» »

Moving to the next stage

Moving to the next stage

mercury ::

Živjo!
De sedaj sem se ukvarjal s izdelavo spletnih strani s macromedia dreamweaver. Sedaj bi se rad zacel ukvarjati s malo bolj "profi" zadevami. Mi lahko prosim poveste, česa oz. kateri drugi program naj začnem uporabljat? Naj se mogoče lotim php-ja?

L.P.
  • spremenil: Tomi ()

sopex ::

hm... bi bil že skrajni čas da bi presedu na php al pa kakršn koli dinamičen jezik :D

pejt pod start > programi > pripomočki > beležnica

pol pa uzam v roke phpmanual in začni pisat :D

lohka pa seveda pišeš v kateremkoli drugem programu..mensezdi da lohka tud v DW shranš kot php, ampak to ni to anede :|

darh ::

@sopex...

> hm... bi bil že skrajni čas da bi presedu na php al pa kakršn koli dinamičen jezik
Skrajni čas?


> pejt pod start > programi > pripomočki > beležnica
ne pravim da ni dobra tudi beležnica, a obstaja N boljših aplikacij, med drugim tudi DW


> mensezdi da lohka tud v DW shranš kot php, ampak to ni to anede
Seveda lahko "shraniš tudi kot PHP", DW ima namreč kar lepo podporo za PHP (in še nekaj drugih "skriptih web jezikov".




@mercury

Tudi z uporabo MM DW lahko izpadeš profy.... odvisno kaj točno bi rad počel. Če ti je web-development ušeč in bi se rad z tem resno (najprej resno, potem profy) ukvarjal, ti predlagam, da prvo preštudiraš HTML in XHTML specifikacije. Tudi vpogled v CSS specifikacije ne bo škodoval -- prej nasprotno. Specifikacije so na voljo na strani w3.org ter v rahlo bolj omiljeni varianti v obliko tutorialov -- vodičev na strani w3schools.com

Ko boš predelal to dvoje se pa še kaj oglasi.


Možen je tudi direktni skok na karkoli "bolj profi", ampak taki poskusi se IMHO slabo končajo.
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

sopex ::

ja no... jest bi tko reku... oblikuješ stran v PhotoShopu al pa Photo Paint-u, vse ostalo pa u beležnici...tko lohka zlo dobro stran nardiš :D
seveda morš predn se to spravš delat že met mal predznanja, ker drugač neboš vedu kje začet :)

@xbite : seveda lahko skoraj z usakim orodjem izpadeš profi, če ga le znaš dobro uporabljat :=) ampak jest uporabljam beležnico in mislm, da se tko najbolj naučiš določenega jezika

darh ::

sopex, ne bit mazohist, uporabi kako orodje k ti obarva kodo -- naprimer UltraEdit.
Excuses are useless! Results are priceless!

Tody ::

ajoj mazohisti ste vsi k uporabljate beležnico. Kaj je lažje shranit file ga upoladat na server oziroma odpred brskalnik refešat brskalnik in pogledat če je vse ok al pritisnit F12 ?? To je sam ena od stvari ki jo majo dotični programi. Nisi car ki je porabil v beležnici 15 ur da je en bogi hmtl file napisal.raje uporabljajte orodje, ki je temu namenjeno in presotali čas zabite kako drugače.

mambli ::

Evo kako jest delam:
Prvo vse narišem v Fireworksu. Dodam vse texte in slike v fireworks.
Potem pride dokaj natancno delo rezanje slik.
Vse to potem vstavim Dreamweaver, kjer nekaj slik odstranim in jih potem spet razrezane vstim s pomočjo CSS-ja. Potem pride čiščenje kode v DW in nekej php-ja.
Razen če ni totalno dinamična stran, kjer se je potrebno zafrkavati s php-jam in MySql-am.

Loki ::

sopex a pa je kaksna tvoja stran tudi za objavo?
(samo da ne bomo videli kake standardne FP-jeve predloge z recimo tremi okvirji...)

sopex ::

hehe :) recimo stran www.slocom.com
ampak je še v izdelavi :D
zdej sm se začeu mal bl z oblikovanjem ukvarjat, tko da ubistvu php kode na tej strani še ni...
jest pa mislm, da če se hočš naučit nekega programskega jezika, da morš pisat v programih kot so naprimer beležnica in podobnih. Če te pa zanima le končni produkt (spletna stran) potem pa lohka delaš v DW al pa FP....

seveda pa je vse odvisno od posameznika....sm pa 100% sigurn da se bolj naučiš programskega jezika, če pišeš plain text in pol pač pretvorš v določen fajl...

Ziga Dolhar ::

FrontPage, Dreamweaver in ostali WYSIWYG urejevalniki, ki jih tako veselo označujemo za programe, kjer "te ne zanima kvaliteta izdelka, ampak samo končni produkt", imajo vsi tudi code editor.

Ampak to ni dobra stvar -- code completion/insight lahko skrajša čas izdelave, ampak potem nismo l33t.

:\
https://dolhar.si/

segi ::

Tudi v grafičnih studijih uporabljajo večinoma DW.
:)
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

sopex ::

ja sej vem da majo coe editor.... ampak pol je pa useen če u beležnici delaš :=)
Sej nism reku da sta FP in DW slaba programa... ampak pač jest bl še zmeri mislm, da se bom bl kodo nauču prek manuala in beležnice :D

Tody ::

Ok še enkrat DW je čist cool program za pisanje kode. Eliminira slovnične napake in pozabljene " = < in podobno šaro z barvami in pop up meniji. Seveda kako sem jest do 700 $ vrednega orodja prišel in kdaj se mi bo investicija vrnila je pa moj problem >:D

perci ::

sopex: Bolj se boš nauču v programu, ki ti barva kodo, kot v notepadu, DW ima celo code autocompletion, kar zlo olajša zadevo.

frenk ::

kva se pa bol splača za grafiko uporablat?...photoshop al corel?...mogoče kej druzga:\

darh ::

za grafiko ki bo pristala na spletišču? Od teh dveh definitvno Photoshop.
Excuses are useless! Results are priceless!

sopex ::

ja photoshop definitivno...sej je coreldraw tud dobr ampak nevem no... jest Corela bl uporabljam za oblikovanje kšnih revij al pa kej tazga..
sej jest vem kako DW deluje..tud vem da ti obarva kodo...sm ga neki cajta tud sam uporablu...pa da ti napake popravla..... osebno še zmeri prisegam na notepad :D
DW se mi zdi zelo profesionalno orodje ( no...FP mogoče malo manj al pa prbližn podobn) za katere plačaš velik $ sam recmo men bi sam tko koristl, da bi mi obarval kodo...

vsak člouk ma svoje vesele :)) jest uživam v notepadu :D :D :D

[MYTiX] ::

Jst tudi delam v beležnici. Neki me zanima, kej vi na primer nardite tabelo v DWju po načinu Drag & Drop in jo pol v code view popravte al kako?

Tody ::

Ja drag in drop pol pa poraviš/dodaš parametre ki ti niso všeč oziroma niso vključeni.

darh ::

Vse na roke.
Excuses are useless! Results are priceless!

R33D3M33R ::

Jaz delam točno tak, prvo tabelo naredim in oblikujem pol pa v pogledam kaj je preveč ven izpadlo in popravim ali pa zbrišem.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri program za izdelovanje spletišč je najboljši!

Oddelek: Izdelava spletišč
252721 (1993) R33D3M33R
»

Kateri program za domačo spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
383051 (2273) Highlag
»

Izdelava spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
221475 (1058) SkIDiver
»

več vprašanj.....

Oddelek: Izdelava spletišč
351606 (1294) cahahopie
»

Program za izdelavo spletnih strani

Oddelek: Omrežja in internet
342243 (1951) UrMaN

Več podobnih tem