» »

Samsung galaxy s

Samsung galaxy s

««
3 / 35
»»

amacar ::

Js bi pa vprašal, katere aplikacije in igre imate naložene gori (kratek opis).
Ter, kaj bi mi priporočali od teh aplikacij in iger, ter seveda katera navigacija bi bila najboljša za Slovenijo in hrvaško, ter pa tudi za ostalo evropo.
Zaenkrat sem poizkusil Motonav z monolitovimi kartami in je Slovenija ok pokrita, sam hrvaška je pa zanič. Ima katera druga navigacija to boljše narejeno?

No sam imam zaenkrat od iger assassin's creed (odlična igra, grafika super, a velika je 140mb), sandstorm (tudi odlična streljačina z dobro grafiko), hero of sparta ter asphalt 5.

Hvala, Lp

yani2000 ::

@branc
Na žalost ne uporabljam NLB klika.

@amacar
Preveč jih imam gor, da bi jih našteval.
Lahko ti samo predlagam nekaj uporabnih widgetov:
- WidgetLocker (alternativni lockscreen kjer lahko widgete gor namečeš).
- Android Agenda Widget (nekaj naslednjih sestankov/todo-jev ti kaže preko Google koledarja).
- BatteryLife (zelo lepo prikaže koliko % baterije še imaš na voljo, ter koliko stopinj ima baterija).
- ColorNote (z geslom zaščiten notepad, nakupovalni listič, TODO, ...).
- SwitchPro (vklopiš/izklopiš lahko: GPS, WiFi, 2G-3G,... prikaže ti še status baterije in nastaviš si lahko še svetilnost).
- CPUMonitorMini (hja... slabost odprtega Androida: v notification baru mi kaže koliko se CPU uporablja, s tem me opozori če se kaki aplikaciji vtrga in mi nabije CPU na 100%).
- 3G Watchdog (kaže ti koliko si ta mesec že prenesel podatkov --> opozorilo!: menda ne dela v redu, al pa Mobitel goljufa!).
- Beautiful Widgets (meni osebno je boljši od FancyWidgeta, prikaže uro, dan, lokacijo, temperaturo, vreme. ko pritisneš na vreme ti še pokaže napoved za naslednje dni).
- gReader (RSS reader preko googla, baje najboljši, sam pač google točno ve kaj te zanima in katero novico trenutno bereš, sprijazni se to je google phone (welcome to the dark side)! :D).
- Vilingo (voice recognition launcher (še ne podpira slovenščine)).
Ter vse skupaj poganjano z LauncherPro-jem in te widgete imam nametane na 3 homescreene.

amacar ::

@yani2000 Najlepša hvala, bom pobral dol.

No to bi še vprašal: Kaj uporabljate za odpiranje rar datotek ter za urejanje worda, pp, excela?

PRO3Kampa ::

A ve kdo slučajno kdaj bi ta telefon naj dobili pri Simobilu ?

LuGi ::

Si.mobil Martin, Samsung Galaxy S bo pri nas na voljo kmalu (okvirno avgusta), cena pa bo znana isti dan, ko bo telefon prišel v ponudbo.

yani2000 ::

Za urejanje dokumentov uporabljam kr tisto kar sem gratis dobil zraven (ThinkFree Office).
Za odpiranje rar datotek pa imaš AndroZip.
Za prejšnje vprašanje pa sem se spomnil da ti lahko dam kr tale link in lahko vidiš direkt ka imam gor instalirano:
http://www.appbrain.com/user/yani2000/a...

milkafan ::

Ve kdo zaradih kakšnih napak ne bo galaxya do konec avgusta na zalogi? Meni je pri mobitelu odgovoril, da zaradi nekih analiz ne bo dobavljiv do konca avgusta, ampak se mi zdi, da verjento odpravljajo kakšne bugge, ki so bli pri prvih zalogah.

JohanP ::

PacificBlue je izjavil:

No zdaj mi je pa uspelo, sem samo instaliral Kies, ga zagnal, vklopil Galaxy S v usb, in voila dela:)..Thanks anyway;)


Postopek brez Kiesa preko USB je sledeč:

Nastavitve / Vizitka telefona / Nastavitve USB
Namesto Samsung Kies, ki je nastavljen kot default, izbereš "Vprašaj ob povezavi"

vtakneš USB kabel
telefon te vpraša kakšno povezavo bi rad in izbereš željeno (npr. Shranjevalna naprava)

Levo zgoraj v statusni vrstici ti napiše USB priključen (winsi oba pogona že vidijo ampak še nimajo dostopa)
Da omogočiš kopiranje datotek (dostop) s potegom dol razširi statusno vrstico, klikni na "USB priključen" in "Vpni" oba pogona v tvoje windowse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JohanP ()

Gapi ::

@yani2000
3GWatchdog; Mobitel sešteva poslano in prejeto, tako je za njih 100Mb prometa hitr narjenga. Še posebej če pošiljaš kake priponke v mailih. In pogledaš kak youtube.
No person is rich enough,to buy back his past.

yani2000 ::

Saj 3G Watchdog tud gleda Received in Transmitted!
Pri 1GB omejitvi me še ni tolko motlo, ko mi je vsaki teden po 20MB nabijalo dodatnega prometa, ki ga 3G Watchdog ni zaznal in sem imel skupaj v Juliju okol 800MB prenesenih podatkov (od tega skupaj 80MB dodatnega prometa), ampak če mi bo pa take fore delalo pri 100MB paketu, ki ga je zaj Mobitel znižal pa bom kr jezen.

JohanP ::

yani2000 ::

Aha, in I9000XXJP3 je koliko sem na zadnje utegnil prebrat XDA dejansko stable release.
V prejšnjih verzijah (JP1/JP2) je bilo polno problemov, v JP3 so večinoma odpravljeni.

M-XXXX ::

yani2000 je izjavil:

Aha, in I9000XXJP3 je koliko sem na zadnje utegnil prebrat XDA dejansko stable release.
V prejšnjih verzijah (JP1/JP2) je bilo polno problemov, v JP3 so večinoma odpravljeni.

Čeprav imam jaz tudi v P3 kakšen problem... Ni še to kar mora bit!

hotlips ::

A se kej ve če bo captivate verzija galaxyja samo amerom navoljo, al bi znala v prihodnosti tud do nas priromat? Men je amreč oblikovno velik bolj ušeč, kot pa ta kopija iphona.

lp.hl

Gandalfar ::

Torej .. tale telefon ima slovenski Swype?

M-XXXX ::

Gandalfar je izjavil:

Torej .. tale telefon ima slovenski Swype?

Za zdaj še ne, razen če je nedavno prišel slovenski update? (nekaj se je RAM omenjal, da naj bi nekaj izdali).

CleanPower ::

katere verzije pa obstajajo in kakšna je razlika?

M-XXXX ::

CleanPower je izjavil:

katere verzije pa obstajajo in kakšna je razlika?

Misliš programske opreme? Ali swypa?

Za zdaj je samo G1 (slovenska verzija) in brez slovenskega swypa, razen če je prišel vmes update.

CleanPower ::

mislim na verzijo telefona. Kolikor sem slišal so 3 izvedbe, ampak v evropi je samo ena kolikor vem

yani2000 ::

Za evropo se je govorilo o Samsung Galaxy S Pro.
To bo inačica z fizično querty tipkovnico, več govoric kot to nisem slišal.
Za inačice ki so bile izdane v ZDA pa boš imel edino možnost ebay, sam moraš pazit na GSM/UMTS frekvence, ki se bodo morale ujemat z našimi.

CleanPower ::

hotlips je izjavil:

A se kej ve če bo captivate verzija galaxyja samo amerom navoljo, al bi znala v prihodnosti tud do nas priromat? Men je amreč oblikovno velik bolj ušeč, kot pa ta kopija iphona.

lp.hl

Kakšna je to captivate?

JohanP ::

CleanPower je izjavil:

hotlips je izjavil:

A se kej ve če bo captivate verzija galaxyja samo amerom navoljo, al bi znala v prihodnosti tud do nas priromat? Men je amreč oblikovno velik bolj ušeč, kot pa ta kopija iphona.

lp.hl

Kakšna je to captivate?


Pomojem ima dvojni pomen (hec on):
- je očarljiva na pogled;
- zaradi backdoora je lažje pridobiti informacije s telefona.

hotlips ::

Takole izgleda:
 Samsung Galaxy S Captivate

Samsung Galaxy S Captivate


Hardwaresko je drugač enak.

lp.hl

djordjevic ::

Meni precej liči na xperio, mi je pa drugače bolj všeč od navadnega iphoneklon galaxya.
No grave is deep enough to keep us in chains.

amacar ::

Vprašal bi, kako se spopadate s tem, da vam telefon porabi nenormalno veliko rama. Npr. po kakiš 4 dneh uporabe, ko uporabljam glasbo, par iger odigram in mi nabije ram na 210mb in posledično potrebuje teelfon veliko časa, da mi odpre sporočila, imenik, kinetic scrolling v predvajalniku ima lag...
Imel sem tudi taskmanager a sem ga izbrisal, ker ni dosti pomagal.
V zaslonu pri aplikacijah mi napiše Na voljo npr. 18 + 30 (v x aplikacijah) ostalo pa npr 210mb v 4 storitvah.

Kaj narediti takem primeru. Pomaga mi le restart. A če uporabljam veliko aplikacij, se hitro ram spet zabije.

yani2000 ::

@amacar:
Več info tukaj: Google Android & Memory Management

amacar ::

Sem prebral, a še vedno nisem našel rešitve (razen, da mi je lažje, ker se tudi drugim to dogaja), sem pa opazil:

-da naj bi to bil kao bug v starih verzijah androida na tem samsungu (sam imam tole:I9000XXJG1 Je že kaj novejšega, a hkrati tudi uraden izid?)
-da se to da rešiti s programi kot so memmanagerji, a potrebuješ root

In kaj naj storim js, da rešim ta problem (programov pa imam recimo 12 naloženih, tako da to ne more biti razlog) ?

No ugotovil sem tudi, da task manager ni potreben...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

yani2000 ::

Sem mislu da boš prebral drugi post: "FREE RAM IS A WASTED RAM".
In to sem bral že v večih postih in bo menda kar do določene mere (70MB free RAM is enough) kr držalo.
Jaz drugače uporabljam Automatic Task Killer in LauncherPro Beta da mi malce pohitri telefon.

Tudi sam imam I9000XXJG1 in še nisem nič nadgrajeval niti preko Kies-a niti preko Odina, se pa bom enkrat spravu zraven naredu celoten backup vsega in upgrejdal, da te vsaj vidim v čem je fora in če kaj dejansko pohitri moj telefon.

amacar ::

Sej to glede rama se strinjam, ker če so podatki v ramu, ne kurijo baterije, a moralo bi biti tako narejeno, da ko ram npr. pade pod tisto mejo, ko telefon začne laggati (zato me tudi jezi, da mi porablja ram), da bi samo izbrisalo nekaj aplikacij iz rama. Ampak to se ne zgodi, in na koncu mi sporočila odpira npr. 5 sekund, galerijo pa tudi do 10 sekund, kar pa od takšne mašine ni za pričakovati, in reši ga le reboot.

M-XXXX ::

amacar je izjavil:

Sej to glede rama se strinjam, ker če so podatki v ramu, ne kurijo baterije, a moralo bi biti tako narejeno, da ko ram npr. pade pod tisto mejo, ko telefon začne laggati (zato me tudi jezi, da mi porablja ram), da bi samo izbrisalo nekaj aplikacij iz rama. Ampak to se ne zgodi, in na koncu mi sporočila odpira npr. 5 sekund, galerijo pa tudi do 10 sekund, kar pa od takšne mašine ni za pričakovati, in reši ga le reboot.

V 2.2 so že privzeto vgradili aplikacijo za sproščanje rama. V 2.1 pa uporabi advance task killer!

js osebno ::

Kaj Android nima podpore za virtualni RAM?

MaTiCeK_ ::

Mi naredi en majhno uslugo? Zelo me zanima kvaliteta zajema zvoka med snemanjem videa. Le ta je namrec na Desiru, ki ga trenutno uporabljam obupna in ker velikokrat snemam kak glasbeni nastop, me to precej moti.
Bi torej bil kdo toliko dober, pa bi vzel doma ali pri kolegu recimo akusticno kitaro in samo enkrat zabrenkal gor, magari prazne strune. Toliko, da se vidi kvaliteta zajema zvoka.
Desire namrec vse popaci, ker snema pri 8000khz sampling ratea v kodeku amr, ki je namenjen prvenstvenu prenosu govora preko nizkega bandwidtha.

Hvala!

moxon ::

Na kaj bi se pa naj posnelo? Jaz Desire-a nimam imam pa kitaro :)

Popravek: Mater sem cepec :) ja že vem, pardon... tudi tega nimam :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moxon ()

MaTiCeK_ ::

Hehe, posnel bi kitaro z Galaxyem, da vidimo kako zajame zvok. :)

martincek1 ::

Hhe jaz ti jo lahko posnamem z Nokio 5800, mogoče te še zamika.. :))

MaTiCeK_ ::

Nein danke, ce bi me zanimal kateri drug telefon, bi pisal v pripadajoco temo. :)

Lion29 ::

a kjer ve, ce je ze na zalogi? na mobitel strani nisem vec zasledil, da pride septembra.. tak da sklepam, da je ze?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

LuGi ::

V velenjskem mobitelu (veleja park) so ga dobili.. ne vem ce je se kaksen na voljo =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Lion29 ::

sem bil vvceraj v 2 trgovinah na ptuju, pa pravijo, da ni vec...sem si ga rezerviral za naslednjo rundo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Dr_M ::

Kaksne so kej sanse, da dobi tale Galaxy Android 3 (ko pride).
Glede na dosedanje izkusnje s Samsungom, se to ne bo nikol zgodilo. Ampak glede na to, da je to precej popularen telefon, morda bo?

Btw, je ze uradni 2.2?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Lion29 ::

ne... galaxy S pride z 2.1 ... pravijo pada bo uradno "ze" septembra
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

drn0s ::

galaxy s se že prodajajo..

LuGi ::

no shit? prodajajo se ze od junija

drn0s ::

en mesec ga sploh niso imeli na zalogi..

red_point ::

so micro sd kartice 8GB še zdravn al ne? kr na spletni strani nč ne piše da je zdravn.

M-XXXX ::

red_point je izjavil:

so micro sd kartice 8GB še zdravn al ne? kr na spletni strani nč ne piše da je zdravn.

Pri mobitelu so (oziroma so vsaj ble, sam ne verjamem, da so zdaj kaj spremenili).

bdoxx ::

:D kaj pa Samsung Galaxy S (i897 Captivate (AT&T)) - že ma kdo? :D??

drn0s ::

red_point je izjavil:

so micro sd kartice 8GB še zdravn al ne? kr na spletni strani nč ne piše da je zdravn.


dobiš, dobiš

JohanP ::

Dr_M ::

Mobitel v Lj sploh nima vec teh telefonov. Klicem ze od prejsnjega tedna vsak dan in vsakic dobim isti odgovor... Ocitno uvoznik ni sposoben dobavit vec kot nekaj kosov na mesec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
««
3 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S II (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1770332366 (149385) medenko
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275570 (4339) bdoxx
»

Galaxy Ace (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6111461 (10382) BOCo.
»

nakup samsung galaxy s? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5711061 (8641) Lonsarg
»

Samsung vs. Htc vs. Iphone vs. Sony Ericsson... Kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
233498 (2853) klinker

Več podobnih tem