» »

Ustvarjanje boot cd-ja z nerotom

Ustvarjanje boot cd-ja z nerotom

Dusko ::

Zanima me naslednje sedaj imam mapo in en boot.bin datoteko ampak ne znam posneti tega v neroto oziroma kako ustvarim boot cd to vem da se izbere create boot cd in pol nevem kaj morn v tistem oknu izpolnit .
predno pritisnem new kaj morn vse tam nastavit.
Sicer imam tu navodila ampak na tem linku mi na četrti strani noče prikazat grafik in zato nevem dalje.freenet.de
  • spremenil: Dusko ()

City ::

Kateri sistem hočeš imeti za boot? Hčeš narediti boot cd z XP-ji in sp1 skupaj? in Kje se ti je ustavilo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: City ()

Dusko ::

Uspelo mi je skopirat celotni win xp na disk in isto SP1 in pol sn z ukazom F:\xp_sp1\update\update.exe -s:f:\xp_cd uspešno zamenjal "stare"win xp z "novimi" datotekami sp1.
Sedaj pa nevem kako se zapeče boot cd.S tiste strani kjer so navodila sn si potegnili neko boot.bin datoteko.
Glej lahko pogledaš tudi na navodila na onem linku sicer je stran v nemščini ampak vseeno pol mi ni jasna zadnja četrta stran,kjer bi naj bi bile dve sliki na strani Ampak teh dveh slik mi IE ne prikaže. teh navodil.
Po mojem je napaka tudi v tem ,da je boot.bin v nemščini tak piše na tisti nemški strani ko si jo downloadam.da je jezik nemški.Mogoče tudi zato ne deluje.
Drugače me pa zanima če obstaja kaka druga možnost da si naredim boot cd mislim ker sn prebral da rabim iso.file oziroma pač neke file to je v mojem primeru mapa kjer mam posnet win xp cd.In da mora imet boot cd še neko bin datoteko oziroma da pač poveš pekaču da gre za boot cd.
Mislim hočem pač ustvarit boot cd za winxp ki pa bo že vseboval win xp sp1.
PAč zdja sn poskušal vse mogoče možnosti in pol ko hočem bootat winse s cd-ja mi javi napako "cant boot form cd error 5" SAj pravim nevem ali tista boot.bin datoteka kaj vpliva na to če mam jaz angleške winse tista datoteka pa ima jezik nemščino.

City ::

Postopek je sledeč po tem ko združiš XP in SP1

Greš v Nerotu na boot cd kjer se ti zraven pokažejo možnosti INFO, BOOT, ISO, LABEL, DATES, MISC, BURN.
Potem pod BOOT pokažeš na image file pot do boot.bin fajla obkljukaš enable expert settings izbereš opcijo brez emulacije
v boot message napišeš MICROSOFT CORPORATION
Segment sektorje pustiš take kot so (07C0)
v loaded sektor pa vneseš 4
Pod LABEL vneseš za iso JOLIET, volume label je WINXPSP1
v publisher, data in aplication pa MICROSOFT CORPORATION
Preneseš vsebino, za peko opcije pa potem označi Disk-at-once in burn proof. Tako sem jest naredil drugače pa si malo pomagaj z googlam ker se mi zdi da je tisti boot file napačen, če so inf. v njem v nemščini in se ti lahko zgodi, da ti bo na disku v tempu naredil folderje z nemškimi znaki in jih ne boš mogel zbrisati razen, če si boš pomagal z nemško verzijo XP ali format c:
Upam, da ti je to kaj pomagalo.

Dusko ::

Hvala city sn ze nardil sem uporabil google in sn našel drugo delujočo bin datoteko in navodila za cd creator.Hvalaza tvoj trud.Včeraj se mi ravno ni dalo iskat po googlu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ati Sapphire HD 4870 bios/ pomoč

Oddelek: Strojna oprema
181336 (1030) delfinus

Narediti svoj Windows XP cd

Oddelek: Operacijski sistemi
162801 (2266) kuglvinkl
»

Windows XP SP2 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
49246461 (20138) R33D3M33R
»

WinXP: boot s CDja

Oddelek: Pomoč in nasveti
91556 (1427) freejack
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452305 (1676) BlackHole

Več podobnih tem