» »

Tečaj nemškega jezika

Tečaj nemškega jezika

harmony ::

Mogoče veste katera jezikovna najhitreje, najkvalitetneje pripravi človeka do stopnje B1 oz. do odlične stopnje A2. Opravil sem online testiranje in padem v raven A2 s 24 točkami.

od 0 do 8 tock: nemscina 1 - raven A1
od 9 do 18 tock: nemscina 2 - raven A1
od 19 do 30 tock: nemscina 3 - raven A2
od 31 do 39 tock: nemscina 4 - raven B1
od 40 do 48 tock: nemscina 5 - raven B1
od 49 do 54 tock: nemscina 6 ali priprava na izpit ZD (Zertifikat Deutsch) - raven B2

Kaj je boljše individualne ure ali tko skupinsko delo? IMO se mi zdi individualne ure bolš kot pa kakšna skupina 5-9 folka.

Mogoče kakšne izkušnje, predlogi...? Rabu bi pa to spucat v roku 2-3 mesecev, zdej sem itak brez šihta tko da imam časa na pretek, da se doma učim.

Isotropic ::

kolikor sem gledal po šolah, so se termini lih začeli, tko da si (sva) rahlo prepozen

T0RN4D0 ::

Lol, sam po hitrem testu spadam v C1, čeprav več kot polovico besed nisem razumel. :)

(Angleščino, kjer me razumevanje ne zmatra nikoli in je nasplošno nekaj razredov boljša od moje nemščine pa B2. Go figure.


Kar se tiče učenja so individualne ure načeloma boljše ampak precej dražje.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

harmony ::

Na kateri int. strani si se testiral? Kaj pa govor? A razmišljaš o besedah, katere boš izrekel ali gre tekoče oz. vsaj kokr tok tekoče. Sej ti testi itak niso tok mirodajni, pač neka usmeritev. Važen je tudi ustni test in tam dejansko se vidi na kateri stopnji si.

mojsterleo ::

za brezposelne majo na zavodu zastonj tecaje... drgac so pa te ravni malo tako tako. A je bolj pasivno razumevanje (branje), B in C sta pa aktivno, razlika pa je predvsem v besediscu. na tecaju se naucis slovnice ostalo moras pa sam, pri vsakem jeziku je tako. branje nemskih casopisov ,spletnih strani, filmov ipd.

T0RN4D0 ::

Ja, za uradno pridobit raven imaš tudi ustni del in pisanje, testiraš pa samo nekaj ABCD vprašanj...

http://www.languagelevel.com/
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Nagi Bator ::

Po tem enostavnem testu sem padel v C2, pa po lastnem menju ne znam nemscine tako dobro, da bi recimo vec ur vodil turiste po nekem kraju in jim pripovedoval relevantne informacije, za kar bi naj bilo dovolj dobro znanje B2.

Avenger ::

Mogoče je test res enostaven, ampak po mojem kar točen. Ta test pomeni teoretično zmožnost, v praksi je tko da moraš jezik uporabljat, če hočeš res naravno govorit.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

bonanno ::

katero jezikovno šolo (ugodno) kej piporočate za učenje nemškega jezika, grem pa na B1 stopnjo...


lp.

FTad ::

Avenger je izjavil:

Mogoče je test res enostaven, ampak po mojem kar točen. Ta test pomeni teoretično zmožnost, v praksi je tko da moraš jezik uporabljat, če hočeš res naravno govorit.



Točno tako, saj tudi na koncu to piše:

Ihr Sprachniveau entspricht dem Europäischen Referenzrahmen C1.
C1
Das Resultat dieses Tests hilft Ihnen, das passende Niveau für Ihre Studien herauszufinden. Es bedeutet nicht, dass Sie Prüfungen über dieses Sprachniveau bestehen werden, bei denen auch der mündliche Ausdruck, das Hörverständnis und der schriftliche Ausdruck geprüft werden.


Torej, zmožnost, da se lahko naučiš za ta nivo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poplava jezikovnih šol

Oddelek: Loža
164027 (831) Facebook dev
»

Nemški jezik (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6412996 (10464) noraguta
»

Avstrija in delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9744373 (30587) invisuu
»

Učenje tujega jezika

Oddelek: Loža
246185 (714) fosil
»

certifikat za nemški jezik

Oddelek: Šola
123967 (3782) killa bee

Več podobnih tem