» »

dd-wrt ali tomato firmware

dd-wrt ali tomato firmware

JoeHunter ::

Pozdravljeni!

Imam štiri računalnike v omrežju katerim dajem povezavo. Moral bi pa nekaterim od teh omejit povezavo, ali pa preprečit uporabo torrentov. To bi naredil zato, da bi pohitril povezavo.

Zdaj sem pa v dilemi, odločam se med tema dvema firmwarejema in ne vem katerega bi bilo bolje izbrati. Kateri iz med v naslovu omenjenih ima boljše nastavitve za QoS in na katerem routerju kateri bolje bolje deluje?

Hvala vam za pomoč!

rejven ::

QoS ima baje boljše tomato ( ne rabim zato ne vem sem samo nekje prebral ), ddwrt ima v mojem primeru nekoliko dalši domet ( buffalo whr-54 ). Je pa tomato vsaj meni osebno bolj userfriendly. Je pa tako, da ko enkrat flešhas naprimer s tomato lahko potem vseskupi "nadgradiš" z ddwrt" če ti ne odgovarja. ( vseeno preveri če velja za tvoj ruter )

JoeHunter ::

O teh stvareh sem tudi že sam nekaj bral.
Se mi zdi, da dd-wrt podpira večje število routerjev. Jaz še nimam nabavljenega routerja. Se še odločam katerega bi kupil. Bi pa pol vzel enega, ki podpira tomato, ima malo več spomina in rama. Sem bral, da je dd-wrt glede teh potreb precej požrešnejši.

rejven ::

se strinjam, da je ddwrt bolj "future proof", imaš pa pri ddwrt več verzij ( micro,mini,normal..) tako, da tudi tisti ruterji z manj spomina nimajo problemov.Če še nimaš ruterja se sigurno odloči za takega na katerega lahko naložis normal verzijo ddwrtja. Z za majhen denar pa tudi lahko kupiš kakega rabljenega linsys 54gl (gl verzija!-cca 25€ ), ki dela super z obema firemwaretoma.

BigSexy ::

Alternativa je Gargoyle firmware, ki ga lahko dobiš tu: http://www.gargoyle-router.com/ Zadeva je zelo user friendly in kljub temu precej zmogljiva. IMO je QoS v tem firmwareu med boljšimi.
To Infinity And Beyond !

ameba ::

Mene pa zanima če je kje vodič kako inštalirato tomato firmware ?
Zanima me tudi katerega naj snamem dol tistega z 3Mb ali tistega z 16mb, ter kakšna je razlika.

http://www.polarcloud.com/tomato

rejven ::

mislim, da so za inštalacijo navodila notr ko dol potegnes ( maš .nfo ), katero verzijo pa poglej spodaj FAQ ali pa notr piše nism čist zihr.( verzije so odvisne od ruterja )

ameba ::

OK hvala, drugače sm ugotovu da router ne podpira TOMATO ampak samo DD-WRT tako da sem naložil sledeča.

JoeHunter ::

Mene zanima ali qos nastavitve v dd-wrtu in tomatotu lahko razdelita povezavo. Recimo prvi računalnik dobi 40%, ostali trije pa pol vsak po 20% pasovne širine. Ali pa, da se na dveh omeji uporaba torrent programov na dveh pa ne.

Hvala!

ttommy ::

Mene pa zanima kako bi onemogočil p2p (torrenti) povezave v Linksys WRT 54GL s Tomatom?
Gamer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ttommy ()

ameba ::

dd-wrt firmware

Drugače se pa da ....

rejven ::

@ tommy , maš nastavitve tam nekje pod advanced routing mal poglej. Trenutno nimam tomata da bi pogledal.

JoeHunter ::

Sem malo bral v tej temi, ki jo je posredoval diavolo. Koliko sem uspel razbrati dd-wer in njegov qus ne deluje. Pri tomatu deluje z nekimi dodatki. Bi prosil nekoga, ki se malo bol spozna na to in če mi lahko razloži kaj vse potrebujem.

Hvala vam za pomoč.

rejven ::

Evo tu je slika za ddwrt ( micro verzija ).

dd-wrt



Sedaj glede qos-a so verjetno od takrt že kaj zrihtal, sam ga ne rabim kot sem napisal. Drugače pa kot vidiš iz slike lahko naštimaš glede na ip ( če imaš statične ) ali na mac naslov. Nataviš prioriteto za vsakega posameznika in mu dodeliš želeno hittrost prenosa podatkov. Najboljš , da probaš nimaš kaj falit.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Mare3 ::

Kaj je fora teh firmware-ov tomato pa dd-wrt? Men default normalno dela...

blackbfm ::

Fora je da deluje bolj stabilno (torrenti) pa veliko več stvari lahko nastaviš recimo brezžično povežeš router z routerjem, itd.. Tut sam grafični vmesnik deluje bolje, sploh na tomatu.

Mare3 ::

aha dobro da vem ce bom kdaj to rabil, za zdaj tega ne rabim.

JoeHunter ::

Rejven hvala za screenshot!

Bi bilo fajn slišat od nekoga, ki to qus funkcijo na dd-wrt uspešno uporablja.
Če se odločim za dd-wrt pol bom kupil router, ki bo ime 32 rama in 16mb spomina. Koliko sem gledal tomato podpira manj routerjev. Je pa res, da je manj požrešen od dd-wrta.

BigSexy ::

Jaz uporabljam QoS, ki je v Gargoyle firmwareu (glej link zgoraj). Zadeva deluje izvrstno in je precej enostavna za konfigurirat - bistvo QoS pa je, da nastaviš prioritete za določene protokole (npr. brskanje po netu, voip, ki mora delati vedno hitro in na koncu torrenti, ki so najbolj požrešni in jih je potrebno omejiti).
Kakorkoli, če je ustrezno nastavljen QoS ni potrebno omejevati hitrosti za posamezen računalnik, saj se to izvaja avtomatsko.
To Infinity And Beyond !

JoeHunter ::

To ni slabi predlog, da bi omejil samo torrente. Samo koliko vem, če to storim pol bomo to omejitev imeli vsi, ki smo v mreži. Jaz pa želim omejit samo 2 računalnika - osebi, ki se ne želita držat pravil in vlečeta dol na polno.

Mare3 ::

Ja sej če hočeš omejit da ne bosta tista dva vlekla na polno potem moraš omejit tudi za druge a ni tko? Za vse mora bit isto se pravomejiš za vse in je stvar rešena.

JoeHunter ::

Se nekako strinjam s tem. Ampak je vseno dobro, da še imam možnost omejevanja na hitrosti na posameznika zraven.

Kolko sem prebral v zgoraj prilepljeni temi naj bi pri dd-wrt ta funkcija ne deuje. No zdaj, če je v novejši verziji kaj drugače. Na tomato tudi ne deluje, razen če daš neke dodatke gor.
Se na to ne spoznam tako dobro in bi prosil glede tega pomoč.

Hvala vam vsem, ki ste mi pomagali in mi še boste.

Hvala!

integral15 ::

Katerega priporocate za Asus RT-N16 ?

Samson ::

http://victek.is-a-geek.com/

Zadeva je fenomenalna...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

integral15 ::

A ni zadnja verzija 1.28? To tuki potegnem http://victek.is-a-geek.com/downloads.h...

Zgodovina sprememb…

Samson ::

Zadnje stabilne so prve za vsak router posebej. Spodaj so beta verzije, ki sicer delujejo vendar lahko imajo se kaksen bug. Ne dam pa roke v ogenj da so stabilne verzije 100% brez napak. Meni se najbolje obnese od vseh do sedaj...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Dami ::

integral15 je izjavil:

Katerega priporocate za Asus RT-N16 ?

Imam isti router ter laufam shibby tomato že par let. Rock solid. Direkt latest build.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

integral15 ::

Nvm zakaj mi noce updejtat napise mi tole tkoj ko zazenem tistega goraj in tega od Dami

integral15 ::

Reseno. Sm pa kar mal razocaran kupu sem se 3x 8dbi antene pa ojacal signal pa ne lovi tako kot sem pricakoval.

blackbfm ::

Vsak soliden router lovi ok že s stock antenami, seveda pa ti čaranje z opremo ne bo pomagalo če imaš na drugi telefon z anteno v velikosti nohta. Potem je pa treba vkalkulirat še motnje - druge signale in fizične ovire.

NoName ::

Pozdravljeni, malo bom ukradel temo. Za Linksys E2500 (dual band) bi potreboval en custom firmware, ki podpira naslednje:
- lahko uporabljam oba banda (2.4 in 5) hkrati
- možnost večih SSID (eden za enterprise, drugi za obiskovalce)
- uporaba 802.1q (vlan tagging) na uplink portu
- samega routing/vpn/voip/dhcp/dns/... dela ne rabim, kište bi degradiral v AP mode
- če lahko za enterprise uporabim radius backend, toliko bolje
- native vlan se uporablja za mgmt
sem poskusil dd-wrt, vendar mi VLAN ne dela pravilno... promet, ki ga ustvari client preko wifi, AP na uplinku sicer tagira, vendar tagiranega prometa, ki ga uplink switch pošlje nazaj, ne vidi. port pa, mislim, da je pravilno skonfan, saj mi AP drugega proizvajalca z drugim FW deluje

interface gi39
spanning-tree portfast
switchport trunk allowed vlan add 3,100
!
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dd-wrt firmware (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18720852 (4545) mtosev
»

Kako omejiti internet cimri

Oddelek: Pomoč in nasveti
386535 (4628) mat11
»

Nakup routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
203496 (3026) Qushaak
»

ddwrt konfig

Oddelek: Pomoč in nasveti
131911 (1486) thebaloh
»

Optika 20/20 ft. linksys wrt54g (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
789172 (5401) Pyr0Beast

Več podobnih tem