» »

Shogun 2: Total War

Shogun 2: Total War

«
1
2 3 4

Rotaidal ::


http://www.sega.com/games/shogun-2-tota...
Po 10 letih prihaja nadaljevanje prve Total war igre. Prvič bi naj dodali igri hero enote. Boji bi naj podpirali preko 50k mož na bitko.
  • zavaroval slike: Rotaidal ()

Berserker ::

Oh neee

Jaz sem upal da bojo šli delat na Rome total war 2. Že ETW ni bil več ta prava roba. Res se je začel TW z shogunom ampak je serija ravno z RTW zaslovela.

"Prvič bi naj dodali igri hero enote. Boji bi naj podpirali preko 50k mož na bitko."

Kaj misliš z tem ? Herojske enote so že od začetka serije. 50000 na bojišču ? V HD ? Bodimo realni če bo 15000 bo že dovolj, seveda nihče nebi rad gledal diapozitivov. Sam sem v Barbarion invasion doživel 12000 mož veliko bitko to pa je skoraj največ. V ETW se da z dart vader modom nastavit da je vsaka enota velika po 400 mož ampak ponovno kdo bo gledal diapozitive ?
Očitno bomo še par let čakali na pravi TW.

def0r ::

Jaajjj Vsaj na empire Total War ne merijo vec :) Shogun mi je bil najlubsi.

Warrior monks attack!:) In seveda zanimive scene gejš in nindž ko si nekoga poslal pobiti.
Koncno en Total War po nekaj casa ki ga bom kupil, ker empire sem preskocil:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: def0r ()

Rotaidal ::

ja...tudi sam sem upal na Rome 2 TW:8)

Kaj misliš z tem ? Herojske enote so že od začetka serije. 50000 na bojišču ? V HD ? Bodimo realni če bo 15000 bo že dovolj, seveda nihče nebi rad gledal diapozitivov.

IGN has an early preview, and says that hero units will make an appearance in the series for the first time, fighting alongside about 40 units that will all be upgradeable.

http://www.joystiq.com/2010/06/02/shogu...
seveda nihče nebi rad gledal diapozitivov

Potem bodo morali prilagodit pogon igre. Meni osebno je pri medieval 2 zelo upočasnilo igro pri igranju ponoči + ognjene puščice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

Mavrik ::

Zanimivo, meni je pa bil Rome precej dolgočasen (verjetno zaradi meni dolgočasnega obdobja) in se v bistvu Shoguna hudo veselim. Predvsem zaradi spremembe okolja in tematike. Upajmo samo da ne bo tak hroščat fiasko kot je bil Empire, ki ga (originalnega) nisem uspel na nobenem od mojih sistemov normalno igrat zahvaljujoč (še vedno nepopravljenim) hroščem.

Do tedaj bo pa M2:TW zdržal. Ali pa Hearts of Iron III :)
The truth is rarely pure and never simple.

BALAST ::

Empire: TW je meni najljubša, zraven seveda ne manjka DARTHMOD EMPIRE pa težavnost na HARD.

Berserker ::

Ja ogenj je hudo slabo optimiziran v celotni seriji.

Jaz bi raje videl če bi izdali dodatek za ETW v 19 stoletju, samuraji vs muškete, pač last samurai stil. Mogoče zadeva ne slaba. Ampak na splošno je zgodovina japonske bolj slabo poznana na zahodu. mogoče bomo pa le čez par let doživeli RTW v HD.
Zanimivo da je enim stari vek dolgočasen. Hanibal, alexander, cezar pa ostale vojne. Da ne omenim še vojn v indiji in tri kraljestva na kitajskem ter 1000 letni časovni trak. Vsekakor več od križarski vojn, 100 letne vojne in vdor mongolov in klanovskih spopadov. Empire ti je z 100 let vsekakor premajhen( komajda sem z indijo zavzel celotno podcelino, ameriko in del vzhodne evrope).No za pohvalit je nov finančni, diplomatski sistem pa koliko ti trgovanje prinese denarja pa zamenjava oblike vladavine, zdaj še čakam samo na zamenjavo veroizpovedi pa se kosa z Civ. serijo.

nejko8 ::

Oh nov TW!
Se pridružujem želji, da bi raje naredili Rome 2 TW.:|

Berserker ::

Glede na to da se bo dogajalo v 16 stoletju, bodo vrjetno vrjetno prisotne muškete.

def0r ::

Saj so bile tudi v shogun total war ampak se niso uporabljale pogosti. Pa se mi zdi da so bile arkebuze ki so bile nekoristne ko je malce dez zapadal:) Cim manj strelnih orozij cim bolj, pa glede na to da je samuraj v trailerju je moznost da jih ne bo.

Berserker ::

Kolikor vem z zgodovine so na japonsko muškete prinesli portugalci vključno z krščanstvom. Tako da vrjetno bodo. To je bila doba raziskovalcev pri katerih tudi japonska in zaostajala.

def0r ::

Vem samo vecinoma so prinesli outdated arkebuze kakor vem ne musket:)

Pesimist ::

Rom je bil meni najbolsi. Najbol zanimivo obdobje. Empire je katastrofa z temi puskami. Shoguna pa nisem nikdar spilal.

Berserker ::

def0r je izjavil:

Vem samo vecinoma so prinesli outdated arkebuze kakor vem ne musket:)


Saj je vseeno, isti šmorn isti učinek. Kaj hočem povedat je to , da bodo arkebuze vseeno prisotne, tudi če bo lok močnejši ali oklep, pa vendar so na evropskih tleh muškete izpodrinile viteze v težkem oklepu.

def0r ::

Jp samo sem se vedno v upanju da jih ne bo toliko in da bo samo remake starega shogun:)
Ker zaradi strelnega orozja na vsaki enoti nisem kupil Empire Total War ki mi je faljena igra :)

Berserker ::

Remake ziher nebo, poglej si razliko med MTW2 in MTW. V ETW si imel kar nekaj melee unit od konjenice do pehote, je pa res da je vsaka frakcija imela skoraj iste osnovne enote samo barve so bile drugačne.

def0r ::

No saj ce bodo pretirali z arkebuzami spet ne bom kupil:)

Berserker ::

Rotaidal ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

def0r ::

Samuraji in lokostrelci !!! :D To je to komaj cakam samo cim manj arkebuz pa kupim collectorja ce bo na voljo:)

Berserker ::

 shogun

shogun



Tole te bo malce razočaralo.

def0r ::

Well he still has swords. Samo upam da res ne bodo pretiraval..

nejko8 ::

"Hero enote" in postani screeni me vodijo v razočaranje...
Zakaj CA proba iz dobrih tematik narediti neresnične in mitološke zadeve. Namesto t.i. "igrice" naj raje naredijo nekaj kar bo spominjalo na simulacijo zgodovine, vojn in bitk ala Europa Barbarorum za R:TW.

Še sreča da se v roku enega ali dveh let lahko nadejam izida Europa Barbarorum II za M2: TW.

Berserker ::

nejko8 je izjavil:

"Hero enote" in postani screeni me vodijo v razočaranje...
Zakaj CA proba iz dobrih tematik narediti neresnične in mitološke zadeve. Namesto t.i. "igrice" naj raje naredijo nekaj kar bo spominjalo na simulacijo zgodovine, vojn in bitk ala Europa Barbarorum za R:TW.

Še sreča da se v roku enega ali dveh let lahko nadejam izida Europa Barbarorum II za M2: TW.


Še dve leti za razvoj EB 2 ? Mnja dolgo rabijo. Upam da bodo popravili držanje orožija, predolge bitke z melee enotami, premočne skirmisherje in lokostrelce.

Te hero enote bodo itak imele bodyguarde podobno kot generali tako da tu ni nekaj hudega.

delf966 puške bodo pa če bentiš na njih, zgodovinsko so muškete ravno v tistih časih prišle v ospredje, tudi na japonskem, čeprav se je dolgo ohranilo klasično bojevanje.

def0r ::

Ah saj sm tudi bral malce zgodovino zdajle okoli 1550 so kar dosti ze arkebuze uporabljali, no FU ker si mi zadnje upanje za ta spil vzel:)

Berserker ::

Glej ena ali dve enoti bosta z mušketami ostalo je melee, podobno kot v Medievalu 2. Sicer te ne razumem, se pravi mene bi motile grenate pa zato strelskih špilov nebi igral zaradi tega.

Trenutno igram Third age mod pa je bitka: naši(isengard) 3 X 3700 vs(rohan) 2 X 3100 mož, mega bitka, PC pa je ful zašvicu.

Zgodovina sprememb…

def0r ::

Am kako bi rekel empire total war zaradi tega nisem kupil, ker so mi boji z musketami dolgocasni in taktike ki so jih u porabljali takrat me tudi nikoli niso zanimale

g. Oden ::

def0r je izjavil:

Am kako bi rekel empire total war zaradi tega nisem kupil, ker so mi boji z musketami dolgocasni in taktike ki so jih u porabljali takrat me tudi nikoli niso zanimale


Resnično dvomim, da bo bojevanje v Shogun 2 podobno kot v Empire samo zaradi dveh ali treh enot z mušketami. Sicer pa je zgodovinsko dejstvo, da je prišel v tistem času v uporabo na Japonskem smodnik in bi bilo nelogično, če strelnega orožja ne bi bilo v igri. Se pa strinjam, da je neke "hero" enote nesmiselno vsiljevat v zgodovinsko igro (v kolikor ne gre za resnične zgodovinske osebnosti...).

Berserker ::

Kolikor sem bral intervjuje naj bi dodali bitke v slogu pomorskega izkrcanja, recimo če bo AI imela posadko ob morju in boš ti izkrcaval enote bo prišlo do takšnega klasičnega izkrcanja in bitke.

Rotaidal ::

nejko8 ::

Shogun 2: Campaign map first look: http://forums.totalwar.org/vb/showthrea...

Berserker ::

Tole pa ni ravno tipična TW mapa je še kar detailirana pa kamera je spremenjena.

Če koga zanima, zunaj je mod Rome Surrectum 2, izboljša grafiko v RTW, sploh rastje,bolj detailirane enote(niti ena enota ni iz vannile RTW), izboljšana umetna pamet(pomorske invazije) in nove frakcije.

nejko8 ::

Če koga zanima, zunaj je mod Rome Surrectum 2, izboljša grafiko v RTW, sploh rastje,bolj detailirane enote(niti ena enota ni iz vannile RTW), izboljšana umetna pamet(pomorske invazije) in nove frakcije, vendar se po zgodovinski natančnosti ne more primerjati z Europa Barbarorum.


popravljeno :D

Berserker ::

EB sem igral pred letom, boji so trajali predolgo kakor tudi tu, ampak tukaj se začne že ko je Hanibal že v Italiji, priporočam da probaš. Zgodovinske natančnosti ni pa ne pri enem ne pri drugem ampak se oba enako približata temu delno.

guest #44 ::

Blah japonska...boooring.

def0r ::

guest #44 je izjavil:

Blah japonska...boooring.

Nacin bojevanja bo dober vseeno, shogun 1 mi je bila super.
Empire total war je pa mene stran odgnala.

Pesimist ::

jaz bi nejreje imel rom 2

begy ::

Očitno so kar dodelali cinematografijo :D
hehehe

BALAST ::

Če koga zanima, zunaj je mod Rome Surrectum 2, izboljša grafiko v RTW, sploh rastje,bolj detailirane enote(niti ena enota ni iz vannile RTW), izboljšana umetna pamet(pomorske invazije) in nove frakcije.


Trenutno jo igram raje kot SC2! Res odlično izpeljan mod, dobri detajli, res kapo dol.

nejko8 ::

Berserker ::

Mapa je lepo detailirana, upam da bodo še tako male reke prikazane ali pa vasice( in ne da so kot v ETW naključno v vsaki bitki)v bitkah in imele pomen. Nekaj pa je narobe pri mapi ali malo neumno, mapa bo očitno zakrita kar je na takšno državo/otočje malo čudno saj so morali japonci vsaj poznat obliko svoje dežele in kje leži kakšno mesto, če ne prostaki pa vsaj trgovci in shoguni klanov. To je skoraj tako kot bi rimljani nebi poznali Italije v začetku osvajanja.
Balast z katero raso igraš ?

Zgodovina sprememb…

nejko8 ::

Nekaj pa je narobe pri mapi ali malo neumno, mapa bo očitno zakrita kar je na takšno državo/otočje malo čudno saj so morali japonci vsaj poznat obliko svoje dežele in kje leži kakšno mesto, če ne prostaki pa vsaj trgovci in shoguni klanov. To je skoraj tako kot bi rimljani nebi poznali Italije v začetku osvajanja.


tudi sam sem takega mnenja

ABX ::

nejko8 je izjavil:

Nekaj pa je narobe pri mapi ali malo neumno, mapa bo očitno zakrita kar je na takšno državo/otočje malo čudno saj so morali japonci vsaj poznat obliko svoje dežele in kje leži kakšno mesto, če ne prostaki pa vsaj trgovci in shoguni klanov. To je skoraj tako kot bi rimljani nebi poznali Italije v začetku osvajanja.


tudi sam sem takega mnenja


Namesto fog of war bi lahko uporabili kakšno staro mapo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ziga1990 ::

kdaj bo pa pri nas?

Rotaidal ::



:)

bluefish ::

Na Steamu je kot datum izida naveden 15. marec.

Berserker ::

Super je tole. Motijo me le te označbe oz zastave na hrbtu vojakov (estetsko je grdo :) ) ter nekakšne vreče na hrbtu konjenikov.

Berserker ::

Danes probal demo , zanimiva igra, enote se hitro odzivajo na ukaz. Tudi animacije bojevanja so boljše ter nove funkcije. Sicer ima moj računalnik samo 2 Gb ram mi je igra še kar lepo delala na medium (število vojakov dam vedno na ultra). Mi je pa sapo vzelo ko sem videl da je demo velik 6 Gb.

rezator ::

Tr33k a je boljše kot empire ali Napoleon? Ker tedva so meni osebno samo minus za total war serijo? Vidim, da si probal demo. Jaz bom kar na počakal do 15.3. Samo pa me zanima ali se po tvoje lahko kosa z Rome ali pa Medieval 2, ker sta daleč najboljša špila, kar sem jih jaz igral.
Some people feel the rain. Others just get wet.

BALAST ::

Zbrani opisi Shogun 2: Total War.

Že pred izzidom okoli 15 opisov in "najpogostejša" ocena 9/10.

Pa ne se sekiral z Limited Edition verzijo, ki jo je edino možno kupit v škatelni verziji. Ni veliko dodatne vrednosti, razen da napumpa ego. :P
Doda samo eno točko pri izkušnjah v MP, ter nek edinstven oklep, ki se ga tekom igre odklene vsem igralcem, v SP odklene Hatorri klan (drage enote) in še dodatne zgodovinske bitke.

MP bo postal zelo zanimiv aspekt z vključevanjem v MP klane. Čeprav je možnost da bodo večji klani, max 500 igralcev, hitreje napredovali, to ne pomeni da bodo "kaj veliko boljši" proti ostalim manjšim, ker je razvijalec omejil število nadgradenj. Več o tem.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Total War: Attila

Oddelek: Igre
71614 (1220) galu
»

Total War: Rome II (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20036453 (22433) Pipi_Karamba
»

Slovenska RTS liga

Oddelek: Igre
61186 (909) Pipi_Karamba
»

Medieval 2: total war

Oddelek: Igre
405569 (3914) Berserker
»

Empire: Total War (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20414521 (7761) nejko8

Več podobnih tem