» »

Mimovste - osebni prevzem

Mimovste - osebni prevzem

bluefish ::

Nadaljujete v temo namenjeni temi: wtf sosed.si...

spenstar ::

No, Mimovrste spet dražijo in to na veliko. Najprej 2 EUR za osebni prevzem, zdaj pa se to. Sam vecinoma kupujem izdelke iz nege vozil. In zdaj, da kar ni več zalogi, so vse artikle (npr. Sonax, 3M, California scents) podražili za 3 EUR in več.

Mrsh, Mimovrste! Ne kupujem vec pri vas.
SPENSTAR--builder

KTr1sk ::

spenstar je izjavil:

No, Mimovrste spet dražijo in to na veliko. Najprej 2 EUR za osebni prevzem, zdaj pa se to. Sam vecinoma kupujem izdelke iz nege vozil. In zdaj, da kar ni več zalogi, so vse artikle (npr. Sonax, 3M, California scents) podražili za 3 EUR in več.

Mrsh, Mimovrste! Ne kupujem vec pri vas.


Jaz se sploh ne sekiram, ko je tako veliko drugih, prvo grem se vedno pogledat na mimovrste, ker se mi zdi pregledna stran in ko si zaželim določen artikel grem pa drugam iskat in itak nazadnje ko sem videl je bil tudi cenejši kot na mimovrste, tako da vsaj to mi koristi da poiščem artikle da se potem lažje odločim kaj kupit...ampak drugje :P
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Blinder ::

za tiste, ki jim gre na tesno z gnarjem

ime artikla, ki bi ga pravkar kupil na mimovrste, vpišeš v google in izbereš "samo strani iz slovenija" zraven dodaš še besedo "cena" in v prvih dveh straneh zadetkov pogledaš, če najdeš kje ugodneje :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

videc ::

Gre se za princip. Če naročim gume za 600EUR, ker je čas za menjavo, jih grem osebno prevzeti, plačam in ugotovim, da niso prave, ker je nekdo na njihovi strani zašuštral... Še opravičila niso bili sposobni. Da ne govorim o tem, da imajo zaposlene študente, ki jim je vseeno.
V glavnem... Prehitro so zrasli, verjetno jih je kriza malo prizadela in sedaj hočejo nekako pokriti minus.
Jaz sem se odločil, da rajši dam tistih 5EUR več za enak artikel v kakšni drugi trgovini. Pač. Iz principa.

WyattEarp ::

sem ta teden neki kupil. 4EUR poštnina. niso normalni. če pošljem sam isto stvar (oni kot podjetje bi lakho mel kak količinski popust) je pa 1,5EUR... to je čisti nateg, da o osebnem prevzemu 2EUR ne govorimo...
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

kmetek ::

POŠTA je podražila s 1.3 storitve itd.

__X__ ::

glede na poslovni rezultat domence in MM, se mi zdi da se mimoladja potaplja ;) zato je tudi dvig stroškov nujen ukrep.

petrus ::

Kako je lahko 2 EUR za osebni prevzem nateg ko pa je dostava v vsaki drugi trgovini dražja, še posebaj za dva tri artikla. Prosim no, "penny-wise, pound-foolish" ste.
stati inu obstati

__X__ ::

amapak osebni dvigi v drugih trgovinah so pa brezplačni, vsaj tiste kjer sem že to prakticiral. Npr. primer Majdič v Celovcu. Prišel tja, kjer izdajajo blago naročeno prek spleta (jaz niti naročil nisem), mi je prijazen uslužbenec naročil in mi nato izdal blago. Plačal z gotovino spletno ceno, vzel blago in šel. Tako se dela !

Furbo ::

Seveda je bila pot v Celovec zastonj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BALAST ::

Ni bila, ampak je bil izdelek za 10-30% cenejši... Ne mešaj jabolka in hruške.

bluefish ::

petrus je izjavil:

Kako je lahko 2 EUR za osebni prevzem nateg ko pa je dostava v vsaki drugi trgovini dražja, še posebaj za dva tri artikla. Prosim no, "penny-wise, pound-foolish" ste.
Ja, jaka razlika med 2 in 4 €. V drugem primeru seveda dobiš na dom in nimaš dodatnih stroškov s potjo.

RockyS ::

__X__ je izjavil:

amapak osebni dvigi v drugih trgovinah so pa brezplačni, vsaj tiste kjer sem že to prakticiral. Npr. primer Majdič v Celovcu. Prišel tja, kjer izdajajo blago naročeno prek spleta (jaz niti naročil nisem), mi je prijazen uslužbenec naročil in mi nato izdal blago. Plačal z gotovino spletno ceno, vzel blago in šel. Tako se dela !


Si že dvignil kaj v bigbangu, ko si naročil preko njihove spletne trgovine? Jaz sem, ampak so mi ponujali enak artikel po izložbeni ceni in ne po spletni, tako da ti preostane samo pošta.

Teh par € se pozna samo pri manjših nakupih (pod 10,20€) in nevem zakaj bi sploh tak nakup opravljal preko spleta, če pa greš v malo večjo trgovino in to dobiš. Razlike pri tako malih nakupih pa so zanemarljive.

Furbo ::

BALAST je izjavil:

Ni bila, ampak je bil izdelek za 10-30% cenejši... Ne mešaj jabolka in hruške.


Ti pa ne mešaš dveh sort sadja, ampak kar dve različni državi. Kaj ima Avstrija s to debato?

V glavnem nekateri naročajo artikle v vrednosti par EUR in potem jamrajo nad stroški. Seveda se trgovcu ne splača en kondom al kaj kupujete, prevažat levo-desno in vam ga lepo zapakirat in vas čakat z njim v vašem mestu. Jasno je, da ob tem nastanejo stroški.

Pač kupite drugje ali pa kupite toliko, da se vam tistih 2EUR splača ali pa ne zaračuna več zaradi večjega nakupa.

Ne pa tle v depro padat in sam jamrat, kot stare ženice ves čas.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

__X__ ::

@Furbo
Podal sem samo primer trgovine oz načina kako je potrebno delati s strankami, da se osebni dvig ne računa dodatno. Glede stroška prevoza do trgovine, bi se lahko 3x tja peljal pa bi še vedno bil na plusu :) Seveda je bil opravljen večji nakup, hkrati še tudi pri trgovcu s pohištvom.

Tilen ::

__X__ je izjavil:

glede na poslovni rezultat domence in MM, se mi zdi da se mimoladja potaplja ;) zato je tudi dvig stroškov nujen ukrep.


A ti dejansko verjameš, da je pri 18.000.000 EUR prometa le 2.500 EUR dobička? Hehehehe.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

__X__ ::

V njihovem primeru dejansko verjamem ja, zato ker dvomim da so toliko neumni, da bi dobiček "umetno" znižali na tako nizko raven, saj razmerje med prometom in dobičkom kar samo po sebi kliče po davčni kontroli, saj je nenormalno nizko za njihovo branžo, ki bi naj bilo cca 10%.

Tilen ::

A še komu uspe najti podoben primer?

Enaa ima recimo nenormalno visok dobiček glede na prihodke.

Še recimo DINOKOMP je prikazal (v razmerju) cca 10x več dobička kot Mimovrste. Dino je prikazal smešno nizek dobiček (132 EUR) pri malo več kot 150.000 eur prometa ampak je v razmerju z Mimovrste (18 Milijonov prometa z 2500 dobička) še vedno prikazal 10x večji dobiček. Noro.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Furbo ::

Dobiček ni tak problem znižati, to ne pomeni nujno kaj nepravilnega. Pač niso tako neumni, da bi dajali državi 30%, ampak raje vlagajo v kaj drugega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

WyattEarp ::

to prkažejo čim manjši dobiček, da je čim manj treba davka plačat... to je to...
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

kmetek ::

Goljufi pač ;)

Furbo ::

Tipično mišljenje nekoga, ki pač nima pojma o davčni zakonodaji.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Pyr0Beast ::

Sposobni goljufi (za razliko od nekaterih)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mihco ::

Furbo je izjavil:

BALAST je izjavil:

Ni bila, ampak je bil izdelek za 10-30% cenejši... Ne mešaj jabolka in hruške.


Ti pa ne mešaš dveh sort sadja, ampak kar dve različni državi. Kaj ima Avstrija s to debato?

V glavnem nekateri naročajo artikle v vrednosti par EUR in potem jamrajo nad stroški. Seveda se trgovcu ne splača en kondom al kaj kupujete, prevažat levo-desno in vam ga lepo zapakirat in vas čakat z njim v vašem mestu. Jasno je, da ob tem nastanejo stroški.

Pač kupite drugje ali pa kupite toliko, da se vam tistih 2EUR splača ali pa ne zaračuna več zaradi večjega nakupa.

Ne pa tle v depro padat in sam jamrat, kot stare ženice ves čas.

Ocitno si zabetoniran v prejsnjem sistemu. Temu se rece nakupovanje iz naslonjaca. In ce podjetje ni sposobno vkalkulirati stroskov prenosov iz ene v drugo poslovalnico potem je to slaba organizacija v podjetju.(tudi, ce gre le za "en kondom"). V tujini organiziranim poslovnim sistemom to uspeva brez uvedbe placila za osebni prevzem(OMG ze sam prizvok tega spominja na napizdacino). Pac se ne zavedajo, da vcasih tudi prodaja brez dobicka pomeni zasluzek na daljsi rok.

Furbo ::

Meni kot kupcu je pa povsem všeč, da ne sponzoriram z mojim nakupom, tudi modelom, ki naročajo v vrednosti par EUR in pričakujejo zastonj prevzem.

Če pa si ti odkril poslovni model, kjer se splača prodajati z izgubo, ti pa predlagam, da ga tečeš patentirati.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mihco ::

Furbo je izjavil:

Če pa si ti odkril poslovni model, kjer se splača prodajati z izgubo, ti pa predlagam, da ga tečeš patentirati.

tega seveda ni mogoce odkriti...ce pa bos PREBRAL kaj sem napisal, pa o tem malo razmislil bos ugotovil, da niti ni tako nesmiselno.

fosil ::

Očitno so pri MV čist zaspal na področju logistike.
Logistika je lahko ključna prednost, če pogledam na primer DX, kjer mi brez kakršnegakoli doplačila iz kitajske dostavijo izdelek vreden tudi manj kot 1 EUR.
Lahko je pa tudi cokla, če pogledam MV, kjer mi tudi pri izdelku za 40 EUR računajo neke stroške obdelave, tudi če zadevo sam pridem iskat k njim.

Pri MV so veliko vložil v sam uporabniški vmesnik in prijaznost do uporabnika, pri tem pa kot kaže popolnoma pozabil na avtomatizacijo procesov. Tako v neki drugi temi tukaj, ljudje ugotavljajo, da nimajo posodobljenih cenikov. Torej tudi to očitno počnejo ročno.

Če vzamem podatke iz njihove strani:
# 15.000 zaključenih naročil vsak mesec,
# 90 sodelavcev, ki skrbijo za celostno in prijetno nakupovanje
Če tole malo preračunamo, ugotovimo, da se v povprečju z enim naročilom ukvarjajo 1 uro.
Tako je!

Pyr0Beast ::

Zadevo je treba najti in ustrezno zapakirati.

Poleg tega je treba poskrbeti za dostavo in zalaganje skladišča.

Vse to vzame čas.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Poiskusi pa kaj urediti s kitajci iz DX preko maila, če se kaj zalomi... Tudi od tedaj ko plačaš, do tedaj ko pošljejo paket zna miniti tudi teden dni in več.

Morda je DX cenejši, nikakor pa uporabniška izkušnja ni enaka. Tudi pakiranje je obupno, vedno samo kuverta z mehurčki, ne glede na vsebino.
Pa tudi 'kvaliteta' produktov je obupna.

Ima pa tudi Mimovrste svoje finte, nazadnje sem naročil ovitek za ipad, najprej moraš plačati, nato pa ugotovijo, da zadeve ne bo mogoče dobaviti vsaj 14dni, če sploh.
Če že potrjujejo naročila, bi lahko ob tem še preverili dobavljivost, ali čemu to potrjevanje sploh služi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

revvs ::

poštarji zaračunajo, mimovrste pa ne lol = mafijska država

fosil ::

Sem že urejal s kitajci prek maila in lahko samo rečem da bi se lahko slovenci kaj naučili od njih.

Da rabiš eno uro da obdelaš naročilo je nekako razumljivo, če si one-man-band in imaš 5 naročil na dan.
Če pa imaš 500 naročil na dan je pa normalno da so stvari avtomatizirane in standardizirane. Torej da deluje ekonomija obsega.
Zato je tudi običajno, da večji kot si, manjše stroške na izdelek/naročilo/karkoli imaš in nižje cene imaš lahko.
Vsaj v tujini je tako.

Pri nas je pa očitno obratna logika, večje firme imajo višje cene.
Očitno velja sistem, večji si, večje skladišče imaš, več časa rabiš da kaj najdeš, oziroma več ljudi imaš, več časa rabijo da se uskladijo :)
Tako je!

revvs ::

Kitajci so veliki, mi pa majhni in nepomembni zato imamo vedno slabšo kvaliteto kot drugod po EU. Vendar imaš prav, pri nas nekako tudi za višjo ceno vedno ne dobiš višjo kvaliteto, kar bi moralo veljati v naši majhni kapitalistični državi.

c3p0 ::

Furbo je izjavil:

Dobiček ni tak problem znižati, to ne pomeni nujno kaj nepravilnega. Pač niso tako neumni, da bi dajali državi 30%, ampak raje vlagajo v kaj drugega.


Si hotel napisati 20%. Včasih dobička ni tako lahko znižati, oz. do prihoda inšpektorja še gre... Načeloma pa tak dobiš obisk kar hitro, če posluješ v minusu.

[SpydeR] ::

Tilen je izjavil:

A še komu uspe najti podoben primer?

Enaa ima recimo nenormalno visok dobiček glede na prihodke.


Napačen Ena-a navajaš. Spletno trgovino upravlja Gambit Trade.

Tilen ::

Super primer. 100x več dobička kot Mimovrste pri skoraj enakem prometu. Zanimivo, ane? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

c3p0 ::

Morda pa pri MV dosti potujejo ;)

c00L3r ::

Meni je bilo prav smešno, ko sem prejšnji teden vrnil en ekran v garancijsko popravilo. Prinesem zapakiran ekran, kable, kopijo računa in garancijski listek. Imel sem tudi na A4 listu natisnjen model ekrane, opis težave in moje osebne podatke.

Dam to vse referentki in mi ona da njihov obrazec. Razloži mi, da naj na obrazec napišem težavo. OK, pa prepišem iz mojega natisnjenega lista. Ji list vrnem, nato pa ona iz mojega na roko napisanega lista pretipka v računalnik :)

Seveda ne razumem, zakaj moram jaz iz svojega lista še 1x prepisat, nato pa ona pretipka v računalnik. Drugič si bom natisnil nalepko z opisom težave in prilepil to na njihov obrazec :P

bajsibajsi ::

Da racunajo extra za osebni prevzem je res lopovscina. Zelis npr. kupiti USB kljucek za 10 evrov in imas na voljo, da ga dobis za 15 evrov po posti ali pa za 12 s tem, da ga gres dejansko sam kupiti. Kr neki.

Brane2 ::

Ne štekam kaj je tle lopovščina.

Plačaš pač ali prevoz in čas trgovca ali pa poštnino in čas in stroške pakiranja itd.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Clubraider ::

Jaz nevem od kje vam te slabe izkušnje.

Osebno kupujem vse pri njih že 3 leta...in sem tudi ponosni vip kupec. In do zdai nisem imel nikakrniš problemov ali bilo kakšnih dodatnih zaračunavanj.
Pa tudi, če sem že bilo kaki izdelek moral vrnit v garancijo je šlo vse na njihove stroške oz. stroške pooblaščenega servisa.


MIMOVRSTE =) je zakon! Vsaj zame.

Furbo ::

Saj nimajo slabih izkušenj, samo umirajo ob misli na tiste 2€ stroškov.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Clubraider ::

Treba je gledati tudi iz drugega vzornega kota...imajo poslovalnice po sloveniji, če karkoli gre narobe z kupjenim izdelkom...ni niti treba klicariti, pa spraševati kako in kaj, ampak greste osebno v poslovalnico in tam vse zmenite.
Dosti podobnih spletnih strani tega nima in če imaš kaki problem se komaj mora začne, ko je treba klicariti 100 na uro.

To pa da se jamra za meni še zdaj neznanih 2€, pa se mi zdi nesmiselno.

Pa še nekaj. Do zdai vse kar sem naročil nisem čakal več kot par dni(3 do 4 dni), pa čeprav so imeli napisano dva tedna.
Se vedno potrudijo in so zelo hitri pri dobavi.
Na nekatirih podobnih straneh vem, da tudi do 1meseca čakajo, pa nobenega glasa kako napreduje naročilo!

Je za razmislit, preden karkoli javno govorite in grajate.

Pyr0Beast ::

Še nikoli nisem bil v poslovalnici in tudi ne vidim potrebe po tem.

Pokličeš/emajliraš in se zmeniš za prevzem okvarjenega izdelka.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Clubraider ::

Pyr0Beast@ V poslovalnico moraš recimo, če kupiš kaj preko hitrega kredita!
Česar, pa dosti podobnih spletnih strani niti nima.

bluefish ::

Če potrebuješ za nakup kredit, potem cenovna prednost spletnih trgovin v večini primerov tako ali tako odpade.

Keyser Soze ::

Brane2 je izjavil:

Ne štekam kaj je tle lopovščina.

Plačaš pač ali prevoz in čas trgovca ali pa poštnino in čas in stroške pakiranja itd.

Lopovščina ni, ker imajo zadevo jasno definirano. Je samo negativna poteza štacune zaradi katere sam mnogokrat rajši zavijem kam drugam.

Nekaterim pač to ustreza, drugim ne. Prvi sigurno ne bodo rekli "kolk je tale poteza fajn, zdaj bom pa kar skoz pri Mimovrste kupoval, samo zato ker ekstra računa osebni prevzem", uni tadrugi bodo pa sigurno kdaj rajši pogledal h konkurenci zaradi te poteze. U do the math...
OM, F, G!

Clubraider ::

bluefish je izjavil:

Če potrebuješ za nakup kredit, potem cenovna prednost spletnih trgovin v večini primerov tako ali tako odpade.



NI RES! Sem že več stvari kupil na hitri kredit (12 obrokov) in je bilo še vedno ceneje kot v navadni trgovini.

Govorim iz lastnih izkušenj.

ShowDown ::

Imam VIP status, poštnine nimam pa če tudi naročim miško za 3€ na dom. Nikoli ne komplicirajo z vračili, vedno se da vse uredit, če že pride do kakšnih težav. Ne vem kaj vi počnete, ampak jaz vedno dobim občutek da se 100% potrudijo, da bo stranka zadovoljna. :) Sem vračal izdelek iz istega naročila že tudi po trikrat in nikoli ni bilo težav.

Clubraider ::

ShowDown je izjavil:

Imam VIP status, poštnine nimam pa če tudi naročim miško za 3€ na dom. Nikoli ne komplicirajo z vračili, vedno se da vse uredit, če že pride do kakšnih težav. Ne vem kaj vi počnete, ampak jaz vedno dobim občutek da se 100% potrudijo, da bo stranka zadovoljna. :) Sem vračal izdelek iz istega naročila že tudi po trikrat in nikoli ni bilo težav.



+1

Jaz imam isto vip status in sem enkrat naročil one kapice na ventile na gumah od avta in je stalo vse skup 1.80€ in so mi poslali(pa še to sem porabil oni denar, ki ti 2€ podarijo če kaki izdelek komentiraš, tako da sem ga dobil praktično zastojn)...brez kakršnih koli težav.
Sem naročil tudi LCD televizor, ki pa je res nekaj zafrkaval...sem poklical na mimovrste in smo takoj rešili zadevo...so preko servisa poslali poštarja na moj naslov, ta je televizor dvignih in čez teden dni novega pripeljal nazaj...brez centa stroškov...

In kaj se naj zdai tu protožujem??

Res se potrudijo za vsako stranko posebej. In prav je tako!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste (strani: 1 2 3 486 87 88 89 )

Oddelek: Kaj kupiti
4432844932 (428) KiNgKoNgX
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14349072 (29894) PoStrah
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8029156 (20482) technolog
»

Nakup routerja

Oddelek: Omrežja in internet
182926 (2340) celebro
»

EnaA - Zakaj dvojna poštnina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6217761 (15932) bauci

Več podobnih tem