beast ::

Kaj hočeš s tem povedati ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zero0ne ::

Blisk je izjavil:

Ta isti človek, ki ga moti lajež psa, ga ne moti nabijanje cerkvenih zvonov, pravzaprav podpira to. Pa se potem vprašam, ali živalomrzci sovražijo tudi ljudi?


Najbolj beden argument aktivistov za pravice živali. Človek bi moral imeti v vsakem pogledu prednost pred živalmi. Če imamo v državi krizo, je zadnja stvar, ki jo potrebujemo, hranjenje nepotrebnih in neuporabnih živali. Rad imam tiste živali, ki so dejansko uporabne in služijo namenu, pa čeprav je to zgolj zaslužek trgovin z malimi živalmi. Če ne služijo nikakršnemu namenu, država ne bi smela zapravljati denarja za njih, razen za poceni in humano evtanazijo. Ljudje, ki za nekoristne živali stran mečejo lasten denar, bi se pa tudi lahko malo zamislili, če je to res, kar potrebujemo.
uname -o

gruntfürmich ::

Pyr0Beast je izjavil:

Ow right. Povej mi kako je streljanje dobro za živali.


ker jih je preveč in nimajo naravnega sovražnika (govorim za srnjad, daleč najpomembnejšo divjad v slo) jih je dobro redčiti zato, da same ne zbolevajo zaradi bolezni (katere bi se hitro razširile in jih pokosile) ter s tem dobimo meso za prehrano ljudi. torej dvojna funkcija: redčenje da ostale bolje živijo + prehrana ljudi.
tko dela cel razviti svet.

Pyr0Beast je izjavil:

V bistvu rastline nimajo srca-možganov-živčevja, tako da jih bolj težko ubiješ.

torej zavračaš da je rastlina živo bitje?
hmmmmmmmmmmmmmmmmm:O
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Zero0ne ::

Pyr0Beast je izjavil:

V bistvu rastline nimajo srca-možganov-živčevja, tako da jih bolj težko ubiješ.


Kolikor vem nobena definicija "življenja" ne vključuje obveznih krvožilnih in živčnih sistemov.
uname -o

keworkian ::

Aja Blisk, saj te cisto razumem, da si tako aktiven, samo a si si ti pogledal kaksen posnetek kaj clovek dela s clovekom? Recimo kaksen "snuff" filmcek, kjer se 3je mladenici spravijo na brezdomca. Ves kje je trik? Ti ga jaz povem. Dokler bo clovek cloveka ubijal/mucil karkoli, bojo zivali delezne istega vedenja. Lahko nabijes 5000EUR kazni vsakomur, spremenis 5000 zakonov (jih uvedes), karkoli ze. Ampak "Dokler bo clovek cloveka ubijal/mucil(karkoli ze), bojo zivali delezne istega vedenja."

Mater prov rad se citiram, posebej takrat ko imam 100% prav.
Obscenities in B-Flat

Pyr0Beast ::

ker jih je preveč in nimajo naravnega sovražnika (govorim za srnjad, daleč najpomembnejšo divjad v slo) jih je dobro redčiti zato, da same ne zbolevajo zaradi bolezni (katere bi se hitro razširile in jih pokosile) ter s tem dobimo meso za prehrano ljudi. torej dvojna funkcija: redčenje da ostale bolje živijo + prehrana ljudi.
tko dela cel razviti svet.

Potem je rešitev preprosta, naseliti naravnega sovražnika in je mir.

Tako se pa na silo vzdržuje neko slabo stanje.

Lovec še zdaleč nima časa da išče slabe in obolele živali po celem gozdu.

To da živali umirajo zaradi bolezni pa je nekaj najbolj naravnega.


torej zavračaš da je rastlina živo bitje?
hmmmmmmmmmmmmmmmmm:O

Ne, zavračam slabo logiko da je rastlina žival.

Zero0ne je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

V bistvu rastline nimajo srca-možganov-živčevja, tako da jih bolj težko ubiješ.


Kolikor vem nobena definicija "življenja" ne vključuje obveznih krvožilnih in živčnih sistemov.



Saj nisem definiral "življenja".

Ni moj problem da so za vas vse rastline tudi živali.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

Pyr0Beast je izjavil:


Potem je rešitev preprosta, naseliti naravnega sovražnika in je mir.

Tako se pa na silo vzdržuje neko slabo stanje.

Lovec še zdaleč nima časa da išče slabe in obolele živali po celem gozdu.

To da živali umirajo zaradi bolezni pa je nekaj najbolj naravnega.


rešitev ni preprosta z naselitvijo naravnega sovražnika. volk, medved.
je to res preprosto? namreč da bi volkovi & medvedi laufali po celi sloveniji, bili prisotni v vsakem gozdu, ogrožali vse živo? imho ne.

vsak lovec skoraj po pravilu raje upleni slabotno žival, kot pa zelo razvito (razen trofejnih, teh pa je samo ~10%). v naši in še verjetno velikih LD imajo celo prepoved streljanja dobro razvitih lanskih mladičev. razlike v rasti pa po parih letih staža ni težko videti.

da so živali umirale od bolezni ni naravno. namreč vsaka žival ima sovražnika, ki po pravilu (vsaj pri jelenjadi/srnjadi je tako) pleni samo slabotne. najboljšim in najkrepkejšim še blizu ne more.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavetišča za živali: Popolnoma zdrave pse, ki jim v 30 dneh ne najdejo lastnika, lahk (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10216546 (13858) Invictus
»

Človek je manj vreden, kot žival (pes)

Oddelek: Loža
274655 (3530) bajsibajsi
»

Velik si kolikor imaš veliko srce! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26452116 (46487) zlobcek
»

prepovejmo pse v mestih! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10922150 (20399) krneki0001

Več podobnih tem