» »

Kupim original OS WIN7 & ant. prog. Kje najceneje?

Kupim original OS WIN7 & ant. prog. Kje najceneje?

boom ::

Ker imam novo ustanovljeno podjetje in bi moral po nekaterih podatkih imeti original programe oz. windowse in antivirusni program, bom moral kupit original.
Zanima me kje prodajajo po najbolj ugodni ceni, in katero različico "sedmice" priporočate?
Ali je potem to original verzijo uporabit za dva PCja, ker bi si v sledečem primeru rad naložil na oba moja PCja. Isto glede antivirusnega.
Kateri antivirusni program priporočate?

Ima mogoče kdo izkušnje (podjetniki) glede tega? Ker baje da mi lahko inšpekcija "podari" kazen, če se vpičijo v PC.

hvala za info.

lp

noraguta ::

a nucaš rdp al ne?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

boom ::

Kaj je RDP :) ?

noraguta ::

remote destop ;~P(če nucaš pride v poštev bolj pro varijanta, home se ,da po patchat ampak če se greš legalizacijo se najbrž ne boš ukvarjal s tem) , drgač pa cene so tm tm. če ti rata dobit dsp si prišparal cca 100EUR sicer pa je kar je. antivirus imaš pa sedaj že z windovsi MSE(ms security essentials).
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

boom ::

Aha. V poštev pride verjetno Windows skup z računom, ker verjetno bi hotela inšpekcija vso potrebno dokumentacijo (račun, cdji itd). Se skor ne splača igrat, ker so kazni za vsako tako stvar res visoke.

A je potem možno recimo original uporabit na dveh računalnikih?

noraguta ::

sej dsp je legalenle , da je omejen na eno računalo in se distribuira z novimi compi. včasih si kupil miš pa so dobil licenco sedaj bojda ne gre več tako(sem že več kot desetletje povsem legalen pa ne poznam podrobnosti ali se še da kaj podobnega). sicer pa moraš kupiti retail verzijo katera je dražja cca 100EUR. licenca je prenosljiva med računali vendar zgolj če upokojiš starega. tako , da za dva računala bo potrebno pridobiti dva licenci. se pa pozanimaj kaj ti prinesejo različne pogodbe z ms-jem.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Leks ::

Računalnik že imaš ? Najbolje prideš skozi če kupiš mašino z že prednaloženimi Win, če gor ni OSa dokupiš DSP verzijo, ki naj bi bila na enakem računu kot računalnik. Za antivirus ti priporočam Free AVG, ali katerega drugega brezplačnega. Drugače pa so cene okoli 25EUR na leto.

Desty ::

Antivirus se ti ne splača kupovati, saj je Microsoftov Security Essentials kar dober in povrh še brazplačen. Za windows licence pa probaj pridobiti 2 DSP, ki so mnogo cenejše od FPP. Če pa rabiš FPP, pa me lahko kontaktiraš, jih imam še nekaj na zalogi po ugodnih cenah.

fosil ::

Pri brezplačnih programih moraš pazit, ker so pogosto brezplačni samo za domačo rabo, ne pa tudi za firme.
No kot rečeno MSE je brezplačen tudi za firme.
Tako je!

AvtoR ::

Mislim da rabiš pro ali ultimate verzijo. Se mi zdi da home licenca ne velja za profesionalno rabo. Če se motim naj me kdo popravi!

BlaY0 ::

noraguta: kolikor jaz vem imaš lahko retail verzijo na dveh računalnikih hkrati... recimo na desktopu in notebooku. Isto je pri corporate licencah. Se mi zdi...

janezek67 ::

Kdo pa pravi, da rabiš Windowse? Če nimaš specifičnega programja, ki je vezan na Windowse (ponavadi računovodski programi), mogoče prideš skozi tudi z Linuxom in Open Office programi. In to zastonj.

luli ::

Več bi lahko svetoval, če bi povedal dejavnost.

Drugače pa poglej BIZSPARK in ACTION PACK.
ACTION PACKU se po novem reče Microsoft MAPS.

jest10 ::

AvtoR je izjavil:

Mislim da rabiš pro ali ultimate verzijo. Se mi zdi da home licenca ne velja za profesionalno rabo. Če se motim naj me kdo popravi!

Motiš se

Gost ::

Windows 7 je zelo poceni na amazon.co.uk:
http://www.amazon.co.uk/Microsoft-Windo...
http://www.amazon.co.uk/Microsoft-Windo...

Cenam moraš prišteti še DDV, ki ti ga nakažejo nazaj, če jim pošlješ dokazilo o tvojem ID za DDV.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows licenca (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5015204 (8439) Dman
»

Windows & inšpekcija

Oddelek: Operacijski sistemi
275519 (3195) radmannsdorf
»

Nakup windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8216063 (7504) gslo
»

Nakup licence za neoriginalen windows

Oddelek: Operacijski sistemi
317916 (6405) s51as
»

Kje kupiti Windows 7 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
6212344 (8949) Pesimist

Več podobnih tem