» »

Samsung galaxy s

Samsung galaxy s

««
22 / 35
»»

Lion29 ::

OK... torej duska sem si dal... kako naprej?

kam nest telefon na servis? pr RAM2 zelijo 180e za menjavo zaslona... a obstajajo tudi nepooblascenis ervisi, ki bi mi zrihtali zadevo za precej manj?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Samson ::

Kupis ekran na naprimer ebay-u in ga zamenjas sam. Sej nemore bit to vesoljska tehnologija...al pa se motim?
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

LuGi ::

Ce kupis komplet z digitizerju in sprednjo plosco res ni problem zamenjat >>

Samo elektroniko zamenjas (komplet z zvocnikom in kamerco) and you're done

http://cgi.ebay.co.uk/GENUINE-3-1-SAMSU...

Lion29 ::

uff 100e+ :O ...pa se postnina... omg
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

LuGi ::

102.334128 Euros.. v to ceno je vkljucena postnina.

Jebiga drag spas

Lion29 ::

Tukaj je za nekaj čez 70e + $3 postnina

bom naroču tle

thanks for the ideas
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

LuGi ::

Upaj da ga ne dobi carina v roke.. drugace bos na istem (ok mogoce bos profitiral nekaj eu) in se cakal bos 3-4 tedne ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Lion29 ::

uff... pozabu na to :(

ma to ne mors verjet.... tako sem na podnu da ni res :(
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

gslo ::

a kdo ve kako bo s ceno galaxy S v prihodnje.. prišla je 2-ka, 1-ko pa na mobitelu še vedno hočejo podturit na NAJNAJ 15 za 24 mesecev.. hmm

Dr_M ::

To se zelo poredko zgodi, da cena pade. Ponavadi gre prej ven iz prodaje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Lonsarg ::

Jap na subvencijo se samo nove telefone splača, ker se njim ne ljubi cen spreminjat. Boš moral kar v prosti kupit za ceneje.

naKljuchni ::

Kakšna je kaj situacija z uradnim Gingerbread 2.3 updatom pri nas?
Kies pravi, da "This version of the device cannot be updated.", imam pa Android 2.2, verzijo PDA:JP6 / PHONE:JP4 / CSC:JP4 (SIM).
Glede na to, da so nekateri uporabniki iz drugih držav že dobili možnost updatea, me zanima, če mi to javi zaradi verzije mojega firmwarea ali ker pač v Sloveniji še ni na voljo?
Počasi bi se namreč želel znebiti vsem znanega štekanja, bi pa (preden dajam gor custom rome) poskusil po official poti. Morda bi to sicer najhitreje rešil s t.i. lagfixom, ampak nisem prepričan, če je trik s spreminjanjem datotečnega sistema zadeva, ki deluje tudi za 2.2 ali je bilo to samo za starejše verzije?

Piška ::

A se splača menjat Samsung Galaxy S za SGS II?

Dr_M ::

Ne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Lion29 ::

Dr_M je izjavil:

Ne.


as I previous owner of sgs and now of sgs2, I agree
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lonsarg ::

Simple odgovor je, odvisno od tvoje denarnice. Probaj oba in se odloči, če ti upraviči razliko v kešu. Če imaš keša neskončno je odgovor seveda da:)

Marat ::

Jaz pa si mislim kupit Galaxy (enko) pri Mobitelu - a so za zihr tam odklenjeni telefoni? Ker bom dal simobilovo sim kartico not :)

amacar ::

Odklenjeni so 100%, samo nima smisla kupit na mobitelu za 360€, če so na bolhi par mesec stari za 210€.

Marat ::

Sej ne bi za 360€, ampak za 49€ kokr je na itak džabest ;)

keitai ::

Na itak džabest je 249e, 49e je z 2gb internetom (+20e mesečno). No sej, če že kupuješ smartphone nucaš internet, ampak ne govor, da je na itak džabestu 49e.

Kaže da so mal znižal cene, HD7 je 199e na džabestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keitai ()

Marat ::

keitai je izjavil:

Na itak džabest je 249e, 49e je z 2gb internetom (+20e mesečno). No sej, če že kupuješ smartphone nucaš internet, ampak ne govor, da je na itak džabestu 49e.


A res? Jaz sem v iskalniku na mobitelovi strani označil itak džabest paket, in je pokazalo ceno za SGS 49 evrov... je pa res da ko sem kliknil na telefon, ni med paketi pisalo nič o itak džabest, ampak samo o paketih A,B,C, super mega povezani, opti povezani. Ne vem zakaj ne napišejo bolj natančno, jaz sem bil že čist odločen da ga kupim za tako majhno ceno :8)

Anyway, hvala za info

cukl ::

naKljuchni je izjavil:

Kakšna je kaj situacija z uradnim Gingerbread 2.3 updatom pri nas?
Kies pravi, da "This version of the device cannot be updated.", imam pa Android 2.2, verzijo PDA:JP6 / PHONE:JP4 / CSC:JP4 (SIM).
Glede na to, da so nekateri uporabniki iz drugih držav že dobili možnost updatea, me zanima, če mi to javi zaradi verzije mojega firmwarea ali ker pač v Sloveniji še ni na voljo?
Počasi bi se namreč želel znebiti vsem znanega štekanja, bi pa (preden dajam gor custom rome) poskusil po official poti. Morda bi to sicer najhitreje rešil s t.i. lagfixom, ampak nisem prepričan, če je trik s spreminjanjem datotečnega sistema zadeva, ki deluje tudi za 2.2 ali je bilo to samo za starejše verzije?

Dolpotegni Odin 1.3 ali 1.5. Registriraj se na samfirmware.com, potegni dol zadnji rom (JVP 2.3.4) in sledi navodilom. Pravzaprav je simple ko pasulj. Na koncu pa si naložiš prek odina še CF root in SpeedMod kernel, pa si zmagal.
JVP ima slovenske menije, nima pa slovenske tipkovnice. BTW: JVP je že 9. gingerbread rom. :P

janezJ ::

Mogoče kdo ve, kje bi se dalo dobiti namizni polnilec (dock) za Samsung galaxy S?
Tkole pa zgleda zadeva:

cukl ::

Ebay: klik

mat11 ::

Imam ga jaz, če ga ne bom prodal z telefonom, se lahko slišiva če te zanima.
mat

yani2000 ::

Jaz pa sem danes končno uspel po 8 mesecih kupit original TV-Out kabel od Samsunga v Big Bang-u! Neverjetno!
Sem pa že vse trgovine in eTrgovine obiskal pa nikjer niso imeli tapravih kablov, samo generične, ki niso delovali.
Mi je pa predstavnik od Janus Trade (ki je bil v Big Bang-u) rekel, da zakaj že nisem prej poslal e-maila pa mi ga bi poslali po pošti.
Ne vem od kdaj mora kupec gnjavit prodajalcu zato, da mu neko stvar zrihta in na koncu proda. ;(
Stane pa 10 EUR!

CompMaster ::

Imam eno težavo :|
Včeraj mi je sošolec naložil gingerbread na mobitel.
Včeraj zvečer sem napolnil baterijo do konca danes zjutraj pa je bila na samo 40%.
Pogledal sem kaj rabi baterijo in ugotovim da je Android OS.
Sem iskal po internetu ampak nič ne dela. Probal sem že vse resete.
Ali se da mobitel nazaj downgradat na 2.2.2

yani2000 ::

Če ti je sošolec iz v2.2.1 nadgradil na v2.3.3 potem je uporabil Odin.
In če zna delat z Odinom ga prosi, da ti ga naj nazaj downgrada.
Sigurno bo znal in JA deluje (čeprav nisem sprobal so na XDA govorili, da so že downgradali zaradi baterije).

CompMaster ::

Ne zna. Sem mu že rekel.
On je to delal po navodilih ki jih je našel na internetu in jih uporabil tudi na svojem mobitelu.
Bi mi lahko kdo povedal kako bi lahko to downgradau z odinom.
Odin že imam na računalniku ker sem nekaj probaval ampak ne znam s programom.

yani2000 ::

Obišči SamFirmware se registriraj/prijavi. Izberi en v2.2.1 rom (npr. XWJS8 al kolko je že zadnji) in delaj po navodilih, ki so objavljena na njihovi strani. Je menda isto kot, da bi prišu iz nižje verzije na višjo. Pa ne pozabi backupirat!
Nisem pa ne prijavljen na SamFirmware, sploh še nisem videl njihovih navodil, ter nisem še v življenju zagnal Odina. Upam da ti bo kdo drug znal bolje pomagat, kakor jaz.

Lion29 ::

Jaz ti bi raje priporocil kak costum rom (alla datky) kot pa downgradw..bo bolje
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

jazbec ::

Lion29 je izjavil:

Jaz ti bi raje priporocil kak costum rom (alla darky) kot pa downgradw..bo bolje


fixed

CompMaster ::

Sem našel vsa navodila in firmware ki jih rabim na tej strani (SamFirmware).
Samo še čakam da downloada in bom probal.

gregyk ::

Verzija 2.3.3 je imela težave s trajanjem baterije. To je v verziji 2.3.4 popravljeno. Res pa je da je prvi dan po nadgradnji tudi meni zelo "žrlo" baterijo ampak je to normalna stvar, ker po nadgradnji se dogaja veliko cache-inga v sistemu, itd ... (tako sem nekje prebral). Zvečer sem ga dal polnit (ugasnjenega) in naslednji dan je baterija spet zdržala vsaj toliko kot prej na 2.2.1.

CompMaster ::

Preden naj bi downgradal sem probal se s hard reset. Zdaj Android OS porabi samo 7%.
Mogoče je v ozadju bila prižgana neka aplikacija ki mi je toliko baterije žrla ali pa je to kot je gregyk rekel da se veliko dogaja.
Zdaj dela normalno.
Mogoče ga bom celo upgradal na 2.3.4 in bi mogoče še malo prišparal na bateriji :D

btree ::

men pa na 2.3.3 cisto normalno kuri baterijo, verjetno ti je kaksna aplikacija v ozadju laufala.

;-) ::

Evo pa sem tudi jaz nabavil tale telefon, zanima me pa nekaj.

1. Katero aplikacijo galerije priporočate. Probal sem Quick pic in mi ni vredu, rad bi da mi vse slike pokaže v eni mapi in ne na 10 različnih map kot tudi org. galerija.

2. So še kake druge dobre igre razen Angry birds ? ki bi jih priporočali.

Vajenc ::

Dobre igre so tudi Pinball Deluxe, Asphalt, Settlers, GT Racing HD, pa kakšen šah za v čakalnice.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

;-) ::

Settlersi grejo gor super :D

Vajenc ::

Obstaja še Settlers HD z več možnostmi in lepšo grafiko. Meni je še najbolj zasvoljiva GT Racing HD (mobilna gran turismo).
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

;-) ::

Je kaka alternativa APPlanetu, ker je mrtev že nekaj časa, ali je samo pri meni ?

Se da datoteke kako prenesti na telefon preko wi-fija, če nimaš USB kabla ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

gregyk ::

;-) je izjavil:

Je kaka alternativa APPlanetu, ker je mrtev že nekaj časa, ali je samo pri meni ?

Se da datoteke kako prenesti na telefon preko wi-fija, če nimaš USB kabla ?


Iz Marketa potegni "SwiFTP". Ta program ti na telefonu zažene FTP strežnik, do katerega potem lahko dostopaš preko Wi-Fi-ja preko kateregakoli FTP odjemalca in prenašaš datoteke v obe smeri.

detroit ::

Mislim da sem že omenil (seveda še bolj offtopic kot tukaj)
Instalirejte si juice defender, samo tko friendly hint. 4days 8hours and counting;)
Skero

Lion29 ::

jazbec je izjavil:

Lion29 je izjavil:

Jaz ti bi raje priporocil kak costum rom (alla darky) kot pa downgradw..bo bolje


fixed



ah se zgodi, ce pises prek mobilca :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Piška ::

Js imam pa po novem probleme pri predvajanju glasbe in videa.

Ko želim pogledati video, ki sem ga posnela, mi napiše: Oprostite, videoposnetka ni mogoče predvajati.
Za glasbo pa: Predvajalnik že na podpira te vrste zvočne datoteke.

Vse te datoteke sem že lahko gledala/poslušala na SGS, zdaj pa že 2 dni opažam ta problem. Pa tudi na Youtube mi ne predvaja videov...Kakšna ideja?

recmajkemi ::

Vem vse piše, samo bolj ko berem bolj sem zmeden. Sem novopečeni lastnik rabljenega SGSa, kateri ima trenutno XXJP, jedro je 2.6.32.9 in gradnja froyo.xfjp7. Rad bi nadgradil telefon na stock rom, brez mobitelovih aplikcij in to na čimnovejšega, gingerbread? Na Kies mi napiše, da telefon ni nadgradljiv. Če je za to potreben root bi rootal telefon. Mi lahko kdo razloži step-by-step s potrebnimi datotekami kako to narediti (root in nadgradnjo z backupi, ker koliko gledam so datumsko različne stvari veliko linkov do programov je mrtvih nekatere aplikacije naj nebi več delale ...) Ali pa vsaj link do for dummeis navodil.

RejZoR ::

Welcome to the Samsung hell. Edina opcija, da se zadeva nadadi je da ga flashaš po neuadni poti oz odneseš na Samsung sevis pa ti oni nadgadijo. Samsung ima nadbedasto naejen sistem posoabljanja z miljavžent vezijami fimwaa in od česa jih milo ečeno boli falus za Slovenijo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

cukl ::

Kratka navodila:
1. Snameš ROM iz samfirmware.com in ga odpakiraš
2. Snameš Odin 1.3 ali 1.5
3. Telefon ugasneš, ter ga daš v download mode (vol down+home+power)
4. Zaženeš Odin, naložiš razpakirane datoteke vanj(tudi 512pit datoteko)
5. Obkljukaš repartition, ter priklopiš telefon
6. Če je komunikacija vspostavljena se gornji levi kvadratek obarva rumeno
7. Pritisneš START

Za ROOT:
1. Na xda poiščeš CF-Root kernel za JVP
2. -II-
3. -II-
4. Zaženeš Odin, ter naložiš CF-Root v PDA, ostalo pustiš prazno
5. Repartition tokrat izklopiš ter priklopiš telefon
6. -II-
7. -II-

Za SpeedMod kernel:
-isto kot za root, sam v PDA naložiš SpeedMod kernel

Za brikane telefone ne odgovarjam

;)

CompMaster ::

Tukaj imaš še slike zraven in napiso katere datoteke dati kam. http://www.theandroidsoul.com/xxjvp-and...
Ja za ROM pa pojdi na samfirmware.com se registreraj in poišči najnovejšo verzijo (2.3.4).
S to verzijo sem jaz ravno včeraj upgradal in dela dobr.

Mare3 ::

Kakšne link do poceni sgs-ja?
««
22 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S II (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1770333952 (150971) medenko
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275617 (4386) bdoxx
»

Galaxy Ace (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6111584 (10505) BOCo.
»

nakup samsung galaxy s? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5711133 (8713) Lonsarg
»

Samsung vs. Htc vs. Iphone vs. Sony Ericsson... Kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
233522 (2877) klinker

Več podobnih tem