» »

Pitje kave brezpredmetno?

1
2
»

GupeM ::

Pa kaj pol če je brezpredmetno? Kavo tudi sam pijem bolj zaradi okusa in pač da spijem neki toplega. Pijem jo redno... 3-5 na dan. Ampak tudi če dlje časa ne spijem nobene, ne čutim nobene razlike. Ravno tako se počutim normalno, kot če bi jo pil. Krneki.

Lion29 ::

GupeM je izjavil:

Ravno tako se počutim normalno, kot če bi jo pil. Krneki.


pa ravno v tem je point tega clanka, da je brezpredmetno, da je isto ce jo pijes al pa ne
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

MrStein ::

Matevžk je izjavil:


Skoraj tako kot da bi se proti prehitri vožnji borili s trditvami, da "pri 55 kilometrih na uro v naselju vam zavore sploh ne bodo delovale". Je to res? Nikakor, se bo pa bistveno (napram 50 kilometri na uro) podaljšala zavorna pot in to je trditev, ki jo je potrebno dostaviti ciljni publiki.

Ja, samo ciljna publika ima včasih "IQ množice". (neumni so, kot radi pravijo razni developerji in drugi mojstri...)
A boš otroku rekel, da užitje nezrelega sadja ima take in take kratko- in dolgoročne posledice? Ali mu boš rekel, da mu bo žaba v trebuhu zrasla?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matevžk ::

Svojih otrok (še) nimam, kolikor pa opazujem otroke pri raznih sorodnikih, se pa najbolje obnese, če poveš po pravici, seveda na nivoju, ki ga je otrok zmožen razumeti. V primeru kave ali alkohola je torej normalno, da se v poljudnih člankih ne omenja presnovnih detajlov, ampak navajati neresnice je pa najslabše. (Otroka je seveda zabavno ali celo poučno kdaj malo prestrašiti, ampak vedno je najbolje, da mu na koncu (ali čez en dan) poveš po pravici.)
lp, Matevžk

MrStein ::

Matevžk je izjavil:

Svojih otrok (še) nimam, kolikor pa opazujem otroke pri raznih sorodnikih, se pa najbolje obnese, če poveš po pravici, seveda na nivoju, ki ga je otrok zmožen razumeti.

Ja, saj, sporočilo mora biti tako oblikovano, da ga ciljna publika razume. Oziroma da naredi želen učinek. (kar ni nujno enako)

(nisem rekel, da je ona brošura o alkoholu bila pravilna, če me je mogoče kdo tako razumel)

Glede resnice. Odvisno od publike. Včasih res nima smisla navajat drugega kot močno poenostavljeno stvar (strokovnjaku naravnost smešno).


(MrStein: Droge prepovedat. Tudi tiste, ki jih uživajo "ugledni" ala Jelinčič. )

Berserker je izjavil:

Zakaj ? Da še bo folk bolj posegal po njih ?

Sem prehitro rekel.

Mislil sem, da bi se vse (večina) droge obravnavalo enako.
Koka, crack, kofein, nikotin, etanol, THC itd...

Ene so legalne in sprejemljive. Zakaj?
Je etanol toliko boljši od koke?
Nikotin od THC?

Posebej nikotin bi izpostavil, ker razen uživalcu direktno škodi tudi ne-uživalcem. (seveda se bodo odvisniki branili z vsemi sredstvi)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

zee ::

Že nekaj več kot eno leto pijem kavo vsako jutro. Govorim o "kafetjeri" za 3 osebe. Brez nekih težav, če ne dobim svoje "doze".
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dejanslo ::

Jaz pa odvajam že cca 10min po zaužitju. Sploh, če je na mlečni osnovi.
There`s More Than One Way To Do It

poweroff ::

Morda imaš laktozno intoleranco?
sudo poweroff

Lion29 ::

karagoth je izjavil:

Tudi seks s kondomom je brezpredmeten, ampak vseeno je priljubljen :P


verjetno je mislil...

tudi seks s kondomom je nepriljubljen, ampak vseeno predmeten :)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

cahahopie ::

Morda je deloma res a potem mi naj kdo razloži te na pol fizične lastnosti kofeina,
zakaj se cel tresem na koncu dneva če spijem 7 kav (kot sem jih samo enkrat), zakaj zaradi RedBulla ostajam
'crisp' vse do 3 zjutraj na dan oddaje seminarske. Zakaj postanem živčen če pretiravam s kavo.

Seveda pretiravanje s kavo lahko pomeni tudi dvig kislosti želodčne kisline kar bi lahko povzorčilo tesnobo in živčnost toda zakaj potem nimam zgage kot po alkoholu, polnočnem basanju in čebuli.
Bolje živ slabič kot mrtev junak!

Lion29 ::

day 6...

moram povedat, da je bilo prve 3 dni kr stresno... pac veliko je v glavi.. ampak tudi fizicno sem se pocutu bolj izrpanega brez energije in tezje vstajal zjutraj...

zdaj pa se ze par dni (kljub lame vremenu) kr fajn pocutim, poln energije..

ak da cofee... so long and never see us again :)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gandalfar ::

S cim si pa nadomestil rutino pitja kave?

antonija ::

15min daljsim spanjem? :)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Lion29 ::

lol

v bistvu je moja rutina bla taka, da sem se zjutraj vstal, naredu svoja vzdrzevalna dela in si sel narest caj in kavo...

zeleni caj z mlekom (skupaj 2 dcl)
in kava z mlekom (skupaj 2dcl)...

caj sem ponavadi spil v celoti na licu mesta (valda ne na ex)..

kavo sem pa spil nekaj pozirkov takoj, ostalo pa srebal nekje do kosila (12:30)...

no tudi caja nisem zdaj cel teden spil (predvsem zato, da razbijem v celoti rutino)... tak da sploh ni problemov...

caj pa bom vsekakor dnevno pil se naprej ;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

MrStein ::

Do članka "Pitje čaja brezpredmetno". ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lion29 ::

hehe :)

mah, zeleni caj pa je res zdrav... pa zjutraj neki toplega pase... pa se dober je z vanilijo in mlekom...

pa nisem se kave odpovedal zaradi tega clanka.. ahko pa recem, da je bil clanek dober povod
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

PrimozR ::

Ma jest sem pa prej občasno spil kak kofe, sploh ko je bilo treba na faks in je bila kriza. Zaradi članka sem se odločil temu narediti konec. Raje kokakolo :D

(Hec, Cockto, Sprite, čaj, itd.)

Gandalfar ::

ja .. ker sugar je pa korak v plus ane?

PacificBlue ::

heh, kot da bi sel iz dezja pod kap:)

Sam pijem kavo redko, pa vseeno opazam da mi v koncni fazi nič ne koristi..je samo obcasna razvada. Zeliscni caj je se vedno najboljsi...ali pa voda.

PrimozR ::

Gandalfar je izjavil:

ja .. ker sugar je pa korak v plus ane?

Itak. Nobody is taking my sugar. Navsezadnje pijem (sem pil) belo kavo s štirmi, kavo z mlekom s tremi vrečkami cukra. Nesladkan kakav je ogaben, itd. :P

ABX ::

Ker piješ slabo kavo. Dobra kava skoraj da ne rabi cukra (in sladke stvari so meni všeč, tako da nisem preveč pristranski).
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

PrimozR ::

In kje imajo dobro kavo?

Gandalfar ::

Recimo Cafetino v stari Ljubljani

nekikr ::

Najboljša kava je Coffee to go na Petrolu ;)

Steinkauz ::

Kafeta ne pijem, raje spim mal več.
Med izpiti navalim na črni čaj, drugače pa še tega ne.

Zeleni čaj je pa itak zmaga :)

ABX ::

PrimozR je izjavil:

In kje imajo dobro kavo?



V Italiji.

Pri nas je slaba ali še slabša.

Že na avtocesti je boljša kot bilo kje pri nas. In to pove vse.

Če te usoda pelje čez mejo si kupi Illy ali cenejšo a še vedno odlično Lavazza qualita oro (obe za moka) in si jo kuhaj sam doma.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Gregor P ::

V tej temi Dobra kava? smo poskušali odgovoriti na to vprašanje:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

ABX ::

res je

P.S: Če pijete kavo z mlekom.
Ko vam ostane še zadnji požirek mleka (3.5 itak) ga fino pretresite v pakungi, bo prišla ven dobra pena.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kofeinske tablete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6211662 (10215) imagodei
»

zaspanost, neenergičnost...kava itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7415386 (10474) siddharta42
»

Dnevno zaužitje kofeina. Se s časom efekt zmanjša? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609491 (7809) Jakka
»

Koliko kave spijete na dan? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12110961 (7426) DOOM_er
»

Pitje kave brezpredmetno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7723519 (19945) ABX

Več podobnih tem