» »

Domače omrežje

Domače omrežje

GeForce ::

Pozdravljeni,
torej nekako poskušam povezati 2 PCja da bi lahko v obeh uporabljal datoteke ki so na enem od računalnikov. In nekako mi ne gre ravno najbolje :( Prvi PC je preko kabla povezan na Siolov modem, drugi pa je povezan brezžično. In kakor sem si jaz razlagal (ko sem bral različne teme/članke o tem) ta modem deluje kot router in preko njega lahko povežem PCja? Na obeh je nameščen Windows7 in deljenje datotek sem preko domače skupine že pripravil do delujočega stanja, vendar bi rad imel domače omrežje namesto domače skupine, ker bi kasneje povezal še en PC z Ubuntujem in Xtreamerja. Tu pa se pojavi problem oziroma mi zmanjka mojega znanja ;(( in od tu naprej bi potreboval vašo pomoč.

P.S:Ne me napotit k stricu Guglu, ker sem se z njim že ukvarjal, vendar brez uspeha.

popster ::

če imas ta Siolov bel Sinope modem možno da si tudi v zagati, ker ne podpira ravno veliko nastavitev.

bi rad imel domače omrežje namesto domače skupine,

najprej moras pripravit racunalnike da se pingajo med seboj, potem pa moraš vedet kako bo ubuntu sharal podatke, najberz z sambo, kar je enostavno uzpostavit ali pa z NFS.

Mogoče ti ta link kaj pomaga (Linux NAS)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: popster ()

GeForce ::

Se pardoniram za pozen odgovor :D......ja modem je tisti beli Sinope. Kaj bi sploh rabil spreminjati v modemu?.....no sicer sem tačas PCja z WIndowsi nekako uspel povezati in pingat. Vendar sem potem še nekaj prestavljal in spet se računalnika ne vidita ;((.....no sicer ta povezava Windows-Windows mi ni tako pomembna, Bolj me zanima povezava WIndows-Ubuntu in Xtreamer ali WD TV Live?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omreževanje pc

Oddelek: Omrežja in internet
51019 (858) amigo_no1
»

Domača skupina

Oddelek: Operacijski sistemi
5930 (744) Enterprise
»

Težave z nastavitvami deljenja v omrežju

Oddelek: Pomoč in nasveti
184248 (4087) Grega_K
»

Izredno počasna domača skupina v Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
111651 (1395) SLO_Matej
»

Vzpostavitev mreže

Oddelek: Omrežja in internet
51537 (1423) Aragot

Več podobnih tem