» »

Tunderbird 3.1 čimbolj enakovreden Outlooku, katere addone rabim ?

Tunderbird 3.1 čimbolj enakovreden Outlooku, katere addone rabim ?

l0g1t3ch ::

Torej katere Addone rabim, da Tbird 3.1 dopolnim do funkcionalnosti Outlooka.
Rabim maile, kontakte, koledar, taske, sharanje koledarjev.

Oz. ker to ni zame in niti nisem poznavalec Outlooka, mi povejte česa Tbird 3.1 nima, kar Outlook 2007 ima. Pa kaj se da rešit z addoni.

Hvala za pomoč

popster ::

Mislim da je thunderbird precej zmogljuva aplikacija, tko da ima dosti tega že notr.

fosil ::

Maili in kontakti so že v samem Thunderbirdu.
Za koledarje in taske rabiš Lightning
Za sharanje koledarjev pa rabiš ustrezen server. Tega niti sam Outlook nima, ampak rabiš exchange server. Pri thunderbirdu lahko koledar sharaš v povezavi z google koledarjem.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

l0g1t3ch ::

Kako se nastavi IMAP v tbirdu ?
Naj bi ponudil na začetku ko inštaliraš ampak meni ne. Če pa ročno urejam računa pa tud nikjer ne najdem, da bi spremenil iz pop3 na imap.

l0g1t3ch ::

Sem še enkrat inštaliral in tokrat je šlo gladko.

Zanima me še nekaj, Obstaja kak dodatek, da bi ob prejetem mailu skočil na zaslon popup ali pa še bolje kaj v traju, da bi se pojavlo ?

Icematxyz ::

Verjetno kaj takšnega za Windows OS:

https://addons.mozilla.org/en-US/thunde...

l0g1t3ch ::

Hm dodatek je ql, sam se mi zdi kot bi s kanonom streljav muho. Rabil, bi sam en tray popup, toj vse.

urban99 ::

Uporabi PopTray.

A meeting requesti, shareanje koledarjev in notesev ti dela v Thunderbirdu? Ker če ja... se moram res znebit tega Outfooka na šihtu :)

l0g1t3ch ::

Ne poznam stvari, ki jih omenjaš.
Dela sheranje koledarjev in dogodkov na njih in sheranje inboxov. Kaj točno misliš z meeting requesti in notesi ?

Uzadaj stoji Zimbra server.

Kako pogosto pa se pri uporabi IMAP protokola osveži vsebina inbox-a ?
Včasih se mi zdi, da kr nekaj časa ni nobenga maila potem pa več naenkrat. A se mail pokaže praktično isti hit kot pride na strežnik, ali Tbird dela poling na vsake n minut ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

urban99 ::

Sem se malo pozanimal vmes - v Outlooku imaš tudi "Notes", ki si jih pri nas folk deli med sabo (raznorazne informacije, ki bi sicer bile lahko spravljene kakem wikiju pa pač niso, kaj čmo). Očitno se tega ne da prenest, oziroma še ni kakega res sposobnega addona zato. Bral sem pa tole.

MR je pa akcija prek koledarja - narediš dogodek in nanj povabiš sodelavce, ki potrdijo udeležbo, prestavijo, skenslajo itd... kolikor vidim bi to v Lightningu moralo delat. Juhejsa!

Če bodo notesi vse, kar se ne da poštelat, migriram drug teden. Sem imel itak že v planu, tole me je samo še dodatno spodbodlo, da prešnofam stvari in pičim :)

Icematxyz ::

Kako pogosto pa se pri uporabi IMAP protokola osveži vsebina inbox-a ?


Za vsak račun imaš možnost nastavitve časa preverjanja. Privzeto je 10 minut.

sam se mi zdi kot bi s kanonom streljav muho. Rabil, bi sam en tray popup, toj vse.


Aha. Potem pa Googlaj in najdi program ki to počne. Jaz sem mislil da želiš tako. Da imaš to "urejeno" preko Thunderbird!

Zgodovina sprememb…

urban99 ::

Icematxyz je izjavil:

Aha. Potem pa Googlaj in najdi program ki to počne. Jaz sem mislil da želiš tako. Da imaš to "urejeno" preko Thunderbird!


Ah kako prijazno... jaz sem mu dal link btw :) Pa še nek addon obstaja, če prav vem - minimize to tray.

l0g1t3ch ::

Sej bi mi blo ql, da imam urejeno preko thunderbirda, samo ne rabim tono funkcionalnosti, ampak samo en usran popup ob prejetju maila.

Zunanji program mi ni všeč, ker je še en dodatn ne potrebni SW to.
Minimize to tray se mi pa zdi kanon.

Hvala vseeno. Bom še googlav naprej.

urban99 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Zunanji program mi ni všeč, ker je še en dodatn ne potrebni SW to.
Minimize to tray se mi pa zdi kanon.


Štekam, ampak vseeno preveri PopTray - manjšega programa ne boš našel, res je minimalističen. Pa zmogljiv in ga avtor praktično ni spreminjal že vrsto let... ker ni bilo potrebe :)

l0g1t3ch ::

A se da izklopit, da ti pri IMAP povezavi, ne dela cache fajla na disku. Res ne rabim par giga velkega cache fajla na disku.

l0g1t3ch ::

Aha, sm najdu kako izklopit. Account Settings > Sync & Storage.
Kako bi pa nastavil, da dela cache ampak briše ta cache za vse kar je starejše od enga tedna. Seveda na strežniku mail more ostat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375265023 (9954) Matko
»

POP3 mail na več PC

Oddelek: Omrežja in internet
203060 (2750) axee
»

Izšel Thunderbird 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
699752 (7177) [BISI]
»

Mozilla Thunderbird 1.5

Oddelek: Novice / Brskalniki
466776 (5016) krho
»

Obstaja program za pregledovat pošte, ki ti piskne ko pride mail?

Oddelek: Omrežja in internet
212129 (1847) Sami

Več podobnih tem