» »

ddwrt konfig

ddwrt konfig

maxum ::

hmmm se "igram" s firmwarom za wrt54gl in ddwrt DD-WRT v24-sp2 (07/22/09) mini

pa skusam omejit na en PC download speed na npr. 2Mbit/s oz. to je 300KB če sem pravilno izracunal in rahlo zaokrozil :)

ker so na router vezani 4PCji bi rad enakomerno razporedil hitrost, da ne pobere npr. torrent celotne sirine (ne vem sicer kaj pocne, a recimo da zelo veliko downloada četrti PC) pa bi mu rad rahlo omejil download speed na neko normalno hitrost....

imam optiko 10/10MBit/s oz. 1,25MBps :)

pa kolikor sem videl to opcijo omogoča le plačana verzija ddwrtja, razen ce neko skripto vztavim itd.. a ker sem nevesc na tem področju bi prosil kake strokovnjake za omrrezja da mi pomagajo oz. svetujejo kako in kaj ker ne bi rad "brickal" routerja itd....

hvala :)

KoMar- ::

Če rabiš samo za hitrost omejit, lahko probaš tudi Tomato.

Sem napisal vodič pred časom: http://www.stamcar.com/2008/05/02/vodic...

maxum ::

:) komar car si! :)
a sem ravno nalozil ddwrt,(pa nekako sem se privadil na ddwrt) pa ne bi sedaj zopet na drug firmware preklapljal, ker so vsi vztrajali da je ddwrt najboljsi itd.... plus da mi vsakic srce zastoji za par minut ko poteka flashanje ker se bojim da bom brickal router :|
imaš kaj izkusenj z ddwrt? vodic si napisal 1A, če ga bi lahko ratal ti bi dal takoj 5* :) verjetno ne obstaja za ddwrt?:|

A. Smith ::

Jaz bi to rešil s Qos.

Na sliki imaš nastavitve za porte. Izbereš port, na katerega je priključen "povampirjen" komp in mu pas omejiš na 256 ali 512kB, po potrebi pa še znižaš prioriteto.

primer

"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

maxum ::

Smith hvala, mi je ze google nekaj govoril o tem a baje da se ne obnese?..
poleg tega je tu precej nastavitev, na sliki niti ne razumem kaj točno moram spremeniti?- vem sem laik..
recimo prenosnik sem povezuje na router vecinoma preko wirelesa, občasno preko kabla...na routerju je pa DHCP vklopljen. Tu pod QoS ne vem kaj točno bi moral spremeniti,
port-wan?
pacet scheduler?
service spriority
netmask priority
mac priority
ethernet priority?
če ti ni odveč ti bi bil hvaležen če bi za en primer izpolnil QoS, da se razširi to bogastvo narodov ;)

hvala:)

hojnikb ::

Inštaliraj Tomato, ker ma velik bolši QoS.
#brezpodpisa

maxum ::

potrebujem wol in pa nekaj kar bo omejevalo dl speed-to bo očitno QoS :/

KoMar- ::

Tomato ima tudi WOL :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

maxum ::

ja vem da ima tomato tudi wol, ja no potem bom moral verjetno res še enkrat nov firmware nalozit... so mi mucne tiste sekunde, ker me vedn oskrbi da ne bi zjebal router...:/
bom kak teden se počakal in malo pogoglal za ddwrt če se kaj pametnega najde...

KoMar- ::

WRT54GL je zelo odporen na brickanje, tako da nič skrbet. Jaz sem svojega flashal že vsaj 10x.

A. Smith ::

recimo prenosnik sem povezuje na router vecinoma preko wirelesa, občasno preko kabla...na routerju je pa DHCP vklopljen. Tu pod QoS ne vem kaj točno bi moral spremeniti,


Sem mislil, da bi določil pasovno širino posameznega UTP kabel - porta (port priority). Ampak ker praviš, da gre za prenosnik, s katerim se prikapljate tudi preko wi-fi, je treba uporabit funkcijo MAC priority. S tem bi vplival direktno na izbrani računalnik, ki ima nek lasten naslov (MAC).

Tukaj se pa zaplete: dd-wrt MINI (ki ga imaš menda ti) omogoča pri "MAC priority" samo nastavitev prioritete nekega računalnika, ne vem pa, če omogoča tudi nastavitev dovoljene pasovne širine. Če to nastavitev omogoča, potem se pri MAC priority pojavi tudi nastavitev "Max Kbits Up / Max Kbits Down", tako kot tukaj.

Če dd-wrt MINI nima te funkcije, potem moraš naložiti dd-wrt STANDARD, ki to funkcijo ima, ali pa Tomato firmware, ki jo tudi vsebuje.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

maxum ::

kaj se potem bolj splača da nadgradi na standard ddwrt, al da preklopim na tomato? po vaših izkušnjah, mnenju?....:)
v glavnem da dela omejitev na posamezen pc tako laptop kot fixna masina, wol itd...

markk1 ::

jaz sem naložil ddwrt v24 in mi preko wifija ne gre več kot 10Mbps preko kabla na router pa gre 20Mbps. Kaj sem naredil narobe?

thebaloh ::

markk1 je izjavil:

jaz sem naložil ddwrt v24 in mi preko wifija ne gre več kot 10Mbps preko kabla na router pa gre 20Mbps. Kaj sem naredil narobe?

meni gre preko kabla 41MBs in tudi z wrt 160 mi je šlo 35MBs to je res smešna hitrost!
Kaj pa mrežne? so morda 10_10 kar je zelo malo verjetno.

1.Mene pa zanima seledeče imel sem zrihtan FTP potem sem menjal ruter wrt160nl z e4200 ter tudi nanj naložil FW ddwrt ter odpru porte za ftp enako kot je bilo na mojem starem ruterju, a na novem mi ftp ne dfeluje? Čeprav imam na računalniku nastiman enak ip kot sem ga imel prej.
2. Kje se pri ddwrt da nastavit rezervacijo točno določenega ip-ja za posamezni računalnik- da ruter dodeli vedno enak ip ne pa v računalniku moram nastavljati ipje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thebaloh ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT160NL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7221786 (8754) betko007
»

dd-wrt ali tomato firmware

Oddelek: Omrežja in internet
303519 (1802) NoName
»

limit router dl speed-torent itd..

Oddelek: Pomoč in nasveti
5664 (624) IceBoX
»

Linksys WRT54GL firmware

Oddelek: Omrežja in internet
2710313 (9272) Skyman
»

Internet + IPTV preko WLAN omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
2822871 (13698) umexteacher

Več podobnih tem