» »

Dvojedrniki na voljo za mobilne telefone

Dvojedrniki na voljo za mobilne telefone

HotHardware - Če vam gigahertčni procesorji osnovani na arhitekturi ARM, ki ji je že mogoče najti v zmogljivejših mobilnih telefonih (HTC-jevi HD2, Desire ter Googlov Nexus One, Samsungov Galaxy, najverjetneje tudi prihajajoči iPhone, itd.), ne zadoščajo, brez skrbi. Qualcomm je namreč ravno pred kratkim pričel z razpošiljanjem prvih inženirskih primerkov svojih čipov Snapdragon iz tretje generacije. Ti bodo uporabljali dvojedrno zasnovo centralnega procesorja, ki bo tekel z vse do 1,2 GHz.

Tretjo generacijo serije Snapdragon bosta tako sprva sestavljala čipa MSM8260 in MSM8660, ki bosta, kot že rečeno s frekvenco do 1,2 GHz, sposobna gladko predvajati videoposnetke v polni visoki ločljivosti (1920 x 1080 pik - najverjetneje s pomočjo namenskega dekoderja). Obenem bosta omogočala udobno uporabo zaslonov z večjo ločljivostjo, vse do 1280 x 800 pik. Za primerjavo si lahko ogledate trenutno trojico prej naštetih HTC-jevih mobilnih telefonov, v katerih se nahajajo procesorji Snapdragon iz prve generacije in tečejo pri 1 GHz ter uporabljajo zaslone z ločljivostjo 800 x 480 pik.

In razlogi za Intelovo uporabo arhitekture x86 postajajo še šibkejši.

56 komentarjev

«
1
2

Good Guy ::

ja in zraven sebe boš nosu akumulator da ti bo telefon zdržov 10 min pogovora
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Frgazor ::

Tako hudo pa spet ni. Moj telefon ima 800MHz procesor, pa baterija traja zelo dolgo.

destroyer2k ::

rovtar

ARM ima izjemno nisko porabo.

SuperKobeD ::

Pri dvojedernih procesorjih naj bi se poraba ob majni obremenitvi celo zmanšala. Sem bral uradno razlago s strani Qualcomma ampak se ne spomnim kaj točno je pisalo. Predvidaevam da bo lahko zaradi dveh jeder procesor delal na nižji napetosti. Ob polni obremenitvi pa tako ali tako noben procesor ni pretirano varčen.
[With the lights out]

driver_x ::

Visoko zmogljive naprave in nizka poraba ne gre skupaj. Vsaj v takem smislu ne, da bi imel telefon, ki bi ti lahko cel teden predvajal HD filme ter bil ob tem še majhen in lahek. Gre pa razvoj naprej v obeh smereh: večajo se zmogljivosti in manjša se poraba. Se mi pa zdi, da trenutne zmogljivosti baterij ne dohajajo vseh zahtev ostale opreme, vsaj v večini primerov ne.

Good Guy ::

destroyer2k je izjavil:

rovtar

ARM ima izjemno nisko porabo.


nizka poraba je to da ti telefon ob normalni porabi zdrži 4-5 dni...

sm še zmeraj mnenja da je telefon le telefon.. vse ostale zahtevnješe zadeve naj prepustijo računalnikom
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

smash ::

zadovoljiva porabi bi bila že to, da bi mobilnik zdržal vsaj cel dan...

trenutno moj htc magic ob vsakodnevnem polnjenju komaj dočaka konec dneva

SuperKobeD ::

@rovtar

Telefon že dolgo ni več le "telefon" ;) Je pa pri računalnikih ta problem na ga ne morem spravit v žep...
[With the lights out]

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Ti razni MM telefoni so navadni k*rac... imam BB, ki sicer ni neki MM telefon, pa vseeno baterija zdrzi komaj cel dan (to ni 24h). Pa sem bil vcasih jezen na Ericsson GA-628, ki je zdrzal 2-3 dni :))

Gregor P ::

Samo WLAN povezavo vklopim pa je konec zabave na teh pametnih mobilnikih, vsaj kar se baterij tiče. Tako da bodo pčasi res morali kaj revolucionarnega storiti v to smer
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

keitai ::

Čist ok je, da gre razvoj takole naprej in bodo telefoni kot švicarski noži, za tiste, ki hočete le osnovno funkcionalnost od telefona pa nokia in druge firme še vedno delajo telefone, ki po funkcijah ostajajo v letu 2004. Torej kupte si tiste dumbdown telefone, kjer zdrži baterija 4-5 dni, pustite nam te kjer zdrži 2 dni ob normalni uporabi ali 1 dan ob večji in se nehajte bunt ffs.

WyattEarp ::

Moj Vivaz, k ma 720Mhz cpu mi zdrži 3-4 dni, pa slikam dost, pa kličem tud, ok, če GPS rabim al pa igrco kako zaigram, pol se zmanjša, drgač pa kar dobro dela.
Mislm pa, da naj namest da razvijajo ne vem kaj vse... se malo posvetijo tud baterijam! Beremo velikrat kako so iznajdl baterije, k bodo ne vem kaku dobre... mamo pa še skuz slabe! mislm, da z današnjo tehnologijo, bi take baterije da bi 14 dni zdržale brez problema naredil. bereš kdaj kak članek, da majo baterijo, k bo 100 al 1.000 krat bulša kot danes, samo to je vse na papereju in naredijo nič. loleti!.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

r0ker ::

keitai je izjavil:

Čist ok je, da gre razvoj takole naprej in bodo telefoni kot švicarski noži, za tiste, ki hočete le osnovno funkcionalnost od telefona pa nokia in druge firme še vedno delajo telefone, ki po funkcijah ostajajo v letu 2004. Torej kupte si tiste dumbdown telefone, kjer zdrži baterija 4-5 dni, pustite nam te kjer zdrži 2 dni ob normalni uporabi ali 1 dan ob večji in se nehajte bunt ffs.


+100

@smash radio ROM menjaj al pa nesi popravit telefon ker je očitno pokvarjen

JesusChrist ::

r0ker je izjavil:

keitai je izjavil:

Čist ok je, da gre razvoj takole naprej in bodo telefoni kot švicarski noži, za tiste, ki hočete le osnovno funkcionalnost od telefona pa nokia in druge firme še vedno delajo telefone, ki po funkcijah ostajajo v letu 2004. Torej kupte si tiste dumbdown telefone, kjer zdrži baterija 4-5 dni, pustite nam te kjer zdrži 2 dni ob normalni uporabi ali 1 dan ob večji in se nehajte bunt ffs.


+100

@smash radio ROM menjaj al pa nesi popravit telefon ker je očitno pokvarjen

+1

Poldy ::

Je pa tudi res, da v pametne telefone bašejo neuporabne funkcije.

Da gledaš na telefonu FullHD filme???

lurker ::

@smash radio ROM menjaj al pa nesi popravit telefon ker je očitno pokvarjen
A pol so vsi magic-i pokvarjeni?!

keitai ::

Poldy si kdaj slišu za tv out na telefonih? Vedno več jih bo imel hdmi, torej imaš fullHD tv/lcd monitor, imaš telefon, ki predvaja fullHD in ima tv out = PROFIT.

kihc ::

tole + nvidia ion (2+) + netbook/nettop = zmaga
x

dejanslo ::

A ni ta zmogljivost predvajanja/snemanja HD odvisna večinoma od tega dekodirnika? Mislim, da bo večja uporabnost teh x2 v večjih zadevah, kjer večopravilnost pride bolj do izraza - iPad npr..
There`s More Than One Way To Do It

destroyer2k ::

WyattEarp

Saj baterije so vedno bolše. Problem je da komponente vedno več porabijo.

Drugače če bi pa rad imel telefon ki zdrži 14 dni zakaj je ne kupiš? Nekateri telefoni so samo zato namenjeni, ampak ni barvnega ekrana itd.

Opkow ::

Evo to je telefon za vas, ki zelite, da vam zdrzi dolgo brez polnjenja.
Motorola F3
Baterija naj bi zdrzala dobra 2 tedna.

djordjevic ::

Če človeku ni fetiš polnit telefona pred spanjem, ga še ni treba imeti za debila.
No grave is deep enough to keep us in chains.

bluefish ::

Vedno znova lahko beremo o takih in drugačnih mobilnikih (od dvojedrnih do tistih z über velikim zaslonom), baterije pa se niso kaj razvile.
Seveda na vsake toliko časa prikaplja novica o oh in sploh revolucionarni izdelavi celic, samo kaj bolj konkretnega pa očitno še nekaj časa ne bomo dočakali.

Gregor P ::

Opkow je izjavil:

Evo to je telefon za vas, ki zelite, da vam zdrzi dolgo brez polnjenja.
Motorola F3
Baterija naj bi zdrzala dobra 2 tedna.

Imam tudi ta telefon in lahko potrdim, da baterija drži 2 tedna (torej če je zgolj ves čas v času pripravljenosti) :D ... je pa pisanje kratkih sporočil (SMS) korak nazaj pred običajnimi uveljavljenimi navadnimi telefoni oz. prazgodovinsko, če se izrazim drugače:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

bluefish ::

Ali pa Nokia E52, ki ima za razliko od Motorole še kako funkcijo.

djordjevic ::

Oziroma E71/E72(če ostanem pri Nokiah).
No grave is deep enough to keep us in chains.

$%&/() ::

gigahertčni :))

PrimozR ::

Good Guy je izjavil:

destroyer2k je izjavil:

rovtar

ARM ima izjemno nisko porabo.


nizka poraba je to da ti telefon ob normalni porabi zdrži 4-5 dni...

sm še zmeraj mnenja da je telefon le telefon.. vse ostale zahtevnješe zadeve naj prepustijo računalnikom

J asuper zate, nekateri hočemo od telefona več. In nam ni problem priklopiti napajalnega kabla vsako noč/vsake 2 noči. Kolikor zdrži npr. HTC Desire, odvisno od uporabe.

jRk0 ::

e51, e52 - skoraj 1 tedn baterija, ma pa prakticno vse
You fuck up once, you loose two teeth.

PrimozR ::

Poldy je izjavil:

Je pa tudi res, da v pametne telefone bašejo neuporabne funkcije.

Da gledaš na telefonu FullHD filme???

Ne, ampak telefon priklopiš na 50'' LCD TV in tam gledaš omenjeni film :)

bluefish je izjavil:

Vedno znova lahko beremo o takih in drugačnih mobilnikih (od dvojedrnih do tistih z über velikim zaslonom), baterije pa se niso kaj razvile.
Seveda na vsake toliko časa prikaplja novica o oh in sploh revolucionarni izdelavi celic, samo kaj bolj konkretnega pa očitno še nekaj časa ne bomo dočakali.

Spet pozabljate, da so novice o revolucijah glede na da našnje razmere. Za vse pa velja, da bodo prišle ven v nekaj letih. Tako nimamo revolucionarnega rpeskoka ampak zgolj evolucijsko napredovanje. Torej baterije se stalno izboljšujejo, ampak ne z velikimi skoki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

LordPero ::

Desire in N900 sta lačna vsak dan, pa me nič ne moti, ker ne vem kdaj sem zadnjič bil več kot 24h nenapovedano daleč od elektrike (oz. nasploh USBjev). Če pa grem kdaj kam itaq vem vnaprej & lahko vzamem še kak starejši telefon, ki zdrži cel teden oz. prej omenjenih ne uporabljam za nič drugega kot klice (torej WiFi & BT off, 2G, minimalna osvetlitev, po možnosti itaq znižana voltaža CPUja na Nokii).

Če pa že gledam filme na TVju, ugasnem ekran na telefonu, kar opazno podaljša čas predvajanja.
LordPero

Poldy ::

Omenjeni telefon ne more predvajati fullHD resolucije na nobenem televizorju, torej ne vidim smisla. Upam da vsaj baterija zdrži do konca filma.

Pa tudi, imaš denar za 50" TV, imaš denar za telefon, ki ga lahko uporabljaš za vaservago in igraš klavir sedemprstno na eni oktavi (tu sem moral iti srat), nimaš pa za en normalni HD predvajalnik.

Baterija, to bi bilo nekaj...

PrimozR ::

Kdo je rekel da nimaš denarja za HD predvajalnik? Prideš k frendu, film imaš na telefonu, priklopiš in gledaš.

destroyer2k ::

Glede baterije je to najlažje rešiti, tisti ki se vam ne da polniti vsaki dan kupit telefon, ki zdrži 14 dni baterija. Tisti ki pa rabimo bolše telefone pa bomo zadovolni z dnevnim polnenjem (dejansko da rabimo ne za šminkarijo).

Icematxyz ::

Qualcomm in njegov mobilni dvojedrnik in njihov strojni dekoder za WebM v telefonu. All I need!

Gregor P ::

LordPero je izjavil:

Desire in N900 sta lačna vsak dan, pa me nič ne moti, ker ne vem kdaj sem zadnjič bil več kot 24h nenapovedano daleč od elektrike (oz. nasploh USBjev).

Ravno te dni mi je določeni pametni mobilnik sporočil oz. opozoril, medtem ko sem ga imel priklopljenega na USB računalnika, da uporablja več baterije kot se lahko sproti polni:D (ok že res da sem preko njega na polno dl, pa gledal v živo poročila, pa izvajal še kakšen proces vmes, ampak sem pa prvič v življenju doživel takšno sporočilo8-)).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

PrimozR ::

iPhone? :)

Gregor P ::

Vsa ta opravila sem opravljal naenkrat ;)8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kitara8 ::

a gdo proda samsung galaxy :D

shadeT ::

Gregor P je izjavil:

Vsa ta opravila sem opravljal naenkrat ;)8-)

Kater telefon to? Haha hudo :)

Imam N900 ki mi komaj zdrži cel dan. Seveda je navit iz 600 na 1150 MHz in 90% časa WiFi ali 3G. Baterija me sploh ne briga koliko zdrži, itq imam še 2 dodatni bateriji in menjam po potrebi. Zakaj bi kompliciral, če mi je pa važna samo funkcionalnost in hitrost mobilnika, ne pa 14 dni brez polnjenja. Vsakemu svoje.

krneki0001 ::

Imam ipaq614c, ki ni ravno varčna zadeva(noben ipaq ni bil ravno varčen z energijo) in na njem windows mobile 6.5.3. Zadeva mi je v času NT konference zdržala 4 dni, pa sem preko wifija brskal po spletnih straneh (pisanje in oddajanje vprašalnikov po vsakem predavanju, vpogledi v urnik, kdaj je kaj na sporedu (za windows mobile si si potegnil z neta program in si imel stalno dostop do urnika), klicaril naokoli, pošiljal SMS-e,....
Ko sem v četrti dan zvečer prišel domov, je bilo še 20% baterije, filat pa sem ga dal v petek zjutraj v službi, ko sem ga sinhroniziral z računalnikom. Baterija je pa 5Wh - 1590mAh in 3,7V. Sam telefon pa ima 520MHz procesor(navit na 624MHZ), 128Mb rama in 256Mb roma, naloženih je pa kr nekaj programov, vendar vsakega izklopim po uporabi in izklopim vse povezave do neta, ko telefona ne uporabljam (sinhronizacija z mailom je lahko tudi po potrebi - ročna, ne da ti telefon preverja vsakih par minut za nov mail).

Vsi jamrate, da vam telefoni zdržijo dan, mogoče dva. Pa kaj ste to cel dan na telefonu, cel dan brskate po netu in pošiljate sms-e, da se baterija tako hitro sprazni? Al imate zanič polnilce, ki samo nahitro dopolnijo baterijo in ta zgublja na kapaciteti iz dneva v dan? Baterijo se sprazni do konca in se jo šele potem napolni - vedno je bilo to bolje kot dopolnjevanje baterije.

nekikr ::

A potem če pravilno polnim iPhone mi bo zdržal dva tedna? ;)

krneki0001 ::

Za denar ki si ga zapravil za iphone bi že telefon dobil.

Limit-sky ::

"Vsi jamrate, da vam telefoni zdržijo dan, mogoče dva. Pa kaj ste to cel dan na telefonu, cel dan brskate po netu in pošiljate sms-e, da se baterija tako hitro sprazni? Al imate zanič polnilce, ki samo nahitro dopolnijo baterijo in ta zgublja na kapaciteti iz dneva v dan? Baterijo se sprazni do konca in se jo šele potem napolni - vedno je bilo to bolje kot dopolnjevanje baterije."

Ne vem sicer za druge telefone, ampak za iPhone to zagotovo ne drži.

driver_x ::

krneki0001 je izjavil:

Baterijo se sprazni do konca in se jo šele potem napolni - vedno je bilo to bolje kot dopolnjevanje baterije.


To je bilo res pri starejših, NiCd baterijah, ki so imele spominski efekt. Novejše baterije tega stranskega učinka nimajo več. Je pa res, da prihaja do napake v čipu za polnjenje baterije, ki s časom nima več pravega podatka o stanju baterije - pri tem podatku pride do napake pri vsakem polnjenju. Ta čip je potrebno potem resetirati. Na starem HP-jevem notebooku se je to naredilo iz biosa, HTC-jevi telefoni pa čip resetirajo, če se baterija izprazni do konca (nisem siguren za vse modele). Videl sem tudi že prenosnike z "iztrošenimi" litijevmi baterijami, ki so jim ročno resetirali ta čip, baterija pa je bila spet "nova".

nekikr je izjavil:

A potem če pravilno polnim iPhone mi bo zdržal dva tedna? ;)


Ali je iPhone sploh potrebno polniti? Sem mislil, da se kar sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

Limit-sky ::

"Ali je iPhone sploh potrebno polniti? Sem mislil, da se kar sam."
sammy, iz tvojih strokovnih izkušenj preko izložb, bi pa že lahko to vedel.

driver_x ::

Saj zato sprašujem, ker v izložbi ni bilo kabla.

LordPero ::

Gregor P je izjavil:

LordPero je izjavil:

Desire in N900 sta lačna vsak dan, pa me nič ne moti, ker ne vem kdaj sem zadnjič bil več kot 24h nenapovedano daleč od elektrike (oz. nasploh USBjev).

Ravno te dni mi je določeni pametni mobilnik sporočil oz. opozoril, medtem ko sem ga imel priklopljenega na USB računalnika, da uporablja več baterije kot se lahko sproti polni:D (ok že res da sem preko njega na polno dl, pa gledal v živo poročila, pa izvajal še kakšen proces vmes, ampak sem pa prvič v življenju doživel takšno sporočilo8-)).


Nekatere mama ploščice dejansko (včasih/na trenutke/vedno) niso sposobne dat dovolj iz sebe za filat telefon (odvisno od napajanja plate in koliko da na USB, odvisno od PSUja in konec koncev tudi standarda v primeru prvogeneracijskega USBja). Vidiš lahko že razliko, kako hitro ti kje nafila talefon.
LordPero

Limit-sky ::

LordPero je izjavil:

Gregor P je izjavil:

LordPero je izjavil:

Desire in N900 sta lačna vsak dan, pa me nič ne moti, ker ne vem kdaj sem zadnjič bil več kot 24h nenapovedano daleč od elektrike (oz. nasploh USBjev).

Ravno te dni mi je določeni pametni mobilnik sporočil oz. opozoril, medtem ko sem ga imel priklopljenega na USB računalnika, da uporablja več baterije kot se lahko sproti polni:D (ok že res da sem preko njega na polno dl, pa gledal v živo poročila, pa izvajal še kakšen proces vmes, ampak sem pa prvič v življenju doživel takšno sporočilo8-)).


Nekatere mama ploščice dejansko (včasih/na trenutke/vedno) niso sposobne dat dovolj iz sebe za filat telefon (odvisno od napajanja plate in koliko da na USB, odvisno od PSUja in konec koncev tudi standarda v primeru prvogeneracijskega USBja). Vidiš lahko že razliko, kako hitro ti kje nafila talefon.


Nekateri proizvajalci MB že izdajajo upgrade driverjev za USB. Zaradi vse večje prodaje iPadov, ki potebujejo več elektrike za polnjenje preko USBja. Pa tudi za druge tablete in telefone bo koristno.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družina Galaxy A bo ugodna

Oddelek: Novice / Android
125759 (4275) GTX970
»

Prihaja LG G2 Mini

Oddelek: Novice / Android
237266 (5103) FlyingBee
»

Moto X prihaja 1. avgusta

Oddelek: Novice / Android
154814 (3919) klinker
»

HTC predstavil One (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5213672 (11429) PrimozR
»

HTC pripravlja svoj tablični računalnik

Oddelek: Novice / Android
94651 (3697) igor0203

Več podobnih tem