» »

slackware

slackware

Gderox ::

kako namestim zagonski nalagalnik
sem namestil slackware in ne pokaže nalagalnika

imam verzijo 13.1
GDX

jinzo ::

Jaz bi ti najprej svetoval da se ognes slack trenutno (ker ce tega ne znas, bos imel se velike tezave drugje). Ker ti zna pobrati prevec veselja za igranje itd...
Drugače, a sploh ne prideš v OS, ali ti ne pokaze menija ?

Gderox ::

Sloh ne pridem v os,ker ne pokaže boot menija

Imam že naložen windows 7 ultimate
GDX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gderox ()

Opkow ::

Pa si prebral tale link?
Ker v tej distribuciji zadeve laufajo malo drugace. ;)

In ja... Rabil bos precej casa, da si bos skonfiguriral in skompajlal vse kot je treba.

zhigatsey ::

Ob namestitvi se zažene orodje za konfiguracijo lilo boot loaderja... Tam poveš kateri operacijske sisteme
bi rad zagnal... Za podrobnosti poglej tukaj...

Zgodovina sprememb…

Gderox ::

ok zdej že neki znam, bi pa prosil, da mi kdo napiše komande za update(vsi paketi vključno s kodo) in za konfiguracijo hardware (v ukaznem pozivu) in komando za instalacijo programov
GDX

jukoz ::

za update nimam pojma, mogoče ti tole ustreza: http://www.linuxpackages.net/

za konfiguracijo hwja:
temu se reče da moraš prevest kernel. Torej, odtaraš kernel source na /usr/src/, se cd-jaš v ta direktorij in daš "./configure". Ko konča, daš "make menuconfig" in nastaviš kar rabiš. Sledi samo kompajlanje, zdej točno se ne spomnim, mislm da je make modules && make modules_install && make install && make bzImage" Na ta način ti zbilda module in jih zinštalira ter sam kernel. Pol moraš še lilo poravit in je.
Svetujem ti da si pogledaš tole: http://muaythaimaster74.blogspot.com/20...

za inštalacijo programov:
spet, zbildaš jih iz sorsov. Odtaraš sorse, se cd-jaš v direktorij in daš "./configure --help" da vidiš katere parametre rabiš. Ko si skonfiguriru mu običajno daš "make" čemur sledi še "make install". Za zadnje moraš met root pravice, razen če si pri configru določil da bo lokalna inštalacija.

Jst ti svetujem da uporabljaš google. Je vse napisano, tudi najbolj bizarne stvari.
Se ti pa moram zahvalit za tole temo, mam lepe spomine na slackware. Hiter sistem ko strela, ves HW dela, brez nekih čudnih izpadov... Divx filme sem lahko gledal na ThinkPadu 600 z p2 233 in 96MB rama. =)

Ajt

zhigatsey ::

Poglej si še www.slackbuilds.org tam imaš cel kup dodatnih programov, ki jih
s pomočjo Slackbuild skripte prevedeš direkto v tgz pakete in jih namestiš z installpkg in
enostavno odstraniš z removepkg...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Linux][Slackware] nadgradnja jedra (težave z mrežnim adapterjem)

Oddelek: Operacijski sistemi
51049 (934) 'FireSTORM'
»

Suse 9.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
665004 (4290) moj_nick
»

nForce 2 driverji in Mandrake linux (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1094798 (3986) sh4rk
»

[Linux] - kernel2.6.0 + Slackware + moja glupost! Na pomoc!

Oddelek: Operacijski sistemi
101815 (1715) CCfly
»

Prvo prevajanje jedra - Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
91313 (1139) Gandalfar

Več podobnih tem