» »

Samsung galaxy s

Samsung galaxy s

««
18 / 35
»»

Lonsarg ::

@DaniTur kontakte/koledar imaš itak sihronizirano z Googlom(upam), tak da itak ostane. Edina stvar, ki se ne shrani trenutno je SMS in Call Log. Jaz za SMSe uporabljam SMS Backup +, ki mi AVTOMATIČNO vsak nov SMS shrani na gmail, ima pa tudi restore funkcijo, ko inštaliram nov ROM dam preprosto restore in mi vrne vseh 3500 SMSov. Nedavno sprobano, je pa res trajal skoraj eno uro, ko jih imam toliko:D Aja tut call loge lahko ta program shrani, sam jaz tega ne uporabljam.

Pol pa pazi če imaš kake aplikacije, kjer hočeš data ohranit. Jaz imam dve taki, eno je Tasker, ki ima kar vgrajen backup v settingsih in lepo naredi backup file na SD kartici, ki ga zaradi varnosti še na računalnik shranim seveda(nov ROM občasno pomeni tudi format kartice, pazi) Druga stvar je pa Angry Birds igrica. Za to sem pa zlovdal Angry Cheaters, ki poleg očitnega cheatanja ponuja tudi backup za Angry Birds:)

Whola rešena menjava ROMov:)

Seveda alternativa je Titanium Backup za root telefone, ki lahko VSE aplikacije backupa, tudi SMSe, vendar kot prvo ga ne uporabljam, če bom kdaj imel firmware, ki ne bo imel roota(dober filing je, da nimam nučesar, kar rabi root) kot drugo pa pazi pri SMSih, ker Titanium Backup povzroči kake buge za SMS aplikacijo. Meni se je cel sistem sesul sem rabil na novo ROM, ko sem z titanium SMSe dal nazaj iz dveh različnih telefonov, ali pa isto se mi je zgodilo za 2.1 na 2.2 restore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Lion29 ::

odkar sem takrat nalozil 2.2 em imel skozi probleme doma se povezat na wireless network (skozi pise obtaining IP address)...pred tem nisem imel problemov...

no zdaj sem koncno po dolgi kalvariji nalozil Darky's rom... ustilam, configuriral, etc... 1. se mi je povezal BP... potem sem rebootal in zdaj imam spet isti problem "Obtaining IP address...." in ne dela!

zna kdo pomagat?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

amacar ::

rebootaj router parkrat, oz. modem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Lion29 ::

rebootal tako rooter kot tulifon... ne pomaga
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

yani2000 ::

Poženi aplikacijo AllShare in se preko nje poveži na wireless.

Lion29 ::

ma ta me vrze v isti vmesnik za wireles povezovanje :8)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lonsarg ::

Jaz sem imel z nekim ROMom probleme z WIFI. Na routerju sem iz b/g/n naštelal na samo b/g in mi je delalo:)

Lion29 ::

n-ja sploh nimam na mojem... sem pa imel b/g vklopljeno, sem probal samo z B pa mi niti rac ni vec delal...z daj sem vklopu samo g, pa mi PC dela, telefon pa se vedno isto :'(
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

JesusChrist ::

No mene pa zanima ena stvar glede Samsunga Galaxy S:

http://www.bolha.com/telefoni-samsung/s...

Kolikšna je verjetnost da je telefon ok? Prodajalka mi zagotavlja da prodajajo vse telefone da se jih čimprej rešijo in da kupijo nove. Če pogledate ostale oglase prodaja enih 10 telefonov. Meni vse skupaj smrdi po nategu - predvsem zaradi cene ki je zelo zelo nizka.

Mnenja?
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

amacar ::

Glede na to ,da sem že par oglasov videl s ceno 250EUR, bi tudi 220EUR bilo možno, če bi se telefonov res hitro želeli znebiti, kaj je razlog za to pa lahko le ugibamo.

js osebno ::

Možno je, da je uredu. Moj SGS je bil kupljen za 250EUR, pred tem sem skoraj en mesec iskal nekoga, ki zares prodaja ta telefon. Večina se ni odzvala na moje emaile/smse/klice, enkrat pa sem dobil odgovor, da lahko nekomu nakažem denar in nato bodo poslali telefon :))

Če boš kupil, se dogovori za osebni prevzem. Pa če se na telefone ravno ne spoznaš, vzemi s sabo nekoga, ki se. Pri takih stvareh se da ljudi kar preveč enostavno "nategniti" :)

LuGi ::

Normalna cena je sedaj nekje med 220-250.. pač veliko teh aparatov je v obtoku in cez par mescov jih bo se vec za "male pare"

nosecnica ::

FUKJEN GNILI MOBITEL!!!!! nikoli več nič tam ne kupim! pedri zarukani! galaxy s-a sem dal na servis mi ga niso popravli, izničili so mi garancijo in zej še bom 50EUR moga plačati pa še vprašanje če bo delalo. prodajalce pa majo tak prizadete! ko sem ga odda na popravilo mi je prodajalec reka da je vse v redu pa da ga čez teden ali 2 dobim nazej. in ko sem prej šo po njega mi je prodajalka rekla da je poseg nedovoljen pa ji rečem da je sistem odprtokodni, in ona: da to ni njen problem in da neve veliko o tem (beri: NIČ) in mi je DOPIZDLO.

GeForce ::

Kakšen poseg? Root?

nosecnica ::

custom rom sem si gor inštaliral

Bartimaeus ::

Ja no shit pol...
Čist pr usakmu tutorialu piše d voidaš garancijo.

moxon ::

Kako je zdaj z update-om na 2.3, niso obljubljali da bo 23.3. prvi update in do konc meseca se 2.3 android update? Kako se bo pa lahko update-alo telefon, preko Kies bo delovalo ali bo potrebno telefon nesti na servis za upgrade?

yani2000 ::

moxon je izjavil:

Kako je zdaj z update-om na 2.3, niso obljubljali da bo 23.3. prvi update in do konc meseca se 2.3 android update? Kako se bo pa lahko update-alo telefon, preko Kies bo delovalo ali bo potrebno telefon nesti na servis za upgrade?

Kje si ti vidu da obljubljajo izid v2.3 23. marca?
Kolikor sem vidu na Ram2 updatajo telefone z unofficial beta firmware-om, tako da boš moral ali nest na servis (in prej poskrbet da nimaš ki root-an telefon), ali pa uporabit kakšen "Kies registry patch".
Obstaja pa seveda še Odin / CWM varianta, ki bo na voljo kakšen teden ali dva pred official Kies update-om.

Ta tema postaja že prav kaotična, sem vse opisal na prejšnji strani:

yani2000 je izjavil:

Glede Android OS v2.3 Kies update v Marcu pa lahko kr pozabiš. Prvo še mora samfirmware par buggy unofficial firmwarov releasat. Prvi je resda že prišel vn (več TUKAJ), ampak je, kot sem že omenil, ful buggy (skoraj neuporaben), prav uporabna verzija pa pride vn kasneje (april/maj/junij). In če uporabljaš custom rome se ti ni treba bat za nadaljno podporo (npr. v2.3), ker bo boljša kot ti jo bo ponudil Samsung. :D8-)

Je pa res da so to moja lastna predvidevanja, ki pa ponavadi držijo *wink* :D

dunda ::

moxon je izjavil:

Kako je zdaj z update-om na 2.3, niso obljubljali da bo 23.3. prvi update in do konc meseca se 2.3 android update? Kako se bo pa lahko update-alo telefon, preko Kies bo delovalo ali bo potrebno telefon nesti na servis za upgrade?


Menda bo kmalu.
https://www.kacnje.eu

mitkos ::

A ima še kdo probleme s tem da Kies, najnovejši, ne najde telefona. Piše connecting full dolgo časa, zgodi pa se nič. Imam pa Darkijev 9.1 ROM. Je to kaj povezano?. Imam pa še en problem, MMS si. Zakaj avtomatsko spremeni dalši SMS v MMS, le tega pa potem ne morem poslati, piše pošiljam in to je to, pošlje ga pa ne?

Lion29 ::

ja verjetno nisi v USB mode al kaj je ze... moras na telefonu to izbrati, sele takrat ti ga kies zazna...sicer pa sploh ne vem, zakaj bi uporabljal kiesa
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

mitkos ::

Sem izbral mode, ki je za Kies. Kaj pa je alternativa Kiesu?

Lion29 ::

zakaj sploh rabis?
za kopiranje fajlov rabis sam driver, da ti interno kartico prepozna kot USB drive...
drgaci pa itak jaz tisto mikro SD dajem ven, nafilam in nazaj not....

za update-te pa uporabis odina..
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

M-XXXX ::

http://forum.xda-developers.com/showthr...

Official 2.3.3! WOOOW. Just WOOOW! Tole pa je presenečenje iz Samsung strani!

Lonsarg ::

Dobra reklama za Galaxy S2 kaj naj rečem:D Zgleda so zgruntal kolk negativne reklame dobijo, ko ne updajtajo. Sami stroški updajta pa so pri taki količini prodanih aparatov itak zanemarljivi. Celo Xperia X10 bo dobila 2.3 android hehe, zganil so se fajn.

Lion29 ::

update in progress over odin
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Dr_M ::

M-XXXX je izjavil:

http://forum.xda-developers.com/showthr...

Official 2.3.3! WOOOW. Just WOOOW! Tole pa je presenečenje iz Samsung strani!



Tudi jaz sem mocno presenecen, da je samsung kaj takega sposoben. :))
Mogoce pa lahko se upamo tudi na 2.4? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Lion29 ::

btw, kako zdaj najbolj simple rootam zadevo?

ker mi skozi javlja, da je for security blocked instalacija aplikacij mimo marketa

nvm :D sem prevec len, da si bi sam pogledal
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

js osebno ::

Kaj če bi rootan ROM flashal gor?
EDIT: (retard js) http://forum.xda-developers.com/showpos...

Zgodovina sprememb…

moxon ::

Zdaj se samo cakam, da bo na voljo update preko kies :/

Lion29 ::

moxon je izjavil:

Zdaj se samo cakam, da bo na voljo update preko kies :/



ker?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

amacar ::

Wow, so pa hitri. Tudi js čakam na uradno verzijo, upam da bo v slovenščini, ker prejšnjič sem dobil preko kiesa verzijo 2.2.1 brez slovenskega jezika.

M-XXXX ::

amacar je izjavil:

Wow, so pa hitri. Tudi js čakam na uradno verzijo, upam da bo v slovenščini, ker prejšnjič sem dobil preko kiesa verzijo 2.2.1 brez slovenskega jezika.

To JE URADNA verzija.

moxon ::

Lion29 je izjavil:

moxon je izjavil:

Zdaj se samo cakam, da bo na voljo update preko kies :/



ker?


Je bolj komot in ne rabim študirat kaj vse lahko gre narobe :)

Lion29 ::

dvomim, da je bolj komot... pa verjemi, da gre v kiesu veliko vec stvari narobe...

prek odina je full preprosto... downloadas tri fajle, odpres odina, oznacis fajle in das OK... pocakas da nalozi in to je to! full preprosto!

je pa res, da sem nalozil in ni slo jezika... kje dobim?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

amacar ::

Se opravičujem, nisem mislil da bom počakal uradno verzijo, temveč uraden update preko Kiesa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Dr_M ::

pa verjemi, da gre v kiesu veliko vec stvari narobe...


Zaradi odina je crknjenih vec telefonov, kot zaradi vseh drugih napak skupaj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

A je ze komu kaj takega uspelo?
Dejansko je blo 96 ur, ampak ko sem hotel sliko zajet, se je telefon ugasnil :)

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Lonsarg ::

Ni problem, greš v tujino, pa se ti internet izklop in ponavadi nič ne kličeš in ni problem 7-10 dni dobit, če ga pustiš pri miru:)

amacar ::

Itak da na morju zdrži 4-5 dni, z malo uporabe wi-fija, tako da nisi ne vem kaj dosegel. (tudi meni v mb-ju zdrži 4 dni včasih - če sošolci ne igrajo angrybirdsov), doma ko je slab signal pa komaj 2 dni ob enaki uporabi. Tako je npt. enmu iphone 4 več kot 7 dni pa pol zdržal, pa je imel kar nekaj usage
time-a.

zupicaa ::

Ima že kdo 2.3.3 nameščeno? Kako se obnese, so sploh kakšne bistvene razlike napram 2.2.1 ?

M-XXXX ::

zupicaa je izjavil:

Ima že kdo 2.3.3 nameščeno? Kako se obnese, so sploh kakšne bistvene razlike napram 2.2.1 ?

Sam sem ga že nasnel. Vse se mi zdi še bolj tekoče, mal drugačen izgled, kaj drugega pa niti ni...

Lion29 ::

zupicaa je izjavil:

Ima že kdo 2.3.3 nameščeno? Kako se obnese, so sploh kakšne bistvene razlike napram 2.2.1 ?


sem dal gor... moti me, da ni na izbiro slo tipkovnice (torej nic sumnikov)...
drugace pa vecje razlike ne opazim... no vsaj Wi-Fi mi dela tekoce, hitro se poveze... se pa opaz, da malenkost slabse najde sigal...

bomo vidli, kak se baterija obnese.... sem se navadu na darkyja, kjer je sturala... no upam, da bo darky kmalu postimal svoj rom na gingerbreadu
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

meacho ::

A tudi, če daš tipkovnico na Češčino ni šumnikov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meacho ()

Lion29 ::

tt cescine ni, je pa polscina sam tam ni standardnih sumnikov, razen mekanega c-ja aka ć
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

binez ::

A ma mogoče še kdo probleme s povezovanjem na internet, ker mu ne vzpostavi povezave. Govorim za 2.3.3.
Prečekirov sem nastavitve in nikakor ne morem povezat telefona za package data.. Je kakšna rešitev?

že ugotovil, vseeno hvala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: binez ()

Lion29 ::

binez je izjavil:

A ma mogoče še kdo probleme s povezovanjem na internet, ker mu ne vzpostavi povezave. Govorim za 2.3.3.
Prečekirov sem nastavitve in nikakor ne morem povezat telefona za package data.. Je kakšna rešitev?

že ugotovil, vseeno hvala :)


share-as?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Dr_M ::

Ni problem, greš v tujino, pa se ti internet izklop in ponavadi nič ne kličeš in ni problem 7-10 dni dobit, če ga pustiš pri miru:)


Itak da na morju zdrži 4-5 dni, z malo uporabe wi-fija, tako da nisi ne vem kaj dosegel. (tudi meni v mb-ju zdrži 4 dni včasih - če sošolci ne igrajo angrybirdsov), doma ko je slab signal pa komaj 2 dni ob enaki uporabi. Tako je npt. enmu iphone 4 več kot 7 dni pa pol zdržal, pa je imel kar nekaj usage
time-a.


Pics or it didn't happen. Da ne bo samo pri beseda ostalo.
Z dobro baterijo SGS ob neki normalni uporabi zdrzi cca 50 ur, pa to ne pomeni 20ur angry birdsov, 10ur muske ipd, ampak nekaj smsov, 20-30 minut pogovorov, wifi doma, 3g zunaj, osvetlitev pa na minimum.
Za 96 ur pa, cpu nastavljen conservative 100-800MHz, osvetlitev na minimum + screen filter na 62%, prenos podatkov izklopljen, wifi pa cca 15 ur vsega skup, ene 2 uri BT preko radia v avtu, nobenih iger, nic interneta, brez muske,filmov. Mogoce sm se kej pozabil, ampak tudi to je bilo izklopljeno.

Drugace pa teoreticno bi bilo mozno pridt do 200ur (dobrih 8 dni), ampak to je telefon v predalu s sim kartico na katero te nihce ne klice, pa po 5 dneh zacnes 2x dnevno preverjat, ce je telefon se prizgan. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

js osebno ::

Kaj je potem sploh razlog za nakup takega telefona, če ga sploh ne uporabljaš?

Lion29 ::

DR_M, je mozno na tem 2.3.3. modu imeti tisti circular battery indicator iz darkyja? mozno verjetno je... sam a je mozno to smiple dat gor?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai
««
18 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S II (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1770334076 (151095) medenko
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275619 (4388) bdoxx
»

Galaxy Ace (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6111602 (10523) BOCo.
»

nakup samsung galaxy s? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5711138 (8718) Lonsarg
»

Samsung vs. Htc vs. Iphone vs. Sony Ericsson... Kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
233526 (2881) klinker

Več podobnih tem