» »

rewrite engine težava

rewrite engine težava

Veron ::

Torej imam naložen Ubuntu na virtualni mašini (virtualbox) z XAMPP apache.

Vendar rewrite engine mi nikakor noče delat, pravila so sigurno napisana pravilno, saj ista pravila na drugem strežniku delujejo BP.

Preveril sem ali je modul LoadModule rewrite_module modules/mod_rewrite.so in ni zakomentiran z #
potem nekje je še omenjeno, da je potrebno spremenil AllowOverride None na All, čim to storim pa mi ne prikaže nobene strani, javi samo Error 500 (pred tem vse deluje razen rewrite).

Kak predlog kaj pogledat, kaj bi lahko bila težava, kako odpravit?

Veron ::

anyone? :(

PureHemp ::

Lahko bi podal malo vec podatkov, vendar OK :)

Module se da na "enable" z ukazom a2enmod [ime modula], se pravi v tvojem primeru:
a2enmod rewrite

Nato moras narediti restart apache-ja:
/etc/init.d/apache2 restart

Drugače pa malo poglej v loge, sigurno kje pise zakaj ti vraca napake.

LP,
P

Veron ::

huh nisem preveč domač pr linuxu, katere podatke še posredujem, da bo lažje odprit napako, "a2enmod rewrite" javi da ne najde (sicer sm pol bučman še naložil to z agp-get install a2enmod). Ampak uporablam XAMPP, nevem kolko razlike to pomeni, ker kasneje, ko sicer naložil e2enmod in uspešno enablal rewrite z "a2enmod rewrite" pa ob napisu /et/init.d/apache2 restart prav da ne pozna komande, napaka "No apache MPM package installed"

edit: neke loge sm sicer našel, piše pa sam tole notr:
[Mon Jun 07 22:55:17 2010] [error] [client xx] File does not exist: /home/davor/Server/google.html

rewrite rule sem čisto preprosto nastavil na: RewriteRule ^google.html$ http://www.google.si, da preverim če dela, pa ne reagira

edit2: ker sem spreminjal root folder, sem opazil, da directory kaže na staro mapo, to popravim in sledi error 500 in log pravi:
[Mon Jun 07 23:06:56 2010] [alert] [client xx] /home/xx/Server/.htaccess: Invalid command '\xef\xbb\xbfRewriteEngine', perhaps misspelled or defined by a module not included in the server configuration

Očitno nekaj manjka - da vidmo kaj prav google

edit3: eto napaka odpravljena, torej potrebno je bilo popravit pot do novega home directorija in nevem kaj se je dogajal z dreamweaverjem, da je kodiral čudno zadevo, sem še enkrat odprt .htaccess z notepad (win, lokaln dostop do serverja) in dal encoding na utf-8, shranil in dela :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

PureHemp ::

Samo da si resil :)

Nimam izkusenj z xamppom, delam direktno z apache/mysql/php paketom. Sem mislil da je enako.

LP,
P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322245729 (20394) miko22
»

Debina9 Apache2 | ./configure, make, make install

Oddelek: Operacijski sistemi
5555 (441) HotBurek
»

Za strokovnjake; forwardiranje portov za routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
151568 (1121) Rok Woot
»

.htaccess rewrite za poddomeno

Oddelek: Izdelava spletišč
71376 (1296) alessio2
»

Lociranje in usmeritev obiskovalca glede na državo

Oddelek: Izdelava spletišč
141432 (1142) Loki

Več podobnih tem