» »

nForce 2 driverji in Mandrake linux

nForce 2 driverji in Mandrake linux

1
2
3

sh4rk ::

aaaaaa failed :'( kle mas sliko failed :(((

moj_nick ::

gpg, a ni možnosti, da bi samo vključil driverje v 2.4 jedro, ker bo preveč matrarije, če bo še update-al vse te stvari na roke.
110111001001010001010000

sh4rk ::

damn damn upam da se bo kmal javu 8-O

gpg ::

Ce se enkrat pogledam je tisto pravzapra poslal napsy. Verjetno bi on najlazje povedal, kako je to usposobil.

Dva RPMja, ki si ju zdaj namestil, oz. skusal namesiti sta iz razvojne razlicice Mandrake 10, zato ni presenetljivo, da ne delata brez tezav na Mandrakeu 9.2.

Jedra, ki so prevedena za Mandrake 9.2, so opisana tu:
http://qa.mandrakesoft.com/twiki/bin/vi...

Lahko poskusis s testnim jedrom 2.6, kar ni trajna resitev, bos pa vsaj vedel, da si na pravi poti, ce ti bo delalo:
ftp://ftp.tugraz.at/mirror/Mandrake-linux/Mandrake/9.2/contrib/i586/kernel-2.6.0-0.test5.1mdk-1-1mdk.i586.rpm

Mogoce je podpora vkljucena ze v jedro 2.4 tmb? To se mi zdi malo verjetno, vendar bi bila to najboljsa resitev:
ftp://ftp.tugraz.at/mirror/Mandrake-linux/Mandrake/9.2/contrib/i586/kernel-tmb-2.4.22.21.tmb.1mdk-1-1mdk.i586.rpm

Lahko pa poskusis prevesti jedro, ki si ga namestil. Tu imas napisan postopek prevajanja (sicer za jedro 2.4, a mislim, da bi moralo delati tudi za 2.6):
http://mandrakeprinas.org/wiki/index.ph...
Spusti korak "urpmi kernel-source", saj imas izvorno kodo jedra ze namesceno.

borchi ::

sh4rk: zakaj pa ne bi namesto, da postaš slike tu gor, prebral kaj ti je napisalo na ekranu in instaliral dependancies?

pa vidim, da si se trikrat zatipkal. a ne uporabljaš TAB-a v shellu?
l'jga

moj_nick ::

borchi je omenil prevajanje jedra - če boš to naredil, uporabi ta navodila (prirejena od tukaj)

cd /usr/src/linux
make mrproper
cp arch/i386/defconfig .config
make xconfig
make && make modules_install && make install
lilo


Počakajmo še gpg-ja, če bo kaj vedel o podpori nforce2 v 2.4 jedru
110111001001010001010000

sh4rk ::

vidm da nisi vse prebral borchi JST SM N00B :)))) tko da sm gnoj od gnoja in zdaj se ucim kako pa kaj ane zato me ne sprasevat zakaj tist pa zakaj ne ker nevem o cem govoris :p :))

gpg ::

Z urpmi lahko nadgradis kernel oz. celotno distribucijo. V tvojem primeru lahko nadgradis le na razvojno distribucijo Cooker, saj Mandrake 10 se ni izsel (bo pa v kaksnem tednu ali dveh).

Kot je pripomnil borchi, ti tudi jaz predlagam, da se naucis uporabljati tabulator.

moj_nick ::

sh4rk, vsi smo bili enkrat n00bi. Jaz se še živo spomnem, ko sem buljil v ekran, ker sem bil v konzoli in ne v GUI-ju in še toliko nisem bil, da bi poiskal pomoč na kakem forumu.

:D
110111001001010001010000

sh4rk ::

zdj pa nevem kje naj zacnem :( hm ko nj pridem v linuxe n v konzolo napisem cd /usr/src/linux
make mrproper
cp arch/i386/defconfig .config
make xconfig
make && make modules_install && make install
lilo
?? potem pa kaj???? :-| :((((

moj_nick ::

reboot!

Če si delal vse pravilno, bi se ti v boot meniju moralo prikazat novo jedro in tudi uspešno bootat.
110111001001010001010000

gpg ::

Imas namescen najnovejsi bios?

Na voljo so tudi gonilniki za Linux od Nvidie.

sh4rk ::

aha ok upam da bo delel ce bo delal vam dam za liziko :D ce pa ne vas pa naseskam od 1 do zadnega :P :>>> :)

sh4rk ::

am zdj je tko komanda cp arch/i386/defoncfig.config spise error pa make config drugo dela potem mi je instalal k sm napisov make $$ make modeules _..... potem napisem lilo mi tm spise kva mi je nanovo nalozil v boot meniju kle je slika kaj je dodal potem prtisn tist 263 ... v boot meniju in ni niccc samo crno :( shit am nimam naj novejsga biosa od plate ...

sh4rk ::

pardon pisov sm && ne $$ :) sry

moj_nick ::

Vpiši še enkrat komande in paste-aj error output. Te komande so pomembne in ni čudno, da ti ne dela.
110111001001010001010000

sh4rk ::

ok major moj_nick 0:)

sh4rk ::

am zdj je to :) linuxi so mi sli v kurac kernela ne najde fak ... am zdj bom sov senkrat vse snemat :)) in potem kero jedro naj dam potem raj gor prevedeno???

moj_nick ::

Pričakovan error

Naloži in inštaliraj še prevedeno jedro, ki bi se moralo spet pokazat v boot meniju.


p.s. Da ne bi slučajno kaj formatiral!
110111001001010001010000

sh4rk ::

em spet en error .. am to zdj pomen da morem spet posnet neprevedeno jedro? ker prevedeno jedro noce instalat :|

sh4rk ::

am lih kar sm opazu kaj si napisv prej p.s. Da ne bi slučajno kaj formatiral!
to naj bi pomenil da naj ne brisem linuxov? :-| in da naj jih samo prekrijem :( kar pa je bat men se tam sam pokaze da mi zacne delitat hda5 ... am jst se bom ubil :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sh4rk ()

moj_nick ::

Saj boš samo jedro zamenjal, vse ostalo boš pustil pri miru.

Lej, najprej moraš to nardit: prečekiraj še enkrat tazaden error in poglej, katere programe piše, da potrebuje. Poišči na netu tazadne verzije in jih inštaliraj. Ko boš imel vse inštalirane, inštaliraj prevedeno jedro. Potem se spet oglasi.
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

sh4rk ::

aha to zdaj pomeni da si morem potegnt in instalerat kernel-tmb-2.6.3-1mdk pa kernel-tmb-1-1mdk :)) grem brskat

sh4rk ::

ne spet neki zajebu matr grem senkrat pogledat tja da mi celo ime spise :\

sh4rk ::

am na tej strani bi se mogl dobit ane http://rpmfind.net/linux/RPM/System_Ker... :/ sam k sm iskov te k jst potrebujem jih pa ni vse druge pa so :((

gpg ::

Ce uporabljas pakete, ki so narejeni za Mandrake, ti nikakor ni treba iskati paketov po netu. Preberi moje predzadnjo sporocilo o urpmi.

sh4rk ::

in to naj bi jst zdj ftp://mirror.cse.unsw.edu.au/mandrake/devel/cooker/i586/Mandrake/RPMS/ iz tega ftpja ene file dol potegnu se zmer pa nevem kere !

moj_nick ::

Tiste iz error msg-a, ko si hotel precompiled kernel inštalirat
110111001001010001010000

sh4rk ::

to so teli ane bootloader-uils 1.6-4.mdk,modutils 2.4.26-3mdk,mkinitrd 3.5.18-mkd4 ... so te pravi? :\

moj_nick ::

Seveda. Novejše verzije od teh lahko inštaliraš, starejše ti pa ne koristijo.
110111001001010001010000

sh4rk ::

aha ok m4st3r moj_nick bom jutr nadaljeval dons se ze jebam od 11 pa do zdele rabm mal pocitka :)

gpg ::

Prevedeno jedro 2.6 iz Cookerja namestis takole:

urpmi.addmedia main ftp://ftp3.mandrake.sk/mirrors/Mandrake-devel/cooker/i586/Mandrake/RPMS with ../base/hdlist.cz
urpmi.addmedia contrib ftp://ftp3.mandrake.sk/mirrors/Mandrake-devel/contrib/i586 with ../../cooker/i586/Mandrake/base/hdlist2.cz
urpmi kernel-tmb-2.6.3

sh4rk ::

am a tole se naj bi updajtalo prek interneta? urpmi.addmedia main ftp://ftp3.mandrake.sk/mirrors/Mandrake-devel/cooker/i586/Mandrake/RPMS with ../base/hdlist.cz
urpmi.addmedia contrib ftp://ftp3.mandrake.sk/mirrors/Mandrake-devel/contrib/i586 with ../../cooker/i586/Mandrake/base/hdlist2.cz

gpg ::

S tem doda? dva medija (vira RPM paketov).

sh4rk ::

am ali to pomeni da mi je uspelo?? poglj ... ko kliknem 263-2tmb1 mi pride v linuxe pa ko restartam mi pise da se ustavla 2.6.3-2 jedro :| am zdj pa bi samo se rad prlezu na internet am morem dat driverje za mojo plato gor ane?

sh4rk ::

pa tud neki novih stvari je najdl :| ...

gpg ::

Ce prav razumem za jedro 2.6 ne rabis posebnih gonilnikov. Poskusi nastaviti Internet v Nadzornem srediscu Mandrake.

sh4rk ::

am sm nekej probavu prej sam se zmer mi je napisalo da ne zazna kao mrezne ...

sh4rk ::

am no kle mam se neki slik ... kle sm probavu vzpostavz internet potem pa mi tole napise potem grem tja pogledat kaj mi je zaznalo , se ena slika ... kaj pravis na to? :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sh4rk ()

gpg ::

Za zacetek preberi tole.

sh4rk ::

ja sm prblizno prebral :) enih besed se steku nism :/

gpg ::

Verjetno bo najlazje, da uporabis kar jedro 2.4 (ob zagonu izberi "linux") in namestis Nvidiene gonilnike po teh navodilih:
http://www.mandrakeexpert.com/showarchi...

sh4rk ::

am spet problemi ... damn ... se mal pa bom fuknu racunalnik ces okn :D

borchi ::

mislim, da bo treba gcc instalirat, da se bo kj lahko prevedlo.
l'jga

gpg ::

urmpi gcc

sh4rk ::

je ta dobr gcc? gcc-3.3.2-6mdk.i586.rpm ...

gpg ::

Kot uporabnik root izvedi:
urpmi gcc

sh4rk ::

am sm napisov urpmi gcc potem sm instalov ... in potem se pravm na driverje od navidije in mi spet spise 10 tisoc errorjev jebemo sunce :|

gpg ::

Mogoce imas namesceno le izvorno kodo jedra 2.6, poganjas pa jedro 2.4. Namesti izvorno kodo za jedro 2.4 in preveri, da simbolna povezava /usr/src/linux kaze na jedro 2.4:
ls -lah /usr/src/linux

Skoda je, da nekateri proizvajalci nocejo povedati, kako se njihovo strojna opremo uporablja (ne objavijo specifikacij).

sh4rk ::

ves kva je ane mah na kurac mi gre k za vsako stvar k hocs neki naredit je error :) je sploh kter clovek mel ze tok errorjev kot jst?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mandriva linux 2006 problem s kde

Oddelek: Operacijski sistemi
5948 (876) toni16
»

Kje so programi

Oddelek: Operacijski sistemi
71351 (1150) madness
»

GTK gphoto v KDE

Oddelek: Operacijski sistemi
241254 (1093) Gandalfar
»

SuSE 8.2 in NF7-S

Oddelek: Operacijski sistemi
171475 (1230) root
»

OpenOffice: Warez.

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
52935 (2935) 3M3

Več podobnih tem