» »

Samsung galaxy s

Samsung galaxy s

««
19 / 35
»»

binez ::

Naredit sem moral novo dostopno točko (apn)
http://slo-android.si/nasveti/104-nasta...

PacificBlue ::

Ja, po vsakem naloženem ROM-u morš nastavit dostopno točko za svojega operaterja.

Dr.M..kar se tiče porabe, se kar strinjam. Jaz sem tudi opazil, da sedaj, ko ima gor JPY rom da zdrži baterija kakšen dan več oz vsaj 4 dni, če ga ne ne uporabljaš preveč pogosto.(3 klici na dan, mogoče kak sms,pregled pošte, novic- preko wifi). Tak v nasprotju s prvimi meseci se mi sedaj poraba ne zdi več velika.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Jakob_X ::

A kdo kaj ve kdaj bo mozno prek kies uradno nadgradit na novejso verzijo? V ogromno drzavah je 2.2.1 ze na voljo.

amacar ::

Saj preko Kiesa že lahko nadgradiš na 2.2.1. Meni je samo ponudilo posodobitev. Mi je pa izbrisalo slovenski jezik. Dela pa telefon občutno hitreje.

Jakob_X ::

Sem preveril vceraj in ni bilo nobenega updatea. Si uporabil Kies registry hack?

amacar ::

Ne, nisem tega uporabil, update pa je meni zaznalo enkrat prejšnji ali pa 2 tedna nazaj.

floyd1 ::

Mogoče je en telefon iz proste prodaje, drugi pa kupljen pri operaterju? Ker pri Mobitelovih in Simobilovih bosta morala dati še tadva "žegen" za update... Amacar, pa si ga kdaj že pred tem updatal?

amacar ::

Ne, to je bil moj prvi update. Pred tem sem samo preko Odina naložil lagfix.

@Dr_M Trenutno imam 2d 0h 54min standbya, baterija pa na 78%. Do sedaj: pol ure klicev, malo angry birdsev, malo edgeja in malo wifi-ja, ter par deset sporočil. Javim čez 2 dni, ko bom izenačil tvoj čas 96 ur (4 dni).

Dr_M ::

Pa ne pozabi slike dodat, tako kot sem jo jaz :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

floyd1 ::

Sem zdaj preveril in tudi meni javi upgrade. Ampak jaz sem ga enkrat prej updatal z reg. hackom - na Froyo.

Jakob X, mogoče pa nimaš gor novega Kiesa ali pa ga maš zblokiranega s firewallom?

Jakob_X ::

Kies je cist tazadn (sem ravno zadnjic updatal se na novejso verzijo dvojke znotraj samega kiesa tako da firewall ne bi smel biti problem). Telefon je pa glede na podatke sledec:

PDA: I9000XWJG1
PHONE: I9000XXJG1
CSC: I9000OXXJF9

Ce komu ti podatki kaj vec povedo :). Imam ga na mobitelu ampak sem kupil rabljenega tako da ne vem njegovega izvora.

yani2000 ::

Jakob_X je izjavil:

Kies je cist tazadn (sem ravno zadnjic updatal se na novejso verzijo dvojke znotraj samega kiesa tako da firewall ne bi smel biti problem). Telefon je pa glede na podatke sledec:

PDA: I9000XWJG1
PHONE: I9000XXJG1
CSC: I9000OXXJF9

Ce komu ti podatki kaj vec povedo :). Imam ga na mobitelu ampak sem kupil rabljenega tako da ne vem njegovega izvora.

Meni to pove da je to eden izmed prvih telefonov prodanih v Sloveniji pri Mobitelu (iste kode sem tudi jaz imel).
Pa kolikor vidim je RAM2 iz vseh vetrov nametal te fajle (PDA/PHONE/CSC).
Najboljš bo če updejtaš z KIES+registry hack oz. še boljše preko Odina, če pa se nočeš ukvarjat s posodobitvijo pa nesi na RAM2, sam pri RAM2 ti bodo vse zbrisali (aplikacije+njihove nastavitve, kontakte, call logs, SMS+MMS, SD card, pač VSE). Če pa delaš doma pa si lahko še kakšen backup narediš z že enkrat omenjenimi programi (glej moje poste), sam prej boš moral ROOT-at.

amacar ::

Bo prišla slika :-D Sam danes je bilo nepričakovano več uporabe wifi-ja, ker sem nekaj podatkov potreboval med kolokviji, zato se je malo hitreje znižala kapaciteta baterije (67%) :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

kmetek ::

Zakaj ima Samsung te smotane posodobitve preko KIES ali ODINa?

Jakob_X ::

Eh ni slo z registry hackom. Sem nastavil na Mobitel pa mi pravi da ni nobenega updatea. Bi moral na kaj drugega nastavit?

Dr_M ::

Zakaj ima Samsung te smotane posodobitve preko KIES ali ODINa?


Kies je uradno orodje za urejanje telefona. ODIN je pa leakana verzija servisnega programa. Uradno ne obstaja, neuradno se pa potika naokoli, pa se tiste PIT fajle rabis, za katere pa nihce tocno ne ve kaj pocnejo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

amacar ::

Dr_M, trenutno imam 4 dni standbya, kar je 96 ur, baterija na 46%. Se bo pa sedaj povečala poraba, ker grem iz MB-ja domov v rovte kjer nonstop išče signal. Bomo videli, kako dolgo bo še zdržala baterija.

Dr_M ::

Slika?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

amacar ::

Pride slika, ko se telefon sprazni, ne bom ga sedaj priklopil na pc, ker se bo čas izbrisal :-D

amacar ::

Evo, itak nima več smisla, saj sem inštaliral angry birds rio, zato bo baterija prazna v naslednji uri :-D Bi se pa lahko čas standby-ja dosti podaljšal, če bi bil ves čas v MB-ju.

Evo še slike:

 Preden sem šel iz MB-ja

Preden sem šel iz MB-ja



 Še ena slika, z manj baterije

Še ena slika, z manj baterije



 Slikano ob istem času kot prejšnja slika zato, da se vidi, da so to slike z mojega telefona, zato je stanje baterije enako

Slikano ob istem času kot prejšnja slika zato, da se vidi, da so to slike z mojega telefona, zato je stanje baterije enako

yani2000 ::

Hej, še lahko greš v Settings->About phone-> greš čisto dol in narediš še zadnjo sliko?
Hvala!
EDIT: Pa pri "Display" imaš nekam malo procentov. Kaj lahko klikneš gor in mi poveš še "Time on"? Zopet hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yani2000 ()

amacar ::

Kot sem rekel, imam stock froyo 2.2.1, ki sem ga dobil preko Kiesa. Naloženega nimam nobenega lagfixa. Nastavitve tudi nič posebnega, ekran na minimum. Drugače pa kot sem omenil, v teh štirih dneh, sem opravil za 45 minut pogovorov, malo sem igral angry birdse, wifi je bil vklopljen nekje 1,5 ure. 3G izklopljen, edge pa sem nekje 10-15 minut uporabljal. Med tem podatkov nisem imel izklopljenih (s tem mislim nastavitev, če držiš tipko za vklop/izklop). Vsak dan sem imel naštimane tudi 2 budilke, poslal pa sem nekje 30-40 sms-jev. Glede Displaya pa se mi je izbrisalo, ko sem telefon priklopil na pc, zato ti ne morem povedati.

 Še slika verzije

Še slika verzije

yani2000 ::

Aha, cool, saj če izklopiš HSDPA potem bi naj ful pridobil na bateriji, sem pa tudi sam imel nekaj podobnega na XWJPA. Čeprav sem maksimalno na koncu dneva imel 50% ampak sem telefon ful uporabljal. Trenutno uporabljam WXJS5, imam še 53% baterije, 12h 30min od zadnje polnitve, ter 36min display time on. Torej zelo zelo slabo. Je pa res da imam ponavadi ob koncu dneva 1h display time on ter baterijo na 0% zaradi kakšne aplikacije, ki mi ponori (Dialer mi non-stop zbuja telefon, Google Maps mi non-stop uporablja senzor,...).
Ko gledam tvoje rezultate sedaj razmišljam, če bi še na WXJS7 posodobil ali bi konec aprila nadgradil direkt na Gingerbread-a.

Dr_M ::

Pa vseeno, kruta resnica.



Original samsung baterija, nic iger, nic muske, nic filmov, 5 minut pogovorov, ene 30 smsov. Wifi prizgan polovico casa. Zatemnjena osvetlitev na 62%.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

js osebno ::

Moj ima proti koncu dneva približno 30% baterije, uporabljam ga približno isto kot prejšnji telefon, ki je včasih zdržal 2 dneva. Ampak mu male baterije ne zamerim, ker je vse drugo boljše. ROM je custom iz Kuhinje, XWJS5.

yani2000 ::

@Dr_M: Kaj pa Spare Parts pravi? Je kje kakšna anomalija pri uporabi baterije? Preveri CPU usage, sensor usage in partial wake usage in to preveri tik preden ga daš polnit.
Tudi ostali katerim baterija ne zdrži dolgo preverite vse to.

petkofak6527 ::

Mene pa zanima če je imel kdo probleme z izhodom za slušalke??? Meni namreč ko priklopim slušalke ali dela samo ena ali obe pa zelo potihem, včasih pa tudi nobena. Če vtič od slušalk malo bolj na silo pritisnem v telefon sicer začneta delovati obe, toda če pa je sila prevelika telefon preklopi na zvočnik telefona ali pa ustavi predvajanje. Telefon bom sicer nesel na servis me pa vseeno zanima če je kdo imel podobne težave??

denabiker ::

petkofak6527 je izjavil:

Mene pa zanima če je imel kdo probleme z izhodom za slušalke??? Meni namreč ko priklopim slušalke ali dela samo ena ali obe pa zelo potihem, včasih pa tudi nobena. Če vtič od slušalk malo bolj na silo pritisnem v telefon sicer začneta delovati obe, toda če pa je sila prevelika telefon preklopi na zvočnik telefona ali pa ustavi predvajanje. Telefon bom sicer nesel na servis me pa vseeno zanima če je kdo imel podobne težave??


jaz sem tudi to opazil, opazil sem da na originalne mi lepo dela in na ostale malo bolj kvalitetne tudi, imam pa ene cenejše in sem imel podobne težave. Šel sem malo merit s šublerjem in opazil razlike pri vtičih, jaz menim, da so nekatere izven toleranc in ne pride do dobrega stika. Podoben problem sem imel pri eni drugi znamki telefona.

Adoo ::

Zdravo sem lastnik Samsung Galaxy S in imam en problem. Ekrana mi noče rotirat ko ga obrnem(se pravi med pisanjem smsov naprimer ker se zavedam da ekrana ni mogoče rotirati povsod)... se pravi skoz ga imam v "portrait" modu. Sem v nastavitah vse enablal ampak stvar preprosto noče delati... Z komando *#0*# sem pod sensor preveril delovanje acelerometra in mi proximity sensor kaže skoz na 0 in lights sensor:40-60lux. Potem ko klknem še image test bi mi kolikor vem sliko telefona moralo obračati če obrnem telefon ampak mi ga preprosto ne obrača... Prosil bi za pomoč preden znorim ker sem probal vse razen nalaganja kakih firmwarow ali pa karkoli takega kar bi mi izničilo garancijo. Zanimivo je tudi to da imam kolega ki je kupil ta telefon na isti dan ko jaz in ima čisto isti problem... Res upam da stvar deluje in da sem le kaj spregledal ...

Lonsarg ::

Če hočeš izločiti software problem naredi hard reset, ne rabiš firmwarov nalagat. Če po tem ne dela je kriv hardware.

Nič ne vem da bi se dalo v nastavitvah rotiranje izklopit namreč...

Adoo ::

kolikor vem se ga da pod nastavitve->zaslon->Orientacija(orientacijo samodejno preklopi, ko zavrtim telefon)
Drugače pa kako povrnem telefon na tovarniške nastavitve oz hard reset?

amacar ::

settings->Privacy->Factory data reset.

Adoo ::

In z tem dejanjem mi izbriše vse podatke? Garancije po mojem ne izgubim?

@amacar
Evo zadeva deluje najlepša hvala :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adoo ()

nosecnica ::

Lion29 je izjavil:

DR_M, je mozno na tem 2.3.3. modu imeti tisti circular battery indicator iz darkyja? mozno verjetno je... sam a je mozno to smiple dat gor?

Je možno in je čist simpl, samo .apk namestiš in je to to! še link: http://forum.xda-developers.com/showthr...

Dr_M ::

Hm ja sori, malo spregledal.

Meni je drugace tale hud, ampak je kr dosti dela..
http://forum.xda-developers.com/showthr...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

detroit ::

Imam vprašanje, ki se bolj tika Androida kot pa galaxija. Glede na to da lahko prek bluetootha poslušam mp3je na tvju me zanima če obstaja kak program ki bi forwardiral internet muziko na tv prek bluetootha. Torej uporabil bi wifi na telefon za povezavo na net, na telefonu proggy za internat radio in ta bi še forwardiral na bluetooth.
Skero

yani2000 ::

Če ti televizor podpira stereo audio preko bluetootha, potem sem vidu da lahko kr direkt v Music Playerju predvajaš mp3-je preko bluetootha. Za internetni radio pa še nisem vidu programa, kateri bi podpiral direkt bluetooth. Če pa imaš televizor, ki ti podpira samo mono bluetootha pa imaš kar nekaj programov, ki ti reroutajo audio preko bluetootha.
- Super BT Mono Froyo Pro imaš pa tudi trial verzijo, da vidiš če ti dela zadovoljivo.
- BTmono - Premium, ter zastonjska verzija.
Moram pa priznat, da pri obeh verzijah dobim iste rezultate: 30 sekund predvaja glasbo nato pa utihne in moram izključit in vključit program (Off/On --> ni mi treba na novo BT povezave vzpostavljat).
Nisem se pa še poglobil kaj bi lahko bilo narobe, nekateri s SGS in Android v2.2.1 jim deluje normalno.

detroit ::

Saj preko tega osnovnega music playerja predvajam. Samo bi pa rad še internet radio forwardirou:P

P.S. Aja še guuud nuuuz Heroes of might and magic je bil portan (mogoče že old news za koga)!!!!
Skero

yani2000 ::

Aha, torej ti TV podpira stereo BT.
No, sem namesto tebe opravil BT search na official marketu in našel XiiaLive - Online Radio (sem ga nekaj časa uporabljal in mi je deloval kar zadovoljivo).

detroit ::

in spet imam tudi tega ampak ne najdem funkcije za bt forward
Skero

nosecnica ::

Ve kdo slučajno, če je možno izklopiti oz. onesposobiti Dnevno poročilo na SGS. Ker mi preprosto požere ogromno RAM-a in ga ne uporabljam??

yani2000 ::

Če to je tista prednaložena Samsungova aplikacija, ki se nahaja na sistemski particiji?
Če DA, potem brez root-a ne bo šlo!

gregyk ::

Mene pa zanima, ali ima še kdo težave z uporabo Integral-a na Galaxy S? Enostavno me na prejete emaile ne opozori ko pridejo v predal, ampak šele npr. v 5 minutah, potem včasih šele po 30 minutah, itd ... Na Mobitelu so vso krivdo zvalili na Galaxy S ... češ, da ima ogromno ljudi ogromno različnih težav z njim, itd ... Zanimivo, jaz drugih težav nimam, samo Integral mi ne dela.

gregyk ::

Dodatek: ugotovil sem da težave povzroča samo e-mail račun odprt pri Mobitelu - Planet.si (kovačeva kobila bosa ...). Gmailov račun sinhronizira skoraj trenutno ko pride nov email.

borča ::

No, moje mnenje, i9000 je obvezno treba ROOT-at, da se znebiš nepotrebne samsungove navlake, po vrhu pa lahko uporabljaš nekaj dobrih programov za katere je ROOT pogoj.

js osebno ::

Vprašanje: kako se znebiti te navlake? Telefon imam rootan, googlati se mi pa ne da :)

yani2000 ::

Sem šel pogledat moje stare poste na XDA in našel thread kako se znebit Samsungove navlake.
http://forum.xda-developers.com/showthr...
Na zadnji strani je še moj prispevek, uporabi kar želiš.
Tistega kar sem jaz pisal pa ti ni treba opravit, ker sem vidu, da imaš na marketu prav tako "freezer/defroster" aplikacije.
Npr.: https://market.android.com/details?id=c...
Naredu sem quick market search, ni nujno da je toti program najboljši.
Aja, pa vidim da moram opravljat veliko market searchov za nekatere lenobe... razumite da velja isto kot pri iOS... "There's an app for that!" (za VSE "težave", ki jih imate z Androidom obstajajo aplikacije) ;)

Lonsarg ::

Ah, dokler je program samo gor in ne teče v ozdaju, torej pač ena ikonca med aplikacijami. je pa res vseeno če je al pa če ni...

js osebno ::

Sej problem je da se eReader in podoben crapware vsezkozi zaganjajo. Ikonco se da recimo v LauncherPro-ju lepo skriti. Pa raje rešujem probleme tam kjer izvirajo..
@yani2000 hvala :)

mitkos ::

Mene pa zanima, če lahko preko blutootha uporabljam naprimer zunanjo GPS enoto, namesto interne in kako, nekaj sem se igral, pa mi ne rata...
««
19 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S II (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1770332376 (149395) medenko
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275570 (4339) bdoxx
»

Galaxy Ace (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6111462 (10383) BOCo.
»

nakup samsung galaxy s? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5711063 (8643) Lonsarg
»

Samsung vs. Htc vs. Iphone vs. Sony Ericsson... Kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
233498 (2853) klinker

Več podobnih tem