» »

Samsung galaxy s

Samsung galaxy s

««
7 / 35
»»

LuGi ::

Sej ne da obstaja 100 tem ne to vprasanje..:|

do 22eur ni davka-carina

Lion29 ::

aham, no mene bi skup prislo nekje 40e

se pravi nekje 20%? 8-9e?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Dr_M ::

Vse gre cez carino, brez skrbi :)

Sam ce bo bl mejhn znesek, pomoje ne bodo nc racunal. Ampak to pomeni mogoce 10-20EUR.

Aja, si ze dobil odgovor :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

amacar ::

Tole sem enkrat dobil od kolegice ki dela na carini:

Če bo uvažal sam in blago ne bo "komercialne narave" - kar pomeni, da ni namenjeno prodaji (to nekako oceni carinik) in če bo to prijavil kot potnik v letalskem (ali pomorskem) prometu, potem je predpisana oprostitev za blago do skupne vrednosti 430 EUR.

Če pa gre za "pošiljko zanemarljive vrednosti" - torej pride preko pošte ali hitre pošte, pa je oproščeno blago do skupne vrednosti 150 EUR. V tem gre le za carinsko oprostitev, DDV pa se plača. Za DDV je namreč predpisana oprostitev le do vrednosti 22 EUR.

Torej:
- letalski promet: vseh dajatev prosto do 430 EUR
- po pošti, hitri pošti: do 22 EUR vseh dajatev prosto
od 23-150 se plača DDV
od 150 narpej se plača carina in DDV

Pri pošti ali hitri pošti je problem v tem, da se v osnovo za obračun dajatev vštevajo tudi stroški pošiljanja, kar pomeni ,da se vrednost oprostitve s tem še zniža. Poleg tega prejemnik ponavadi plača še stroške pošte ali storitve npr. DHL, ki nastopa kot špediter za prejemnika.

LuGi ::

Lion29 je izjavil:

aham, no mene bi skup prislo nekje 40e

se pravi nekje 20%? 8-9e?


Ce kupujes preko DX pac kupi vsak artikel posebi.. se lepo izognes carinski ;)

Lion29 ::

lol :D..haha. kul
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

yani2000 ::

Twitter je tvoj prijatelj:
http://twitter.com/SamFirmware/statuses...
http://twitter.com/SamFirmware/statuses...
http://twitter.com/SamFirmware/statuses...
:D
Upajmo da se bo kaj dobrega razvilo iz tega, da ne bomo iz meseca v mesec kot jaro kačo čakali na tisti pravi popravek! :|

JohanP ::

vse kar poželite, flashanje, odklepanje, skrite kode,..... :
http://forum.xda-developers.com/showthr...

Pegart ::

Ok, končno sem novopečeni lastnik Galaxy S-a in me zanima nekaj stvari. Kupljen je bil pri Simobilu in sem opazil, da se ob prižiganju in ugašanju pokaže Vodafone-ov logo, pravtako je nekaj nastavitev (internet ipd.) Simobilovih in me zanima, če se da to odstraniti (za internet ipd. vem, da se da, me bolj zanima tisti logo) oz. mi priporočate, da odstranim ali sploh ne??? V bistvu bi bil najbolj vesel, če bi bil telefon, kot bi ga kupil direktno iz tovarne!

In še, ste dobili zraven kakšen CD slučajno ter poleg in-ear slušalk še gumice različnih velikosti? Pravkar vstavil še SIM in ob zagonu zahteva neko kodo za odklep omrežja. Sklepam, da je telefon zaklenjen, čeprav naj ne bi bil??!

M-XXXX ::

Če te vpraša za kodo omrežja je telefon zaklenjen ja.

LuGi ::

Na simobilu ti ga bodo zastonj odklenili.. traja par minutk ;)

Boot splash screen se tudi da zamenjati (google boot splash screen..)

Sicer aparata nimam vec ampak poleg ni bilo nobenega cdja ter gumic.

PacificBlue ::

"Boot splash screen se tudi da zamenjati (google boot splash screen..)"

Izklopis ga z lag fixom(najdes na Marketu). Pa se drugace ti pohitri delovanje aparata, tako da priporocam.

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

rooted and lagfix applyed... piece of cake... do not see any visible improvements
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

$%&/() ::

Evo, tudi sam sem včeraj postal lastnik SGS-a (Mobitel, 24x15EUR). Kot nekdanjega lastnika iphona 2g me je najbolj navdušil prav zaslon, prav tako pa tudi hitrost in odzivnost. Malo me skrbi, da bo telefon sčasoma postajal vse bolj počasen in neodziven zaradi bojda flawed file sistema (o tem sem nekaj prebral po raznih forumih). Zanima me, ali je to na 2.2 androidu še vedno problem (froyo je bil namreč že naložen na telefonu, ko sem ga prejel)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: $%&/() ()

LuGi ::

Še vedno je problem.. RFS filesystem = jajc

In verjetno tudi bo ostal ker samsung support je porazen.. lagfix popravi deloma to bedarijo od samsunga ;)

$%&/() ::

alright, no handset's perfect i guess

Zakaj pa task manager prikazuje samo 304MB RAM-a?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: $%&/() ()

Mitja358 ::

Tudi jaz sem pred nakupom, ampak mi je na Simobilu dejal, da bom kar nekaj časa čakal, saj so težave z zasloni (s proizvodnjo). A bo sploh še prišel?

js osebno ::

Menda da so ga nehali proizvajati. Sem že nekajkrat opozoril v tej temi..
Naslednik pride ~februarja 2011.

PacificBlue ::

Zakaj pa task manager prikazuje samo 304MB RAM-a?


Toliko je na voljo se prostega pomnilnika, ostalo poberejo aplikacije.

Drugace pa lagfix je meni zelo pohitril telefon. Res pa je, da nimam kaj prevec aplikacij gor.

Mitja358 ::

js osebno je izjavil:

Menda da so ga nehali proizvajati. Sem že nekajkrat opozoril v tej temi..
Naslednik pride ~februarja 2011.


Torej raje telefona sploh ne naročam (ker bom čakal do neznanega časa po Simobilovem podatku) in vzamem raje katerega drugega (če se mi mudi) oz. počakam na naslednjika?

detroit ::

le kaj boš drugega vzel:P Razen seveda če si zadovljen s povprečjem, potem lahko na istem ostaneš hehe
Skero

Mitja358 ::

:D Sedaj sem zasledil Samsung Captivate, ki zgleda tudi hud. Samo pri nas ga verjetno ne bo ali pač? Sicer ima itak isti zaslon tako da ...

Lion29 ::

captivate je isti kot pr nas le malenkost drugaceno zunanjost ima in mislim, da je zaklenjen na enega operaterja
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Pegart ::

Kako je s temle? Se s tem appom res tako preprosto roota? In, mi root razveljavi garancijo? Hvala za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pegart ()

Dr_M ::

Nevem kaj se tok bojite zarad garancije. Enostavno unrootas in to je to.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pegart ::

Lej, ni mi probelm unrootat, samo nisem vedel, da se z unrootanjem nazaj "pridobi" garancijo!

Lion29 ::

sej je nikoli ne "izgubi"
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Pegart ::

No, to sem prej spraševal, ampak se po odgovoru Dr M sklepal, da jo. Hvala za odgovor.

Dr_M ::

Mimogrede, ta vikend sem malo testiral wifi in GPS.
GPS dejansko dela, sicer se je na zacetku malo lovil, je shodil po parih minutah in potem je slo vse bp.
Pri wifi so pa precej dvignili upload, prej sem komaj dosegel 4mbit, zdej gre cca 10-11mbit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Grey ::

GPS sem tudi jaz testiral na Froyu (relacija Ljubljana - Novo mesto) in deluje super...zelo malo zamika ima. Ponavadi je namesto zaostajal, prehiteval ali pa sem samo jaz tako dojemal sliko :)))

Pegart ::

Ok, zdaj pa rabim malo pomoči, ker sem totalen noob na temu področju. Namestil sem RyanZA's OCLF 2.0 in rootal telefon, in mi pravi tole:


Kakšen correct key sequence potrebuje?:O

Hvala za pomoč.:P

Dr_M ::

Tri tipke za recovery mode.:))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pegart ::

Aaa, kreten. Sem ponesreči vključil forced upload in ne znam ven.:)) Spet malo pomoči, prosim.:P

Lion29 ::

jaz sem isto naredil in sem pol sel na forum brat in videl, da je bolje, da si instaliras Win aplikacijo, vklopis na telefonu usb debug mode, prikopis telefon z racunalnikom in zalaufas aplikacijo.... pocakas nekaj casa in WOILA!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Pegart ::

To že. Ampak trenutno je telefon v temu mode-u in ne znam ven pa bi rad šel? Rad bi ga rebootal. Verjetno ni dobro, če kar baterijo odstranim...

Dr_M ::

Jup, vzemi baterijo ven in ponovi (pravilen) postopek :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

stench ::

Mogoče še ima kdo podoben problem kot jaz in sicer po update mi ne deljuje edge oziroma mi sploh ne deluje mobilni internet!??. prek wifi ni problema!
Kakšna ideja zakaj tako?

Lion29 ::

valda, saj moras na novo zrihtat connect podatke za simobil/mobitel.... klici tja, ti bodo pomagali pr nastavitvah
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

stench ::

Ima kdo nastavitve za Mobitel, ker se mi ne da ukvarjat z njimi.

Gandalfar ::

stench ::

detroit ::

eko jst sm ga dobil in je že 2.2. Na onem quadrant testu sem imel okol 950 indeksnih točk (or whatever tisto je) po voodoo lagfixu pa samo 1400-1600 tako da očitno 2.1 deluje hitreje.
Skero

detroit ::

Hmm očitno sem nekaj uštimal, karkoli probam instalirat iz market piše instal unsuccessful. Se je komu že zgodil kaj takega


fix: clear cache od download managerja in marketa
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

yani2000 ::

detroit je izjavil:

eko jst sm ga dobil in je že 2.2. Na onem quadrant testu sem imel okol 950 indeksnih točk (or whatever tisto je) po voodoo lagfixu pa samo 1400-1600 tako da očitno 2.1 deluje hitreje.

Tist Quadrant test ti naj bo samo da vidiš PRIBLIŽNO kako hiter je tvoj telefon napram drugim (kr hiter :D) in če se ti je LagFix dejansko uspešno namestil.
Dejanski "User Experience" po LagFix-u je pa nekaj drugega.
Tudi na XDA so nekateri pravli, da po nekaj dneh LagFix ne deluje več, isto se meni dogaja.
Aja pa mogoče sem kdajkoli napisal da na Androidu velja "Free RAM is wasted RAM.", to ne drži! Vsaj za ta telefon ne.
Kako preveriš če ti "minfree" v LagFix-u ne dela --> free RAM ti pade pod 70MB, telefon mi pa začne štekat po nekaj urah oz. takrat enkrat, ko mi pade pod 50MB free RAM.

detroit ::

hmm safr:) men sicer dela odlično...me pa zanima kako bi skenslou mobile internet (torej da mi strani odpre kot mobile), ker je super nadležno. V nastavitvah pa nisem našel (v desireju je pod nastavitvam lahko najdt recimo, tu pa ni te opcije)
Skero

detroit ::

anyone? Če morda kdo ne razume vprašanja se lahko rephrasam
Skero

j3rn3jk ::

Mene zanima kateri avto nosilec za SGS priporočate?

Lion29 ::

mene tudi
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

yani2000 ::

detroit je izjavil:

hmm safr:) men sicer dela odlično...me pa zanima kako bi skenslou mobile internet (torej da mi strani odpre kot mobile), ker je super nadležno. V nastavitvah pa nisem našel (v desireju je pod nastavitvam lahko najdt recimo, tu pa ni te opcije)

Odgovora na žalost ne vem, lahko ti pa toplo priporočam alternativo imenovano SkyFire.
Na prvi sliki, četrti gumb (pol android/pol zaslon) dela to kar ti iščeš.

detroit ::

tale skyfire sm instaliral, (sicer nism uporabil nobenega gumba še) ampak nhl recimo že dela v ne mobile. liste.grooveshark.com pa recimo ne, ko pridem domou do wirelessa bom probal še tist gumb. Hvala dobr brskalc drugač

Yani na žalost ne deluje z listen.grooveshark.com
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()
««
7 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S II (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1770333407 (150426) medenko
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275586 (4355) bdoxx
»

Galaxy Ace (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6111527 (10448) BOCo.
»

nakup samsung galaxy s? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5711109 (8689) Lonsarg
»

Samsung vs. Htc vs. Iphone vs. Sony Ericsson... Kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
233516 (2871) klinker

Več podobnih tem