» »

Problem z SpeedFan

Problem z SpeedFan

windrop ::

Na kratko ter jedrnato:



Kolikor koli dam %, vedno je isto. Lahko vključim funkcijo Automatic fan speed, pa nič ne pomaga.

No, matična pa je Gigabyte Intel 945 S Series ( GA-945P-DS3 ). A to pomeni, da matična ne podpira tega ? Drugače pa imam vse tri vente priključete na matično. 2 normalna ventilatorja, eno je pa vent za procesor.

LP
Življenje je potovanje.

IvoJan ::

če ni pwm ventilator ti noben program nebo pomagal.

a so priključeni na 4pin ali 3 pin??
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

Icematxyz ::

To moraš malo it v nastavitve pa pogledat kako je kaj nastavljeno.

windrop ::

3 pin. V nastavitvah je pa chip=IT8718F pri vsakem.
Življenje je potovanje.

IvoJan ::

ja potem nimas kaj... ce je 3 pin bo zmeraj na ful delalo..
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

windrop ::

Ja, kje pa dobim 4 pinske ? Mislim da ta matična nima za 4 pine.
Življenje je potovanje.

Icematxyz ::

IvoJan je izjavil:

ja potem nimas kaj... ce je 3 pin bo zmeraj na ful delalo..


Tudi ventilator z 3 pini lahko ima vezje za PWM. Oziroma bolje rečeno. Na matični plošči so tako ali tako (razen ventilatorja za CPU) vsi priključki z tremi pini ponavadi.

Icematxyz ::

Gigabyte 965P-DS3 - Speedfan can control the CPU and chassis fans separately, must set PWM to "software controlled" in advanced settings, and disable fan control in the BIOS.


Vir

Zgodovina sprememb…

IvoJan ::

kolikor jaz vem je cetrti pin namenjen speed controlu. tko da nevem no.. meni ne dela ce imam na 3 pin priklopljen.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Icematxyz ::

Icematxyz je izjavil:

Gigabyte 965P-DS3 - Speedfan can control the CPU and chassis fans separately, must set PWM to "software controlled" in advanced settings, and disable fan control in the BIOS.


Vir


Zdaj vidim da ne gre za iste matične plošče. In da imaš ti GA-945P-DS3.

Lahko pa seveda poskusiš isto pa če bo bo. Če ne pa verjetno ne.

Zgodovina sprememb…

IvoJan ::

to 965 sem imel jaz doma in vem da speed fan deluje :) samo ce nimas 4 pinskega mislim da nebo delalo ker je četrti kable namenjen temu.. lahko pa probas z nekim kontrolerjem ala zalman fanmate ali pa kakšnega na katerega lahko priklopiš vse vente.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

windrop ::

No danes sem kupil 2 ventilatorja, 80x80, akasa ultra quiet, amber fan.. (only 20dB, 2 ball bearing)

Pa sem zraven dobil priključek za 4 pine. Enega sem na vent priključil, enega na matično, tisti glavni pa na napetostni kabel z napajalnika. Pač tako kot priključki "pašejo" :)

Fan1: 978 RPM
Fan2: 1781 RPM
Fan3: 1891 RPM

Pa še dam tam Speed 01 - 03 na 0% ali katerikoli drugi %, se nič ne utiša ter nič ne zmanjša. Zakaj pa to ? :S
Življenje je potovanje.

Tomi ::

Pojdi na Configure, Advanced in izberi čip, ki je odgovoren za nadzor. Potem pa pri vseh ventilatorjih, ki jih želiš nadzirat, daj PWM # mode na Software controlled in obkljukaj Remember it pri vsaki postavki.

Na prvi strani nato odkljukaj Automatic fan speed in nastavi želene vrednosti.

Potem pa se igraj z nastavitvami, min in max območij, temperatur, ipd.
metrodusa.blogspot.com

windrop ::

Tomi je izjavil:

Pojdi na Configure, Advanced in izberi čip, ki je odgovoren za nadzor. Potem pa pri vseh ventilatorjih, ki jih želiš nadzirat, daj PWM # mode na Software controlled in obkljukaj Remember it pri vsaki postavki.

Na prvi strani nato odkljukaj Automatic fan speed in nastavi želene vrednosti.

Potem pa se igraj z nastavitvami, min in max območij, temperatur, ipd.

Ne deluje to.. Sem že poskusil to, ter sedaj spet, deluje le za ventilator za procesor... Vedno se vrti isto, okrog 1800-1900 RPM, ventilator na procesorju pa malo pod 1000, lahko ga pa tudi nabijem preko 2000 RMP... Tista 2 venta pa nikakor manj pa niti več :S
Življenje je potovanje.

Icematxyz ::

V BIOS si šel in izklopil Smart FAN? In poskusil še če deluje SpeedFan? Oziroma če ne drugače verjetno ima v BIOS Smart Fan 3 profile. Ki delujejo kako pač delujejo.

Če to ne bo pomagalo potem kot sem rekel višje. Verjetno z SpeedFan ne bo šlo tega krmiliti.

windrop ::

Icematxyz je izjavil:

V BIOS si šel in izklopil Smart FAN? In poskusil še če deluje SpeedFan? Oziroma če ne drugače verjetno ima v BIOS Smart Fan 3 profile. Ki delujejo kako pač delujejo.

Če to ne bo pomagalo potem kot sem rekel višje. Verjetno z SpeedFan ne bo šlo tega krmiliti.

Bom zdaj takoj šel poskusit to.
Življenje je potovanje.

windrop ::

windrop je izjavil:

Icematxyz je izjavil:

V BIOS si šel in izklopil Smart FAN? In poskusil še če deluje SpeedFan? Oziroma če ne drugače verjetno ima v BIOS Smart Fan 3 profile. Ki delujejo kako pač delujejo.

Če to ne bo pomagalo potem kot sem rekel višje. Verjetno z SpeedFan ne bo šlo tega krmiliti.

Bom zdaj takoj šel poskusit to.

Sem poskusil.. Pa ni nič...
Življenje je potovanje.

Icematxyz ::

Potem ti preostanejo le tisti trije (ali koliko jih pač je) profili v BIOS. Od Smart Fan. SpeedFan pa če si vse predloge višje poskusil. Menim da nima podpore za tvojo ploščo. Oziroma ne vem če tvoja plošča (z Smart Fan) ima to podporo. Da ima fizično vgrajen PWM regulator za vse ostale ventilatorje zraven CPU ventilatorja.

Če je nima Speed Fan tako ali tako ne more delovati. Google pa tudi zelo malo (nič) ne pove na to temo. Za tvojo ploščo. Potem predvidevam da ne gre. Tako da če izrecno želiš regulacijo vrtljajev. Si boš moral kupiti kakšen dodatek ki strojno in ne programsko to naredi. Ali pa skušaš na Google najti izrecno potrditev da tvoja plošča podpira ali ne PWM za ventilatorje (vse ne le CPU). Občutek imam da ne. Pogledal sem tudi v njihovo bazo. Kjer uporabniki naložijo svojo konfiguracijo. In o tvoji plošči ni ne duha ne sluha.

Zgodovina sprememb…

windrop ::

Icematxyz je izjavil:

Potem ti preostanejo le tisti trije (ali koliko jih pač je) profili v BIOS. Od Smart Fan. SpeedFan pa če si vse predloge višje poskusil. Menim da nima podpore za tvojo ploščo. Oziroma ne vem če tvoja plošča (z Smart Fan) ima to podporo. Da ima fizično vgrajen PWM regulator za vse ostale ventilatorje zraven CPU ventilatorja.

Če je nima Speed Fan tako ali tako ne more delovati. Google pa tudi zelo malo (nič) ne pove na to temo. Za tvojo ploščo. Potem predvidevam da ne gre. Tako da če izrecno želiš regulacijo vrtljajev. Si boš moral kupiti kakšen dodatek ki strojno in ne programsko to naredi. Ali pa skušaš na Google najti izrecno potrditev da tvoja plošča podpira ali ne PWM za ventilatorje (vse ne le CPU). Občutek imam da ne. Pogledal sem tudi v njihovo bazo. Kjer uporabniki naložijo svojo konfiguracijo. In o tvoji plošči ni ne duha ne sluha.

:( Hvala da si se potrudil ter pogledal. Ne razumem glih najbolj angleški tako da..
Življenje je potovanje.

windrop ::

No zdaj pa mogoče je kaj kriv napajalnik ? Kajti imam takega notri, ki ima "premalo" pinov, tako da na matični ostanejo 4 pini prazni ?
Življenje je potovanje.

Icematxyz ::

Ne. Tvoja plošča tega ne podira. To je krivo. Če hočeš regulacijo. Boš si moral kupiti strojni kontroler ali drugo matično ploščo ki to podira.

Napajalnik ni kriv.

windrop ::

Aha.. No ok, se bom moral sprijazniti ;)
Življenje je potovanje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilator glasen, vrti ves čas (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
877293 (6004) lolipop2
»

Hlajenje grafične s pasivnim hladilnikom + ventilator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101107 (962) axee
»

3 pin to 4 pin CPU connector

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
183324 (2149) Miha20
»

Iz +12v na +7v modifikacija ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202832 (2336) Pyr0Beast
»

Intel box cooler - priklop

Oddelek: Strojna oprema
71467 (1267) Blinder

Več podobnih tem