» »

limit router dl speed-torent itd..

limit router dl speed-torent itd..

turist1 ::

mi lahko nekdo svetuje?

imam router WRT54GL Z DDWRT Firmwarom, ter 4 računalnike priključene nanj-wireless, dhcp). težava je da en od uporabnikov nonstop dl torrente ter s tem omejuje hitrost inteneta ostalim. na router je povezan tudi NAS, s katerega se gledajo filmi, a kadarkoli uporabnik začne dl. torrente je gledanje filmov skoraj nemogoče. (se pozna tudi pri surfanju na internetu, zelo počasen)...

kak nasvet, sem malo pobrskal po internetu, mogoče bi lahko kaj na QoS skonfiguriral, a ker nisem mojster za mrežo, ne bi rad disablal mreže, saj veste kako živčni znamo userji biti če ni interneta...
prosil bi za pomoč če se kdo spozna...
hvala
lp

KoMar- ::

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Qu...

Če si pa pripravljen menjat FW na Tomato, imaš pa moj vodič v tem PDF http://dl.dropbox.com/u/2923026/MS.pdf na strani 57.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

turist1 ::

hvala komar,
pa QoS bo deloval? imaš kaj izkušenj, sme bral na netu da to samo prioritizira ipje, omeji pa ne?...

turist1 ::

škoda da nisi spisal navodil za ddwrt, ker ima več userjev ta firmware sem mi zdi ;)
sem prebral tudi tvoja navodila, a je precejšna razlika od ddwrt.com ki jih nudijomogoče so bolj zakomplicirali)... upa mda b kaj uspeha...

turist1 ::

sem prebral, pa vseeno mi ni ravno jasno. orej lahko prioritiziram po mac adressu?-bo dovolj če dam mac adres NASa notri in exempt priority?.. ali moram potem se za services itd..?
kakor sem prebral izgleda kar zakomplicirano...

IceBoX ::

Ni tako zakomplicirano. Verjetno bo dovolj če NASu dodaš največjo prednost in tistemu ki pobira daj bulk. Potem poglej če je kaj bolje
Huh...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT160NL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7221786 (8754) betko007
»

Priporočljiva hitrost

Oddelek: Omrežja in internet
233392 (2302) opeter
»

Kako omejiti internet cimri

Oddelek: Pomoč in nasveti
386521 (4614) mat11
»

dd-wrt ali tomato firmware

Oddelek: Omrežja in internet
303519 (1802) NoName
»

Linksys WRT54GL firmware

Oddelek: Omrežja in internet
2710313 (9272) Skyman

Več podobnih tem