» »

Stik dveh kovin

Stik dveh kovin

amchers ::

Pozdrav vsem skupaj!

Mene pa samo zanima, če kdo ve, kaj bi se dalo uporabiti za električni stik med aluminijevo in bakreno ploščico. Robova ploščic sta skoraj tik, eden ob drugem, ampak je vmes še vedno nek del kovine, ki nima stika. Sama mehanska trdnost je nepomembna. Ali kdo pozna kakšno mast, ki bi dobro prevajala? Tudi kakšen drug predlog je zelo dobrodošel..


Hvala.

M-XXXX ::

Zalitje s kakšno kovino? Cinom?

amchers ::

Cin in aluminij.. se ne prime na njega..

M-XXXX ::

amchers je izjavil:

Cin in aluminij.. se ne prime na njega..

To je res, vendar glede na to, da je v prvem postu omenjeno, da je trenutno samo skupaj stisnjeno bi bilo mogoče vseeno dovolj? Zdaj je le vprašanje kako zelo dobro mora zadeva prevajati oziroma kako natančno mora biti...

amchers ::

Mogoče bo res malo bolje, ampak bi rabil vseeno veliko boljši stik...

Ali ne obstaja kakšna pasta, ki bi prevajala, ali pa kaj podobnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amchers ()

Fave ::

Električnega stika Al-Cu ne delaj. Vmes daj medeninasto ploščico, ali pa bakreno pocini.

Drugače pa grafitna ali bakrena mast prevaja.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Brane2 ::

Aluminij se da spajkat, čeprav težje zaradi površinskih oksidov.

VolkD je imel delavnice, kjer je demonstriral zadeve. IIRC je šlo samo za to, da mora biti pokrit s sredstvom, ki preprečuje dostop zraka med lotanjem.

Tudi na sejmu sem videl neko zlitino, s katero je tip lotal aluminij...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Napajalc ::

Si bom sposodil temo.
Mene pa zanima koko je to z zelenim volkom na bakru:
Potopimo v kozarec polen vode kos bakra in čakamo da rata "zelen" v X času.
Če damo vsporedno šen kozarecz z vodo in poleg čistga kosa bakra šen podoben kos ki je že "zelen", ali se bo čas X kaj skrajšal?
Ali obstaja kak aditiv, ki bi preprečil zelenega volka v vodi, recimo antifriz?
Hvala

boogie_xlr ::

Napajalc ::

Zeleni volk: "Že po naravi je strupen, nastane pa v prisotnosti ocetne kisline ali drugih sadnih kislin."
Gre za vodno hlajenje. Možen scenari: Ko sem spil 2 dl jabolčnega soka, sem slabo opral kozarec, in je ena molekula tega šla v vodni sistem ko sem točil destilirano vodo. Mism WTF.
Se pravi rešiteve ni enostavne, dolivanje vode ni ok, zgleda treba vsake par let zamenat vodo in sprat sistem. Ma kdo kako alternativo, namreč jaz bi mel aditiv pa samo dolival vodo po potrebi.

Opkow ::

Destilirana voda + antifriz nekje v razmerju 5:1

Assass1n ::

Antifriza se v vodo ne splača dajat, vsake pol leta vodo zamenjaj in očisti bloke, cevi z krtačko ter črpalko. Na vsake 2 leti je pametno zamenjat tudi cevi.
Če bi rad pa najboljso dolgotrajno rešitev pa www.ekwb.com namenska tekočina z poštnino bo okoli 10€.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Napajalc ::

V cca 15 letih se mi je to zgodilo 2x (samo dolivanje) koliko časa je bilo umes "zeleno" ne vem, pred kratkim sem očistil bloke, in sedaj sem prišel do varjante če bi vsakič ko dolijem vodo notri spustil malo baze.
""Zeleni volk: "Že po naravi je strupen, nastane pa v prisotnosti ocetne kisline ali drugih sadnih kislin.""
Na razpolago imam natrijev lug un za fotopostopek ali pa sodavica?, kaj je bolje oz je kaka ljudska alternativa?
Tokrat bom poskusil z bazo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teflon škodljiv? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9024497 (21654) ...:TOMI:...
»

Bakreni kotliček

Oddelek: Loža
155948 (5456) Martin Krpan
»

[Vodno Hlajenje] - Baker in Aluminij

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232859 (2311) galu
»

EK waterblocks v težavah, defektni "ponikljani vodni bloki" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10511144 (6973) Dr_M
»

Moja kištica ohladi se z vodo in en kup vodnih blokov lastne izdelave (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7711624 (8686) Privatnik

Več podobnih tem