» »

Slo-techova orodna vrstica!

Slo-techova orodna vrstica!

V-i-p ::

Sicer sem že nekajkrat poudaril, da admini nikoli niso imeli kakšne pretirane "želje", da sodelujem pri slo-techu, sem pa zmeraj bil mnenja, da se uporabnikom MORA ponuditi vedno kaj novega. Zato sem se odločil, da, če bo kaj zanimanja ponudim "for public", kot sem jo sam poimenoval, slo-techovo orodno vrstico, ki je "plod" mojega (ne)znanja in truda. Sam jo pridno uporabljam že kakšen mesec, tako da je postala prav nepogrešljiva, saj omogoča, ne glede na to na kateri strani se nahajamo (ker je pač orodna vrstica je itak vedno pod vrstico, kjer vpišemo url) sledeče:
- direkten skok na slo-tech (ala priljubljene)
- direkten skok na iskanje po slo-techu
- direkten skok na male oglase
- direkten skok na teme zadnjih 24h
- omogoča da slo-tech po robovih "oblečemo" v barvo po želji (pač, rahlo poživi stran ;)
- Direktno odpre program IRC in se poveže na naš domači kanal #slo-tech (v kolikor je irc nameščen v privzeti imenik C:\Program Files\...
- pošiljanje SMS sporočil na 031, 041, 040 in 070 ter dva tuja, HR in A
- pomoč (kdo jo pa rabi ;)

Seveda bi zadevo "for public" še izboljšal, takšno kot je zdaj uporabljam samo jaz, zato se kar razpišite z predlogi, če jih kaj imate. Ker pa je znano, da 1000 besed pove več, je spodaj še slika kako zadeva v praksi tudi zgleda:


(sliko sem zmanjšal, ker je bila preširoka, za polno verzijo kliknite nanjo --Sergio)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!
  • spremenil: Sergio ()

Gandalfar ::

ideja sounds good

mogel bi videt v akciji ampak mi je ideja za zacetek vsec. Nekatere stvari kot je posiljanje SMSjev ni potrebna. Ampak se bova podrobnosti na ircu zmenila.

Zelja je seveda se da se program da ven pod neko Open licenco ( Gnu, Mozilla, ..), ki bo omogocala uporabnikom da si po zelji sami prilagodijo vrstico hkrati pa so/smo neodvisni od tvojega casa za codanje novih feautrov. Poleg tega je v slogi moc :)

Sergio ::

luštna ideja.

če misliš, da je zadeva že ven iz beta faze, jo daj uporabnikom na test. res bi te pa prosil, da zadevo izdaš pod neko open licenco, ker (če sem te pravilno razumel) še nisi "stari maček" v programiranju.

prosil bi te, da pošiljanje SMSov odstraniš, ker zadeva s slo-techom nima bolj ali manj nič skupnega. namesto izbrane barve bi lahko nastavil izbiranje designa.

zadeva mi je luštna na prvi pogled. bi pa prosil, če mi pošlješ program na mail (sergio@slo-tech.com), da vidim iz prve roke, kako zadeva deluje.

nice :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

V-i-p ::

Ok, dobri predlogi, sicer sem pa že sam malo spremenil zadevo. Nova stvar zgleda zdej tako, kot je na sliki spodaj, edino tale novost, ki se meni zdi kar zanimiva še ne deluje pravilno. Namreč, ne zdi se mi slabo, če bi se v spodnji vrstici iz desne proti levi "vrtela" zadnja objavljena novica. Bi se blo treba z Primožem zmenit kako in kaj. Drugače imam pa še nekaj malenkosti za porihtat, toliko da bo "kulturna", pa se prikotali na tvoj mail, sergej.

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sergio ()

Gandalfar ::

Vip: prosim poslji kopijo se meni ( gandalf@owca.info )

Ziga Dolhar ::

Bu! Kul!

Samo pod GPL-style licence jih ne dajaj.... preveč liberalizma, imo.

MUC ::

V čem programiraš to vrstico?

Gandalfar ::

Ziggga: if it's not open I don't trust it ;-)

Ne resno. Ideja je dobra ampak vseeno zelim source, da bom videl kaj tocno dela ta zadeva z mojim rac pa da bom lahko rocno dodajal kaksne feature. Moderatorji imamo se neke dodatne zadeve, ki jih ne bi pac dodajal navadnim uporabnikom sam bi jih pa recimo rabil...

Pa kakor smo rekli, ce se source odpre se lahko koda hitreje razvija.

Elemen_T ::

Cool.

l-note ::

Ko smo že pri takih, bolj resnih zadevah, kot je plug-in za širše množice, oziroma večje število ljudi, bi rad opozoril na manjšo slovnično napako. In sicer: "Pogovor s Slo-techovci" in ne "z".

Pa nič zamere.

[BISI] ::

Zanima koga mogoce taksna vrstica za Mozillo? Potem jo lahko poskusam napisati.

:8)

alien-w ::

Ajde, hitr poštimej, pa dej pol v končni verziji tako, da bomo si lahko sami nastavljali (ne preko kode, temveč preko vmesnika) kaj bi radi imeli gor, ker men se ne da s kodo zafrkavat, sm preveč len. Priden vip, priden...

l-note: na kaj to mislis:

Ko smo že pri takih, bolj resnih zadevah, kot je plug-in za širše množice, oziroma večje število ljudi, bi rad opozoril na manjšo slovnično napako. In sicer: "Pogovor s Slo-techovci" in ne "z".

sketch ::

alien lenoba pa taka... še z malim nisi zadovoljen :D

pa tisto slovnično s/z se vidi na screenshotu.

Sicer pa opensource mora bit, mogoče s kakšno ekstra klavzulo da mora avtor odobrit izboljšave al pa kaj če hočeš kontrolo.
In liberalizma ni nikoli preveč ;)

lp
s.
Adapt and overcome.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sketch ()

luni ::

kul, vsecna zadeva!
Artificial Intelligentia

MUC ::

A lahko že eden pove v čem se to programira!

Gandalfar ::

[BISI]: za Mozillo se ze pripravlja Sidebar.. samo da Primoz pripravi content pa da se dogovorimo kako se bodo te informacije generirale..

[BISI] ::

A, se boljse... 8-)

pin29 ::

To, za Mozillo JA!:D :D :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

novice na slo-tech (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
514136 (3158) hruske
»

Moving to the next stage

Oddelek: Izdelava spletišč
201253 (1024) R33D3M33R
»

Novice-resen problem Slo-techa!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
585109 (3977) Gandalfar
»

Google Toolbar

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
92806 (2806) root987

Več podobnih tem